Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Vyzerá to tak, že naozaj iba zatiaľ spolu bačujú. Matelko je Neotesánek z Trnavy. Sú veci s ktorými súhlasím, ale to zase nemení nič na veci, že už sa pomaly bojím zapnúť telku, lebo z nej vyskočí Neotesánek. Keby sa teraz stiahol a nechal iných robiť tlačovky, všetkým by sa uľavilo.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Terezia13
dnešný môj zážitok v našej malej obci a z nášho ešte menšieho obchodíka -
ja tiež chcem zabrániť šíreniu pliagy a tak sa ako dôchodca snažím zmestiť do určených hodín 9-12, stihla som to, ale len čo som otvorila dvere na obchode, zahrmel našej milej mladej predavačky hlas: teta a vy už máte 65 rokov!!!! a tak neviem, mládi v ..... a dôchodok tiež už nejaký čas poberám, aha dôchodca je asi len ten, čo nosí paličku
no však to bola skoro poklona, nie?

ja som minulý týžden pozerala ráno pred obchodom v rade ľudí a pár som veru tipovala ako dochodcov. Povedala som si, že asi nechcú piuznať vek
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Terezia13
dnešný môj zážitok...
Sprostredkovaný zážitok z Kaufáča...zať mi ho vravel

Čas cca 8:55...ľudia povykladaný tovar na pásoch, pekne čakajúc na zaplatenie.
Zrazu sa odnekiaľ ozve mužský hlas..." Už je 9 hodín, ja som dôchodca, pustite ma dopredu..."...a rve sa ta het cez všetkých v danej pokladni.

Ľudia sa normálne nezmohli ani len na slovo, nevedeli, čo majú od prekvapenia robiť...či sa smiať, či plakať, či mu urvať.
0 1
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Toť išiel ten môj do obchodu, ale že ešte nemôže. Tak som, že však máš rúško, to nebude ani poznať. A on, že mi dakuje velice pekne
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Jarka 1
Vyzerá to tak, že naozaj iba zatiaľ spolu bačujú. Matelko je Neotesánek z Trnavy. Sú veci s ktorými súhlasím, ale to zase nemení nič na veci, že už sa pomaly bojím zapnúť telku, lebo z nej vyskočí Neotesánek. Keby sa teraz stiahol a nechal iných robiť tlačovky, všetkým by sa uľavilo.
Naozaj to tak vyzerá, alebo ti to tak len naši novinári vysvetlili?
Jasné že sú veci s ktorými aj súhlasíš, problém je v tých, ktoré ti musia objasniť naši novinári. Jasné že po svojom, tak ako ti objasnili Neotesánkov blekaut.
0 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nepotešilo - máme v okrese 10 nových prípadov nákazy, z toho 5 ľudí je starších ako 70 rokov ...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

veronikasad
Nepotešilo - máme v okrese 10 nových prípadov nákazy, z toho 5 ľudí je starších ako 70 rokov ...
u nás sa dve osoby - žena s dievčatkom uzdravili
4 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
pavol54
[
nie rúška ale respirátory FFP 1, myslíš že mi na to dá povolenie RUVZ ? Jeden traktorista mi dal jeden ich dostali pred zákazom 2 kusy na smenu, takže legálne nič
no len zákaz sa tuším týka len tých FFP2 a FFP3
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...zdravotnictve/

FFP1 ponukaju aj na internete https://www.skvelydarcek.sk/respirat...iratormb10ffp1

si to aj skúšal za ten viac ako týžden, čo o tom hovoríš kúpiť, alebo chceš iba niečo dokazovať?
lenže prvé nariadenie hovorilo o respirátoroch všeobecne a predavači si toho boli vedomí, (to ako dnes každé auto medzi okresmi a potom že to nepochopili že námatkove to je asi každé tisíce) a až oveľa neskôr to upresnili že sa týka 2,3,
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Jarka 1
Vyzerá to tak, že naozaj iba zatiaľ spolu bačujú. Matelko je Neotesánek z Trnavy. Sú veci s ktorými súhlasím, ale to zase nemení nič na veci, že už sa pomaly bojím zapnúť telku, lebo z nej vyskočí Neotesánek. Keby sa teraz stiahol a nechal iných robiť tlačovky, všetkým by sa uľavilo.
za socíku vtip V dobe konania zjadzu bol priamy prenos na 1 kto nechcel pozerať prepol na 2 tam stál príslušník VB a opakoval okamžite prepnite na 1 teraz pre zmenu niet kam prepnúť je na každom programe
4 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
[QUOTE="Dáša_"][QUOTE="bettylou"]
bjuty smis
výborná práca vlády...


Vieš, posledné, o čo by som sa bála, je že klesne úroveň vzdelania. Lebo čo je vzdelanie? pomožem si citátom Juraja Hipša: " Deti musia vedieť, čo je paronomázia aj epizeuxa. Veď ako by bez toho preboha mohli žiť. Museli vedieť zadefinovať, v ktorej etáži sa nachádzajú paprade a prasličky, aj to, či matička Zem je bližšie k Slnku v aféliu alebo perihéliu. Nevadí, že v desiatich rokoch sa im na tých pojmoch aj jazyk polámal." Toto fakt nie je vzdelanie.

A čo sa týka príjmačiek na školy. v podstata jedno, či stredné, či vysoké. Už je len minimum škol, kde sú aké, také príjmačky. Skôr sa robí nábor na školy. Vymýšľajú sa rôzne vychtávky, ako nalákať žiakov. Ver mi, že o tom niečo viem. Máme doma maturanta.

Holt každý si pod vzdelaním predstavujeme niečo iné. Niekto vidí všeobecný rozhľad, ktorý sa mu zdá predimenzovaný a niekto kontinuálne vedomosti, ktoré na seba nadväzujú a ich názvoslovie pochádza zo starovekých jazykov, v ktorých sa tvorili základy vedy a vzdelania. Áno, nie každý potrebuje vzdelanie. Mnoho je tých, ktorým stačí základ a papier, (hoc aj z VŠ) aby sa dokázali uživiť.
Bez ohľadu na tvoj názor, čo je vzdelanie, tie decká tomu venovali čas a očakávali odmenu v podobe či už úspešných alebo neúspešných príjímačiek, kde by si preverili, svoju prípravu - či bola dostatočná, kde majú rezervy.... Tiež prišli o možnosť porovnať sa s ostatnými... Takže vychytávky ako lákať žiakov na školy sa nijako netýkajú doterajšiej dennodennej práce žiakov. Miešaš hrušky s jablkami.

Detaily, ktoré si vypichla majú v tomto prípade bagatelizovať celý problém. Takéto manipulačné techniky, akú si použila teraz, sú jedny z najjednoduchších a v dnešnej dobe ohromne rozšírené. Deti predsa nemajú zo svojej pozície ako ovplyvniť učebné osnovy, ale to že učeniu venujú svoj čas áno.
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pavol54
Dáša_
pavol54
[
nie rúška ale respirátory FFP 1, myslíš že mi na to dá povolenie RUVZ ? Jeden traktorista mi dal jeden ich dostali pred zákazom 2 kusy na smenu, takže legálne nič
no len zákaz sa tuším týka len tých FFP2 a FFP3
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...zdravotnictve/

FFP1 ponukaju aj na internete https://www.skvelydarcek.sk/respirat...iratormb10ffp1

si to aj skúšal za ten viac ako týžden, čo o tom hovoríš kúpiť, alebo chceš iba niečo dokazovať?
lenže prvé nariadenie hovorilo o respirátoroch všeobecne a predavači si toho boli vedomí, (to ako dnes každé auto medzi okresmi a potom že to nepochopili že námatkove to je asi každé tisíce) a až oveľa neskôr to upresnili že sa týka 2,3,
článok je starý týžden, tak nehovor, že si nestihol kúpiť, keď sú bežne aj na internete k dostaniu. naviac píšeš "respirátory FFP 1, myslíš že mi na to dá povolenie RUVZ ?" Príde mi to len ako prázdne mlátenie slamy, len aby si si mohol kopnúť. Bez iverenia, ako to v skutočnosti je.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

pavol54
bjuty smis
pavol54
bjuty smis
pavol54
bjuty smis
Nandrolon
bjuty smis
výborná práca vlády...
fičiny a fašouni nadávajú, ako keby sa ich to týkalo

kto z vás bol konkrétne týmto akokoľvek poškodený ? akú ujmu ste utrpeli ?
ako vás to postihlo ? poprosím konkrétne...nie ad hoc hejtovať...
Kolega išiel do Považskej Bystrice do práce autom a po troch hodinách v kolóne to otočil domov.
Preplatí mu Matovič alebo ty 1 deň dovolenky?
zas si nepochopil otázku ??
pýtam sa konkrétne...vás, čo najviac pindáte ....

platí aj pre buchača

kolega, sused, henten, tamten nepindajú ....oni pochopili situáciu...vy tu pindáte )
Matoviča tiež fico neokradol a aj tak stále pindal, zobrali sme si ho ako vzor pindania za iných, na ešte snáď máme právo. či aj nato zasadne UKS aby bolo vydané uznesenie o držaní huby? Ale môžeme chváliť cisárove nové šaty dovtedy, kým sa nájde niekto jednoduchý a povie cisár je nahý. .
naopak, pindajte kolko chcete..po tom volebnom debakli ti ani ine neostava. Ale je taky problem dat aj odpoved na otazku
Ty si sedlak ( samozrejme nie ten s debaty na pravde )
Podnikas, zamestnavas...tak nam povedz, aku mas skodu ??
A teraz vazne..povedz nam, ako by ti teraz vlada najviac pomohla...
V com teda zlyhal matovic ???
Źeby bolo dnes pekné počasie a čas výsevu a čas ochrany proti burinám. Týždeň ide preemegentný postrek distribútorovi z cudziny e lebo kamión s postrekom nie je potravina včera mi hlási že konečne došiel a že začnú navážať dnes som sa ho nedočkal (lebo cez okresy až 3) za pár dní si ho môžem nechať v zásobe lebo ak fúka vietor nestriekam, ak prší nestriekam a cez najväčšie sviatky nebudem a a je po termíne a vysiatu úrodu nepozbieram a naviac udavači sa postarajú že zrazu príde štátny dozor ochrany prírody na invazívne buriny a 6990 eur ma neminie. a ynteligent sa spýta vari sme ťa držali za rukáv?
Asi si za tych nasich cez 12 r.
dispúcií zabudol,
,ze ja som som na rozdiel od teba vystudovany polnohospodar....
Ty si postrek proti burine objednavas presne na hodinu aplikácie..
To
bolo dobre )
ale keby si čítal tak sme ho čakali týždne a za postrek sa platí ja nie som zlodej čo sa nahrabal na svojich odberateľoch takže ak nemáš niečo konkrétne chod rtadiť matovičovi takéto rady ocení
..
Tak čítal som....mčakali ste ho týzdne...,
A že meška je na vine dnesna 15 min. zápcha za šuranmi...
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
väčšiu hlúposť som nečítal, dedo mohol zotročovať deti? to si žil v Bangladéši?
Pali - ty FAKT DEGEŠ. Ak chceš jesť - na jedlo si ZAROB. A aj malá pomoc je robota.
Nikto nikoho nezotročoval - ty však - ako podnikateľ vyplakávaš, žš toto a hento, ale ty sám sedíš NA RITI a za teba makajú iní. Nebudem pátrať, koľko im zaplatíš, ale zaručene toľko, aby nereptali, ale TY SI MAL ZISK! Tak teda - kto koho zotročuje? Oni robia NA TEBA, ja som vtedy pomáhal PRE SEBA! A to je OBROVSKÝ rozdiel.

A ešte niečo - pán "podnikateľ" - ty si pravdepodobne asi sa mal veľmô dobre. Pretože kedysi decká na roliach pracovali, pretože robili na svojom pre seba! Pomáhali rodičom, starým rodičom - ty si asi len dostával.
Darmo tu budeš vyskakovať so svojim vekom - ak bola tvoja rodina zviazaná s pôdou - tak si bol synáčikom KULAKA.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

[QUOTE="bettylou"][QUOTE="Dáša_"]
bettylou
bjuty smis
výborná práca vlády...


Vieš, posledné, o čo by som sa bála, je že klesne úroveň vzdelania. Lebo čo je vzdelanie? pomožem si citátom Juraja Hipša: " Deti musia vedieť, čo je paronomázia aj epizeuxa. Veď ako by bez toho preboha mohli žiť. Museli vedieť zadefinovať, v ktorej etáži sa nachádzajú paprade a prasličky, aj to, či matička Zem je bližšie k Slnku v aféliu alebo perihéliu. Nevadí, že v desiatich rokoch sa im na tých pojmoch aj jazyk polámal." Toto fakt nie je vzdelanie.

A čo sa týka príjmačiek na školy. v podstata jedno, či stredné, či vysoké. Už je len minimum škol, kde sú aké, také príjmačky. Skôr sa robí nábor na školy. Vymýšľajú sa rôzne vychtávky, ako nalákať žiakov. Ver mi, že o tom niečo viem. Máme doma maturanta.

Holt každý si pod vzdelaním predstavujeme niečo iné. Niekto vidí všeobecný rozhľad, ktorý sa mu zdá predimenzovaný a niekto kontinuálne vedomosti, ktoré na seba nadväzujú a ich názvoslovie pochádza zo starovekých jazykov, v ktorých sa tvorili základy vedy a vzdelania. Áno, nie každý potrebuje vzdelanie. Mnoho je tých, ktorým stačí základ a papier, (hoc aj z VŠ) aby sa dokázali uživiť.
Bez ohľadu na tvoj názor, čo je vzdelanie, tie decká tomu venovali čas a očakávali odmenu v podobe či už úspešných alebo neúspešných príjímačiek, kde by si preverili, svoju prípravu - či bola dostatočná, kde majú rezervy.... Tiež prišli o možnosť porovnať sa s ostatnými... Takže vychytávky ako lákať žiakov na školy sa nijako netýkajú doterajšiej dennodennej práce žiakov. Miešaš hrušky s jablkami.

Detaily, ktoré si vypichla majú v tomto prípade bagatelizovať celý problém. Takéto manipulačné techniky, akú si použila teraz, sú jedny z najjednoduchších a v dnešnej dobe ohromne rozšírené. Deti predsa nemajú zo svojej pozície ako ovplyvniť učebné osnovy, ale to že učeniu venujú svoj čas áno.
To čo písal bjuty je z jeho pohľadu /loosera/ pravda.
Na tomto stave najviac získajú najhoršie sa učiaci žiaci, či už pre malú mozgovú kapacitu, alebo flákanie...
Tým s tou väčšou kapacitou mozgu, prípadne aj bifľošom a drvičom to poškodí. Nie je predsa možné, aby nejaký predmet rovnako "absolvoval" ten, čo to vie na jednotku s hviezdičkou, alebo looser, pre ktorého je to španielska dedina a prechádza z ročníka do ročníka s odratými ušami.
Ale všimol som si, že bjutymu vyhovujú kolóny, jemu proste vyhovuje všetko to, čo nevyhovuje normálnym a slušným ľuďom.
On sa smeje spolu s tým senilom na tom, že Matovič denno denne klame. Čím väčšie klamstvo, tým viac sa smejú.
Fakt čudné mozgové pochody. Neviem síce, v čom bjuty podniká, ale fakt sa budem smiať keď už matovič minie všetky prachy a takýmto ľuďom už proste nezvýši na rôzne kompenzácie. Vtedy sa budeme smiať my a hentí budú plakať ako plačkovia.
Ináč, včera náhodou neskonzumovali novinári Matoviča za to, že tvrdil na tlačovkách, že kontrolovať sa bude KAŽDÉ jedno auto a teraz tvrdil, že tvrdil :-))))))))) že to mali byť námatkové kontroly?
Aký je medzi týmto jeho vyjadrením rozdiel s vyjadrením Fica z roku 2009, ktoré sa opakuje už 11 rokov?
Keby takto zaklamal v priebehu niekoľkých týždňov hocikto z opozície, tak ho novinárska háveď skonzumuje v priamom prenose.
2 2
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
Terezia13
dnešný môj zážitok...
Sprostredkovaný zážitok z Kaufáča...zať mi ho vravel

Čas cca 8:55...ľudia povykladaný tovar na pásoch, pekne čakajúc na zaplatenie.
Zrazu sa odnekiaľ ozve mužský hlas..." Už je 9 hodín, ja som dôchodca, pustite ma dopredu..."...a rve sa ta het cez všetkých v danej pokladni.

Ľudia sa normálne nezmohli ani len na slovo, nevedeli, čo majú od prekvapenia robiť...či sa smiať, či plakať, či mu urvať.
Ak by som mal vyložený nákup už na páse, tváril by som sa, že som hluchý a čakal, či dôjde k fyzickému kontaktu.
Ak áno, problém by rýchlo pominul, ak nie, tak by som aspoň niečo štipľavé utrúsil , napr. "k*k*tisko jeden" :-)
0 2
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Ale všimol som si, že bjutymu vyhovujú kolóny, jemu proste vyhovuje všetko to, čo nevyhovuje normálnym a slušným ľuďom.
On sa smeje spolu s tým senilom na tom, že Matovič denno denne klame. Čím väčšie klamstvo, tým viac sa smejú.

.... ale fakt sa budem smiať keď už matovič minie všetky prachy a takýmto ľuďom už proste nezvýši na rôzne kompenzácie. Vtedy sa budeme smiať my a hentí budú plakať ako plačkovia.

Aký je medzi týmto jeho vyjadrením rozdiel s vyjadrením Fica z roku 2009, ktoré sa opakuje už 11 rokov?
Keby takto zaklamal v priebehu niekoľkých týždňov hocikto z opozície, tak ho novinárska háveď skonzumuje v priamom prenose.
Kedy si si všimol ? Ak len teraz, tak si zlý pozorovateľ.

Neblázni...ak by Bláznovič minul všetky love, nuž to by bol iný level hrátok.
Viacmenej všetci budeme plakať...radšej na to všetko nemyslieť.

Rozdiel medzi Ficom a Matovičom ?
Fico klamal o svojom odchode z politiky...Matovič svoje rozhodnutia dáva na plecia iných.
Čiže krásny rozdiel...lenže novinárkovia nedajú dopustiť na svojho milááááášika.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Podľa Matoviča pozitívne testovaní ľudia z rómskych lokalít prichádzali na Slovensko už začiatkom marca.

„Prichádzali z Anglicka od prvého, 10., 12., 14. či 15. marca domov, teda už v období pred štyrmi týždňami. Mrzí nás, že sme takýto darček dostali od predošlej vlády. Musíme sa tomuto problému postaviť čelom,“ zdôraznil Igor Matovič.

Čítajte viac: https://spis.korzar.sme.sk/c/2237990....html?ref=njct

Čo všetko ešte bude hádzať na ostatných ???
0 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Niekoho sa dotkne aj toto v časoch, keď je nemožné ísť do práce a zarobiť si:
slsp.jpg  
3 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
Nandrolon
Ale všimol som si, že bjutymu vyhovujú kolóny, jemu proste vyhovuje všetko to, čo nevyhovuje normálnym a slušným ľuďom.
On sa smeje spolu s tým senilom na tom, že Matovič denno denne klame. Čím väčšie klamstvo, tým viac sa smejú.

.... ale fakt sa budem smiať keď už matovič minie všetky prachy a takýmto ľuďom už proste nezvýši na rôzne kompenzácie. Vtedy sa budeme smiať my a hentí budú plakať ako plačkovia.

Aký je medzi týmto jeho vyjadrením rozdiel s vyjadrením Fica z roku 2009, ktoré sa opakuje už 11 rokov?
Keby takto zaklamal v priebehu niekoľkých týždňov hocikto z opozície, tak ho novinárska háveď skonzumuje v priamom prenose.
Kedy si si všimol ? Ak len teraz, tak si zlý pozorovateľ.

Neblázni...ak by Bláznovič minul všetky love, nuž to by bol iný level hrátok.
Viacmenej všetci budeme plakať...radšej na to všetko nemyslieť.

Rozdiel medzi Ficom a Matovičom ?
Fico klamal o svojom odchode z politiky...Matovič svoje rozhodnutia dáva na plecia iných.
Čiže krásny rozdiel...lenže novinárkovia nedajú dopustiť na svojho milááááášika.
Už som raz Bjutymu písal o tej "polievke" a skutočne ma denno denne presviedča, že by to tak aj bolo. :-)
0 1
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Kedysi 10 detí zabezpečilo jedného osadníka. Dnes jeden koronaosadník zabezpečí jedlo a pitnú vodu pre celú osadu. Hádam sa vybuduje aj kolektívna imunita. Budem veriť, že osadníci vzhľadom na svoju odolnosť všetko dobre zvlávdnu a neobsadia tých pár ventilátorov čo máme.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať