Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marjankaj
No kritizovať 60% môžeš. Ale tí živnostníci si to nevymysleli sami, oni len robia, čo im dovoľuje zákon. A prečo by napríklad účtovník nemohol mať sídlo v byte? Najmú ak tam býva sám a nikoho z rodiny neobťažuje?
Samozrejme uznávam, že podaktorí si dajú do nákladov aj veci, čo si vymenoval a ešte aj kopec ďalších. Ale to neznamená že treba všetkých hodiť do jedného vreca.
A ako sa robia daňové kontroly, je tiež na zamyslenie. Možno by sa mali robiť aj častejšie a aj u tých na ktorých sa "nesmie šáhnuť". A hlavne by sa to nemalo brať ako "osobná pomsta", a je jedno či ide o koaličného alebo opozičného sympatizanta.

Tie tvoje nože bol iba príklad. Ak by si za to bral peniaze(toto ja netuším- fakt iba príklad) tak by si si mal na to vybaviť živnostenské oprávnenie. Tak hovorí zákon. S týmto nemusíš súhlasiť a môžeš to aj kritizovať, ale zákon by sa mal dodržiavať. A ak nie, tak sa nediviť, že môžu nasledovať príslušné sankcie. A týka sa to aj prezidenta.
Kuwa...a prečo by mal mať sídlo v byte ???
Šak nech si prenajme nejakú kancelmáriu a fertig...a nech si to dá do nákladov...a nie oyebávať štát...či ?
...a keby len sídlo v byte...ono je sídlo dokonca v dome.
Sídlo v dome, ktorý sa odpisuje...a po skončení odpisu sa dom prevedie do súkromných rúk.
Koľko účtovníkov na Porade to takto má, takto to skončí ? Žeby plno ?

Spomínaš zákony ?
Holt, sú zákony a zákony...sú dobré a sú aj zlé.

Dva dobré zákony majú v Amerike.
Prvý je ten tzv. farmársky, ktorý sa ale u nás nedá/nemôže aplikovať...ak hej, jeden by fest riskoval.
Ale ak by bol v platnosti ?...pfúúúú degeši by si fest rozmysleli, či prekročia čo i len fiktívnu hranicu pozemku a nie ešte domu.

Dobrý zákon je ten finančný.
Ak sa platiteľ vyhýba strýkovi Samovi a nezaplatí ? Šak vyfasuje viac rokov ako za zabitie.
Veď aj Al Caponeho nevedeli zavrieť za jeho trestnú činnosť. Dostali ho do basy až za nezaplatenie daní .
0 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
buchač
marjankaj
No kritizovať 60% môžeš. Ale tí živnostníci si to nevymysleli sami, oni len robia, čo im dovoľuje zákon. A prečo by napríklad účtovník nemohol mať sídlo v byte? Najmú ak tam býva sám a nikoho z rodiny neobťažuje?
Samozrejme uznávam, že podaktorí si dajú do nákladov aj veci, čo si vymenoval a ešte aj kopec ďalších. Ale to neznamená že treba všetkých hodiť do jedného vreca.
A ako sa robia daňové kontroly, je tiež na zamyslenie. Možno by sa mali robiť aj častejšie a aj u tých na ktorých sa "nesmie šáhnuť". A hlavne by sa to nemalo brať ako "osobná pomsta", a je jedno či ide o koaličného alebo opozičného sympatizanta.

Tie tvoje nože bol iba príklad. Ak by si za to bral peniaze(toto ja netuším- fakt iba príklad) tak by si si mal na to vybaviť živnostenské oprávnenie. Tak hovorí zákon. S týmto nemusíš súhlasiť a môžeš to aj kritizovať, ale zákon by sa mal dodržiavať. A ak nie, tak sa nediviť, že môžu nasledovať príslušné sankcie. A týka sa to aj prezidenta.
Kuwa...a prečo by mal mať sídlo v byte ???
Šak nech si prenajme nejakú kancelmáriu a fertig...a nech si to dá do nákladov...a nie oyebávať štát...či ?
...a keby len sídlo v byte...ono je sídlo dokonca v dome.
Sídlo v dome, ktorý sa odpisuje...a po skončení odpisu sa dom prevedie do súkromných rúk.
Koľko účtovníkov na Porade to takto má, takto to skončí ? Žeby plno ?

Spomínaš zákony ?
Holt, sú zákony a zákony...sú dobré a sú aj zlé.

Dva dobré zákony majú v Amerike.
Prvý je ten tzv. farmársky, ktorý sa ale u nás nedá/nemôže aplikovať...ak hej, jeden by fest riskoval.
Ale ak by bol v platnosti ?...pfúúúú degeši by si fest rozmysleli, či prekročia čo i len fiktívnu hranicu pozemku a nie ešte domu.

Dobrý zákon je ten finančný.
Ak sa platiteľ vyhýba strýkovi Samovi a nezaplatí ? Šak vyfasuje viac rokov ako za zabitie.
Veď aj Al Caponeho nevedeli zavrieť za jeho trestnú činnosť. Dostali ho do basy až za nezaplatenie daní .
Buchy myslím že účtovníci radšej idú na výdavky 60%. Nebudú predsa spočítavať kancelárske potreby a iné blbosti. A na preukázateľné výdavky sa môžu vyprdnúť. Iba ak by boli viac ako tých 60%.
A uvidíme ako tie zákony vylepší Matovič, až mu nejaký jeho poradca "zakáže" tie jeho prezentácie na tlačovkách.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
marjankaj
No kritizovať 60% môžeš. Ale tí živnostníci si to nevymysleli sami, oni len robia, čo im dovoľuje zákon. A prečo by napríklad účtovník nemohol mať sídlo v byte? Najmú ak tam býva sám a nikoho z rodiny neobťažuje?
Samozrejme uznávam, že podaktorí si dajú do nákladov aj veci, čo si vymenoval a ešte aj kopec ďalších. Ale to neznamená že treba všetkých hodiť do jedného vreca.
A ako sa robia daňové kontroly, je tiež na zamyslenie. Možno by sa mali robiť aj častejšie a aj u tých na ktorých sa "nesmie šáhnuť". A hlavne by sa to nemalo brať ako "osobná pomsta", a je jedno či ide o koaličného alebo opozičného sympatizanta.

Tie tvoje nože bol iba príklad. Ak by si za to bral peniaze(toto ja netuším- fakt iba príklad) tak by si si mal na to vybaviť živnostenské oprávnenie. Tak hovorí zákon. S týmto nemusíš súhlasiť a môžeš to aj kritizovať, ale zákon by sa mal dodržiavať. A ak nie, tak sa nediviť, že môžu nasledovať príslušné sankcie. A týka sa to aj prezidenta.
Kuwa...a prečo by mal mať sídlo v byte ???
Šak nech si prenajme nejakú kancelmáriu a fertig...a nech si to dá do nákladov...a nie oyebávať štát...či ?
...a keby len sídlo v byte...ono je sídlo dokonca v dome.
Sídlo v dome, ktorý sa odpisuje...a po skončení odpisu sa dom prevedie do súkromných rúk.
Koľko účtovníkov na Porade to takto má, takto to skončí ? Žeby plno ?

Spomínaš zákony ?
Holt, sú zákony a zákony...sú dobré a sú aj zlé.

Dva dobré zákony majú v Amerike.
Prvý je ten tzv. farmársky, ktorý sa ale u nás nedá/nemôže aplikovať...ak hej, jeden by fest riskoval.
Ale ak by bol v platnosti ?...pfúúúú degeši by si fest rozmysleli, či prekročia čo i len fiktívnu hranicu pozemku a nie ešte domu.

Dobrý zákon je ten finančný.
Ak sa platiteľ vyhýba strýkovi Samovi a nezaplatí ? Šak vyfasuje viac rokov ako za zabitie.
Veď aj Al Caponeho nevedeli zavrieť za jeho trestnú činnosť. Dostali ho do basy až za nezaplatenie daní .
No, trochu sí mýliš pojmy s dojmami. Sídlo v byte neznamená, že si niekto dáva byt do nákladov. Ale naopak šetrí náklady. A do nákladov väčšinou nejde nič. Naozaj nevidím dôvod strkať peniaze do krku vlastníkom kancelárii, keď nemusím. Lebo dať si byt alebo aj iné náklady do účtovníctva nei je také ľahké. Účtujem niekolko sro, ktoré majp sídlo doma a ani jedného nenapadlo dať si do účtovníctva čokolvek z bytu. Maximálne počítač, telefon. Ale žiadne sedačky, gaučíky, nábytky. Ani len elektrinu, lebo nie je jednoduché to preukázať. A keby to aj preukázal, tých pár eur v nákadoch ho nevytrhne, lebo z toho ušetrí tak akurát 19% na dani.

To že to robia niektorí neznamená, že tak robia všetci.
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
No, trochu sí mýliš pojmy s dojmami. Sídlo v byte neznamená, že si niekto dáva byt do nákladov. Ale naopak šetrí náklady. A do nákladov väčšinou nejde nič. Naozaj nevidím dôvod strkať peniaze do krku vlastníkom kancelárii, keď nemusím. Lebo dať si byt alebo aj iné náklady do účtovníctva nei je také ľahké. Účtujem niekolko sro, ktoré majp sídlo doma a ani jedného nenapadlo dať si do účtovníctva čokolvek z bytu. Maximálne počítač, telefon. Ale žiadne sedačky, gaučíky, nábytky. Ani len elektrinu, lebo nie je jednoduché to preukázať. A keby to aj preukázal, tých pár eur v nákadoch ho nevytrhne, lebo z toho ušetrí tak akurát 19% na dani.

To že to robia niektorí neznamená, že tak robia všetci.
Sa nerozumieme...
Ja netvrdím o byte, že sa dáva do nákladov. Tvrdím to, čo vravíš...že ide o nižšie náklady.

Gaučíky, kresielka neriešim...to je jednorázovka, kto rá vydrží XX rokov.
No ušetriť na mobiloch (zabezpečiť postupne) celú rodinu je pekná úspora...
Príkladne ja platím za paušál 40€...ergo ide na môj účet.
Povedzme, že ty máš takú istú platbu...ale tá ide z účtu firemného...a je jedno, že kde a koho voláš.
Rozumieš, kde smerujem ?
Auto mám ja na svojom mene...ide na môj účet.
Ty máš auto na firmu, tankuješ za firemné...no nik neodsleduje, kde si bola.

Vravím niekde, že to robia všetci ?...ale Jožo X., Marienka Y. a Ferino Z. tak robia...

Uzatvoril by som snáď tým, že pindať síce môžem, no nič nezmením.
Začali sme sa baviť o cigánoch a skončili sme pri úplne inom...no ani pri tejto téme my nič nezmeníme, na tom už pohoreli iné štáty a aj zriadenia. Veď už aj Mária Terézia si s nimi nevedela dať rady.
Neskôr hentú skupinu doslova rozmaznal socík a terajšia demokracia s tým voľnomyšlienkárstvom (čítaj progresivita) to dokončí do zdárneho konca...
Ak by im teraz šáhli na dávky, tak len potom by sme zažili, čo je občas vidno v šotoch z černoských giet v USA...
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ako asi volia tito spoluobčania....ako si precitali kandidatky.....meno ktore kolieskovalu..
..nikdy nezabudnem...keby nevidim na vlastne oci mozno neuverim.....hovorim panovi z etnika....tu sa podpiste.....flakol tam original xxx....a bolo...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
Dáša_
No, trochu sí mýliš pojmy s dojmami. Sídlo v byte neznamená, že si niekto dáva byt do nákladov. Ale naopak šetrí náklady. A do nákladov väčšinou nejde nič. Naozaj nevidím dôvod strkať peniaze do krku vlastníkom kancelárii, keď nemusím. Lebo dať si byt alebo aj iné náklady do účtovníctva nei je také ľahké. Účtujem niekolko sro, ktoré majp sídlo doma a ani jedného nenapadlo dať si do účtovníctva čokolvek z bytu. Maximálne počítač, telefon. Ale žiadne sedačky, gaučíky, nábytky. Ani len elektrinu, lebo nie je jednoduché to preukázať. A keby to aj preukázal, tých pár eur v nákadoch ho nevytrhne, lebo z toho ušetrí tak akurát 19% na dani.

To že to robia niektorí neznamená, že tak robia všetci.
Sa nerozumieme...
Ja netvrdím o byte, že sa dáva do nákladov. Tvrdím to, čo vravíš...že ide o nižšie náklady.

Gaučíky, kresielka neriešim...to je jednorázovka, kto rá vydrží XX rokov.
No ušetriť na mobiloch (zabezpečiť postupne) celú rodinu je pekná úspora...
Príkladne ja platím za paušál 40€...ergo ide na môj účet.
Povedzme, že ty máš takú istú platbu...ale tá ide z účtu firemného...a je jedno, že kde a koho voláš.
Rozumieš, kde smerujem ?
Auto mám ja na svojom mene...ide na môj účet.
Ty máš auto na firmu, tankuješ za firemné...no nik neodsleduje, kde si bola.

Vravím niekde, že to robia všetci ?...ale Jožo X., Marienka Y. a Ferino Z. tak robia...

Uzatvoril by som snáď tým, že pindať síce môžem, no nič nezmením.
Začali sme sa baviť o cigánoch a skončili sme pri úplne inom...no ani pri tejto téme my nič nezmeníme, na tom už pohoreli iné štáty a aj zriadenia. Veď už aj Mária Terézia si s nimi nevedela dať rady.
Neskôr hentú skupinu doslova rozmaznal socík a terajšia demokracia s tým voľnomyšlienkárstvom (čítaj progresivita) to dokončí do zdárneho konca...
Ak by im teraz šáhli na dávky, tak len potom by sme zažili, čo je občas vidno v šotoch z černoských giet v USA...
zabúdaš na jednu podstatnú vec. Na to, že aby čokolvek mohli dať do nákladov, najskôr na to musia zarobiť.

a 40€ mesačne na telefon robí úsporu na daniach cca 90€ alebo aj menej. A zabúdaš napríklad na to, že za teba ako dochodcu platí zdravotné poistenie štát. On si to musí zaplatiť sám. Aj sociálne poistenie. Aj keď je napríklad pracujúci/podnikajúci dôchodca

Takže prosím ťa prestaň vyčítať také blbosti ako telefón alebo sídlo v byte. Prvoradé je to, že on na to musí zarobiť
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
zabúdaš na jednu podstatnú vec. Na to, že aby čokolvek mohli dať do nákladov, najskôr na to musia zarobiť.

a 40€ mesačne na telefon robí úsporu na daniach cca 90€ alebo aj menej. A zabúdaš napríklad na to, že za teba ako dochodcu platí zdravotné poistenie štát. On si to musí zaplatiť sám. Aj sociálne poistenie. Aj keď je napríklad pracujúci/podnikajúci dôchodca

Takže prosím ťa prestaň vyčítať také blbosti ako telefón alebo sídlo v byte. Prvoradé je to, že on na to musí zarobiť
Stále si nerozumieme.
Tak v prvom rade neberme do úvahy fakt, že som dôchodca...ja sa bavím vo VŠEOBECNEJ rovine.
... vzal by som jed, že sa vytiahne argument toho zárobku.

Vezmi v úvahu živnostníka a bežného zamestnanca. Obaja zarábajú a obaja majú svoje výdavky...byt, auto, počítač, mobil.
No jeden (živnostník) si môže určitú časť dať do nákladov a ten druhý (zamestnanec) platí zo svojho...a pritom obaja zarábajú.
...a ako Miluš spomenula tie určité povolania (kaderníčky, pedikérky, automechanici), nuž to je len solídny ofajč. Zdaní sa tá najmenšia suma, čo len môže a zvyšok je kešeňovka.
Každý jeden má svoj okruh zákazníkov, ktorým zásadne nedáva bloček...mesačne to ide do stoviek, do tisícov éčiek.

Ďalším faktom je aj to, že jeden si zaplatí to zdravotné v minimálnej sume, no tomu druhému to stiahnu zo zárobku automaticky podľa tabuliek.
Čiže ten s minimálnymi platbami má také isté poskytovanie zdravotnej starostlivosti ako ten, čo zaplatí aj tri krát viac.
Ďalším faktom je aj ten dôchodok. Ten, čo odvádzal minimálne položky bude mať (podľa nového zákona) nárok na minimálny dôchodok...rovnaký ako ten, čo platil roky rokúce do systému.

P.S.:
Niekedy sa nestíham čudovať, že aj tu na Porade sa objavia občas otázky ohľadom účtovania a čo všetko by si niekto chcel/bol schopný položiť do nákladov.

P.S.:
...a to som ešte neotvoril inú kapitolu odrbovania štátu.
Také invalidné dôchodky...to je len žúžo.
1 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
Dáša_
zabúdaš na jednu podstatnú vec. Na to, že aby čokolvek mohli dať do nákladov, najskôr na to musia zarobiť.

a 40€ mesačne na telefon robí úsporu na daniach cca 90€ alebo aj menej. A zabúdaš napríklad na to, že za teba ako dochodcu platí zdravotné poistenie štát. On si to musí zaplatiť sám. Aj sociálne poistenie. Aj keď je napríklad pracujúci/podnikajúci dôchodca

Takže prosím ťa prestaň vyčítať také blbosti ako telefón alebo sídlo v byte. Prvoradé je to, že on na to musí zarobiť
Stále si nerozumieme.
Tak v prvom rade neberme do úvahy fakt, že som dôchodca...ja sa bavím vo VŠEOBECNEJ rovine.
... vzal by som jed, že sa vytiahne argument toho zárobku.

Vezmi v úvahu živnostníka a bežného zamestnanca. Obaja zarábajú a obaja majú svoje výdavky...byt, auto, počítač, mobil.
No jeden (živnostník) si môže určitú časť dať do nákladov a ten druhý (zamestnanec) platí zo svojho...a pritom obaja zarábajú.
...a ako Miluš spomenula tie určité povolania (kaderníčky, pedikérky, automechanici), nuž to je len solídny ofajč. Zdaní sa tá najmenšia suma, čo len môže a zvyšok je kešeňovka.
Každý jeden má svoj okruh zákazníkov, ktorým zásadne nedáva bloček...mesačne to ide do stoviek, do tisícov éčiek.

Ďalším faktom je aj to, že jeden si zaplatí to zdravotné v minimálnej sume, no tomu druhému to stiahnu zo zárobku automaticky podľa tabuliek.
Čiže ten s minimálnymi platbami má také isté poskytovanie zdravotnej starostlivosti ako ten, čo zaplatí aj tri krát viac.
Ďalším faktom je aj ten dôchodok. Ten, čo odvádzal minimálne položky bude mať (podľa nového zákona) nárok na minimálny dôchodok...rovnaký ako ten, čo platil roky rokúce do systému.

P.S.:
Niekedy sa nestíham čudovať, že aj tu na Porade sa objavia občas otázky ohľadom účtovania a čo všetko by si niekto chcel/bol schopný položiť do nákladov.

P.S.:
...a to som ešte neotvoril inú kapitolu odrbovania štátu.
Také invalidné dôchodky...to je len žúžo.
No, len zabúdaš na jednu vec - možnosť byť szčo je síce na pohľad lákavá, ale na druhej strane nemáš nárok na dovolenku, na stravné lístky, na platenú návštevu lekára. Nemáš nárok na odstupné, na výpovednú dobu.
A hlavne, kde brať tých, čo sú ochotní iných zamestnávať, platiť relatívne veľké odvody, dovolenky, dovolenkové poukazy, 13., 14. platy. Takže výhody a nevýhody sú vaicmenej vyrovnané. Keď do toho vidíš.
A teda, chcela by som vidieť toho živnostníka, čo robí vo fabrike miesto zamestnania a vedie normálne účtovníctvo. Každému jednému sa oplatí paušál 60%. Už som to tu tuším kedysi počítala.
A že je pár špekulantov, ktorých vidíš? Vždy sa nájdu takí, čo na to idú inak. Ktovie, čo s nimi urobí táto doba. Lebo mať všetko na lízing, hypotéku a tváriť sa svetovo tiež nie je výhra
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
buchač
P.S.:
Niekedy sa nestíham čudovať, že aj tu na Porade sa objavia občas otázky ohľadom účtovania a čo všetko by si niekto chcel/bol schopný položiť do nákladov.
Juraj ak si niekto dá niečo do nákladov, čo tam nepatrí, tak daňová kontrola mu to vyhodí a on potom doplatí rozdiel + pokutu. Tak ako Kiska.
Ale ako by si chcel dosiahnuť aby tí živnostníci prijímali peniaze a dávali aj bloček? Toto je problém.
Naposledy upravil marjankaj : 18.04.20 at 22:01
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marjankaj
buchač
P.S.:
Niekedy sa nestíham čudovať, že aj tu na Porade sa objavia občas otázky ohľadom účtovania a čo všetko by si niekto chcel/bol schopný položiť do nákladov.
Juraj ak si niekto dá niečo do nákladov, čo tam nepatrí, tak daňová kontrola mu to vyhodí a on potom doplatí rozdiel + pokutu. Tak ako Kiska.
Ale ako by si chcel dosiahnuť aby tí živnostníci prijímali peniaze a dávali aj bloček? Toto je problém.
Veru, veru, ovela vacsi problem je s evidenciou tržieb, na ktorú účtovníci spätne nemajú ziadny dosah. Zlepsit to moze každý z nas, tym ze bude žiadať blocek z pokladne, pri sluzbach aj predaji tovaru. Potom nebudu bez sociálneho poistenia kadernicky, kozmeticky, taxikári, sni majitelia malych obchodov , ak niekto tvrdi ze jeho jedinym mesacnym prijmom je trzba nižšia ako 500€ mesacne, nehovori pravdu.
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
veronikasad
Veru, veru, ovela vacsi problem je s evidenciou tržieb, na ktorú účtovníci spätne nemajú ziadny dosah. Zlepsit to moze každý z nas, tym ze bude žiadať blocek z pokladne, pri sluzbach aj predaji tovaru. Potom nebudu bez sociálneho poistenia kadernicky, kozmeticky, taxikári, sni majitelia malych obchodov , ak niekto tvrdi ze jeho jedinym mesacnym prijmom je trzba nižšia ako 500€ mesacne, nehovori pravdu.
Riešením by bolo zrušenie hotovosti.
https://openiazoch.zoznam.sk/cl/1766...enie-hotovosti
A to by bolo iné kafé.
https://www.polsvat.sk/zrusenie-hoto...senie-slobody/
Naposledy upravil marjankaj : 18.04.20 at 23:31
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marjankaj
veronikasad
Veru, veru, ovela vacsi problem je s evidenciou tržieb, na ktorú účtovníci spätne nemajú ziadny dosah. Zlepsit to moze každý z nas, tym ze bude žiadať blocek z pokladne, pri sluzbach aj predaji tovaru. Potom nebudu bez sociálneho poistenia kadernicky, kozmeticky, taxikári, sni majitelia malych obchodov , ak niekto tvrdi ze jeho jedinym mesacnym prijmom je trzba nižšia ako 500€ mesacne, nehovori pravdu.
Riešením by bolo zrušenie hotovosti.
https://openiazoch.zoznam.sk/cl/1766...enie-hotovosti
A to by bolo iné kafé.
Platby kartou su vyhodne pre držiteľa karty, menej pre prijimatela platby, kvoli vysokym poplatkom strhavanym priamo z platby prijatej na ucet.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

marjankaj
buchač
P.S.:
Niekedy sa nestíham čudovať, že aj tu na Porade sa objavia občas otázky ohľadom účtovania a čo všetko by si niekto chcel/bol schopný položiť do nákladov.
Juraj ak si niekto dá niečo do nákladov, čo tam nepatrí, tak daňová kontrola mu to vyhodí a on potom doplatí rozdiel + pokutu. Tak ako Kiska.
Ale ako by si chcel dosiahnuť aby tí živnostníci prijímali peniaze a dávali aj bloček? Toto je problém.
Akurát, že reálne tie kontroly prídu možno na menej ako 1 promile /teda 1 tisícinu/ takýchto "drobností".
To by musel byť na 1 podnikateľský subjekt 1 kontrolór :-)))))))))))
Všetko je iba o charaktere.
Kto CHCE, ten kradne /a je jedno čo/, kto NECHCE, ten nekradne...
.nič viac nič menej za tým nie je.
Najefektívnejšie na toto by bolo zaviesť prísnejšie tresty, vrátane trestu smrti /nehovorím, že ten sa bude udeľovať práve za daňové podvody, ale napr. za úmyselnú vraždu/.
Ten problém treba riešiť v globále a nie čiastkovo...
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
marjankaj
buchač
P.S.:
Niekedy sa nestíham čudovať, že aj tu na Porade sa objavia občas otázky ohľadom účtovania a čo všetko by si niekto chcel/bol schopný položiť do nákladov.
Juraj ak si niekto dá niečo do nákladov, čo tam nepatrí, tak daňová kontrola mu to vyhodí a on potom doplatí rozdiel + pokutu. Tak ako Kiska.
Ale ako by si chcel dosiahnuť aby tí živnostníci prijímali peniaze a dávali aj bloček? Toto je problém.
Akurát, že reálne tie kontroly prídu možno na menej ako 1 promile /teda 1 tisícinu/ takýchto "drobností".
To by musel byť na 1 podnikateľský subjekt 1 kontrolór :-)))))))))))
Všetko je iba o charaktere.
Kto CHCE, ten kradne /a je jedno čo/, kto NECHCE, ten nekradne...
.nič viac nič menej za tým nie je.
Najefektívnejšie na toto by bolo zaviesť prísnejšie tresty, vrátane trestu smrti /nehovorím, že ten sa bude udeľovať práve za daňové podvody, ale napr. za úmyselnú vraždu/.
Ten problém treba riešiť v globále a nie čiastkovo...
Neboli by potrební ani kontrolóri, keby si zákazníci uvedomili, že ak odchádzajú od obchodníka bez pokladničného bloku, tak na to doplatia predovšetkým sami cez kvalitu zdravotníctva, školstva, ciest, dopravy, platov v štátnych službách atď.
Dobrovoľne darovať obchodníkovi časť svojho práva na kvalitnejší život, to sa nedá ani pochopiť. To nie je ľahostajnosť, ale hádam iba nevedomosť.
Je to taký problém si zakaždým ten blok vypýtať?
Mohol by sa tým niekto už začať zaoberať a robiť osvetu.
Takto platia navyše aj samotných kontrolórov.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Mohol by sa tým niekto už začať zaoberať a robiť osvetu.
...šak začni...
1 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
korela
Neboli by potrební ani kontrolóri, keby si zákazníci uvedomili, že ak odchádzajú od obchodníka bez pokladničného bloku, tak na to doplatia predovšetkým sami cez kvalitu zdravotníctva, školstva, ciest, dopravy, platov v štátnych službách atď.
Dobrovoľne darovať obchodníkovi časť svojho práva na kvalitnejší život, to sa nedá ani pochopiť. To nie je ľahostajnosť, ale hádam iba nevedomosť.
Je to taký problém si zakaždým ten blok vypýtať?
Mohol by sa tým niekto už začať zaoberať a robiť osvetu.
Takto platia navyše aj samotných kontrolórov.
A nie je jedno, či ten blok do koša zahodí zákazník alebo pokladník v tescu? Dokonca jedna predavačka ich odkladá a eviduje do bločkovej lotérie. Tiež "super" nápad prevzatý z Taiwanu.
Ale ty si určite pýtaš bločky aj od tvojej kaderníčky alebo taxikára(hlavne ak ti odlieta lietadlo alebo odchádza vlak)
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

marjankaj
korela
Neboli by potrební ani kontrolóri, keby si zákazníci uvedomili, že ak odchádzajú od obchodníka bez pokladničného bloku, tak na to doplatia predovšetkým sami cez kvalitu zdravotníctva, školstva, ciest, dopravy, platov v štátnych službách atď.
Dobrovoľne darovať obchodníkovi časť svojho práva na kvalitnejší život, to sa nedá ani pochopiť. To nie je ľahostajnosť, ale hádam iba nevedomosť.
Je to taký problém si zakaždým ten blok vypýtať?
Mohol by sa tým niekto už začať zaoberať a robiť osvetu.
Takto platia navyše aj samotných kontrolórov.
A nie je jedno, či ten blok do koša zahodí zákazník alebo pokladník v tescu? Dokonca jedna predavačka ich odkladá a eviduje do bločkovej lotérie. Tiež "super" nápad prevzatý z Taiwanu.
Ale ty si určite pýtaš bločky aj od tvojej kaderníčky alebo taxikára(hlavne ak ti odlieta lietadlo alebo odchádza vlak)
Témou boli živnostníci, ak sa nemýlim. Nevidím jeden dôvod, aby som od zelovoc. stánku odišla bez bloku. Aj inde.
Spomínaš tu extrémy,
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Mohol by sa tým niekto už začať zaoberať a robiť osvetu.
...šak začni...
Musela by som začať od Maťka, ale z druhého konca.
A podruhé, toto je pre už mladších.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Prečo by mal štát z prostriedkov daňových poplatníkov zachraňovať firmy, ktorých akcionári si vyplácajú tučné odmeny? Podľa Allianz Global Investors sa výška dividend v EÚ v tomto roku odhaduje takmer na 360 miliárd eur!
Koľko z toho pripadne na Slovensko?

Vláda v Berlíne je voči svojim chránencom benevolentnejšia. Nehrozí im analogickým opatrením ako francúzska. Napríklad tri automobilky BMW, Volkswagen a Daimler napriek tomu, že ich 200-tisíc zamestnancov je dotovaných zo štátnych peňazí až do výšky 67 percent straty mzdy, si chcú vyplatiť na dividendách 7,5 miliardy eur. „To je odporná tvár kapitalizmu,“
https://nazory.pravda.sk/analyzy-a-p...etko-iba-stat/
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Teraz je najvhodnejší čas na určité aktivity.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať