Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Psychologička: Nie je v poriadku, ak premiér ventiluje každú emóciu na Facebooku

Niektorí vyčítali premiérovi, že sa na expertov vyhovára, hoci politické rozhodnutie je na ňom. Ako to hodnotíte?

Skryl sa za nich. Tlačová konferencia o opatreniach pred Veľkou nocou bol modelový príklad – celé ich to nechal odkomunikovať. V istom zmysle na nich hádže zodpovednosť. Z vlastného pohľadu to premiér robí dobre – zaštiťuje sa expertmi, čím svojmu posolstvu dodáva veľkú kredibilitu. Politické rozhodnutie je na ňom, ale tým, že sa neustále odvoláva na expertov, sa trochu zbavuje zodpovednosti. Podľa mňa ide o premyslenú stratégiu.

Premiér sa na Facebooku „navážal“ v ostatných týždňoch do mimovládnych organizácií či do koaličných partnerov. O ľuďoch s iným pohľadom povedal, že sú „bez zdravého rozumu, bez štipky zodpovednosti za životy ľudí“. Ako by ste zhodnotili jeho komunikáciu na sociálnej sieti?

Mám pocit, že má sklon obklopovať sa ľuďmi, ktorí s ním súhlasia a s ktorými súhlasí on. Myslím, že premiér ťažko toleruje, že môžu existovať rôzne interpretácie tej istej situácie alebo rôzne názory. Zdá sa, že v tom má veľké rezervy. Jeho komunikácia na Facebooku nie je dobrá a mnohokrát je rozdeľujúca. Ľudí by sa mal snažiť predovšetkým spájať. Je chyba, že na Facebooku ventiloval nezhody so Sulíkom a verejne sa konfrontuje s politikmi. V čase krízy by výmena argumentov mala prebiehať na úrade vlády, nie na verejnosti. Tej by sa malo odkomunikovať jednoznačné rozhodnutie. Nie je v poriadku, ak premiér potrebuje ventilovať každú emóciu na Facebooku. Neprispieva to k stabilite.

Na jednej strane dokáže povedať „sme v tom spolu“, no vzápätí dokáže ľudí rozdeliť. Ako to čítate?

Akoby bojoval sám so sebou. Možno má pocit, že sa prihovára najmä tým, ktorí stoja za ním. Neviem, ako dlho bude ako komunikátor dôveryhodný, ak bude vysielať takéto posolstvá k tým, ktorí majú čo i len trochu iný názor. Doteraz bola situácia celkom jednoznačná – je tu nový vírus, s ktorým nemáme skúsenosti, a musíme ísť tvrdo po ňom. Nájsť riešenie spoločenských a ekonomických dosahov však bude ťažšie a nebude zrejme všetkými vnímané ako rovnako spravodlivé. Keď bol v opozícii, bol kritikom vlády a korupcie, mal výhodu, lebo bola čierna alebo biela, dobro alebo zlo. Ale teraz je to „fifty shades of grey“.

https://dennikn.sk/1890935/psycholog...-na-facebooku/
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Čo viedlo Kovačiča k výberu tohto hosťa do rozhovoru, či už prebúdzajúce sa predvolebné obdobie, či čo ...

Fair Play: Mať 10 partnerov je normálne, svet bez viery by bol lepším
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Naklonované Neelky, Janilky ...
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

lujza.j
Som nevedela,ze ak sa pise nieco v zahranicnych mediach..o vlade a igorovi....tak lebo smer....fuha..ty si igor jak vysity....
Ako sme zvladli "korolu".....zmagoreni medialnou masažou....jedna skupina a potom ta...co zapla zdravy rozum....
Ozaj je tu niekto...kto pozna niekoho kto ju mal?
no písal to daxler...smerácky minister školstva....tak už to vieš....
nie, ani ja nikoho nepoznám....preto píšem, že sme to zvládli

lepšie ako tí tvojí rakušania...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
................
https://www.hlavnespravy.sk/intelige...piatok/2166572

....................

Hmmm.... že akurát TY poukazuješ na "hlavnespravy" - ty, ktorý iných kritizuješ za odkaz na tento web?
Nehnevaj sa - dvojaký meter?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lujza.j
Som nevedela,ze ak sa pise nieco v zahranicnych mediach..o vlade a igorovi....tak lebo smer....fuha..ty si igor jak vysity....
Ako sme zvladli "korolu".....zmagoreni medialnou masažou....jedna skupina a potom ta...co zapla zdravy rozum....
Ozaj je tu niekto...kto pozna niekoho kto ju mal?
Lujza, poznam, aj ked teraz nezije na SK, ale v Prahe ... Dcerinu spoluziacku, ktora sa nakazila v práci od kolegu a doma nakazila dve male deti. Aj pribeh 65-rocnej pani, ktorá pracovala ako opatrovateľka v Rakusku a po nakaze od klienta si tam prezila peklo v domacej karantene.
U ohrozených skupín treba pouzivat zdravy rozum a zbytočne neriskovať, nie je to "obyčajná" chrípka. Ak by postihla niekoho z tvojej rodiny, asi by si takymto štýlom nepísala (k Matovicovi sa nevyjadrujem)
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
korela
Čo viedlo Kovačiča k výberu tohto hosťa do rozhovoru, či už prebúdzajúce sa predvolebné obdobie, či čo ...

Fair Play: Mať 10 partnerov je normálne, svet bez viery by bol lepším
prvýkrát som počula hovoriť niekoho normálneho. Tá baba je super.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
buchač
................
https://www.hlavnespravy.sk/intelige...piatok/2166572

....................

Hmmm.... že akurát TY poukazuješ na "hlavnespravy" - ty, ktorý iných kritizuješ za odkaz na tento web?
Nehnevaj sa - dvojaký meter?
Prečítaj si článok (lebo si ho nečítal) a potom sa ozvi...a až potom môžeš kritizovať.

P.S..:
Chceš aj pomôcku, že čo je podstatné v článku ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
mna nezaujímajú názory smeráckeho odpadu
mna zaujíma, že sme zvládli koronu,..

a že za najvačší problém vlády považuješ akúsi aplikáciu ..
a nie vládu mafie, rozkradnutý štát, vraždu novinára......tak je to potom v poriadku...
No povedz...ako sme ju zvládli.
Lebo nejaké info ohľadom korony som sa od teba nedozvedel počas celej doby od jej vzniku (ale ani od iných).

Nie, nejde o akúsi aplikáciu...ide o dosť DOLEŽITÚ aplikáciu.
Ale spýtam sa...máš, mal si niekoho z rodiny/známeho vonku, ktorý sa nemohol dostať domov pekných pár týždňov, dokonca mesiacov ?

Už prestaň s tou vládou mafie, rozkradnutím štátu a vraždy novinára....lebo :
- mafia bielych golierov tu bude aj naďalej
- rozkrádačky budú tiež
- kto vie vlastne, že ako to všetko bolo ohľadom Kuciaka (Kušnírovú si preklepni, budeš prekvapený, čo sa dozvieš).
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mna by zaujimalo kolko (celých) rodín v domácej izolácií, do ktorej sa vratil člen rodiny zo zahraničia sa bude spravat aspoň do vysledkov testovania podla nariadenia krizoveho štábu (domaca izolacia, vrátane zabezpecenia nakupov)...
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

čo to nevidíš, ako sme ju zvládli ?
pozri na talianov, španielov, američanov a uvidíš, ako sme ju zvládli...

kto sa nemohol vrátiť niekolko mesiacov zvonku ? nevymýšlaš si ?
s vládou mafie, ktorú ste tu roky volili samozrejme neprestanem......však sme ich svine hnali od hrantov len pred 3 mesiacmi a už zabúdate....

už je najvačší problém, že nejaký blbečkovia musia čakať na hraniciach
0 2
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Bjuty, neveleb Matovica, zvladli ju obcania zodpovedným pristupom. Ak by napr.cakali na ruska od statu, tak sme tam kde Taliani, Spanieli, Angličania.
Kvalita zakonov schvalovanych v zrychlenom legislativnom konani je velmi nizka, o chaose ktory vládne napr. okolo poskytovania "prvej pomoci" by vedeli vela rozprávať nielen uctovnici, ktori tie vykazy vypisuju, alebo pripravujú podklady...
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

a kdeže ho ja velebím ? však píšem, že my sme ju zvládli...
0 3
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ľudia sa rozdeľujú na dva tábory, áno Lujza ja poznám kto mal Corona aj zomrel, a nebol to starý človek, ja patrím k tomu táboru, ktorý vírus rešpektuje, a ti ktorí včera prišli na Sk, ja tvrdím, že oni má obmedzujú, lebo vírus k nám doniesli zvonku,
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
čo to nevidíš, ako sme ju zvládli ?
pozri na talianov, španielov, američanov a uvidíš, ako sme ju zvládli...

kto sa nemohol vrátiť niekolko mesiacov zvonku ? nevymýšlaš si ?
Porovnávať Slovensko s inými krajinami ?
Ta fasa...ale potom porovnávajme vo všetkých súvislostiach....a prvý je je hneď počet obyvateľov .
Poďme porovnávať, že hlavne KTORÁ skupina bola najviac postihnutá...
Poďme porovnať úroveň zdravotníctva ... vieš, že najviac zomretých bolo v USA z radov bezdomovcov, prípadne chudobnejších vrstiev, ktoré si nemohli dovoliť poistenie ? Podobne v Taliansku a Španielsku...v podstate odsúdení na smrť, udusili sa vlastnou vodou.
Tam neriešia nejaké tábory ako u nás, v cigánskych osadách.......a by ma fest zaujímalo, kto zaplatí náklady (stravu) pre tých, čo boli v izolácii. Lebo ostatných to vyšlo na 13€ za deň.
...a ozaj...štatistiky uvádzajú úmrtia. Je verejne známy fakt že v IT zomrelo 96% ľudí na bežné choroby a zvyšné 4 % S coronou...ale toto si sa na Markíze nedozvedel.

Domáce šialenstvo pokračuje na počkanie...nariaďujú sa jedna hlúposť za druhou....ALE hlavne, že sa otvoria hranice a hajde národ k moru, najlepšie do Chorvátska.

Nie nevymýšľam si...nepotrebujem...nie som ako niekto nemenovaný.
Poznám viacerých...aj môj (adoptívny) syn sa dostal až včera domov. Od začiatku korony bol vonku.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Buchac, uveď zdroj o umrtiach, lebo hodnotiť úmrtia bude možné až neskôr, keď budú data,
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
mna nezaujímajú názory smeráckeho odpadu
mna zaujíma, že sme zvládli koronu,..

a že za najvačší problém vlády považuješ akúsi aplikáciu ..
a nie vládu mafie, rozkradnutý štát, vraždu novinára......tak je to potom v poriadku...
Lenže počiatočné parametre ochrany štátu pred korona nastavil ten odpad ktorý tu vládol a títo už len cizelujú to čo bolo zavedené
5 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Darina1234
Buchac, uveď zdroj o umrtiach, lebo hodnotiť úmrtia bude možné až neskôr, keď budú data,
Na SK sa vedie asi ina štatistika umrti ako v okolitych krajinách - korona az na poslednom mieste. Viď prípad prvej obete, byvaleho bojnického primátora. Uz bol davno pochovany a ešte stále nevedeli kde ho zahrnut... Rovnako vykazovanie počtu nakazeného personalu v bojnickej nemocnici.
Iste, vacsina mrtvych mala aj ine ochorenia, ktorych liečba sa zanedbala
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

veronikasad
lujza.j
Som nevedela,ze ak sa pise nieco v zahranicnych mediach..o vlade a igorovi....tak lebo smer....fuha..ty si igor jak vysity....
Ako sme zvladli "korolu".....zmagoreni medialnou masažou....jedna skupina a potom ta...co zapla zdravy rozum....
Ozaj je tu niekto...kto pozna niekoho kto ju mal?
Lujza, poznam, aj ked teraz nezije na SK, ale v Prahe ... Dcerinu spoluziacku, ktora sa nakazila v práci od kolegu a doma nakazila dve male deti. Aj pribeh 65-rocnej pani, ktorá pracovala ako opatrovateľka v Rakusku a po nakaze od klienta si tam prezila peklo v domacej karantene.
U ohrozených skupín treba pouzivat zdravy rozum a zbytočne neriskovať, nie je to "obyčajná" chrípka. Ak by postihla niekoho z tvojej rodiny, asi by si takymto štýlom nepísala (k Matovicovi sa nevyjadrujem)
Akym stylom pisem?... Moja rodina -ohrozena skupina moji 75+- "tínedzeri" nie zbytocne sa neriskovalo....ja voci nim urcite....ale doma zavreti neboli...lebo by sa zblaznili....darmo som zakazala,ze nie do obchodu....ze s brachom doneseme....nie oni si sami
Doma chlap tazky astmatik....cely zivot fuka spreje....a chodil do roboty.....
Ja nespochybnujem,ze tu bol - je virus......vzdy tu je a bude nejaky virus...mne ide o to,ze sa vytvorila taka panika....ze to preskoci rozumove pochody....a myslim,ze s ruškami uz ostaneme...minimalne ked pride jesen a chripka....
Ono otazku co som dala..ci niekto niekoho nakazeneho pozna.....som nedala ja prva.....pocula som ju uz xy krat....
Vidis ty poznas ja nie......a otazok by som mala zopar....ale radsej uz budem ticho...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
Darina1234
Buchac, uveď zdroj o umrtiach, lebo hodnotiť úmrtia bude možné až neskôr, keď budú data,
Na SK sa vedie asi ina štatistika umrti ako v okolitych krajinách - korona az na poslednom mieste. Viď prípad prvej obete, byvaleho bojnického primátora. Uz bol davno pochovany a ešte stále nevedeli kde ho zahrnut... Rovnako vykazovanie počtu nakazeného personalu v bojnickej nemocnici.
Iste, vacsina mrtvych mala aj ine ochorenia, ktorych liečba sa zanedbala
Veronka...asi tak.
Dari...nechce sa mi ... a zbytočne by som míňal dáta.
Naposledy upravil buchač : 24.05.20 at 17:13
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať