Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
Chraneny druh je bez navykov...iba jeden maju vyžrat system...otrcas paprce a nic do systemu nedat......ano čest vynimkam...
A ak nieco ....dat ciganske plače....histericky vrieskat.....a hlavne vsetko natacat na mobil....na ten je...aj na jeho sluzby...
no veď práve - čítala som pár príbehov o učiteľoch, čo sa rozhodli ísť na dva roky do osád učiť. Respektíve ani nei tak priamo do osád, ako do škôl blízko osád, kde boli v podstate len takéto deti. Problém už na začiatku - oni nerozumejú po slovensky. Takže dohovor s nimi biedny, skoro žiadny. Lebo aj to, čo vedia po cigánsky je velmi obmedzený slovník. Takže ich síce učia písmenka, ale slovam nerozumejú. A o počítaní ani omylom. Dať takým deťom domáce úlohy? A kde ich budú robiť. Kto im pomôže? Prepadnú rovno v prvom ročníku, potom sa im to pošťastí ešte raz nádeje na strednú sú pasé. Príde puberta a už je neskoro na čokolvek, Dievčatá rovno otehotnejú a kruh sa uzatvára.
Že nevedia dodržiavať zásydy hygieny. Kde sa to mali naučiť ich rodičia? V tých chatrčiach, kde nie je voda, nie je kupelna, nie je splachovacie WC? Ja skôr obdivujem tých, čo sa im podarilo posunúť ďalej. A nebolo to málo

Jasne, nemáme im dávať všetko zadarmo. Lebo tým, že im dáme všetko zadarmo si liečome svedomie, však majú, nech sa postarajú. Oni potrebujú iné, len to je nepopulárne.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
pavol54
bjuty smis
pavol,ty sa venuješ polnohospodárstvu, na toto čo hovoríš ? na naších najsociálnejších....

https://www.aktuality.sk/clanok/7829...-milionov-eur/

naozaj to bolo za predchádzajúcej vlády až tak strašné ?
No ja viem len že som vypracoval 4 projekty bez akejkoľvek pomoci, jeden schválený do 19000 vyčerpaný(refundácia 6000). druhý schválený projekt 42000 refundácia mala byť 21000. vďaka mojim milovaným teroristom a udavačom z ulice nevyčerpaný, a 2 zrejme na základe toho neschválené. Ale za takých podmienok(nesplniteľných) som povedal že nech si ich strčia aj s úniou za kruhový sval. ALE TENTO TAM NEBOL U MATEČNEJ. Je to svinstvo. Mám taký dojem že v predchádzajúcom programovacom období toto je 2017-2021
To boli pre nich asi male sumy , to by bolo okate..
Ine je 20 % zo 40 000 a 20 % zo 4 000 000...
Môže byť odo mňa jeden spracovateľ pýtal za vypracovanie projektu 10%, (pýtal som sa aké sú záruky -žiadne, tak som ho poslal za kruhový sval. Lenže taký projekt na eurofondy
stavebný projekt cena pre projektanta 4%, projekt pre eurofondy s výkazom výmer naviac 4% výber najlepšieho dodávateľa z troch (musíš povedať že je to na eurofondy) najvýhodnejšia cena je minimálne o 10% drahšia ako v priamom zadaní (dodávatelia sa vždy dohodli kto vyhrá) z celkovej ceny projektu dostaneš buď 40 alebo 50 %
tak rátaj CENA PROJEKTU 100% architekt - 4%, spracovateľ eurofondov -10%, navýšenie ceny stavby - 10%, vreckové za schválenie 20%, zostalo 56% teda v záverečnom zúčtovaní ak všetko dobre dopadne k štát vráti 50% tak čo mi ostalo? Takže myslím si že stými 20% si to prudko prehnal, ale možno sa našiel taký hlupák. No a bez projektu tú istú stavbu po dohode si vyskladám najvýhodnejšie náklady a mám to niekedy aj za 60% ceny projektu podľa architekta. Inak každý má plnú hubu ako poľnohospodári hrabú na dotáciách Presnejšie na poľnohospodárov sa pricucli pijavice a až teraz sa na nich ukazuje.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kopretinka
misoft
Riešia finančnú situáciu? Alebo Riešia!.
31 Slovákov si odletelo do Deutschlandu na brigádu. Sezónni pracovníci.
A čo po návrate? Čo ak tam niečo chytia? A pošlú ich domov? Hlavná vec, že šli pracovať, čo bude potom, aké prípadné dôsledky môžu byť - to už až tak neriešia.

Kopa ľudí sedí doma, niektorí na 55, niektorí na 80, maloobchodníci (súkromníci), rôzni SZČO na (zatiaľ) 0% - platiť však musia.
To teraz??
Kvietoček - napr. taxikári - príjem max. 1% z minulých tržieb. Ale za auto platiť musia, licencie (ak sú povinné platby) platiť musia. Súkromné taxislužby - autá stoja, platiť za ne poistky musia, kontroly sa vykonávať musia - všetko sa platí. Ak zamestnávajú taxikárov - platiť im musia, alebo prepustiť, ak sú taxikári na dohodu, na živnosť - prd zarobia.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

misoft
kopretinka
misoft
Riešia finančnú situáciu? Alebo Riešia!.
31 Slovákov si odletelo do Deutschlandu na brigádu. Sezónni pracovníci.
A čo po návrate? Čo ak tam niečo chytia? A pošlú ich domov? Hlavná vec, že šli pracovať, čo bude potom, aké prípadné dôsledky môžu byť - to už až tak neriešia.

Kopa ľudí sedí doma, niektorí na 55, niektorí na 80, maloobchodníci (súkromníci), rôzni SZČO na (zatiaľ) 0% - platiť však musia.
To teraz??
Kvietoček - napr. taxikári - príjem max. 1% z minulých tržieb. Ale za auto platiť musia, licencie (ak sú povinné platby) platiť musia. Súkromné taxislužby - autá stoja, platiť za ne poistky musia, kontroly sa vykonávať musia - všetko sa platí. Ak zamestnávajú taxikárov - platiť im musia, alebo prepustiť, ak sú taxikári na dohodu, na živnosť - prd zarobia.
Dušan ja sa vyjadrím iba z osobnej skúsenosti (účtujem taxi)....
ak by si vedel u nás nie je jeden taxikár zamestnaný, sú szčo, majú zvyčajne staré šunky (žiadne leasingy) a ak potrebujú niekoho tak ho vezmú na dohodu, s mesačnou výškou max. 100 €, najlepšie nič vykazovať, nič neplatiť.....a majú ročný príjem taký, aby si nemuseli platiť poistné do SP, ale každý deň natankujú plnú nádrž paliva.....teda nedávajú zákazníkom doklady o tržbe......ani za jedného by som ruku do ohňa nedala, za kaderníčky, pedikérky, nechtárky, kozmetičky a kopec iných, ktorí tvrdia, že pracujú celé roky a nič nezarobia, resp. výdavky majú vyššie ako dosiahnuté tržby......
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
Dáša ty si tá šťastnejšia, ja som do 15 nepoznal kúpeľňu, ale len pozinkovanú vaňu, voda - studňa, záchod suchý v zime v lete, ale som prišiel na vynález na dosku pripevniť vtedy úzko profilový tovar pásy z polystyrénu čo ostal z nástenky. Lenže sme museli chcieť šetriť, nie ako u nich v ich mentalite "dnes hojno zajtra h...o"
doplním ak školák som na jar prišiel domov, na stole papier kopeme kukuricu, repu tam a tam, najedz sa a prídi, v lete ako 14 ročný sám do družstva že chcem brigádu (žiadne že mamička mi robila hovorcu ako dnes)
Žial - pravda - ja som toto poznal do svojich 16-tich. Vaňa síce smaltovaná, ale voda sa hriala v kotli (v käpelni) drevom. Kúrilo sa v kachliach (popol, čistenie, rúbanie dreva, uhlie - bežné), varilo sa v peci, záchod na dvore, voda zo studne. Dnešné decká vodu, kúpelňu, splachovacie WC, teplú vodu berú ako samozrejmosť.... v minulosti by len .

Čo sa Romulánov týka - mesto (u nás) ich ráno autobusom zvážalo do školy (300m!!!), prišli do školy - 1. hpodina obsedeli, potom zmizli ako smrad a objavili sa aj s famíliou ako kantajnerčata v meste a prišli akurát do školy, keď sa podával obed (za ktorí si "gadžovia" poctivo platili - oni mali na mesiac za 1€!!!) - takže zase to ONI brali ako samozrejmosť.
A teraz? Prídu vojaci odoberať vzorky - tá 3,14ča Orgovánová vykrikuje o neprimeranosti a poukazovaní sily, je povinnosť nosiť rúška - oni nenosia, keď upozornia ich na to - ihneď DYSKYMYNACIJA, bitky, napádanie, nadávky BO TO ĽEM GADŽOVE ROZNAŠAJU, MI ŠICKE ZDRAVE.
A hľa - "Angláci" a "Čechúri" po 5-10-15 rokoch sa dovalia a toto svinstvo donesú a rozvláčajú po osade.
Kde je tu štát so svojimi sankciami? V riti! Bielemu nadelia, čiernemu max. 200€ a BU-BU-BU! Do basy by mali ich rovno dávať!
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mila123
Dušan ja sa vyjadrím iba z osobnej skúsenosti (účtujem taxi)....
ak by si vedel u nás nie je jeden taxikár zamestnaný, sú szčo, majú zvyčajne staré šunky (žiadne leasingy) a ak potrebujú niekoho tak ho vezmú na dohodu, s mesačnou výškou max. 100 €, najlepšie nič vykazovať, nič neplatiť.....a majú ročný príjem taký, aby si nemuseli platiť poistné do SP, ale každý deň natankujú plnú nádrž paliva.....teda nedávajú zákazníkom doklady o tržbe......ani za jedného by som ruku do ohňa nedala, za kaderníčky, pedikérky, nechtárky, kozmetičky a kopec iných, ktorí tvrdia, že pracujú celé roky a nič nezarobia, resp. výdavky majú vyššie ako dosiahnuté tržby......
Nehádam sa. Ale v telke o tomto sa jeden majiteľ taxislužby vyjadril - nevie, čo bude. Či držať ich, či autá predať, alebo čo, pretože už nemá ani prachy na to, aby tie autá držal v potrebnom stave.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

misoft
Mila123
Dušan ja sa vyjadrím iba z osobnej skúsenosti (účtujem taxi)....
ak by si vedel u nás nie je jeden taxikár zamestnaný, sú szčo, majú zvyčajne staré šunky (žiadne leasingy) a ak potrebujú niekoho tak ho vezmú na dohodu, s mesačnou výškou max. 100 €, najlepšie nič vykazovať, nič neplatiť.....a majú ročný príjem taký, aby si nemuseli platiť poistné do SP, ale každý deň natankujú plnú nádrž paliva.....teda nedávajú zákazníkom doklady o tržbe......ani za jedného by som ruku do ohňa nedala, za kaderníčky, pedikérky, nechtárky, kozmetičky a kopec iných, ktorí tvrdia, že pracujú celé roky a nič nezarobia, resp. výdavky majú vyššie ako dosiahnuté tržby......
Nehádam sa. Ale v telke o tomto sa jeden majiteľ taxislužby vyjadril - nevie, čo bude. Či držať ich, či autá predať, alebo čo, pretože už nemá ani prachy na to, aby tie autá držal v potrebnom stave.
tak nech skončí, nech v tv neplače.....každý jeden z nás, ktorý robí sám na seba, popr. ak má aj zamestnancov sa musí oháňať a nie plakať....to mu nepomôže.... (inak ti poviem, že si rasista!!!!)
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mila123
tak nech skončí, nech v tv neplače.....každý jeden z nás, ktorý robí sám na seba, popr. ak má aj zamestnancov sa musí oháňať a nie plakať....to mu nepomôže.... (inak ti poviem, že si rasista!!!!)
Skončiť, skončiť.... to sa ľahko povie. Ak táto mizéria sa pominie, bude zase mať behačky? Alebo sa na to vybodne? Ťažko je sa rozhodnú, najmä ak mu firma bežala a bola zavedená niekoľko rokov. On odíde z trhu, ihneď ho nahradí iný.
A k tomu rasistovi - tak to pozor! Ja poukazujem na to, čo vidím (videl som) KAŽDÝ DEŇ - rovno pod oknami! Alebo ty to snáď nevidíš, ako sa pravidelne zhromažďujú pred poštou? A čakajú, čo im štát dá? Z TVOJICH DANÍ? Ty musíš makať, aby si zarobila! Ty musíš odvádzať do zdravotky, sociálky, štátu. Oni NEMUSIA, za ni to platí štát - práve z tých peňazí, ktoré si ty zarobila a odviedla.
Takže kto je rasista? Ty nie, ja nie - ONI sú skôr rasisti, pretože využívajú bielu väčšinu, aby ich marginalizovaná a chránená menšina prežívala a MNOŽILA sa a vytvárala ďalších čakateľov na to, aby om gadžovia PLATILI.
Zneužívajú svoju farbu, rasu na to aby im iná farba, rasa slúžila.

Teraz môžete písať, že som rasista - ja tvrdím, že som realista a prstom ukazujem na stav, ktorý tu existuje od doby socializmu.
4 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

misoft
Mila123
tak nech skončí, nech v tv neplače.....každý jeden z nás, ktorý robí sám na seba, popr. ak má aj zamestnancov sa musí oháňať a nie plakať....to mu nepomôže.... (inak ti poviem, že si rasista!!!!)
Skončiť, skončiť.... to sa ľahko povie. Ak táto mizéria sa pominie, bude zase mať behačky? Alebo sa na to vybodne? Ťažko je sa rozhodnú, najmä ak mu firma bežala a bola zavedená niekoľko rokov. On odíde z trhu, ihneď ho nahradí iný.
A k tomu rasistovi - tak to pozor! Ja poukazujem na to, čo vidím (videl som) KAŽDÝ DEŇ - rovno pod oknami! Alebo ty to snáď nevidíš, ako sa pravidelne zhromažďujú pred poštou? A čakajú, čo im štát dá? Z TVOJICH DANÍ?
ale, ale, ale toto poznám, pozri si koľko dostávajú a keďže sú takou komunitou akou sú, teda sa zhromažďujú vždy a všade ani covid 19 ich nevystraší......pozri sa, každý dostane dávku ak sa nedokáže sám uživiť......také zvláštne bolo teraz v Krompachoch, keď uzavreli osadu a v TV moderátor hlásil, že majú problém, pretože nemôžu chodiť na fušky (prečo im majorita platí na čierno????) je jasné, že z dávok sa nedá vyžiť, a je jasné, že chodia na fušky si privyrábať......ak by to tak nebolo museli by sa zamestnať a nedostali by toľko koľko si dokážu teraz (ale toto tvrdenie je len môj odhad)
a tie moje dane? a teraz sa hodím pod vlak? ak moja mladšia dcéra poberá dávku a je zamestnaná, a nie je sama, ktorá má možnosť zo zákona......
pozri sa koľko dokážu rozhádzať biele goliere, oni to robia sofistikovanejšie, nie tak ako tí čo máš pod oknom......
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Prvotný problém so už popísal.... o škole! Nezoberú, lebo často ani písať nevedia! Prtečo nevedia? Pretože sa im do školy nechce (česť výnimkám, poznám niekoľkých takých, čo majú vzdelanie a nie je mi hanba mu ruku podať - dnes lakeť ) - radšej budú sa hrabať v kontajneroch. Tu je príčina! Keby chceli sa učiť, tak by ich brali a nie len na fušky.
Keď sa u nás prerábali výťahy - zamestnali dvoch mladých Rómov - a tí MAKALI! Ale aj zarobili! Za mesiac medzi 600-800€ a to mali aj zaplatené odvody a pod. Vyjadrenie firmy, keď končili "Až budeme potrebovať na prácu, keď budeme tu - ste prví, ktorých povoláme."
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Mila123
misoft
Mila123
tak nech skončí, nech v tv neplače.....každý jeden z nás, ktorý robí sám na seba, popr. ak má aj zamestnancov sa musí oháňať a nie plakať....to mu nepomôže.... (inak ti poviem, že si rasista!!!!)
Skončiť, skončiť.... to sa ľahko povie. Ak táto mizéria sa pominie, bude zase mať behačky? Alebo sa na to vybodne? Ťažko je sa rozhodnú, najmä ak mu firma bežala a bola zavedená niekoľko rokov. On odíde z trhu, ihneď ho nahradí iný.
A k tomu rasistovi - tak to pozor! Ja poukazujem na to, čo vidím (videl som) KAŽDÝ DEŇ - rovno pod oknami! Alebo ty to snáď nevidíš, ako sa pravidelne zhromažďujú pred poštou? A čakajú, čo im štát dá? Z TVOJICH DANÍ?
ale, ale, ale toto poznám, pozri si koľko dostávajú a keďže sú takou komunitou akou sú, teda sa zhromažďujú vždy a všade ani covid 19 ich nevystraší......pozri sa, každý dostane dávku ak sa nedokáže sám uživiť......také zvláštne bolo teraz v Krompachoch, keď uzavreli osadu a v TV moderátor hlásil, že majú problém, pretože nemôžu chodiť na fušky (prečo im majorita platí na čierno????) je jasné, že z dávok sa nedá vyžiť, a je jasné, že chodia na fušky si privyrábať......ak by to tak nebolo museli by sa zamestnať a nedostali by toľko koľko si dokážu teraz (ale toto tvrdenie je len môj odhad)
a tie moje dane? a teraz sa hodím pod vlak? ak moja mladšia dcéra poberá dávku a je zamestnaná, a nie je sama, ktorá má možnosť zo zákona......
pozri sa koľko dokážu rozhádzať biele goliere, oni to robia sofistikovanejšie, nie tak ako tí čo máš pod oknom......
ja by som povedal že najjednoduchšie by to bolo pre tých jednoduchých zaplať každý mesiac minimálku soc a zdr a robiť nemusíš.a kto nezaplatí nech je upozornený že nedostane dôchodok. To by si videla tie fofry. každý vie že dostane, keď som išiel do dôchodku, tak som automaticky vypísal žiadosť o zvýšenie dávky, aby som dostal minimálny dôchodok ak by mi nevyšiel
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

misoft
Prvotný problém so už popísal.... o škole! Nezoberú, lebo často ani písať nevedia! Prtečo nevedia? Pretože sa im do školy nechce (česť výnimkám, poznám niekoľkých takých, čo majú vzdelanie a nie je mi hanba mu ruku podať - dnes lakeť ) - radšej budú sa hrabať v kontajneroch. Tu je príčina! Keby chceli sa učiť, tak by ich brali a nie len na fušky.
Keď sa u nás prerábali výťahy - zamestnali dvoch mladých Rómov - a tí MAKALI! Ale aj zarobili! Za mesiac medzi 600-800€ a to mali aj zaplatené odvody a pod. Vyjadrenie firmy, keď končili "Až budeme potrebovať na prácu, keď budeme tu - ste prví, ktorých povoláme."
a čo tak predškolské zariadenia? ak nechodíš nedostaneš dávky, veľmi jednoduché.......ale € , ktoré boli z EU vyčlenené sa nedostali k nim, stále sa niekde rozkotúľali......
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mila123
misoft
Prvotný problém so už popísal.... o škole! Nezoberú, lebo často ani písať nevedia! Prtečo nevedia? Pretože sa im do školy nechce (česť výnimkám, poznám niekoľkých takých, čo majú vzdelanie a nie je mi hanba mu ruku podať - dnes lakeť ) - radšej budú sa hrabať v kontajneroch. Tu je príčina! Keby chceli sa učiť, tak by ich brali a nie len na fušky.
Keď sa u nás prerábali výťahy - zamestnali dvoch mladých Rómov - a tí MAKALI! Ale aj zarobili! Za mesiac medzi 600-800€ a to mali aj zaplatené odvody a pod. Vyjadrenie firmy, keď končili "Až budeme potrebovať na prácu, keď budeme tu - ste prví, ktorých povoláme."
a čo tak predškolské zariadenia? ak nechodíš nedostaneš dávky, veľmi jednoduché.......ale € , ktoré boli z EU vyčlenené sa nedostali k nim, stále sa niekde rozkotúľali......
ešte dodávam, moja známa robí mzdárku na strednom Slovensku, v špeciálnej škole, a spomínala, že majú také pani učiteľky, ktoré sa nepohnú z domu, nechcú home office, veď načo, škola im tak či tak vyplatí 100% náhradu, nič pre tie deti neurobili, neučia, nesnažia sa nosiť cez sociálnych terénnych pracovníkov testy, resp. materiál na vyučovanie, keď nemajú techniku , internet....... čo na to napíšeš?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mila123
Mila123
misoft
Prvotný problém so už popísal.... o škole! Nezoberú, lebo často ani písať nevedia! Prtečo nevedia? Pretože sa im do školy nechce (česť výnimkám, poznám niekoľkých takých, čo majú vzdelanie a nie je mi hanba mu ruku podať - dnes lakeť ) - radšej budú sa hrabať v kontajneroch. Tu je príčina! Keby chceli sa učiť, tak by ich brali a nie len na fušky.
Keď sa u nás prerábali výťahy - zamestnali dvoch mladých Rómov - a tí MAKALI! Ale aj zarobili! Za mesiac medzi 600-800€ a to mali aj zaplatené odvody a pod. Vyjadrenie firmy, keď končili "Až budeme potrebovať na prácu, keď budeme tu - ste prví, ktorých povoláme."
a čo tak predškolské zariadenia? ak nechodíš nedostaneš dávky, veľmi jednoduché.......ale € , ktoré boli z EU vyčlenené sa nedostali k nim, stále sa niekde rozkotúľali......
ešte dodávam, moja známa robí mzdárku na strednom Slovensku, v špeciálnej základnej škole, a spomínala, že majú také pani učiteľky, ktoré sa nepohnú z domu, nechcú home office, veď načo, škola im tak či tak vyplatí 100% náhradu, nič pre tie deti neurobili, neučia, nesnažia sa nosiť cez sociálnych terénnych pracovníkov testy, resp. materiál na vyučovanie, keď nemajú techniku , internet....... čo na to napíšeš?
.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Mila123
misoft
Prvotný problém so už popísal.... o škole! Nezoberú, lebo často ani písať nevedia! Prtečo nevedia? Pretože sa im do školy nechce (česť výnimkám, poznám niekoľkých takých, čo majú vzdelanie a nie je mi hanba mu ruku podať - dnes lakeť ) - radšej budú sa hrabať v kontajneroch. Tu je príčina! Keby chceli sa učiť, tak by ich brali a nie len na fušky.
Keď sa u nás prerábali výťahy - zamestnali dvoch mladých Rómov - a tí MAKALI! Ale aj zarobili! Za mesiac medzi 600-800€ a to mali aj zaplatené odvody a pod. Vyjadrenie firmy, keď končili "Až budeme potrebovať na prácu, keď budeme tu - ste prví, ktorých povoláme."
a čo tak predškolské zariadenia? ak nechodíš nedostaneš dávky, veľmi jednoduché.......ale € , ktoré boli z EU vyčlenené sa nedostali k nim, stále sa niekde rozkotúľali......
takže nie len "dobytkár" je problém Možno aj klára s pollákom by zaspievali silným hlasom ak by ich zmáčkli.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mila123
misoft
kopretinka
misoft
Riešia finančnú situáciu? Alebo Riešia!.
31 Slovákov si odletelo do Deutschlandu na brigádu. Sezónni pracovníci.
A čo po návrate? Čo ak tam niečo chytia? A pošlú ich domov? Hlavná vec, že šli pracovať, čo bude potom, aké prípadné dôsledky môžu byť - to už až tak neriešia.

Kopa ľudí sedí doma, niektorí na 55, niektorí na 80, maloobchodníci (súkromníci), rôzni SZČO na (zatiaľ) 0% - platiť však musia.
To teraz??
Kvietoček - napr. taxikári - príjem max. 1% z minulých tržieb. Ale za auto platiť musia, licencie (ak sú povinné platby) platiť musia. Súkromné taxislužby - autá stoja, platiť za ne poistky musia, kontroly sa vykonávať musia - všetko sa platí. Ak zamestnávajú taxikárov - platiť im musia, alebo prepustiť, ak sú taxikári na dohodu, na živnosť - prd zarobia.
Dušan ja sa vyjadrím iba z osobnej skúsenosti (účtujem taxi)....
ak by si vedel u nás nie je jeden taxikár zamestnaný, sú szčo, majú zvyčajne staré šunky (žiadne leasingy) a ak potrebujú niekoho tak ho vezmú na dohodu, s mesačnou výškou max. 100 €, najlepšie nič vykazovať, nič neplatiť.....a majú ročný príjem taký, aby si nemuseli platiť poistné do SP, ale každý deň natankujú plnú nádrž paliva.....teda nedávajú zákazníkom doklady o tržbe......ani za jedného by som ruku do ohňa nedala, za kaderníčky, pedikérky, nechtárky, kozmetičky a kopec iných, ktorí tvrdia, že pracujú celé roky a nič nezarobia, resp. výdavky majú vyššie ako dosiahnuté tržby......
Miluš ..VEĽKÉ BINGO ... !!!!!
1 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
buchač
Mila123
misoft
kopretinka
misoft
Riešia finančnú situáciu? Alebo Riešia!.
31 Slovákov si odletelo do Deutschlandu na brigádu. Sezónni pracovníci.
A čo po návrate? Čo ak tam niečo chytia? A pošlú ich domov? Hlavná vec, že šli pracovať, čo bude potom, aké prípadné dôsledky môžu byť - to už až tak neriešia.

Kopa ľudí sedí doma, niektorí na 55, niektorí na 80, maloobchodníci (súkromníci), rôzni SZČO na (zatiaľ) 0% - platiť však musia.
To teraz??
Kvietoček - napr. taxikári - príjem max. 1% z minulých tržieb. Ale za auto platiť musia, licencie (ak sú povinné platby) platiť musia. Súkromné taxislužby - autá stoja, platiť za ne poistky musia, kontroly sa vykonávať musia - všetko sa platí. Ak zamestnávajú taxikárov - platiť im musia, alebo prepustiť, ak sú taxikári na dohodu, na živnosť - prd zarobia.
Dušan ja sa vyjadrím iba z osobnej skúsenosti (účtujem taxi)....
ak by si vedel u nás nie je jeden taxikár zamestnaný, sú szčo, majú zvyčajne staré šunky (žiadne leasingy) a ak potrebujú niekoho tak ho vezmú na dohodu, s mesačnou výškou max. 100 €, najlepšie nič vykazovať, nič neplatiť.....a majú ročný príjem taký, aby si nemuseli platiť poistné do SP, ale každý deň natankujú plnú nádrž paliva.....teda nedávajú zákazníkom doklady o tržbe......ani za jedného by som ruku do ohňa nedala, za kaderníčky, pedikérky, nechtárky, kozmetičky a kopec iných, ktorí tvrdia, že pracujú celé roky a nič nezarobia, resp. výdavky majú vyššie ako dosiahnuté tržby......
Miluš ..VEĽKÉ BINGO ... !!!!!
A kto za to môže? Kto ich má kontrolovať, či všetko nahadzujú do VRP alebo ERP? To že si natankujú plnú nádrž a skoro nič nevykážu ešte nie je dôkaz. Autá nemajú v obchodnom majetku, teda ani ich neodpisujú, platia DMV, ale to si nedajú do výdavkov, lebo sa im viac oplatí 60%. Všetko podľa zákona. A autom predsa môžu robiť súkromné jazdy(na dovolenku, na chatu a lebo nakupovať). Aj buchač vyrába nožíky a ktovie ako zdaňuje príjmy? A o ERP ani nehovorím.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marjankaj
A kto za to môže? Kto ich má kontrolovať, či všetko nahadzujú do VRP alebo ERP? To že si natankujú plnú nádrž a skoro nič nevykážu ešte nie je dôkaz. Autá nemajú v obchodnom majetku, teda ani ich neodpisujú, platia DMV, ale to si nedajú do výdavkov, lebo sa im viac oplatí 60%. Všetko podľa zákona. A autom predsa môžu robiť súkromné jazdy(na dovolenku, na chatu a lebo nakupovať). Aj buchač vyrába nožíky a ktovie ako zdaňuje príjmy? A o ERP ani nehovorím.
Žeby zákon ?
Tých 60% je pre nich neskutočná výhoda.

...a toto je to, čo neustále kritizujem.
Kuwa, v panelákovom byte mať sídlo firmy ? Ani Kristus Pán nevideli !
Auto na firmu, no viac na ňom jazdia manželky, dcérenky a či milenky ?
Počítač, NTB, kávičkovary, televízory, veže a čo ja viem, čo ešte je na firmu, no využíva každý len nie ten, na koho sú písané....ale hlavne, že to prejde cez tie položky finančákov.

Tie moje nože sú len formou zábavy, dokázanie si svojho kumštu...skôr ich darujem ako zinkasujem nejaké love. Slovač je lakomá, radšej si kúpi šunt z Číny ako poctivú ručnú prácu.
...a ozaj...nemusím nič zdaňovať, ani mať ERP.
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mila123
ešte dodávam, moja známa robí mzdárku na strednom Slovensku, v špeciálnej škole, a spomínala, že majú také pani učiteľky, ktoré sa nepohnú z domu, nechcú home office, veď načo, škola im tak či tak vyplatí 100% náhradu, nič pre tie deti neurobili, neučia, nesnažia sa nosiť cez sociálnych terénnych pracovníkov testy, resp. materiál na vyučovanie, keď nemajú techniku , internet....... čo na to napíšeš?
Čo na to napíšem? Asi toto: teraz je tá výnimočná situácia - takže v tejto dobe ich nehodnotím. Lenže to, čo som popisoval predtým - to nebolo za "výnimočnej situácie", ale v dobe. keď všetko fungovalo.
A čo sa týka office home u pedagógov, čo nem office home? - 100%? To hádam nie!

Terénni pracovníci? Boja sa, boja! Šla by si ty do rómskej osady, kde je skoro každý tretí, štvrtý nakazený? Žiaľ - oni sa neboja a pokiaľ sa im nedokáže nákaza - tak sú rozlezení po meste. Aj s deťmi! To je tzv. ich škola života - v akom kontajneri čo hľadať.

A učenie rómskych detí cez internet? To uznávam - nedá sa.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
buchač
marjankaj
A kto za to môže? Kto ich má kontrolovať, či všetko nahadzujú do VRP alebo ERP? To že si natankujú plnú nádrž a skoro nič nevykážu ešte nie je dôkaz. Autá nemajú v obchodnom majetku, teda ani ich neodpisujú, platia DMV, ale to si nedajú do výdavkov, lebo sa im viac oplatí 60%. Všetko podľa zákona. A autom predsa môžu robiť súkromné jazdy(na dovolenku, na chatu a lebo nakupovať). Aj buchač vyrába nožíky a ktovie ako zdaňuje príjmy? A o ERP ani nehovorím.
Žeby zákon ?
Tých 60% je pre nich neskutočná výhoda.

...a toto je to, čo neustále kritizujem.
Kuwa, v panelákovom byte mať sídlo firmy ? Ani Kristus Pán nevideli !
Auto na firmu, no viac na ňom jazdia manželky, dcérenky a či milenky ?
Počítač, NTB, kávičkovary, televízory, veže a čo ja viem, čo ešte je na firmu, no využíva každý len nie ten, na koho sú písané....ale hlavne, že to prejde cez tie položky finančákov.

Tie moje nože sú len formou zábavy, dokázanie si svojho kumštu...skôr ich darujem ako zinkasujem nejaké love. Slovač je lakomá, radšej si kúpi šunt z Číny ako poctivú ručnú prácu.
...a ozaj...nemusím nič zdaňovať, ani mať ERP.
No kritizovať 60% môžeš. Ale tí živnostníci si to nevymysleli sami, oni len robia, čo im dovoľuje zákon. A prečo by napríklad účtovník nemohol mať sídlo v byte? Najmú ak tam býva sám a nikoho z rodiny neobťažuje?
Samozrejme uznávam, že podaktorí si dajú do nákladov aj veci, čo si vymenoval a ešte aj kopec ďalších. Ale to neznamená že treba všetkých hodiť do jedného vreca.
A ako sa robia daňové kontroly, je tiež na zamyslenie. Možno by sa mali robiť aj častejšie a aj u tých na ktorých sa "nesmie šáhnuť". A hlavne by sa to nemalo brať ako "osobná pomsta", a je jedno či ide o koaličného alebo opozičného sympatizanta.

Tie tvoje nože bol iba príklad. Ak by si za to bral peniaze(toto ja netuším- fakt iba príklad) tak by si si mal na to vybaviť živnostenské oprávnenie. Tak hovorí zákon. S týmto nemusíš súhlasiť a môžeš to aj kritizovať, ale zákon by sa mal dodržiavať. A ak nie, tak sa nediviť, že môžu nasledovať príslušné sankcie. A týka sa to aj prezidenta.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať