Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Pevne verím, že zdravý rozum zvíťazí. To, čo Korela píše, s tým sa dá iba súhlasiť, my sme v dobrovoľnej izolácii už tri týždne, iba raz som 16.3. bola s rúškom v lekárni. Odvtedy sme doma, aj pes iba vo dvore, bojíme sa, syn zloží nákup na dvore a nijaký kontakt.
Dajte nejakú tému nazvala by som ju "koronabrainstorming", naozaj nezaložíte???? Máte prax, skúsenosti, rozum.
4 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

pavol54
počúval som Blanára skutočne fundovaný človek s prehľadom Neviem asi čítajú moje myšlienky všetci poslucháči vysokých škôl by mali povinne praxovať v danom študijnom odbore
https://www.topky.sk/cl/100535/17096...a-vyse-miliona



aj CT za dvojnásobok vie kúpiť...naozaj fundovaný človek
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dočítala som dnešné príspevky aj múdre, aj sprosté hašterenie. V tejto pohnutej dobe nie je veľmi múdre sa hádať, ale treba sa spojiť a ako píše Anka, radšej si dať dobrú radu jeden druhému. Korela spomína, že štát sa má postarať o seniorov. Je jasné, že sa nemôže starať o všetkých. V prvom rade by sa mali postarať deti, aby in urobili nákup aby sa nemuseli motať po obchodoch. Takže títo by zo starostlivosti štátu vypadli. Teda mu zostanú na starosti tí, ktorí majú deti ďaleko, alebo nikoho nemajú. U nás nákup takýmto ľuďom robia miestni hasiči.
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

babka - ježibabka
Dočítala som dnešné príspevky aj múdre, aj sprosté hašterenie. V tejto pohnutej dobe nie je veľmi múdre sa hádať, ale treba sa spojiť a ako píše Anka, radšej si dať dobrú radu jeden druhému. Korela spomína, že štát sa má postarať o seniorov. Je jasné, že sa nemôže starať o všetkých. V prvom rade by sa mali postarať deti, aby in urobili nákup aby sa nemuseli motať po obchodoch. Takže títo by zo starostlivosti štátu vypadli. Teda mu zostanú na starosti tí, ktorí majú deti ďaleko, alebo nikoho nemajú. U nás nákup takýmto ľuďom robia miestni hasiči.
U nás za ostatnými MČ zaostali časovo, nemali sa do toho, nechápala som prečo, potom som sa v tlači dočítala, že začali dobrovoľníkov zneužívať.
Prečo určitá skupina obyvateľstva vie vždy o všetkom prvá, vie o každom novom zákone a začne to zneužívať?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
pavol54
počúval som Blanára skutočne fundovaný človek s prehľadom Neviem asi čítajú moje myšlienky všetci poslucháči vysokých škôl by mali povinne praxovať v danom študijnom odbore
https://www.topky.sk/cl/100535/17096...a-vyse-miliona



aj CT za dvojnásobok vie kúpiť...naozaj fundovaný človek
v debate na TA3 som nepočul debatu o CT, to je nejaká nová preprava Slovákov zo zahraničia lebo o tom bola debata, alebo to je názov tých testov či čo?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

https://zive.aktuality.sk/clanok/146...e-3hod.c.x...A.
Aj diskusia k tomu zaujímavá, mne sa páčilo, citujem: "Slováci nemyslia pozitívne, ale negativisticky, Slováci sú proste primárne nastavení na to, ako sa čo dá obísť namiesto toho, aby rozmýšľali nad tým, ako nariadenia/rady/odporúčania dobrovoľne plniť a nepindať)"
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
pavol54
počúval som Blanára skutočne fundovaný človek s prehľadom Neviem asi čítajú moje myšlienky všetci poslucháči vysokých škôl by mali povinne praxovať v danom študijnom odbore
https://www.topky.sk/cl/100535/17096...a-vyse-miliona



aj CT za dvojnásobok vie kúpiť...naozaj fundovaný človek
Ešte niečo
tí tvoji by sa mohli postarať o prijatie zákona pre vrátenie peňazí investovaných v daňových rajoch belize cyprus monako a čo ja viem kde ich ešte majú nastrkané. Napríklad fico z belize, matovič z cypru a podobne
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

korela
bjuty smis
no ak naozaj štát nemá žiadny krízový plán, alebo civilnej obrany, čomu osobne neverím, tak po 12 r. vlády fica tu dzurindu zbytočne montuješ

a ten link na tie stratené testy ??
Vieš čo, aj by som pripustila možnosť, že neexistuje, rovnako ako Sulík spochybnil pred voľbami existenciu štátnych ŠHR, podľa neho postačia súkromné spoločnosti. Veď oni to zabezpečia. Ešte si to stále myslí?
Riso ked bol sef hradneho kopca...tiez si myslel,ze vsetko co treba na chod cirkusu zabezpeci nejaka sukromna firma....
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
korela
bjuty smis
no ak naozaj štát nemá žiadny krízový plán, alebo civilnej obrany, čomu osobne neverím, tak po 12 r. vlády fica tu dzurindu zbytočne montuješ

a ten link na tie stratené testy ??
Vieš čo, aj by som pripustila možnosť, že neexistuje, rovnako ako Sulík spochybnil pred voľbami existenciu štátnych ŠHR, podľa neho postačia súkromné spoločnosti. Veď oni to zabezpečia. Ešte si to stále myslí?
Niekto má divnú predstavu o funkcii ŠHR. ŠHR sú taká štátna špajzka na pokrývanie prvých potrieb, a v ďalšom na krytie núdzových potrieb. Zjednodušene Kto si do špajzky odloží, to si si tam nájde
Nečudujem sa, že to práve ty píšeš.
ŠHR pred rokom 1989 mali funkciu, akú ti "armáda" zelení trti, natrepali do makovice.
Dnes, presne ako ti povedal Sulík, už ju nemajú. Už ich s tou funkciou nepotrebujeme. Už roky neplánujeme vojnu proti imperialistom za účelom znárodniť ich výrobný potencionál.
Terajšie ŠHR plnia inú funkciu. Teraz plnia čisto hospodárske funkcie a nariaďuje ich EÚ. V skutočnosti sa jedná o minimálne rezervy ropy, plynu PHM a podobne. K tomu zásoby pšenice, kukurice a podobne. Pri cukre je dokonca stanovená maximálne prípustná horná hranica objemu zásob. Po prípadnom prekročení prichádajú sankcie EÚ.
Dokonca už nepotrebujeme ani ENZETY (v armáde). Kto by ich v dnešnej dobe asi žral? Však?
-----------------------------------
Už dávnejšie som tušil v čom asi môže podnikať človek tvojho razenia.
A stále viac a viac mi to potvrdzuješ. Ty slovenský potravinár.
(Kádečka sa ti zažiadalo vyrábať, čo?)
A ešte k tomu nejakú štátnu licenciu na dodávky do ŠHR.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka
https://zive.aktuality.sk/clanok/146...e-3hod.c.x...A.
Aj diskusia k tomu zaujímavá, mne sa páčilo, citujem: "Slováci nemyslia pozitívne, ale negativisticky, Slováci sú proste primárne nastavení na to, ako sa čo dá obísť namiesto toho, aby rozmýšľali nad tým, ako nariadenia/rady/odporúčania dobrovoľne plniť a nepindať)"
" Fantastický " článok...fakt výpovedný...
Samé odkazy na rôzne appky...jak u blbých.
...ak by kľakla mobilná sieť (prípadne sieť elektrická), tak by boli mobily za pár dní na dve veci.

By som bol zvedavý na názor diskutujúceho, že ako by bol happy nastavený, ak by musel dobrovoľne odovzdať svoje vlastníctvo (respektíve prísť o možnosť používať ho) na základe nariadenia iných, ktorí sledujú svoje vlastné ciele.
....a nie, rozhodne teraz nemyslím nejaký respirátor za pár smiešnych (predražených) éčiek.
1 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Niekto si koronu pochvaľuje a želá,aby to trvalo čo najdlhšie.
Ako štát odškodní tých,čo robiť musia a denne sú vystavení neskutočnému riziku?
Screenshot_20200329-123708.png  
Screenshot_20200329-123531.png  
1/1
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
bjuty smis
pavol54
počúval som Blanára skutočne fundovaný človek s prehľadom Neviem asi čítajú moje myšlienky všetci poslucháči vysokých škôl by mali povinne praxovať v danom študijnom odbore
https://www.topky.sk/cl/100535/17096...a-vyse-miliona



aj CT za dvojnásobok vie kúpiť...naozaj fundovaný človek
Ešte niečo
tí tvoji by sa mohli postarať o prijatie zákona pre vrátenie peňazí investovaných v daňových rajoch belize cyprus monako a čo ja viem kde ich ešte majú nastrkané. Napríklad fico z belize, matovič z cypru a podobne
Čo to zas splietaš?
Veď Ficove konto na Belize bol iba Matovičov hoax, ktorým reagoval na Ficove výplody. Fantasmagorie.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

buchač
Kvaka
https://zive.aktuality.sk/clanok/146...e-3hod.c.x...A.
Aj diskusia k tomu zaujímavá, mne sa páčilo, citujem: "Slováci nemyslia pozitívne, ale negativisticky, Slováci sú proste primárne nastavení na to, ako sa čo dá obísť namiesto toho, aby rozmýšľali nad tým, ako nariadenia/rady/odporúčania dobrovoľne plniť a nepindať)"
" Fantastický " článok...fakt výpovedný...
Samé odkazy na rôzne appky...jak u blbých.
...ak by kľakla mobilná sieť (prípadne sieť elektrická), tak by boli mobily za pár dní na dve veci.

By som bol zvedavý na názor diskutujúceho, že ako by bol happy nastavený, ak by musel dobrovoľne odovzdať svoje vlastníctvo (respektíve prísť o možnosť používať ho) na základe nariadenia iných, ktorí sledujú svoje vlastné ciele.
....a nie, rozhodne teraz nemyslím nejaký respirátor za pár smiešnych (predražených) éčiek.
Ja tam nevidím to, čo ty, však píše, že dobrovoľne plniť, dobrovoľne sa plnia odporúčania, ak by išlo o nariadenia, tie sa schvaľujú a musia sa plniť. Ja som mala na mysli konkrétne to, že niekto dobrovoľne nevychádza, ak nemusí, ak toto ľudia nepochopia, tak budeme mať zákaz vychádzania. Nerozumiem tvojmu čudnému slovnému spojeniu "ak by musel dobrovoľne odovzdať", to sa ako dá?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A čo poviete na toto?
https://www.mojevideo.sk/video/31d65...laku_zssk.html

Mal dostať jednu riadnu po papuli. Bez rúška, bez lístka (vraj ani peniaze nemajú), drzý, agresívny.

Taký by mal ísť sedieť - a je na to i paragraf!
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88
pavol54
korela
bjuty smis
no ak naozaj štát nemá žiadny krízový plán, alebo civilnej obrany, čomu osobne neverím, tak po 12 r. vlády fica tu dzurindu zbytočne montuješ

a ten link na tie stratené testy ??
Vieš čo, aj by som pripustila možnosť, že neexistuje, rovnako ako Sulík spochybnil pred voľbami existenciu štátnych ŠHR, podľa neho postačia súkromné spoločnosti. Veď oni to zabezpečia. Ešte si to stále myslí?
Niekto má divnú predstavu o funkcii ŠHR. ŠHR sú taká štátna špajzka na pokrývanie prvých potrieb, a v ďalšom na krytie núdzových potrieb. Zjednodušene Kto si do špajzky odloží, to si si tam nájde
Nečudujem sa, že to práve ty píšeš.
ŠHR pred rokom 1989 mali funkciu, akú ti "armáda" zelení trti, natrepali do makovice.
Dnes, presne ako ti povedal Sulík, už ju nemajú. Už ich s tou funkciou nepotrebujeme. Už roky neplánujeme vojnu proti imperialistom za účelom znárodniť ich výrobný potencionál.
Terajšie ŠHR plnia inú funkciu. Teraz plnia čisto hospodárske funkcie a nariaďuje ich EÚ. V skutočnosti sa jedná o minimálne rezervy ropy, plynu PHM a podobne. K tomu zásoby pšenice, kukurice a podobne. Pri cukre je dokonca stanovená maximálne prípustná horná hranica objemu zásob. Po prípadnom prekročení prichádajú sankcie EÚ.
Dokonca už nepotrebujeme ani ENZETY (v armáde). Kto by ich v dnešnej dobe asi žral? Však?
-----------------------------------
Už dávnejšie som tušil v čom asi môže podnikať človek tvojho razenia.
A stále viac a viac mi to potvrdzuješ. Ty slovenský potravinár.
(Kádečka sa ti zažiadalo vyrábať, čo?)
A ešte k tomu nejakú štátnu licenciu na dodávky do ŠHR.
Zaujímalo by, ako sme na tom s liekmi, aj s iným zdravotníckym materiálom. Za socíka bola vždy vytvorená rezerva, ktorá sa v intervaloch podľa expirácie liekov vydávala do obehu a dopĺňala rovnako ako iné položky.
Po 89 dochádza aj pri životne dôležitých liekoch k ich výpadku.
Ponechané voľne na ruku trhu?
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
korela
bjuty smis
no ak naozaj štát nemá žiadny krízový plán, alebo civilnej obrany, čomu osobne neverím, tak po 12 r. vlády fica tu dzurindu zbytočne montuješ

a ten link na tie stratené testy ??
Vieš čo, aj by som pripustila možnosť, že neexistuje, rovnako ako Sulík spochybnil pred voľbami existenciu štátnych ŠHR, podľa neho postačia súkromné spoločnosti. Veď oni to zabezpečia. Ešte si to stále myslí?
Niekto má divnú predstavu o funkcii ŠHR. ŠHR sú taká štátna špajzka na pokrývanie prvých potrieb, a v ďalšom na krytie núdzových potrieb. Zjednodušene Kto si do špajzky odloží, to si si tam nájde
Nečudujem sa, že to práve ty píšeš.
ŠHR pred rokom 1989 mali funkciu, akú ti "armáda" zelení trti, natrepali do makovice.
Dnes, presne ako ti povedal Sulík, už ju nemajú. Už ich s tou funkciou nepotrebujeme. Už roky neplánujeme vojnu proti imperialistom za účelom znárodniť ich výrobný potencionál.
Terajšie ŠHR plnia inú funkciu. Teraz plnia čisto hospodárske funkcie a nariaďuje ich EÚ. V skutočnosti sa jedná o minimálne rezervy ropy, plynu PHM a podobne. K tomu zásoby pšenice, kukurice a podobne. Pri cukre je dokonca stanovená maximálne prípustná horná hranica objemu zásob. Po prípadnom prekročení prichádajú sankcie EÚ.
Dokonca už nepotrebujeme ani ENZETY (v armáde). Kto by ich v dnešnej dobe asi žral? Však?
-----------------------------------
Už dávnejšie som tušil v čom asi môže podnikať človek tvojho razenia.
A stále viac a viac mi to potvrdzuješ. Ty slovenský potravinár.
(Kádečka sa ti zažiadalo vyrábať, čo?)
A ešte k tomu nejakú štátnu licenciu na dodávky do ŠHR.
bože tak vygumovaný človek sa len ta nevidí. armáda nikdy nemala nič spoločného so štátnymi hmotnými rezervami, my sme mali vybudované sklady a zásoby munície phm a ostatného materiálu od práporu až po front. ŠHR sú na zabezpečenie chodu štátu.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Klídek! Ten "expert", čo ukradol muníciu a zbrane zo zbrojáku dozornému pod nosom, ani nevie, ako sa zásobovala armáda.

Je to trtko.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka
buchač
Kvaka
https://zive.aktuality.sk/clanok/146...e-3hod.c.x...A.
Aj diskusia k tomu zaujímavá, mne sa páčilo, citujem: "Slováci nemyslia pozitívne, ale negativisticky, Slováci sú proste primárne nastavení na to, ako sa čo dá obísť namiesto toho, aby rozmýšľali nad tým, ako nariadenia/rady/odporúčania dobrovoľne plniť a nepindať)"
" Fantastický " článok...fakt výpovedný...
Samé odkazy na rôzne appky...jak u blbých.
...ak by kľakla mobilná sieť (prípadne sieť elektrická), tak by boli mobily za pár dní na dve veci.

By som bol zvedavý na názor diskutujúceho, že ako by bol happy nastavený, ak by musel dobrovoľne odovzdať svoje vlastníctvo (respektíve prísť o možnosť používať ho) na základe nariadenia iných, ktorí sledujú svoje vlastné ciele.
....a nie, rozhodne teraz nemyslím nejaký respirátor za pár smiešnych (predražených) éčiek.
Ja tam nevidím to, čo ty, však píše, že dobrovoľne plniť, dobrovoľne sa plnia odporúčania, ak by išlo o nariadenia, tie sa schvaľujú a musia sa plniť. Ja som mala na mysli konkrétne to, že niekto dobrovoľne nevychádza, ak nemusí, ak toto ľudia nepochopia, tak budeme mať zákaz vychádzania. Nerozumiem tvojmu čudnému slovnému spojeniu "ak by musel dobrovoľne odovzdať", to sa ako dá?
Ty si začala s tou citáciou diskutujúceho...

Óóóój dá, a ešte ako sa dá. Lebo ak sa nedá, tak sa vystavuje jedinec trestnému stíhaniu, na čo zákon pamätá.
https://www.epi.sk/zz/2002-227

---------------------

Ja som nešiel tou dobrovoľnosťou len ohľadom Covidu...tu ide aj o iné "dobrovoľné" činnosti...a tie nám nariaďuje EU.
...a je nenormálne, ak je nejaká organizácia (pár dementov) nadradená nad ústavou jednotlivých štátov.
1 1
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Prvé teraz po zapnutí PC som si prečítala otázku od syna z Moravy, či je korona aj v susednej obci a veru má pravdu. Sú 2 prípady. Pekná vyhliadka do budúcnosti.
https://slovensko.hnonline.sk/211740...s-jkJSBlJ8_sPs
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať