Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Duško ja som bola tiež hrdina, že som, ale to bolo iba 12 rokov, nebola u doktora. A z večera do rána doslovne sa to zmenilo. Z návštevy u lekára som sa vrátila takmer po 3 týždňoch po pobyte v 2 nemocniciach a polnočnej operácii. A odvtedy nie som na 100 percent fit a už ani nebudem
Vyššie si písal, že nemôžeš ísť von. Ja som to pochopila tak, že nákup a vychádzka do prírody sú povolené. Možno som to zle počula, iba to, čo som chcela počuť.
2 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

babík, dobre si počula
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Do prirody sa moze, ale iba v danom okrese.
Co napriklad pri Zahorskej Bystrici a Marianke nie je take jednoduche, kedze nad nimi maju spolocny kopec.
Urcite je takych lokalit viac.

Ktovie aku metodiku kontrol zvolia ked po BA sa prehanaju auta s cislami z celeho Slovenska.
3 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

nestresujte

to opatrenie je priehladné ako sklo
hlavne ked sme včera v správach videli, že cigáni to nerešpektujú, jedného namerali pred týždňom pri návrate z anglicka a teraz druhá krát
išiel pre dalších príbuzných....

keby to pomenovali priamo, klára orgovánová by vyskočila z kože a eú by nám dala demarš...
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Polícia píše: Kontroly bude vykonávať aj na verejných priestranstvách s cieľom odhaliť osoby, ktoré docestovali z iného okresu.
Ako dôchodcovia bývame v obci v inom okrese, ako máme trvalý pobyt, auto samozrejme BA. Do bytu chodíme iba ak k doktorom. Ako do prírody??
0 0
Mikae Mikae

Mikae je offline (nepripojený) Mikae

misoft
Mikae
misoft
Čo ma potešilo?
Kafíčko v jednej ruke, cigaretľa v druhej ruke, rozvalený na balkáne v kresielku na slniečku....
Toto je teraz IN!
cigaretľu zahoď, to je fúúj, daj si radšej pifko a na balkóne budeš pri slniečku naberať aj vitamín D aj vitamín B, musím sa priznať, že aj trošku závidím tým čo nechodia do roboty a ešte sa aj furt sťažujú
Šak ja sa nesťažujem....
Pifko nechcem... alkahól! Som vyliečený..., takže nič! A cigaretľa? Až ma uložia, tak ani červíky ma nebudú chcieť....

Ale najviac ma serká jeden fakt.... som zvyknutý každý deň, za každého počasia robiť prechádzky a vracať sa so "zážažou" - teda smer obchod, potom "kontrola mesta" (cca 5-8km prechádzka) a až potom domov - takže špačírka na 2-2,5 hodiny.
ja som ani nemyslela konkrétne teba, že sa sťažuješ skôr som mala na mysli našich "héércov a héérečky, športovcóv a podobné selebrity" Inak to sú fajne dlhé vychádzky
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka
Polícia píše: Kontroly bude vykonávať aj na verejných priestranstvách s cieľom odhaliť osoby, ktoré docestovali z iného okresu.
Ako dôchodcovia bývame v obci v inom okrese, ako máme trvalý pobyt, auto samozrejme BA. Do bytu chodíme iba ak k doktorom. Ako do prírody??
Do prírody v rámci okresu áno.
Ale ak prejdeš hranicu okresu BA a povedzme chceš ísť nazad...nuž smola, obrátia ťa.
Takže seď na riti na dedine...

P.S.:
Overoval som si hentú situáciu po svojej linke...nakoľko som dumal, že pôjdem do mesta.
Bolo mi povedané, nech radšej nikde nejdem, nakoľko jeden nikdy nevie, čo za puk bude v hliadke.
Ja by som si to aj vedel obhájiť, ale aj tak radšej nejdem nikam.

---------------------------
Presné znenie nariadenia od Polície SR
https://www.facebook.com/policiaslov...41940659169467
3 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nepál a Covid. To zariadenie slúži v mierových časoch na odchyt psov.

Naposledy upravil korela : 07.04.20 at 15:25
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Buchač, ja nechcem prechádzať okres, ja som už dávno mimo môj okres, mňa zaujímala otázka, ako do prírody tu, v tomto okrese, inom, ako je označené moje auto, lebo napríklad prechádzka so psom? Tiež som overovala, nič sa nevie.
Však som to čítala, čo si pripol, citácia je práve z toho, čo je pod nariadením, lebo, ako píšu, "kontroly bude vykonávať aj na verejných priestranstvách s cieľom odhaliť osoby, ktoré docestovali z iného okresu".
Ako odhalia, či som na lúku za dedinu prišla z BA, či z chalupy?? Ja im poviem, že susedia dosvedčia, že bývame tu? Takže jednoducho, päť dní budem sedieť na riťke. ???
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Kvaka
Buchač, ja nechcem prechádzať okres, ja som už dávno mimo môj okres, mňa zaujímala otázka, ako do prírody tu, v tomto okrese, inom, ako je označené moje auto, lebo napríklad prechádzka so psom? Tiež som overovala, nič sa nevie.
Však som to čítala, čo si pripol, citácia je práve z toho, čo je pod nariadením, lebo, ako píšu, "kontroly bude vykonávať aj na verejných priestranstvách s cieľom odhaliť osoby, ktoré docestovali z iného okresu".
Ako odhalia, či som na lúku za dedinu prišla z BA, či z chalupy?? Ja im poviem, že susedia dosvedčia, že bývame tu? Takže jednoducho, päť dní budem sedieť na riťke. ???
zajtra budeme múdrejší. však od pol noci. Ak budú takí aktívni ako pri plnení iných povinností v priebehu roka, tak môžeš smelo chodiť, však za tú službu majú príplatok, alebo možnosť čerpania voľna,
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka
Ako odhalia, či som na lúku za dedinu prišla z BA, či z chalupy?? Ja im poviem, že susedia dosvedčia, že bývame tu? Takže jednoducho, päť dní budem sedieť na riťke. ???
Ééééj hoja, hoja...paranoja moja...
Ty si seď, ja nemienim a ani nebudem na riti sedieť.
Tú lúku a či horu mať v merku a odhaľovať prechádzajúcich sa ?
Porozmýšľaj trochu, že čo všetko to obnáša to uzatvorenie republiky na 6 dní... ..(dovtíp sa, na čo asi narážam ).

To len preceda (s modrou knižkou) si to myslí jak Hurvínek válku...
Lenže on šiel účelovo už prvým spomenutím blackoutu za týmto cieľom...proste jak zmyslov zbavený, opojený mocou zavrieť Slovensko, ktorý si myslí, že ten vírus niekde zmizne sám od seba.
1 1
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Má zodpovednosť a bojí sa, akokoľvek rozhodne, aj tak bude zodpovedný, nepriateľ berie životy, preto pri opatreniach je to skôr o jeho strachu, ako o opojení mocou. Tú si vychutnáva inak, napriek upozorneniu prezidentky, stále nie je vecný, stále sa predvádza, opakuje, ja keď ho začujem v rádiu, už len konštatujem, zase ide zažíhať zápalku??
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Kvaka
Má zodpovednosť a bojí sa, akokoľvek rozhodne, aj tak bude zodpovedný, nepriateľ berie životy, preto pri opatreniach je to skôr o jeho strachu, ako o opojení mocou. Tú si vychutnáva inak, napriek upozorneniu prezidentky, stále nie je vecný, stále sa predvádza, opakuje, ja keď ho začujem v rádiu, už len konštatujem, zase ide zažíhať zápalku??
ja hovorím za peníze v praze dúm
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Právnik o zákaze vychádzania
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...paign=mostread

Je tam okrem iného aj toto, citujem "vždy tam musia byť precízne stanovené výnimky tak, aby to spadlo do pojmu nevyhnutný rozsah a na nevyhnutný čas. To znamená, že keby prijali zákaz vychádzania v týchto dňoch bez ohľadu na to, či má niekto napríklad svoju vlastnú záhradku v inom okrese, chcel by do nej ísť a s nikým tam neprichádza do styku, tak toto by riadne vybočovalo z rámca ústavného zákona. Pretože to nie je nevyhnutné, aby človeku zakázali ísť na svoju vlastnú záhradu.".
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kvaka
Právnik o zákaze vychádzania
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...paign=mostread

Je tam okrem iného aj toto, citujem "vždy tam musia byť precízne stanovené výnimky tak, aby to spadlo do pojmu nevyhnutný rozsah a na nevyhnutný čas. To znamená, že keby prijali zákaz vychádzania v týchto dňoch bez ohľadu na to, či má niekto napríklad svoju vlastnú záhradku v inom okrese, chcel by do nej ísť a s nikým tam neprichádza do styku, tak toto by riadne vybočovalo z rámca ústavného zákona. Pretože to nie je nevyhnutné, aby človeku zakázali ísť na svoju vlastnú záhradu.".
Anka, 5 dní bez záhradky vydržíš, aj záhradka bez teba. Keby sa ľudia správali zodpovedne a trochu ohladuplne, žiadne takéto opatrenia by sa nemuseli vydávať ...

Včera som písala s kamarátom, sused na vedlajšej záhradke oslavoval narodeniny, grilovačka, partia min. 20 ľudí ...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
veronikasad
Kvaka
Právnik o zákaze vychádzania
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...paign=mostread

Je tam okrem iného aj toto, citujem "vždy tam musia byť precízne stanovené výnimky tak, aby to spadlo do pojmu nevyhnutný rozsah a na nevyhnutný čas. To znamená, že keby prijali zákaz vychádzania v týchto dňoch bez ohľadu na to, či má niekto napríklad svoju vlastnú záhradku v inom okrese, chcel by do nej ísť a s nikým tam neprichádza do styku, tak toto by riadne vybočovalo z rámca ústavného zákona. Pretože to nie je nevyhnutné, aby človeku zakázali ísť na svoju vlastnú záhradu.".
Anka, 5 dní bez záhradky vydržíš, aj záhradka bez teba. Keby sa ľudia správali zodpovedne a trochu ohladuplne, žiadne takéto opatrenia by sa nemuseli vydávať ...

Včera som písala s kamarátom, sused na vedlajšej záhradke oslavoval narodeniny, grilovačka, partia min. 20 ľudí ...
Veronika keby ich dali do karantény, tak by mohli v oslave pokračovať dva týždne.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Je to sibnute ako celý Matovic
Prežijem 6 dní bez chalupy, ale v paneláku na milión percent stretnem viac ludi ako na tej samote na chalupe. No ale hlavne ze hviezdi a baví ho to.
4 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

No práve preto bývame na chalupe, akurát nebudeme môcť ísť 6 dní na prechádzku do prírody, už sme aj dlhšie boli iba v dome. Auto môžem strčiť do dvora, pes chodí na záhradu. Len sa mi to zdá nad rámec ústavy, ak to nie je nevyhnutné. Nestihli chlapci všetko premyslieť.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka
Právnik o zákaze vychádzania
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...paign=mostread

Je tam okrem iného aj toto, citujem "vždy tam musia byť precízne stanovené výnimky tak, aby to spadlo do pojmu nevyhnutný rozsah a na nevyhnutný čas. To znamená, že keby prijali zákaz vychádzania v týchto dňoch bez ohľadu na to, či má niekto napríklad svoju vlastnú záhradku v inom okrese, chcel by do nej ísť a s nikým tam neprichádza do styku, tak toto by riadne vybočovalo z rámca ústavného zákona. Pretože to nie je nevyhnutné, aby človeku zakázali ísť na svoju vlastnú záhradu.".
Pre pána jána...a toto je akože ústavný právnik ???
https://ipravda.sk/res/2020/04/02/th...ak-stvorec.jpg
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka
No práve preto bývame na chalupe, akurát nebudeme môcť ísť 6 dní na prechádzku do prírody, už sme aj dlhšie boli iba v dome. Auto môžem strčiť do dvora, pes chodí na záhradu. Len sa mi to zdá nad rámec ústavy, ak to nie je nevyhnutné. Nestihli chlapci všetko premyslieť.
Ešte raz a po-ma-ly ti mám napísať ???
Ale ty čítaj po-ma-ly...

Mô-že-š ísť kľud-ne a v po-ho-de na pre-chá-dz-ku...
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať