Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ja som tiež neraz pýtala susedov aby do mojej konvy doložili, ináč by ostala na dva týždne. No ale oni platia podstatne viac. Odkedy máme plastové, berú vždy, ale pre istotu im nachystám pod nos, ale zase je to slušná partia. Neche sa mi hľadať, naši dvihli na cca 23,24 € za os, dôchodca 17, či 18.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Terezia13
ľudkovia, už viete, koľko budete platiť za vývoz odpadu!? , me to zdvihlo mandle.......separujeme ako asi málokto, kuka nemám naplnenú ani do polovice a budeme platiť ako tí, čo neseparujú a ku nádobám ešte prikladajú hromadu "batohov"
Pche... aj nám zdvihli. A pritom aj predtýám k našim kontajnerom čas od času prišli s vozíkom plným odpadu a VYSYPALI to rovno vedľa iní z okolitých dedín a miest. Už sme neraz načapali "smetiarov" zo susedného okresného mesta, ako toto praktizovali. A my sme len platili a platili. Kontajner, ktorý nám vydržal napr. 4 dni, bol za 1 deň preplnený.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no, nejak sa napríklad tie obedy v školách zadarmo musia zaplatiť.

Ale pri smetiach je ešte jeden problém - tam obec musí všetky náklady so smeťami hradiť z miestneho poplatku za komunálny odpad. To je zákon o odpadoch. Nechce sa mi to aktuálne až tak veľmi hľadať, ale výška závisí aj od toho, ako sa v obci separuje.

No je pravda, že tam, kde sa kedysi vyvážali z malých nádob smeti raz za dva týždne, teraz sú velké nádoby a vyváža sa každý týžden.

Len je otázka, či to je iba oveľa väčším nakupovaním alebo aj tým, že kedysi sa veľa vecí likvidovalo "svojpomocne" V peciach napríklad
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

platiaci obyvatelia obce alebo mesta platia za odvoz odpadu za celu obec alebo mesto, teda aj za neplaticov aj za tych , ktori len robia odpad a vobec neplatia nic obci, vieme o kom hovorim
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_

Ale pri smetiach je ešte jeden problém - tam obec musí všetky náklady so smeťami hradiť z miestneho poplatku za komunálny odpad. To je zákon o odpadoch. Nechce sa mi to aktuálne až tak veľmi hľadať, ale výška závisí aj od toho, ako sa v obci separuje.

No je pravda, že tam, kde sa kedysi vyvážali z malých nádob smeti raz za dva týždne, teraz sú velké nádoby a vyváža sa každý týžden.
Tak mi vysvetli potom jedno.

Obec (chalupa) zaviedla toť nedávno novinku...vraj separovanie do vriec. Tie sa vyvážajú raz za mesiac. Predtým rovnako ako komunálny - dva krát.
Celá novinka spočíva v tej podpore od EU...zaujímavé je, že pridelené financie sa týkajú len tých, čo majú trvalý pobyt.
Takže chalupári a chatári majú separovať tak, že si ten odpad majú odviezť do miesta trvalého pobytu.
Keď som sa o tom bavil na obecnom úrade, tak som sa nestačil čudovať...vravím, že ja si kľudne a rád zaplatím aj za hentú službu...no pracovníčka ma zabila argumentáciou, že sa to proste nedá.
Takže čo včul, ako sa kto zachová ?
Ja separujem, raz za čas vyveziem...aj susedovci mi ponúkli, že môžem dať ku ich vreciam...ale koľkí šmaria do komunálneho ?
Kuwa...keby sa o tom dozvedela Grétka, šak ju rovno yebne.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

to je ten problém, že my sme vždy pápežskejší ako pápež. A čokolvek príde z EU, tak nasadím 8x prísnejšie, len aby sme dokázali, že fakt potrebujeme tolko úradníkov, protokolov, inštitúcii......

Sú krajiny, kde na to kašlú a sú krajiny, kde to berú ešte prísnejšie ako my.

lenže tiséc krát môžeme u nás separovať, kompostovať.... keď sme naviezli plasty do takých krajín ako India, Indonézia. Kde balili do banánových listov a tie mohli odhadzovať. A teraz odhadzujú jednorazové taniere, flaše..... Nie je problém u nás. Ale u tých, čo toto nanútili v tretom svete ako niečo, čo nevyhnutne potrebujú.
Ale to výšku našich poplatkov nevyrieši
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
Tak mi vysvetli potom jedno.

Obec (chalupa) zaviedla toť nedávno novinku...vraj separovanie do vriec. Tie sa vyvážajú raz za mesiac. Predtým rovnako ako komunálny - dva krát.
Celá novinka spočíva v tej podpore od EU...zaujímavé je, že pridelené financie sa týkajú len tých, čo majú trvalý pobyt.
Takže chalupári a chatári majú separovať tak, že si ten odpad majú odviezť do miesta trvalého pobytu.
Keď som sa o tom bavil na obecnom úrade, tak som sa nestačil čudovať...vravím, že ja si kľudne a rád zaplatím aj za hentú službu...no pracovníčka ma zabila argumentáciou, že sa to proste nedá.
Takže čo včul, ako sa kto zachová ?
Ja separujem, raz za čas vyveziem...aj susedovci mi ponúkli, že môžem dať ku ich vreciam...ale koľkí šmaria do komunálneho ?
Kuwa...keby sa o tom dozvedela Grétka, šak ju rovno yebne.
Ona o tom vie veľký PRD. Vraj "aktivistka" - ulievať sa zo školy. Do Améryky na jachte (s vetrom), ale jachta z karbónového vlákna. Naspäť kapitána nemala, tak musel nastúpiť ten ich - letel tam lietadlom.


A separovanie - ja ako blbec - plasty, papier, sklo, plechovky - každé do svojho a prídu debili z dediny, iného mesta a nadrbú vrecia tam, kde je to voľné.... a tak v plastoch máš komunálny odpad, v skle máš prechovky a podobne....
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

ja sa gretke rovno pozriem do oci, moja generacia planetu nezasrala, my sme nemali doma ziadnu konvu na odpad, a zili sme cisto bez odpadu
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ej veru - nepozrieš - ona sklopí kukadlá, keď jej začneš vypočítavať, KDE ona v tej ekológii pochybila....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
lenže tiséc krát môžeme u nás separovať, kompostovať....
...



1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Mazacia úderka zase v akcii....
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
buchač
...

Buchy šak tebe stači len jedna nádoba.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

bjuty smis
Mazacia úderka zase v akcii....
Kde ti kto čo vymazal??
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...
BAH.jpg  
1 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Aj klony...
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

81136639_10218104841989985_6059526494705680384_n.jpg  
2 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

petardy - fakt si nevieme vymyslieť blbšiu zábavu!? nuž kaťdá petarda má svojho retarda.......asi to tak bude naveky!
https://noizz.aktuality.sk/zaujimavo...7mXeAWagis16zs
Naposledy upravil Terezia13 : 31.12.19 at 22:55
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Darina1234
my sme nemali doma ziadnu konvu na odpad, a zili sme cisto bez odpadu
V ktorom storoci to bolo?
Pretoze igelitove vrecuska a konzervy su tu veeelmi dlho. A co ste robili s kostami, s rozbitym oknom, zodratymi topankami, ... ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

vicktor
Darina1234
my sme nemali doma ziadnu konvu na odpad, a zili sme cisto bez odpadu
V ktorom storoci to bolo?
Pretoze igelitove vrecuska a konzervy su tu veeelmi dlho. A co ste robili s kostami, s rozbitym oknom, zodratymi topankami, ... ?
Tak potom je to všetko jasné......

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať