Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Marjankaj - Buchač buď nenapísal všetko ale myslím si, že od určitej hranice si ani bratia nevešajú na nos všetko... Tam budú "iné príjmy" tipujem, že nad 100 000 eur ročne určite.
Aj keby som všetko vedel, tak nenapíšem.
By si sa čudoval, že čo všetko si vieme s bratom povedať... a aj sme si povedali.
100 litrov ??? Kúúúúwa, bodaj by si mal pravdu...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Nandrolon
Marjankaj - Buchač buď nenapísal všetko ale myslím si, že od určitej hranice si ani bratia nevešajú na nos všetko... Tam budú "iné príjmy" tipujem, že nad 100 000 eur ročne určite.
nandy my platíme za byt správcovi cca 90 €/mesačne. Za rok je to za náš dom cca 51 000€. Neviem koľko párov domov treba aby mal správca nad 100 000 €. Ostatným platí minimálku a o nákladoch (nájomné, autá.....) ani nehovorím? Alebo si robí všetko sám?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
Dáša_
že vôbec riešite náklady pri 60% paušále? Živnostníci, hlavne tí malí fakt nepotrebujú naháňať bločky, cesťáky, keď sa dá ísť na paušál Samozrejme, sú aj výnimky, ale oveľa, oveľa viac to nepotrebuje.
...a že jak je to pre nich výhodné, tak na čo by naháňal.
Povedzme len také auto, kúpa nového...že čo všetko okolo to obnáša - samé výhody.
Splátky na živnosť, réžia auta tiež...a tie nabehanéééééé kiláky pre súkromné účely až do het...pomer nie raz 10 : 90.
Príjem je kapitola sama o sebe...niečo pre daniarov a vyššia čiastka do kešene.

...a ja na rozdiel od korely takých poznám...a nie jedného.
:-)
Ja som písala vo všeobecnosti, žiadny príklad jedného podnikateľa.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
korela
marjankaj
Nandrolon
Dáša. Existuje jedna ubytovacia chata, kúpená za cca 20 mil. Sk /okolo 2006/ a má tam adresu adi 7-8 sro čiek 2 bratov a švagrinej. Obrat firiem nie veľký, okolo 200 000 eur/ročne každá. Môžeš teda objasniť "načo"?
Reálne tam nemá sídlo ani jedna z nich, normálne tam ubytovávajú hostí a robia oslavy...
Môj názor biely kôň a pranie peňazí z firiem. Reálne sa tam ubytuje zopár ľudí za rok /úplné lazy a nič v okolí/...
Zopár ľudí urobí tržby za 7*200000 euri? To tam ubytovávajú arabských šejkov? Tak to sa im potom podniká.
Neďaleko nás tak bokom taký zvláštny dom, nemal susedov zo žiadnej strany, unikum taký dom nájsť, ... po rokoch som sa dozvedela, v čom spočívalo ich podnikanie, tiež oficiálne večere, oslavy. Majiteľkou myslím právnička.
Ty si tiež na lazoch? Nandrolonova suseda?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
Nandrolon
Marjankaj - Buchač buď nenapísal všetko ale myslím si, že od určitej hranice si ani bratia nevešajú na nos všetko... Tam budú "iné príjmy" tipujem, že nad 100 000 eur ročne určite.
Aj keby som všetko vedel, tak nenapíšem.
By si sa čudoval, že čo všetko si vieme s bratom povedať... a aj sme si povedali.
100 litrov ??? Kúúúúwa, bodaj by si mal pravdu...
Tržby, nie zisk!
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
Nandrolon
Dáša konečne chápem o kom ty píšeš... Ja o trošku viac zarábajúcich, kde máš obrovský podiel vstupných nákladov a tam je paušál nezmysel...
no lenže tých fakt extra zarábajúcich je pár. Zvyšok živnostníkov a nielen tých sú radi, keď uživia seba a svoju rodinu. Źiadne rozhadzovačky. A prípadne ešte majú aj zamestnancov.
A to nie sú len živnostníci, to su aj mnohé jednoosobovky. Snažia sa prežiť, s väčšími alebo menšími úspechmi. A miesto, aby sme povedali, že fajn, je super, že sa neikto snaží, tak im závidíme aj to, čo nemajú.

Gro ľudí, čo sem chodí nie sú špekulanti. A zrazu sa do nich každý obúva. Áno, aj ja si aktuálne krešem výplatu na absolptne minimum, lebo počítam, že budúci mesiac je dph, že ktovie kolko to potrvá, tržby klesajú. A ja mám aj ďalších zamestnancov, ktorých netuším, ako budem po dvoch mesiacoch riešiť.

A tu nešítam nič iné, len zamesnanec má nárok, zamestnancovi treba. A 13. dochodky treba, lebo.... ALe keď sa teraz položia zamestnávatelia, kto vám dá potom prácu? Pár ľuďom štát. Ale aj to budú musieť tí ostatní zaplatiť.
Dáša_, vieš ako ja vnímam 13. dôchodky?
Jednoducho systém je dôchodcom dlžný. A vidím to z veľkého nadhľadu so všetkým, čo k tomu patrí.
2 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

marjankaj
korela
marjankaj
Nandrolon
Dáša. Existuje jedna ubytovacia chata, kúpená za cca 20 mil. Sk /okolo 2006/ a má tam adresu adi 7-8 sro čiek 2 bratov a švagrinej. Obrat firiem nie veľký, okolo 200 000 eur/ročne každá. Môžeš teda objasniť "načo"?
Reálne tam nemá sídlo ani jedna z nich, normálne tam ubytovávajú hostí a robia oslavy...
Môj názor biely kôň a pranie peňazí z firiem. Reálne sa tam ubytuje zopár ľudí za rok /úplné lazy a nič v okolí/...
Zopár ľudí urobí tržby za 7*200000 euri? To tam ubytovávajú arabských šejkov? Tak to sa im potom podniká.
Neďaleko nás tak bokom taký zvláštny dom, nemal susedov zo žiadnej strany, unikum taký dom nájsť, ... po rokoch som sa dozvedela, v čom spočívalo ich podnikanie, tiež oficiálne večere, oslavy. Majiteľkou myslím právnička.
Ty si tiež na lazoch? Nandrolonova suseda?
Nie, prečo?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
buchač
100 litrov ??? Kúúúúwa, bodaj by si mal pravdu...
Tržby, nie zisk!
Platí vyššie napísané !!!
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Marjanka ale to by si zase závidela, že by ti všetko uchádzalo z Gratyslavy na lazy. Najskôr Lujza, potom Korela :-))))))))))) JarSS už dávno zbalil aj ten pisoár, čo ho mal pri bazéne :-))
0 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Nandrolon
Nie, sú to rôzne počítačové a poradenské firmy. Tržba chaty bude pár tisícok a samotná jej prevádzka bude vyššia. Tak prečo je tam naprdených na tej adrese toľko firiem so spoločnými tržbami cez mil. eur ročne? :-))
A to sa mňa pýtaš? Ty si tam doma. A keď robia softvér pre ministerstvá a štátnu správu, tak tí dobre platia. Ale Matovič im to zatrhne. Aspoň tak sľuboval. A ubytuje ich v Ilave alebo Leopoldove. A nám už bude dobre, kašľať na koronavírus.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

marjankaj
Nandrolon
Marjankaj - Buchač buď nenapísal všetko ale myslím si, že od určitej hranice si ani bratia nevešajú na nos všetko... Tam budú "iné príjmy" tipujem, že nad 100 000 eur ročne určite.
nandy my platíme za byt správcovi cca 90 €/mesačne. Za rok je to za náš dom cca 51 000€. Neviem koľko párov domov treba aby mal správca nad 100 000 €. Ostatným platí minimálku a o nákladoch (nájomné, autá.....) ani nehovorím? Alebo si robí všetko sám?
Robí správcu bytov, lebo sa spravuje všetko možné?
A práve od takého správcu jedno dieťa započulo ... keby bol váš otec trochu šikovnejší.
Toľko k správcovstvu.
Naposledy upravil korela : 26.03.20 at 18:20 Dôvod: otáznik
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
korela
marjankaj
Nandrolon
Marjankaj - Buchač buď nenapísal všetko ale myslím si, že od určitej hranice si ani bratia nevešajú na nos všetko... Tam budú "iné príjmy" tipujem, že nad 100 000 eur ročne určite.
nandy my platíme za byt správcovi cca 90 €/mesačne. Za rok je to za náš dom cca 51 000€. Neviem koľko párov domov treba aby mal správca nad 100 000 €. Ostatným platí minimálku a o nákladoch (nájomné, autá.....) ani nehovorím? Alebo si robí všetko sám?
Robí správcu bytov, lebo sa spravuje všetko možné?
A práve od takého správcu jedno dieťa započulo ... keby bol váš otec trochu šikovnejší.
Toľko k správcovstvu.
To sa spýtaj buchača. Nám správu robí správcovské bratislavské družstvo. Predtým sme si to robili sami, ale potom to už nikto nechcel robiť.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
Nandrolon
Dáša, ale tí, čo ostali živnostníkmi, tak tí to myslia ešte vážne. Najväčie zlo sú jedno osobové, dvojosobové a ostatné "mikro" sro...
no vidíš, a ja som jednoosobovka sro, od roku 1996. Myslíš, že som zlo? V podstate celý čas zamestnávam okrem seba aspoj jedneho dalšieho zamestnanca
Máš výhodu, na konci roka robíš MUJ aká výhoda proti skrátenej v roku 1996 a tie 30 stranové poznámky
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Ale veď on v súkromí rád nadáva ľuďom do debilov, takže používam len jeho slovník :-)
Teraz počúvam že niekto nám vyfúkol 100 000 testov. Jedni nechceme treba hodiť do dunaja. Myslím si že ak dodávateľ počul ako ten náš odberateľ osiera iného dodávateľa, tak zdvihol prostredník a poslal inam, kde mu budú za dodávku vďační. Druhy problém dodávatelia doviezli ochranné pomôcky a nemá a sťažujú sa že ich nemá kto prebrať to určite je na vine fico s pelegrínim. Neviem prečo už spolu s dankom nepózujú s nejakým výstižným plagátikom ako to on promptne robil. "Hovorí sa nekrič hop kým ti nepreskočí"
3 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

[QUOTE="korela"]
Dáša_
Nandrolon
ť.
Dáša_, vieš ako ja vnímam 13. dôchodky?
Jednoducho systém je dôchodcom dlžný. A vidím to z veľkého nadhľadu so všetkým, čo k tomu patrí.
Wanda hrycova??
Naposledy upravil bjuty smis : 26.03.20 at 19:21
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

marjankaj
korela
marjankaj
Nandrolon
Marjankaj - Buchač buď nenapísal všetko ale myslím si, že od určitej hranice si ani bratia nevešajú na nos všetko... Tam budú "iné príjmy" tipujem, že nad 100 000 eur ročne určite.
nandy my platíme za byt správcovi cca 90 €/mesačne. Za rok je to za náš dom cca 51 000€. Neviem koľko párov domov treba aby mal správca nad 100 000 €. Ostatným platí minimálku a o nákladoch (nájomné, autá.....) ani nehovorím? Alebo si robí všetko sám?
Robí správcu bytov, lebo sa spravuje všetko možné?
A práve od takého správcu jedno dieťa započulo ... keby bol váš otec trochu šikovnejší.
Toľko k správcovstvu.
To sa spýtaj buchača. Nám správu robí správcovské bratislavské družstvo. Predtým sme si to robili sami, ale potom to už nikto nechcel robiť.
Za socíku som videl západonemecký film domovník mal 6 bytov a uživil sa koho mohol a mal prachy toho "priviedol k rozumu"
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pavol, myslím si, že tie jeho "výlevy" nebude opakovať nikto. Aj Danko, aj Fico, aj Pellegrini sa až tak neponížia.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

[QUOTE="bjuty smis"]
korela
Dáša_
Nandrolon
ť.
Dáša_, vieš ako ja vnímam 13. dôchodky?
Jednoducho systém je dôchodcom dlžný. A vidím to z veľkého nadhľadu so všetkým, čo k tomu patrí.
Wanda hrycova??
1. Wanda Adamík Hrycová: O pomoc nevolajú herci pre seba, ale pre maskérky a technikov 24.3.2020
.
2. Keď si spomeniem ako si roky obchodníci s dodávateľmi na konci mesiaca trhali faktúry, znižovali odvody, a robia to určití ľudia aj ešte dnes z dôvodu, že sú na starobu úplne zabezpečení a neodkázaní na dôchodok (o ktorý si však zaručene požiadajú), a ako im štát veľkoryso dopĺňa dôchodky bez toho, aby skúmal ich majetky a spôsob ich nadobudnutí. To je výsmech do tvárí dôchodcom, ktorí poctivo chodili do práce 40 rokov a žijú z almužny.
A toto je iba zlomok toho, na čo by mohli dôchodcovia poukazovať.
3 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

A ze si to ty a tvoji suputnici dopustili je dovod, aby sme to my platili ??
Preco ma korela z viedne 5 x taky dochodok ako ty ?
Moja generacia a mladsi vam to ma kompenzovat ??

Koho si volila ??
0 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
A ze si to ty a tvoji suputnici dopustili je dovod, aby sme to my platili ??
Preco ma korela z viedne 5 x taky dochodok ako ty ?
Moja generacia a mladsi vam to ma kompenzovat ??

Koho si volila ??
Mohla by som ti na túto zhovadilosť napísať aj to, že nás dôchodcov mrzí, že sme vám nové časy odštrngali. Alebo nie ste povďační?
Inak fakt sa mi rozum zastavuje, čo si mi napísal.
Kto je to my?
Kompenzovať? A čo si robil ty doteraz?
3 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať