Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Aha - takže tých 192 je full vdovecký - ale potom to - ak je to správne napísané - oni nezrozumiteľne napísali. Ja viem si to na stránke SP nájsť - len mi akosi nešlo do hlavy to ich vyjadrenie.
Potom OK.
P.S. Nemajú tam nejaký generátor náhodných slov? Lebo tak to vyzerá.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Je to tak úžasne napísané........čiže dostane polovicu z polovice.........presnejšie zo 60%,ciže 30% z manželkiného.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
Ono - výpočet je správny, len mi niečo v hlave vŕta.
Priznávajú 192€ (teda ako vysvetľujú v zátvorke - 60% z manželkinho....) a z toho ďalších 60%? Teda 60% zo 60% pôvodného manželkinho dôchodku? To by potom akosi nesedelo. Alebo bol ten 192€-vý tých 100%? Potom by to sedelo. A čo ak tých 192€ je práve 60% z pôvodného?

Len tak uvažujem....
misoft
Nemáš tam nejaký generátor náhodných slov? Lebo tak to vyzerá.

0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Vdovský dôchodok by mal byť len dočasný, .pomôcť vdove, resp. vdovcovi, prekonať zmenenú ekonomickú situáciu. Je to dôchodok nezásluhový, lebo každý platil do systému len za seba. Vypláca sa zo spoločného, preto sú ostatné dôchodky znížené.
Nemal by sa vyplácať aj rozvedenej žene, ktorá v domácnosti všetko hradila sama, a často nedostala ani riadne výživné na deti?
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mária27
Vdovský dôchodok by mal byť len dočasný, .pomôcť vdove, resp. vdovcovi, prekonať zmenenú ekonomickú situáciu. Je to dôchodok nezásluhový, lebo každý platil do systému len za seba. Vypláca sa zo spoločného, preto sú ostatné dôchodky znížené.
Nemal by sa vyplácať aj rozvedenej žene, ktorá v domácnosti všetko hradila sama, a často nedostala ani riadne výživné na deti?
Tak možno v Kalifornii. Tam sa niečo platí za každý rok spolužitia v manželstve.
Tu manželka dopadne tak, že okrem toho čo si popísala, vyrovná aj dlhy za manžela za gamblerstvo, pričom v konečnej fáze musí opustiť svoje významné pracovné miesto a klesne na najnižšiu možnú funkčnú úroveň, plus ponechá v byte jedno z dospelých detí robiť dohľad nad otcom, a ona sa kvôli vlastnému pokoju odsťahuje do podnájmu. A to všetko prakticky takmer pred dôchodkom.
Náš zákon o rodine a porozvodový stav je zaostalý, čo má takmer celá EU v právnom systéme zavedené, okrem asi troch štátov, u nás nie je.
Nechápem prečo. A že to nikomu nechýba.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Tak možno v Kalifornii. Tam sa niečo platí za každý rok spolužitia v manželstve.
...
Náš zákon o rodine a porozvodový stav je zaostalý, čo má takmer celá EU v právnom systéme zavedené, okrem asi troch štátov, u nás nie je.
Nechápem prečo. A že to nikomu nechýba.
Uhm...jak oči. Pokiaľ nedáš nejaký relevantný link, tak je to o ničom.
To len zlatokopky dostávajú výživné, prípadne manželky milionárov...bežná ženská si môže ísť tak pískať na Long Beach.
Ten príklad si odkiaľ vytiahla ?...ale budiš, že je reálny.
Na druhej strane sa dá ale povedať, že nie jedna ošklbala manžela, vyhnala z domu,..atď.
...
Hlavne, že celé EU je v poriadku...hlavne tí opilci v čele s knihovníkom. Danko si asi od neho vzal príklad.

0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

... keď sa chlap nechá ošklbať a vyhodiť z domu, napíšem len jedno - TAK MU TREBA!
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
... keď sa chlap nechá ošklbať a vyhodiť z domu, napíšem len jedno - TAK MU TREBA!
Trochu silné slová...ale u mladého jedinca aj pochopiteľné, ospravedlniteľné.

Takže inak.
Nie jeden chlap sa nechá dobrovoľne ošklbať a aj sám odíde z domu.
Že prečo ?
Lebo žena je pííííp a chlapa proste a jednoducho neskutočne vydiera tým, že by mu neumožnila stretávanie sa s potomstvom. No ale ak by chlap neplatil výživné, tak ho dá na súd.....a toto proskám pekne, to nie je zo Súdnej siene, prípadne od agentúry JKP, toto sú fakty, tvrdá realita.

...ale hlavne, že zákony stoja na strane beštie v ženskom tele....to je asi v poriadku, všakže.
0 1
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nandrolon
Gofrej
Nandrolon
SAD niekoho vydiera? V tom prípade nech Lunter okamžite zruší spoluprácu!
Vážne sa obávam, že Tebou menovaní honelníci majú kapacity tak na MHD malej dediny.
Preco teda cestujem pravidelne Flixbusom za cenu 1,49 - 2,49 € na trase kde SAD jazdi za 3,80 € ?
Flixbus a podobní cocotkovia nakúpia pár autobusov, natrú ich na nejakú pre nich charakteristickú farbu a v podstate zlížu iba smotanu, nakoľko jazdia plne obsadení.
Flixbus nemá povinnosť udržiavať tisíce jednoznačne stratových liniek po lazoch, kde cestujú 1-2 ľudia, ale v záujme zachovania občianskej vybavenosti musí premávať.
Flixbus keď stretnem na cestách, tak je vždy plne obsadený. Potom samozrejme môže ísť s cenou dole. Koľko je na slovensku celkovo autobusov SAD? Koľko je flixbusov? možno tak na pár stoviek autobusov jeden flixbus...
Celý čas rozmýšlam prečo tie liky nie sú obsadené nejakými malými autobusíkmi,menej náročnými na prevádzku-ale asi na túto tému rozmýšľam len sama.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Napíšem to ešte raz. Chlap by si mal vedieť vyriešiť svoje problémy. Je to presne rovnaké ako keď sú rodičia v domove dôchodcov, pričom by zjavne nemuseli, ale deti tvrdia, že ONI CHCELI DOBROVOĽNE. A rodičia to kľudne aj potvrdia /presne to isté, ako keď chlap DOBROVOĽNE ODÍDE Z DOMU/.
Lenže tomu sa už hovorí "štokholmský syndróm."
Chlap má vedieť s kým žije, ma pristupovať spravodlivo k ostatným členom rodiny ale AJ K SEBE.
Žena ani muž sa nezmení zo dňa na deň. Dokonca ja tvrdím, že povaha sa nezmení nikdy, môže sa iba vyformovať. Lenže keď chlap myslel pri plodení detí guľami a bolo mu jedno s kým, tak donekonečna to takto trvať nebude. Raz príde "vytriezvenie".
Ale kto za to môže? Jedine on.
Nikdy by som sa neženil, ak by som "musel", lebo celý život by som bol nasratý sám na seba, že ak by som "nemusel", mohol som byť nakoniec s niekým iným...
PS: Buchač, zákony v určitých prípadoch stoja vždy na strane žien, nakoľko sú v spoločnosti považované za slabšie, krehkejšie bytosti...
Naposledy upravil Nandrolon : 28.01.20 at 07:05
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

BXL - niektoré linky sú obsadené malými autobusíkmi, ale kvôli tomu, lebo veľký by to v zime so snehovou nádielkou "nedal".
Ale čo sa týka klasických modrých autobusov, tak tie sú pomerne malé, a tam veľký rozdiel nebude ani v spotrebe ani v údržbe, naviac sú vzájomne zameniteľné, teda netreba obsluhovať 5 rôznych typov, ale iba napr. 2...
Dnes je už všetko v súkromných rukách, takže ak by to bolo ináč, už dávno by to majitelia realizovali. Predsa len viac peňazí do ich vlastnej kapsy.
Naposledy upravil Nandrolon : 28.01.20 at 07:05
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
Celý čas rozmýšlam prečo tie liky nie sú obsadené nejakými malými autobusíkmi,menej náročnými na prevádzku-ale asi na túto tému rozmýšľam len sama.
Prečo, prečo....? Nuž preto, žeby preto jak furt, lebo love ? ...a o tej súťaži vo výbere a dodaní busíkov ani nevravím.

Druhá časť - kopnem si ? Kopnem !
Ako bolo nie raz povedané (aj mne), toto fórum Porada je hlavne účtovnícke.
Ako som nie raz spomenul, tak isto ako aj ty som sa pozastavil nad tou ignoráciou určitých a fakt závažných tém spoločnosti...prisámfakt, tie čísla im oči zalepili.
Alebo ide o to známe..."Čo ťa nepáli, to nehas." Len by som bol zvedavý, ako by pindali, ak by sa nejaký ten štrajk obtrel aj o nich.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Napíšem to ešte raz. Chlap by si mal vedieť vyriešiť svoje problémy. Je to presne rovnaké ako keď sú rodičia v domove dôchodcov, pričom by zjavne nemuseli, ale deti tvrdia, že ONI CHCELI DOBROVOĽNE. A rodičia to kľudne aj potvrdia /presne to isté, ako keď chlap DOBROVOĽNE ODÍDE Z DOMU/.
Lenže tomu sa už hovorí "štokholmský syndróm."
Chlap má vedieť s kým žije, ma pristupovať spravodlivo k ostatným členom rodiny ale AJ K SEBE.
Žena ani muž sa nezmení zo dňa na deň. Dokonca ja tvrdím, že povaha sa nezmení nikdy, môže sa iba vyformovať. Lenže keď chlap myslel pri plodení detí guľami a bolo mu jedno s kým, tak donekonečna to takto trvať nebude. Raz príde "vytriezvenie".
Ale kto za to môže? Jedine on.
Nikdy by som sa neženil, ak by som "musel", lebo celý život by som bol nasratý sám na seba, že ak by som "nemusel", mohol som byť nakoniec s niekým iným...
PS: Buchač, zákony v určitých prípadoch stoja vždy na strane žien, nakoľko sú v spoločnosti považované za slabšie, krehkejšie bytosti...
Keby muchy vedeli že kvetina je mäsožravá tak na ňu nikdy nesadnú. Alebo sa hovorí: "Neber si škaredú lebo budeš na ňu sám". Źeniť sa musia len tí pod zákonom na základe rozhodnutia súdu, starší ako 18 sa (môžu, alebo ich presvedčia silnejší bratia ako v "Nevere po slovensky")
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Tým "musia" som myslel, keď sa žena vydáva v "inom stave"....
Tá, ktorá nechce byť "prespanka" sa musí dorýchla vydať.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Tým "musia" som myslel, keď sa žena vydáva v "inom stave"....
Tá, ktorá nechce byť "prespanka" sa musí dorýchla vydať.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Spravidla sa ženíme kvôli rodine. úplnú rodinu tvoria otec matka deti. Koľkí by si ušetrili problémy s bezdetnosťou, ak by si pred svadbou neboli istí vytvoreným potomstvom? To čo si písal o prespankách už neplatí aspoň 20 rokov. Niekedy to bolo presvedčení sa, že nemá v guliach vietor.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

pavol54
Nandrolon
Tým "musia" som myslel, keď sa žena vydáva v "inom stave"....
Tá, ktorá nechce byť "prespanka" sa musí dorýchla vydať.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Spravidla sa ženíme kvôli rodine. úplnú rodinu tvoria otec matka deti. Koľkí by si ušetrili problémy s bezdetnosťou, ak by si pred svadbou neboli istí vytvoreným potomstvom? To čo si písal o prespankách už neplatí aspoň 20 rokov. Niekedy to bolo presvedčení sa, že nemá v guliach vietor.
Platí, neplatí. Myslím, že vo veľkých mestách to neplatilo nikdy, v malých mestách a dedinách doteraz.
Samozrejme že základom je rodina a jej základom sú deti, bez nich mi akosi nič nedáva zmysel.
Lenže predpokladom doživotného vzťahu je dobre sa poznať. A nie nabúchať ju na diskotéke, oženiť sa, po roku sa rozviesť a platiť alimenty. Urobiť to ešte 2-3 krát a je pravý čas si dať povraz, lebo si na dlažbe. Česť "podnikateľom" typu Kollár, ktorí majú financie aj na 30 detí...
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
pavol54
Nandrolon
Tým "musia" som myslel, keď sa žena vydáva v "inom stave"....
Tá, ktorá nechce byť "prespanka" sa musí dorýchla vydať.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Spravidla sa ženíme kvôli rodine. úplnú rodinu tvoria otec matka deti. Koľkí by si ušetrili problémy s bezdetnosťou, ak by si pred svadbou neboli istí vytvoreným potomstvom? To čo si písal o prespankách už neplatí aspoň 20 rokov. Niekedy to bolo presvedčení sa, že nemá v guliach vietor.
Platí, neplatí. Myslím, že vo veľkých mestách to neplatilo nikdy, v malých mestách a dedinách doteraz.
Samozrejme že základom je rodina a jej základom sú deti, bez nich mi akosi nič nedáva zmysel.
Lenže predpokladom doživotného vzťahu je dobre sa poznať. A nie nabúchať ju na diskotéke, oženiť sa, po roku sa rozviesť a platiť alimenty. Urobiť to ešte 2-3 krát a je pravý čas si dať povraz, lebo si na dlažbe. Česť "podnikateľom" typu Kollár, ktorí majú financie aj na 30 detí...
a prišiel k toľkým prachom poctivo? Asi tak ako počestní kenedyovci ktorí zbohatli na prohibícii. Vždy nám hovorievali: Choď s tou do postele, ktorú by si si vedel aj zobrať.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

pavol54
Nandrolon
pavol54
Nandrolon
Tým "musia" som myslel, keď sa žena vydáva v "inom stave"....
Tá, ktorá nechce byť "prespanka" sa musí dorýchla vydať.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Spravidla sa ženíme kvôli rodine. úplnú rodinu tvoria otec matka deti. Koľkí by si ušetrili problémy s bezdetnosťou, ak by si pred svadbou neboli istí vytvoreným potomstvom? To čo si písal o prespankách už neplatí aspoň 20 rokov. Niekedy to bolo presvedčení sa, že nemá v guliach vietor.
Platí, neplatí. Myslím, že vo veľkých mestách to neplatilo nikdy, v malých mestách a dedinách doteraz.
Samozrejme že základom je rodina a jej základom sú deti, bez nich mi akosi nič nedáva zmysel.
Lenže predpokladom doživotného vzťahu je dobre sa poznať. A nie nabúchať ju na diskotéke, oženiť sa, po roku sa rozviesť a platiť alimenty. Urobiť to ešte 2-3 krát a je pravý čas si dať povraz, lebo si na dlažbe. Česť "podnikateľom" typu Kollár, ktorí majú financie aj na 30 detí...
a prišiel k toľkým prachom poctivo? Asi tak ako počestní kenedyovci ktorí zbohatli na prohibícii. Vždy nám hovorievali: Choď s tou do postele, ktorú by si si vedel aj zobrať.
Áno, bol lojálny a poctivý "štartér" a "pašerák" :-)
PS: ale čo keď niekto išiel aj s dvoma a troma? SR zákony neumožňujú viacpočetné manželstvo :-)
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Mária27
Vdovský dôchodok by mal byť len dočasný, .pomôcť vdove, resp. vdovcovi, prekonať zmenenú ekonomickú situáciu. Je to dôchodok nezásluhový, lebo každý platil do systému len za seba. Vypláca sa zo spoločného, preto sú ostatné dôchodky znížené.
k tomuto by som len doplnila - že on je len dočasný! - na rok!
zze/2003-461/74/2
.... len teda sú aj výnimky ... a potom niečo v dôchodkovom veku pozostalého manžela ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kopretinka
Je to tak úžasne napísané........čiže dostane polovicu z polovice.........presnejšie zo 60%,ciže 30% z manželkiného.
No práve... toto mi akosi na mozog neliezlo.... preto som aj písal, že asi v SP majú SW na generovanie odpovedí (generátor náhodných slov - nepliesť s "kapitáňom" - on to má vrodené ).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať