Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
bjuty smis
Tweety
Tak nielen dvojaká kvalita potravín:https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/d...itm_position=4
nezabudaj na drogeriu, kozmetiku, pracie prášky...
nezabúdaj na stíhačky a vrtuľníky
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Už to vo vhodnejšom čase nemohol mladý ani uverejniť.

Štefan Harabin: Zvláštny štatút extrémistov z tábora liberálov
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Medzi nami - pioniermi
"Pán" Harabín je SCHOPNÝ aj z komára urobiť vola! Je schopný dokonca za nejaký status popohnať pisateľa aj pred najvyšší súd, len aby dokázal, aký je "zástanca" zákona. Všetko vidí cez §. Bez rozdielu, či to napísal, povedal, podsunul 10-ročný fagan, alebo 100-ročný invalid.
Jemu je to jedno. Zo všetkého chce vytrieskať prospech pre SEBA a hodiť špinu na druhých.

Ako právnik je odborník, ako človek - je to truľo, narcista.
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
Medzi nami - pioniermi
"Pán" Harabín je SCHOPNÝ aj z komára urobiť vola! Je schopný dokonca za nejaký status popohnať pisateľa aj pred najvyšší súd, len aby dokázal, aký je "zástanca" zákona. Všetko vidí cez §. Bez rozdielu, či to napísal, povedal, podsunul 10-ročný fagan, alebo 100-ročný invalid.
Jemu je to jedno. Zo všetkého chce vytrieskať prospech pre SEBA a hodiť špinu na druhých.

Ako právnik je odborník, ako človek - je to truľo, narcista.
Pre jednoduché vysvetlenie: príspevok na yt mi prišiel pod ruku. Doteraz som nebola na jedinom denníku. Pozrela som si potom stránku školy.
Príspevok som pridala kvôli jeho obsahu, nie Harabínovi, pekne si tému odklonil.

Uvažujem, či by pred súdmi obstála obhajoba kohokoľvek za jeho výroky s vysvetlením, že išlo o satiru. Ak áno, máme sa na čo do budúcna tešiť.

https://www.napalete.sk/pripadom-gym...obera-policia/
.

CS Lewis Bilingual High School
20. marca, 10:58 ·
Pred pár dňami náš študent napísal na sociálnej sieti nerozvážny status.

STANOVISKO ŠKOLY K STATUSU NÁŠHO ŠTUDENTA:

„Obsah statusu nášho študenta nás hlboko pobúril, pretože nie je zlučiteľný s hodnotami, ktoré na Bilingválnom gymnáziu C.S. Lewisa vyznávame a ku ktorým našich študentov vedieme. V zmluve, ktorú so študentom a rodičmi na začiatku štúdia uzatvárame sa explicitne píše (v čl. VII. ODSTÚPENIE, ZRUŠENIE A ZÁNIK ZMLUVY O ŠTÚDIU): „Zriaďovateľ a riaditeľ Gymnázia môžu pred uplynutím dohodnutej doby odstúpiť od Zmluvy, ak: študent prejavuje alebo podnecuje rasovú, náboženskú, národnostnú alebo etnickú nenávisť alebo neznášanlivosť“.

Po konzultácii so študentom sme sa dozvedeli, že to napísal ako „satiru“. Krátko na to študent do FB skupiny napísal ospravedlnenie (uvádzame v plnom znení):
„Veľmi ma mrzí, že som nad svojim konaním nerozmýšľal a na satirický opis situácie, som volil jazyk neslušný, ofenzívny a nemiestny, skrátka nehodiaci sa do slušnej diskusie. Chcel by som sa týmto ospravedlniť za všetky nepríjemnosti, ktoré som mojím nezrelým chovaním spôsobil. Zároveň sa dištancujem od názorov ktoré som propagoval, verím že na Slovensku si musíme vážiť názory všetkých, či už kresťansky, liberálne alebo inak orientovaných a ich názory a postoje majú rovnakú hodnotu. Preto má často mrzí keď v tejto skupine vidím veci ktoré propagujú všemožnú diskrimináciu a dehonestujú názory iných a bola to práve táto frustrácia, ktorá ma podnietila k tomu napísať inkriminovaný komentár. Forma ale spôsobila rovnako škody a vyplodila rovnako nenávisti ako ten najhorší hoax alebo nenávistný prejav v tejto skupine. Preto dúfam, že si z mojej chyby vezmete práve toto posolstvo. Bez ohľadu na oponentovo presvedčenie, názor a jeho etnické pozadie, bez ohľadu na to, ako nás to uráža a ako nám to ubližuje, je dôležité držať sa jedného z hlavných pilierov demokracie, otvorenej, spravodlivej a hlavne slušnej diskusie, ktorá nie je vedená medzi kráľom a poddaným, ale dvoma svojprávnymi, rovnocennými partnermi.“

Žiaľ, neodhadnutie kontextu a „literárneho štýlu“ bude mať svoje dôsledky. Veríme, že sa z toho poučí.

Dušan Jaura
riaditeľ školy

Viac informácií nájdete v článku:


DENNIKN.SK
Emil chcel radikálom nastaviť zrkadlo, za status „o vystrieľaní pronárodných voličov“ ho rieši NAKA
Prípadom študenta sa okrem dezinformačných stránok venuje aj NAKA, Emil už svoje slová oľutoval a verejne sa ospravedlnil.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

vrrr...plná schránka...správa stratená...nemôže ostať uložená? alebo aspoň zobrazená, aby sa dala skopírovať? vrrr
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela

Viac informácií
Podľa dostupných informácií na spomenutom súkromnom gymnáziu platia rodičia za svoje deti školné tisíce eur. Pedagógovia vyučujú žiakov v duchu kozmopolitizmu, multikulturalizmu a neoliberalizmu. “Je to liaheň prototypov ľudí novej generácie,” povedal nám o spomenutej škole nemenovaný zdroj a dodal, že by si bolo treba na ňu “posvietiť”.

Riaditeľ Dušan Jaura je manželom podpredsedníčky ultraliberálnej strany Progresívne Slovensko Zory Jaurovej. Na svojom profile na sociálnej sieti pravidelne informuje o ideologicky zameraných akciách, ktoré škola organizuje. Nedávno mali žiaci možnosť dikskutovať s politickými aktivistami Jurajom Smatanom a Marianom Jaslovským a adminmi morbídno-nihilistickej stránky Zomri.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
korela

Viac informácií
Podľa dostupných informácií na spomenutom súkromnom gymnáziu platia rodičia za svoje deti školné tisíce eur. Pedagógovia vyučujú žiakov v duchu kozmopolitizmu, multikulturalizmu a neoliberalizmu. “Je to liaheň prototypov ľudí novej generácie,” povedal nám o spomenutej škole nemenovaný zdroj a dodal, že by si bolo treba na ňu “posvietiť”.

Riaditeľ Dušan Jaura je manželom podpredsedníčky ultraliberálnej strany Progresívne Slovensko Zory Jaurovej. Na svojom profile na sociálnej sieti pravidelne informuje o ideologicky zameraných akciách, ktoré škola organizuje. Nedávno mali žiaci možnosť dikskutovať s politickými aktivistami Jurajom Smatanom a Marianom Jaslovským a adminmi morbídno-nihilistickej stránky Zomri.
Smatana je učiteľ, máme s ním priamu skúsenosť. A poviem ti, keby včetci učitelia boli ako on, tak by decká do školy chodili aj s radosťou. Nielen z povinnosti.
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
Smatana je učiteľ, máme s ním priamu skúsenosť. A poviem ti, keby včetci učitelia boli ako on, tak by decká do školy chodili aj s radosťou. Nielen z povinnosti.
Poviem inak.
Nepoznám dotyčného ako učiteľa, takže si nedovolím hodnotiť jeho kvality...tiež nemám dôvod Ti neveriť.
No rýchly pohľad na net utvára aj iný obraz.
Tie učiteľské kvality negujú jeho iné názory...a tie si (možno) nedovolí prenášať za katedru.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
buchač
korela

Viac informácií
Podľa dostupných informácií na spomenutom súkromnom gymnáziu platia rodičia za svoje deti školné tisíce eur. Pedagógovia vyučujú žiakov v duchu kozmopolitizmu, multikulturalizmu a neoliberalizmu. “Je to liaheň prototypov ľudí novej generácie,” povedal nám o spomenutej škole nemenovaný zdroj a dodal, že by si bolo treba na ňu “posvietiť”.

Riaditeľ Dušan Jaura je manželom podpredsedníčky ultraliberálnej strany Progresívne Slovensko Zory Jaurovej. Na svojom profile na sociálnej sieti pravidelne informuje o ideologicky zameraných akciách, ktoré škola organizuje. Nedávno mali žiaci možnosť dikskutovať s politickými aktivistami Jurajom Smatanom a Marianom Jaslovským a adminmi morbídno-nihilistickej stránky Zomri.
Smatana je učiteľ, máme s ním priamu skúsenosť. A poviem ti, keby včetci učitelia boli ako on, tak by decká do školy chodili aj s radosťou. Nielen z povinnosti.
Daška nepoznám, ale všeobecne pred deťmi sa dá ľahšie pretvarovať ako pred takými čo už prešli kus životnej cesty (zámerne nepíšem dospelými lebo..) Mali sme mladú učiteľku nemčiny veľmi radi nič nás nenaučila, pol hodiny prerozprávala hlúposti, potom niečo a zbytok doučiť sa doma (akurát čumieť na nohy v minisukniach, ak sa podarilo aj viac) Utiekla v 68, miesto nej prišla stará dôchodkyňa, povedala prvú vetu Nemčina je nepovinná kto nechce chodiť nemusí, kto sa chce naučiť bude poslúchať (nadávali sme na ňu, ale na vysokej som ľutoval že nás neučila skôr).
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pavol54
Dáša_

Smatana je učiteľ, máme s ním priamu skúsenosť. A poviem ti, keby včetci učitelia boli ako on, tak by decká do školy chodili aj s radosťou. Nielen z povinnosti.
Daška nepoznám, ale všeobecne pred deťmi sa dá ľahšie pretvarovať ako pred takými čo už prešli kus životnej cesty (zámerne nepíšem dospelými lebo..) Mali sme mladú učiteľku nemčiny veľmi radi nič nás nenaučila, pol hodiny prerozprávala hlúposti, potom niečo a zbytok doučiť sa doma (akurát čumieť na nohy v minisukniach, ak sa podarilo aj viac) Utiekla v 68, miesto nej prišla stará dôchodkyňa, povedala prvú vetu Nemčina je nepovinná kto nechce chodiť nemusí, kto sa chce naučiť bude poslúchať (nadávali sme na ňu, ale na vysokej som ľutoval že nás neučila skôr).
no vidíš, a on má presne prístup tej starej dôchodkyne. A naviac, nemá problém správať sa férovo. Nehodnotí za názor, ale za to, či si vieš svoj názor obhájiť, vyargumentovať. Či je to naozaj tvoj názor, alebo si len prebral niečo, čo je aktuálne moderné. Učí ich rozmýšľať. Nie opakovať frázy. A dátumy
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
misoft
Medzi nami - pioniermi
"Pán" Harabín je SCHOPNÝ aj z komára urobiť vola! Je schopný dokonca za nejaký status popohnať pisateľa aj pred najvyšší súd, len aby dokázal, aký je "zástanca" zákona. Všetko vidí cez §. Bez rozdielu, či to napísal, povedal, podsunul 10-ročný fagan, alebo 100-ročný invalid.
Jemu je to jedno. Zo všetkého chce vytrieskať prospech pre SEBA a hodiť špinu na druhých.

Ako právnik je odborník, ako človek - je to truľo, narcista.
Pre jednoduché vysvetlenie: príspevok na yt mi prišiel pod ruku. Doteraz som nebola na jedinom denníku. Pozrela som si potom stránku školy.
Príspevok som pridala kvôli jeho obsahu, nie Harabínovi, pekne si tému odklonil.

................
Veď ti to nevyčítam - len konštatujem...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tak toto je sila..

https://www.hlavnydennik.sk/2019/03/...intov-a-romov/
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hmmmm.....
http://www.tvnoviny.sk/domace/195987...iha-ludom-tlak
Žiaľ - je to pravda!
Posielal som synovi doporučený list, na počte som cez tento systém zobral ten smiešny lístok a čakal som, kedy padne moje "číslo". Padlo! Po 20-tich minútach, pričom k okienkám (ktoré boli viac prázdne, ako s klientami) sa za tú dobu dostali celkovo 6 (slovom šiesti) zákazníci.....
Za tých 20 minút by som stihol (že som to neurobil - to ľutujem) dôjsť na inú poštu, podať ten list. Tam totiž tú *ujovinu nemajú (malá pošta).
To "vyvolávanie" je naozaj chaotické, podľa toho, ako ten systém vygeneruje poradie. A ako spomínal jeden - často sa stáva, že niekto s číslo (napr.) *123 čaká, ale druhého s *987 zavolá ihneď (* = rovnaké písmeno).
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
buchač
korela

Viac informácií
Podľa dostupných informácií na spomenutom súkromnom gymnáziu platia rodičia za svoje deti školné tisíce eur. Pedagógovia vyučujú žiakov v duchu kozmopolitizmu, multikulturalizmu a neoliberalizmu. “Je to liaheň prototypov ľudí novej generácie,” povedal nám o spomenutej škole nemenovaný zdroj a dodal, že by si bolo treba na ňu “posvietiť”.

Riaditeľ Dušan Jaura je manželom podpredsedníčky ultraliberálnej strany Progresívne Slovensko Zory Jaurovej. Na svojom profile na sociálnej sieti pravidelne informuje o ideologicky zameraných akciách, ktoré škola organizuje. Nedávno mali žiaci možnosť dikskutovať s politickými aktivistami Jurajom Smatanom a Marianom Jaslovským a adminmi morbídno-nihilistickej stránky Zomri.
Teľo ščesca naraz ...
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
buchač
korela

Viac informácií
Podľa dostupných informácií na spomenutom súkromnom gymnáziu platia rodičia za svoje deti školné tisíce eur. Pedagógovia vyučujú žiakov v duchu kozmopolitizmu, multikulturalizmu a neoliberalizmu. “Je to liaheň prototypov ľudí novej generácie,” povedal nám o spomenutej škole nemenovaný zdroj a dodal, že by si bolo treba na ňu “posvietiť”.

Riaditeľ Dušan Jaura je manželom podpredsedníčky ultraliberálnej strany Progresívne Slovensko Zory Jaurovej. Na svojom profile na sociálnej sieti pravidelne informuje o ideologicky zameraných akciách, ktoré škola organizuje. Nedávno mali žiaci možnosť dikskutovať s politickými aktivistami Jurajom Smatanom a Marianom Jaslovským a adminmi morbídno-nihilistickej stránky Zomri.
Teľo ščesca naraz ...
za menšie priesery letia študáci zo školy ale kto má správnych rodičov ... silne mi to pripomína príbeh Weisa ml.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

IMG_20190325_125132.jpg  
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

afrikánka
buchač
Tak toto je sila..
Šak naši predkovia mali jedno porekadlo: BEZ práce NIE SÚ koláče.
Žiaľ - toto sa tu zvrhlo (v rámci potierania "diskriminácie") na: BEZ práce BUDÚ koláče. A preto to aj takto vyzerá.... veď u nás - "Méchikosity" na kraji mesta - každý rok mesto vyváža 4-8 TON odpadu - samozrejme z rozpočtu mesta, samozrejme z miestnych daní samozrejme od občanov, ktorí tieto dane a poplatky PLATIA. A keď sa náhodou "nedostáva" - tak sú dve možnosti - buď zobrať úver, alebo zvýšiť poplatky. Ale v konečnom dôsledku - zase to zaplatia poctiví daňoví poplatníci.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Bolo by zahodno okrem smetí z mesta povynášať z republiky iné smeti a poupratovať. Zostalo by nielen čisto, ale odišli by aj problémy.
Nemám na mysli Rómov v žiadnom prípade. Nech tu žijú ako predtým. To by stačilo.

Má svoj vek, tak verím, že pri preberaní ceny ešte nezabudol, ako tu ich deti chodili do škôl a rodičia boli v pracovných pomeroch. Že vždy zvlákali kovy do šrotu, je fakt, jednak je to zrejme ich hobby a dobre sa za ne platilo. A obyvateľstvu uľahčili prácu.

Mňa by hanba prefackala pri preberaní tohto ocenenia.
.
Kde zostali radcovia? Však je všetko zdokumentované, na každom ministerstve je všetko. Keby len tam.
Novinári dnes u nás nejdú do hĺbky, články povrchné, napísané narýchlo.
Bežní čitatelia nemajú ako porovnávať jednotlivé problematiky, o mladých už ani nehovorím.

Vraj už 25 rokov. Nech len čistia naďalej, ale poriadne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať