Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
Chlapi, uz nekecajte a studujte
https://www.aktuality.sk/clanok/7846...cast-farmarov/

Hlavne ty pavol....vsak ide po ruke prave malym...
však to otvor nemám na to aby som so platil denník to len konšpiračné plátky žiadajú o príspevok.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Aktuality si plati len dobrovolnici...napr. ja

Klikni na pokracovat na clánok
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Ale pr istotu



Prelomové plány ministra Mičovského rozhádali časť farmárov
Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) a minister pôdohospodárstva Ján Mičovský (OĽaNO), archívna snímka.
Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) a minister pôdohospodárstva Ján Mičovský (OĽaNO), archívna snímka.
Zdroj: TASR/Martin Baumann
Aktuality.skMartin Odkladal
Ministerstvo pôdohospodárstva chce zmeniť vyplácanie dotácií. Po novom by mali dostávať malí poľnohospodári väčšie priame platby.

Novému vedeniu ministerstva pôdohospodárstva na čele s Jánom Mičovským (OĽaNO) sa podarilo presadiť do programového vyhlásenia vlády viacero významných zmien.

Pokiaľ by sa zrealizovali, významne by zmenili slovenské agropotravinárstvo za posledných vyše 20 rokov.

Popri väčšej orientácii na ekologické farmárčenie či domáce potraviny chce rezort spraviť poriadky s prenajímaním pozemkov, ako aj s čerpaním agrodotácií.

Každoročne totiž poľnohospodári dostávajú zo štátu a Európskej únie viac ako miliardu eur.

Viac peňazí pre malých
Najdôležitejšou reformou v tomto sektore by však mala byť zmena prerozdeľovania peňazí, takzvané zastropovanie priamych platieb.

Z toho budú profitovať predovšetkým malí poľnohospodári.

Zvýhodnení by mali byť aj tí, ktorí sa nezameriavajú len na pestovanie jednej či dvoch plodín, ale majú širokú, rozmanitú produkciu – rastlinnú aj živočíšnu výrobu.

Na nerovnomerné poberanie priamych platieb a prílišnú orientáciu na zopár plodín s nízkou pridanou hodnotou upozornila v minulom roku aj analýza Útvaru hodnoty za peniaze (ÚHP).

Približne 94 percent z týchto dotácií dostane len pätina zo všetkých poberateľov.

To sú podľa analytikov z ÚHP hlavné dôvody zaostávania slovenského poľnohospodárstva a nízkej potravinovej sebestačnosti.


Čiastočný súhlas
S väčšinou plánov nového vedenia ministerstva sú farmári viac-menej spokojní.

„Programové vyhlásenie vlády SR v časti agropotravinárstvo si dáva za cieľ zvýšiť potravinovú sebestačnosť Slovenska a s ňou aj podiel domácich potravín v obchodoch. Vítame túto ambíciu,“ povedal predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Emil Macho.

V podobnom duchu sa vyjadrili aj roľníci združení vo Vidieckej platforme (VP).

„Považuje predložené programové vyhlásenie vlády za ambiciózne a realizovateľné. Dlhé roky poukazujeme na neprávosti v rezorte, ktoré dnes minister jasne popísal a naznačil, ako ich chce riešiť,“ vyhlásila Anna Balková, štatutárka VP.

Hádky o budúce peniaze
Najväčším kameňom úrazu je zastropovanie priamych platieb. To sa totiž nepáči veľkým poľnohospodárom. Tí totiž prídu o veľkú časť dotácií.

Podľa Macha, ktorý zastupuje väčšinu veľkých hráčov v sektore, nemôže štát podporovať malých na úkor ostatných.

„Treba si na rovinu povedať, že malí túto krajinu neuživia. To je fakt. Pozrime sa do sveta. Keď strední a veľkí poľnohospodári nevedia konkurovať svetu a Európe, ako to urobia malí farmári? To si skutočne myslíme, že bravčové mäso, jahody, ovocie, zelenina sa k nám dovážajú z malých fariem?“ vysvetlil s tým, že v takom prípade potravinová sebestačnosť Slovenska zostane naďalej na nízkej úrovni.

Faktom však je, že vo väčšine krajín EÚ obhospodaruje priemerná farma niekoľkonásobne menej pôdy ako u nás.

Príkladom je susedné Poľsko, ktoré je postavené na rodinných farmách, pričom dokážu zabezpečiť nielen sebestačnosť svojej krajiny, ale ešte aj exportovať do mnohých štátov Únie.

Tlaky lobistov
Podľa informácií Aktuality.sk niektoré lobistické skupiny z odvetvia vyvíjali veľký tlak, aby sa toto opatrenie nedostalo do najdôležitejšieho vládneho dokumentu.

Keďže zastropovanie malo v predvolebnom programe OĽaNO aj Sme rodina, nakoniec ho vedenie ministerstva dokázalo presadiť.

„Sú tu rôzne skupiny, čo sa dlhodobo na rezorte priživovali a len tak ľahko sa nevzdajú. Využijú každú možnosť, aby zastavili alebo spomalili jeho očistu. Dôležitejšia teraz ale bude realizácia tohto vyhlásenia,“ uzavrela Balková.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
bjuty smis
Chlapi, uz nekecajte a studujte
https://www.aktuality.sk/clanok/7846...cast-farmarov/

Hlavne ty pavol....vsak ide po ruke prave malym...
však to otvor nemám na to aby som so platil denník to len konšpiračné plátky žiadajú o príspevok.
Vraj PODNIKATEL a nemá 20€ na noviny?
----------------------------------------------------------
Mojko toto máš ZADARMO
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx...ny/prehlad/slk
0 3
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač
kopretinka
Tak od zajtra dôchodcovia len po-pia 9-11
V ostatnom čase zákaz vstupu a nesmú ich obsluhovať.
Môžem zareagovať ?

Strašná...aleže strašná pípovina.
...a sme doma stará mať.
Už je toho plný net, novín a správ.

Ono je to niečo podobné, ako to bol ten slávny Blackout...
Čistý blázon je preceda...potiažmo ujo.
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
Ale pr istotu



Prelomové plány ministra Mičovského rozhádali časť farmárov
Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) a minister pôdohospodárstva Ján Mičovský (OĽaNO), archívna snímka.
Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) a minister pôdohospodárstva Ján Mičovský (OĽaNO), archívna snímka.
Zdroj: TASR/Martin Baumann
Aktuality.skMartin Odkladal
Ministerstvo pôdohospodárstva chce zmeniť vyplácanie dotácií. Po novom by mali dostávať malí poľnohospodári väčšie priame platby.

Novému vedeniu ministerstva pôdohospodárstva na čele s Jánom Mičovským (OĽaNO) sa podarilo presadiť do programového vyhlásenia vlády viacero významných zmien.

Pokiaľ by sa zrealizovali, významne by zmenili slovenské agropotravinárstvo za posledných vyše 20 rokov.

Popri väčšej orientácii na ekologické farmárčenie či domáce potraviny chce rezort spraviť poriadky s prenajímaním pozemkov, ako aj s čerpaním agrodotácií.

Každoročne totiž poľnohospodári dostávajú zo štátu a Európskej únie viac ako miliardu eur.

Viac peňazí pre malých
Najdôležitejšou reformou v tomto sektore by však mala byť zmena prerozdeľovania peňazí, takzvané zastropovanie priamych platieb.

Z toho budú profitovať predovšetkým malí poľnohospodári.

Zvýhodnení by mali byť aj tí, ktorí sa nezameriavajú len na pestovanie jednej či dvoch plodín, ale majú širokú, rozmanitú produkciu – rastlinnú aj živočíšnu výrobu.

Na nerovnomerné poberanie priamych platieb a prílišnú orientáciu na zopár plodín s nízkou pridanou hodnotou upozornila v minulom roku aj analýza Útvaru hodnoty za peniaze (ÚHP).

Približne 94 percent z týchto dotácií dostane len pätina zo všetkých poberateľov.

To sú podľa analytikov z ÚHP hlavné dôvody zaostávania slovenského poľnohospodárstva a nízkej potravinovej sebestačnosti.


Čiastočný súhlas
S väčšinou plánov nového vedenia ministerstva sú farmári viac-menej spokojní.

„Programové vyhlásenie vlády SR v časti agropotravinárstvo si dáva za cieľ zvýšiť potravinovú sebestačnosť Slovenska a s ňou aj podiel domácich potravín v obchodoch. Vítame túto ambíciu,“ povedal predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Emil Macho.

V podobnom duchu sa vyjadrili aj roľníci združení vo Vidieckej platforme (VP).

„Považuje predložené programové vyhlásenie vlády za ambiciózne a realizovateľné. Dlhé roky poukazujeme na neprávosti v rezorte, ktoré dnes minister jasne popísal a naznačil, ako ich chce riešiť,“ vyhlásila Anna Balková, štatutárka VP.

Hádky o budúce peniaze
Najväčším kameňom úrazu je zastropovanie priamych platieb. To sa totiž nepáči veľkým poľnohospodárom. Tí totiž prídu o veľkú časť dotácií.

Podľa Macha, ktorý zastupuje väčšinu veľkých hráčov v sektore, nemôže štát podporovať malých na úkor ostatných.

„Treba si na rovinu povedať, že malí túto krajinu neuživia. To je fakt. Pozrime sa do sveta. Keď strední a veľkí poľnohospodári nevedia konkurovať svetu a Európe, ako to urobia malí farmári? To si skutočne myslíme, že bravčové mäso, jahody, ovocie, zelenina sa k nám dovážajú z malých fariem?“ vysvetlil s tým, že v takom prípade potravinová sebestačnosť Slovenska zostane naďalej na nízkej úrovni.

Faktom však je, že vo väčšine krajín EÚ obhospodaruje priemerná farma niekoľkonásobne menej pôdy ako u nás.

Príkladom je susedné Poľsko, ktoré je postavené na rodinných farmách, pričom dokážu zabezpečiť nielen sebestačnosť svojej krajiny, ale ešte aj exportovať do mnohých štátov Únie.

Tlaky lobistov
Podľa informácií Aktuality.sk niektoré lobistické skupiny z odvetvia vyvíjali veľký tlak, aby sa toto opatrenie nedostalo do najdôležitejšieho vládneho dokumentu.

Keďže zastropovanie malo v predvolebnom programe OĽaNO aj Sme rodina, nakoniec ho vedenie ministerstva dokázalo presadiť.

„Sú tu rôzne skupiny, čo sa dlhodobo na rezorte priživovali a len tak ľahko sa nevzdajú. Využijú každú možnosť, aby zastavili alebo spomalili jeho očistu. Dôležitejšia teraz ale bude realizácia tohto vyhlásenia,“ uzavrela Balková.
zastropovanie bude to isté ako mladí farmári otecko dá synovi 50 ha a už je mladý farmár.
veľká firma de fakto sa rozbije na niekoľko sro čiek a problém je vyriešený. Lenže problematika únie je veľmi striktná. Integrovaná produkcia zeleniny každý druh plodiny musíš nechať testovať na pesticídy (Máš poľno vzdelanie aký pesticíd použiješ v paprike alebo uhorke polosprostý sedliak vie že zero po slovensky 0 ) ale certifikácia nareziduá pesticídov stojí 400 bez nej nedostaneš dotáciu na IP je cca 400/ha ktorú musíš zaplatiť ihned lebo ti ani výsledky nedajú a za rok 2019 možno dostanem do konca júna ak dáš jednu plodinu na ha tak sú dotácie v prdeli To tvoje slávne oľano je práve tak zbabelé ako SNS, Fecko vie o mojom probléme od januára 2019 ale ku cti mu slúži že jediný z výboru zareagoval ale záver znel to sa ho netýka.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nasr*ali ma MsÚ!
http://www.michalovce.sk/sk/aktualit...j-elektronicky
Ja - ako FO - NIE som povinný mať elektronickú schránku na tomto portáli.
A keďže MsÚ NECHCE inak doručovať - v písomnej forme, dokonca ani cez e-mail - neporušujú tým niečo?
Vytvárať novú schránku len preto, aby si správca miestnych daní zmyslel, že to bude realizovať LEN takto - je to nátlak. Mne zákon NEUKLADÁ POVINNOSŤ byť zaregistrovaný a mať schránku na tomto portáli.
Naposledy upravil misoft : 23.04.20 at 19:10
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54
bjuty smis
Ale pr istotu



.
zastropovanie bude to isté ako mladí farmári otecko dá synovi 50 ha a už je mladý farmár.
veľká firma de fakto sa rozbije na niekoľko sro čiek a problém je vyriešený. Lenže problematika únie je veľmi striktná. Integrovaná produkcia zeleniny každý druh plodiny musíš nechať testovať na pesticídy (Máš poľno vzdelanie aký pesticíd použiješ v paprike alebo uhorke polosprostý sedliak vie že zero po slovensky 0 ) ale certifikácia nareziduá pesticídov stojí 400 bez nej nedostaneš dotáciu na IP je cca 400/ha ktorú musíš zaplatiť ihned lebo ti ani výsledky nedajú a za rok 2019 možno dostanem do konca júna ak dáš jednu plodinu na ha tak sú dotácie v prdeli To tvoje slávne oľano je práve tak zbabelé ako SNS, Fecko vie o mojom probléme od januára 2019 ale ku cti mu slúži že jediný z výboru zareagoval ale záver znel to sa ho netýka.
ach jaj..

kolko synov má priemerny slovenský agrobaron ??

....Približne 94 percent z týchto dotácií dostane len pätina zo všetkých poberateľov.......

majú niekolko tisíc synov ??
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
buchač
kopretinka
Tak od zajtra dôchodcovia len po-pia 9-11
V ostatnom čase zákaz vstupu a nesmú ich obsluhovať.
Môžem zareagovať ?

Strašná...aleže strašná pípovina.
...a sme doma stará mať.
Už je toho plný net, novín a správ.

Ono je to niečo podobné, ako to bol ten slávny Blackout...
Čistý blázon je preceda...potiažmo ujo.
v kuse dôchodcovie všade revete, že nemáte na lieky, energie, chleba..

tak mi úprimne povedz, čo nestihne za tú dobu 5 x do týždňa nakúpiť...

v iných krajinách je absolútny zákaz...von môžeš ísť, iba ked máš potvrdenú spútnú sms zo súhlasom na presne stanovený čas...

fakt mi povedz, v čom ta to obmedzuje...
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
pavol54
bjuty smis
Ale pr istotu



.
zastropovanie bude to isté ako mladí farmári otecko dá synovi 50 ha a už je mladý farmár.
veľká firma de fakto sa rozbije na niekoľko sro čiek a problém je vyriešený. Lenže problematika únie je veľmi striktná. Integrovaná produkcia zeleniny každý druh plodiny musíš nechať testovať na pesticídy (Máš poľno vzdelanie aký pesticíd použiješ v paprike alebo uhorke polosprostý sedliak vie že zero po slovensky 0 ) ale certifikácia nareziduá pesticídov stojí 400 bez nej nedostaneš dotáciu na IP je cca 400/ha ktorú musíš zaplatiť ihned lebo ti ani výsledky nedajú a za rok 2019 možno dostanem do konca júna ak dáš jednu plodinu na ha tak sú dotácie v prdeli To tvoje slávne oľano je práve tak zbabelé ako SNS, Fecko vie o mojom probléme od januára 2019 ale ku cti mu slúži že jediný z výboru zareagoval ale záver znel to sa ho netýka.
ach jaj..

kolko synov má priemerny slovenský agrobaron ??

....Približne 94 percent z týchto dotácií dostane len pätina zo všetkých poberateľov.......

majú niekolko tisíc synov ??
sro čiek môže mať aj 20
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

misoft
Nasr*ali ma MsÚ!
http://www.michalovce.sk/sk/aktualit...j-elektronicky
Ja - ako FO - NIE som povinný mať elektronickú schránku na tomto portáli.
A keďže MsÚ NECHCE inak doručovať - v písomnej forme, dokonca ani cez e-mail - neporušujú tým niečo?
Vytvárať novú schránku len preto, aby si správca miestnych daní zmyslel, že to bude realizovať LEN takto - je to nátlak. Mne ákon NEUKLADÁ POVINNOSŤ byť zaregistrovaný a mať schránku na tomto portáli.
no ja teda neviem, ale nič také ako že musíš mať schránku, som sa v linku nedočítala.. akurát že - Proces doručovania písomných rozhodnutí o vyrubení miestnej dane a rozhodnutí o poplatku za komunálny odpad je dočasne pozastavený. A ak máš el. schránku, po požiadaní ti rozhodnutie doručia tam.. Keď sa zlepší situácia, tak snáď proces doručovania písomných rozhodnutí obnovia, inak nemáš na základe čoho zaplatiť.. A teda asi väčšina FO občanov.. Keď ti písomné rozhodnutie doručia v septembri, zaplatíš potom..
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Žabík - na e-mail nedoručia, poštou nedoručia.
Nemám rozhodnutie -nezaplatím. Ale oni chcú terminý asi dodržať - budem neplatič. Ak budem - budeme sa s mestom súdiť - pretože oni nariadia to, čo nie je povinnosťou občana.
Okrem toho - na prístup by som potreboval OP s čipom - nemám, čítačku - nemám, eID aplikáciu - nebudem inštalovať, na polícii tera oOP s čipom vybavovať a ešte aj PLATIŤ za to?
Tůdle.

Bude súd? Bude! A uvidí sa, kto bude platiť - ja nie. Ja som zákon neporušil, oni si zákon prispôsobili pre svoju potrebu.
Naposledy upravil misoft : 23.04.20 at 19:24
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54
bjuty smis
pavol54
bjuty smis
Ale pr istotu



.
zastropovanie bude to isté ako mladí farmári otecko dá synovi 50 ha a už je mladý farmár.
veľká firma de fakto sa rozbije na niekoľko sro čiek a problém je vyriešený. Lenže problematika únie je veľmi striktná. Integrovaná produkcia zeleniny každý druh plodiny musíš nechať testovať na pesticídy (Máš poľno vzdelanie aký pesticíd použiješ v paprike alebo uhorke polosprostý sedliak vie že zero po slovensky 0 ) ale certifikácia nareziduá pesticídov stojí 400 bez nej nedostaneš dotáciu na IP je cca 400/ha ktorú musíš zaplatiť ihned lebo ti ani výsledky nedajú a za rok 2019 možno dostanem do konca júna ak dáš jednu plodinu na ha tak sú dotácie v prdeli To tvoje slávne oľano je práve tak zbabelé ako SNS, Fecko vie o mojom probléme od januára 2019 ale ku cti mu slúži že jediný z výboru zareagoval ale záver znel to sa ho netýka.
ach jaj..

kolko synov má priemerny slovenský agrobaron ??

....Približne 94 percent z týchto dotácií dostane len pätina zo všetkých poberateľov.......

majú niekolko tisíc synov ??
sro čiek môže mať aj 20
aj 200
a čo to mení ?
keby si to sledoval, tak sa toto nepýtaš....

ja ťa nepresviedčam....
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

misoft
Žabík - na e-mail nedoručia, poštou nedoručia. Ale lehoty splatiť budú požadovať.
Už som im písal e-mail, aby zvážili spôsob doručovania rozhodnutí - oni totiž doručovanie PODMIEŇUJÚ práve tým slovensko.sk.
"Radi by sme pripomenuli občanom, že elektronická schránka nie je e-mail a preto zdôrazňujeme, že rozhodnutia sa cez iné portály ako slovensko.sk nemôžu a nebudú zasielať."

Inými slovami - svoju zákonnú povinnosť podmieňujú niečim, čo FO - občan - nie je povinný mať. Ak nebude doručené -.nezaplatím. Ak ma označia za neplatiča - zažalujem ich. Ak bude sa rozhodovať - poukážem na to, že MESTO si diktuje podmienky, ktoré nemajú oporu v zákone.
tak ti to prekopírujem a pozorne čítaj:
Proces doručovania písomných rozhodnutí o vyrubení miestnej dane a rozhodnutí o poplatku za komunálny odpad je dočasne pozastavený. Daňovníci sa však nemusia obávať, že si svoju povinnosť nesplnia včas a budú za to sankcionovaní. Mesto Michalovce umožňuje občanom – fyzickým osobám, prijať rozhodnutia o daniach a poplatkoch do elektronickej schránky zriadenej na Ústrednom portáli verejnej správy slovensko.sk.
zhrnutie: písomné doručovanie je pozastavené, daňovníci nebudú sankcionovaní.. môžeš dostať rozhodnutie do el.schránky, ak ju máš..
vždy som bola hrdá ako žiačka, keď ma učiteľka slovenského jazyka chválila, že čítam s porozumením..
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Žabík - to síce píšu, lenže tu sú skutočnosti často diametrálne rozdielne.
Mne sa totiž raz stalo, že rozhodnutie neposlali, keď som sa informoval - vraj odoslali a potom chceli poplatky a pokutu.
A rozhodnutie prišlo 5 dní potom, čo mi poslali list o nesplnení povinnosti a vyrúbení pokuty. Tie listy sú doporučené na podpis.

Neverím im ani tú bodku v texte ich webu.

Pamätáš na január, čo som písal, keď som podával žiadosť na úľavu na poplatku za TKO? Žiadali lajstro - potvrdenie, ktoré oni mali povinnosť si vyhľadať.
Takto totiž u nás pracujú naše úradníčky.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
v kuse dôchodcovie všade revete, že nemáte na lieky, energie, chleba..

tak mi úprimne povedz, čo nestihne za tú dobu 5 x do týždňa nakúpiť...

v iných krajinách je absolútny zákaz...von môžeš ísť, iba ked máš potvrdenú spútnú sms zo súhlasom na presne stanovený čas...

fakt mi povedz, v čom ta to obmedzuje...
Ty máš ešte rodičov...či ?
Spýtaj sa ich, čo ti na to povedia, že ako sú na tom.
Niekto plače a niekto nie...ono si posleduj košíky/vozíky v čase poberania dôchodkov a budeš v obraze.

Nejde o to, že nestihne dôchodca nakúpiť.
Ide o to, že donedávna platil zákaz vstupu mimo určený čas pre vek pod 65...no dôchodcovia mohli ísť kedykoľvek.
Teraz, keď je uvoľnenie, tak dôchodcom skrátia čas nákupu a na zvyšok dňa znemožnia úplne ?
Zopakujem otázku...ty máš ešte rodičov ?
Tak potom dobre vieš, že starší ľudia majú svoje zabehané chodníčky, svoj režim dňa...atď....a to len tak ľahko nezmeníš nejakým stupídnym nariadením.

Mňa to nijako neobmedzuje a ani neserie, prispôsobím sa a fertig. Že si ponadávam, ak je dlhá šóra, ale inak mám v trubke.

Že čo je v iných krajinách, tak o tom sa baviť nemienim...ALE spomeniem Krčméryho.
Tento donedávna básnil, že ako je to fasa s nákazou v Singapure alebo Hongkongu.
Kuwa...ale nejak ho teraz nepočuť, hlavne ak počty nakazených stúpli teda fest...

...a ozaj, ktoré krajiny máš konkrétne (v Europe) na mysli ?
1 1
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

ani jedno. Ale, Pobavilo. Ráno 9,00 hod. No blázninec, Kaufland, akcia, že 25 m2 na jedného? To ani moc nie. Ale to pri pokladni. Ing. poznám ho. Zaplatil kartou viac ako 20 €. naklepal pin a potom sa pýtal predavačky " už to platí, ta úhrada 50 €. bez pinu". Predavačka " neviem ". To ste mi mali povedať, nemusel som klepať pin. Išiel som po ňom, hovorím predavačke " Tiež mám nad 20 €, uvidíme či bude pýtať pin. " Pýtal! Ani by som si už nespomenul. Ale priam mi prišla SMS od 175, že už platí 50 € bez pinu, ale musím najprv kartu použiť v bankomate banky, až potom A ak si to neprajem? Do vie, možno aj poplatok si za to stiahnu z mojich peňazí. Banda ...
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
pavol54
bjuty smis
pavol54
bjuty smis
Ale pr istotu



.
zastropovanie bude to isté ako mladí farmári otecko dá synovi 50 ha a už je mladý farmár.
veľká firma de fakto sa rozbije na niekoľko sro čiek a problém je vyriešený. Lenže problematika únie je veľmi striktná. Integrovaná produkcia zeleniny každý druh plodiny musíš nechať testovať na pesticídy (Máš poľno vzdelanie aký pesticíd použiješ v paprike alebo uhorke polosprostý sedliak vie že zero po slovensky 0 ) ale certifikácia nareziduá pesticídov stojí 400 bez nej nedostaneš dotáciu na IP je cca 400/ha ktorú musíš zaplatiť ihned lebo ti ani výsledky nedajú a za rok 2019 možno dostanem do konca júna ak dáš jednu plodinu na ha tak sú dotácie v prdeli To tvoje slávne oľano je práve tak zbabelé ako SNS, Fecko vie o mojom probléme od januára 2019 ale ku cti mu slúži že jediný z výboru zareagoval ale záver znel to sa ho netýka.
ach jaj..

kolko synov má priemerny slovenský agrobaron ??

....Približne 94 percent z týchto dotácií dostane len pätina zo všetkých poberateľov.......

majú niekolko tisíc synov ??
sro čiek môže mať aj 20
aj 200
a čo to mení ?
keby si to sledoval, tak sa toto nepýtaš....

ja ťa nepresviedčam....
horná hranica stropu?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Niektorí majú aj 500.... a potom medzi nimi "kolotoč" a vratky daní, len tak sviští....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
bjuty smis
koho to zaujíma, 3 min. čítania...
ked aspoň polovicu s toho naplnia, bude to obrovská zmena....aj pre teba pozitívna

https://polnoinfo.sk/programove-vyhl...otravinarstva/
Hm...slušné slinty...jak keby som čítal Rudé právo.
Ešte by ma zaujímalo...program je plánovaný na roky 2020 - 2024.
Polovička prvého roka je pomaly za nami a hentá vláda ešte len teraz rieši PPV.


Citujem :
" Cieľom Vlády SR bude aj odstránenie diskriminácie v oblasti priamych platieb naprieč EÚ a dosiahnutie konvergencie priamych platieb do konca roka 2027."

To si snáď Bláznovič myslí, že vyhraje aj ďalšie voľby ?


Toto ma zaujalo.
" Zriadi systém riadenia rizík v poľnohospodárstve a rizikový fond pre ťažko poistiteľné riziká. Budú systematicky napomáhať napríklad riešiť dôsledky škôd spôsobených nepredvídateľnými prírodnými katastrofami v poľnohospodárstve, klimatickými zmenami, ako aj škody spôsobené zverou."

Nevyjadril sa Budajko záporne ohľadom k dravým zverom ?
ako teraz, komu áno komu nie. Podnikateľ sa musí rozhodnúť hneď a správne a administratívne tak náročné že nech si ich strčia. Potom po čase múdre kontroly ktoré mali dosť času sa pripraviť inú oblasť ani neovládajú a zamietnu a vrátiť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať