Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
lujza.j
.
Presne som to chcel písať...
je rozdiel ak to niekto organizuje a niekto to musí trpieť či riešiť. Paradox je ten ak je tá istá osoba raz na jednej strane a neskôr na druhej. Ale v tom r 2019 to bol vine "smerácky zlodejský odpad" dnes je to tá najsprávnejšia strana strán
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Nandrolon
Bjuty tu mal príspevok, chcel som zareagovať :-))))
ja som ho teda nestiahol ) kludne reaguj

cenzori fičia na plné obrátky
Naposledy upravil bjuty smis : 25.05.20 at 12:51
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54
Nandrolon
lujza.j
.
Presne som to chcel písať...
je rozdiel ak to niekto organizuje a niekto to musí trpieť či riešiť. Paradox je ten ak je tá istá osoba raz na jednej strane a neskôr na druhej. Ale v tom r 2019 to bol vine "smerácky zlodejský odpad" dnes je to tá najsprávnejšia strana strán
musím s tebou teraz súhlasiť.....len tam pridaj aj sns
rošková obvinená,
kožuch v base,
kvietik v base
vysokí úradníci ppa v base.....tí velkofarmári obvinení....
a matečná asi moc kludný spánok nemá
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

kopretinka
Nuž títo kádrovači,večná škoda že si nezažili 50 te roky,boli by nesmrteľne hviezdni.:-)))
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Na odľahčenie :-)))
https://az247.cz/konec-nedostatku-pi...1ixgKJOgOWSb5g
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
pavol54
Nandrolon
lujza.j
.
Presne som to chcel písať...
je rozdiel ak to niekto organizuje a niekto to musí trpieť či riešiť. Paradox je ten ak je tá istá osoba raz na jednej strane a neskôr na druhej. Ale v tom r 2019 to bol vine "smerácky zlodejský odpad" dnes je to tá najsprávnejšia strana strán
musím s tebou teraz súhlasiť.....len tam pridaj aj sns
rošková obvinená,
kožuch v base,
kvietik v base
vysokí úradníci ppa v base.....tí velkofarmári obvinení....
a matečná asi moc kludný spánok nemá
Ja nie som ani vyšetrovateľ ani sudca mne je to celkom jedno zlodej je vždy len zlodej nech nosí akúkoľvek značku. ale ja som písal o vtedajších demonštrujúcich a dnešných demonštrujúcich. Mocipánom sa to nikdy nepáčilo.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

žiadna novinka, podobné tabletky na pitnú vodu sme mali na vojne jedna tableta do poľnej fľaše, nabrať číru vodu hoci aj z potoka zatrepať 10 minút postáť a bez rizika možno piť. Kde by som zobral 60 km v tyle nepriateľa (v prípade konfliktu) čistú nezávadnú vodu. Ale mohlo nám to byť jedno, asi by sme neprežili návrat.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pavol54 - trošku si nepochopil :-)))))))))))
Tu nejde o dezinfekciu vody:-)
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
kopretinka
Nuž títo kádrovači,večná škoda že si nezažili 50 te roky,boli by nesmrteľne hviezdni.:-)))
Hviezdni vedátori...ale šak hej, samý matematik a fyzik....no chýba medzi nimi odborník na DNA.
https://vedator.space/kto-stoji-za-vedatorom/
Ono napísať článok, ktorý je plný vedeckých odborných termínov (ani slovník cudzích slov nepomôže) je fasa...len ako si potom overiť ich pravdivosť ?
0 1
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No pravdivosť o Covide príde časom.Ale to tí ,,mladí technickí inžinieri" nejako nepripustia.Jediná pravda je to čo vravia a hotovo.V najhoršom sa časom ospravedlnia.Ja som článok p.primára onkologie B.B.nečítala predtým ako si dal odkaz,ale tiež nad tým uvažujem.Ako každý kto má sedliacky rozum.Ci tam niečo je alebo nie je vzhľadom na genetiku,potrebuje čas.Ziadne jediné pravdy sa zatiaľ určite nedajú vyslovovať.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Prečítala som odkaz-pomenovala som ich správne :-))))).Toto sú chlapci čo chcú vypočítať medicínu :-))))).Poručíme vetru daždu :-))))).
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pravdivosť o Covide sa dozvieme o pár mesiacov...a nasledujúci rok znova, keď sa vráti.
...a on sa vráti určite.

Hviezdni chlapci, aj napriek vzdelaniu z astrofyziky, nevedia, kde je sever.
1 2
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Pavol54 - trošku si nepochopil :-)))))))))))
Tu nejde o dezinfekciu vody:-)
pochopil, len som to chcel trochu "zhmotniť", niečo podobné ako ekonomický rast: spojíme energiu a hmotu a vytvoríme jej viac
Naposledy upravil pavol54 : 25.05.20 at 15:31
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nepotešilo - vyúčtovanie nákladov za byt za rok 2019 - nedoplatok za teplú vodu...
Je "normálna" cena za 1m3 teplej vody 19,31€ ? (pomerná časť skutočných nákladov/skutočná spotreba v byte). V spotrebe vody rozdiel nie je, koeficien strát 1,05549 ...
0 0
Bimboka Bimboka

Bimboka je offline (nepripojený) Bimboka

veronikasad
Nepotešilo - vyúčtovanie nákladov za byt za rok 2019 - nedoplatok za teplú vodu...
Je "normálna" cena za 1m3 teplej vody 19,31€ ? (pomerná časť skutočných nákladov/skutočná spotreba v byte). V spotrebe vody rozdiel nie je, koeficien strát 1,05549 ...
My sme mali celkovu cenu TV 9 € / m3 . Len nechapem nezmysel zakladnej zlozky 20 %. Cize ten, kto nespotrebuje ziadnu TV, aj tak zaplati zakladnu zlozku 20%
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Bimboka
veronikasad
Nepotešilo - vyúčtovanie nákladov za byt za rok 2019 - nedoplatok za teplú vodu...
Je "normálna" cena za 1m3 teplej vody 19,31€ ? (pomerná časť skutočných nákladov/skutočná spotreba v byte). V spotrebe vody rozdiel nie je, koeficien strát 1,05549 ...
My sme mali celkovu cenu TV 9 € / m3 . Len nechapem nezmysel zakladnej zlozky 20 %. Cize ten, kto nespotrebuje ziadnu TV, aj tak zaplati zakladnu zlozku 20%
Ďakujem, neriešim teraz rozúčtovanie na fixné a variabilné náklady. Prekvapil ma nedoplatok na teplej vode, preto som urobila ten pomer skutočných nákladov a skutočnej spotreby na byt.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Je toto vôbec možné v civilizovanej krajine? https://magazin1.sk/takto-sa-vyjadru...ialnicu-video/
Veď práve kvôli tej fašistickej vymletej hlave s modrou knižkou a diagnostikovanou psychiatrickou poruchou trpí celý národ!
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Bimboka
veronikasad
Nepotešilo - vyúčtovanie nákladov za byt za rok 2019 - nedoplatok za teplú vodu...
Je "normálna" cena za 1m3 teplej vody 19,31€ ? (pomerná časť skutočných nákladov/skutočná spotreba v byte). V spotrebe vody rozdiel nie je, koeficien strát 1,05549 ...
My sme mali celkovu cenu TV 9 € / m3 . Len nechapem nezmysel zakladnej zlozky 20 %. Cize ten, kto nespotrebuje ziadnu TV, aj tak zaplati zakladnu zlozku 20%
Veronika, fakt je to nenormálna cena. Normálne? Ako je vám dodávaná studená pitná voda, v ktorej je dodávané teplo na jej výrobu? Kto vám dodáva pitnú vodu a kto teplo. Ak ten, čo vám dodáva, meria teplo dodáva vám aj vodu, tak by ste mali mať od neho tri položky za ( teplú vodu ) 1. Náklady za studenú pitnú vodu. 2. Základná zložka za teplo dodané v teplej vode, 20 % z celkových nákladov domu za teplo v teplej vode rozdelenej rovným dielom na byt v dome. Zbytok, 80 % je rozpočítaný na 1m3 zo spotreby všetkých spoločných zariadeniach domu v bytoch, na určených meradlách, vodomeroch. Takže nech stojí studená voda 3 €. Zbytok je za teplo 16,31 €. Základ je 3,26 €. Zbytok je 13,09 €. A teraz, čo je, ktorá položka je nenormálna?

Bimboka, Ten čo neminul nič teplej vody neplatí nič za pitnú vodu do ktorej bolo dodané teplo. Ten platí tých 20 % za to, že kedykoľvek príde domov a pustí si teplú vodu, tak mu tečie hneď teplá, Okrem tej vody, ktorá je za určeným meradlom v rozvode teplej vody po batériu, výtok v byte. Ale to sa týka všetkých bytov v dome, nie len toho, ktorý teplu vodu počas roka nepoužíval pre neprítomnosť v byte.

Snáď to nejaká pí, pí, pí ... nevymaže!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sito
Bimboka
veronikasad
Nepotešilo - vyúčtovanie nákladov za byt za rok 2019 - nedoplatok za teplú vodu...
Je "normálna" cena za 1m3 teplej vody 19,31€ ? (pomerná časť skutočných nákladov/skutočná spotreba v byte). V spotrebe vody rozdiel nie je, koeficien strát 1,05549 ...
My sme mali celkovu cenu TV 9 € / m3 . Len nechapem nezmysel zakladnej zlozky 20 %. Cize ten, kto nespotrebuje ziadnu TV, aj tak zaplati zakladnu zlozku 20%
Veronika, fakt je to nenormálna cena. Normálne? Ako je vám dodávaná studená pitná voda, v ktorej je dodávané teplo na jej výrobu? Kto vám dodáva pitnú vodu a kto teplo. Ak ten, čo vám dodáva, meria teplo dodáva vám aj vodu, tak by ste mali mať od neho tri položky za ( teplú vodu ) 1. Náklady za studenú pitnú vodu. 2. Základná zložka za teplo dodané v teplej vode, 20 % z celkových nákladov domu za teplo v teplej vode rozdelenej rovným dielom na byt v dome. Zbytok, 80 % je rozpočítaný na 1m3 zo spotreby všetkých spoločných zariadeniach domu v bytoch, na určených meradlách, vodomeroch. Takže nech stojí studená voda 3 €. Zbytok je za teplo 16,31 €. Základ je 3,26 €. Zbytok je 13,09 €. A teraz, čo je, ktorá položka je nenormálna?

Bimboka, Ten čo neminul nič teplej vody neplatí nič za pitnú vodu do ktorej bolo dodané teplo. Ten platí tých 20 % za to, že kedykoľvek príde domov a pustí si teplú vodu, tak mu tečie hneď teplá, Okrem tej vody, ktorá je za určeným meradlom v rozvode teplej vody po batériu, výtok v byte. Ale to sa týka všetkých bytov v dome, nie len toho, ktorý teplu vodu počas roka nepoužíval pre neprítomnosť v byte.

Snáď to nejaká pí, pí, pí ... nevymaže!
Keď urobím rovnakým výpočtom cenu studenej vody(vodné+stočné) tam mi vychádza cena 3,83€/m3.
Čo sa týka dodávatelov vody a tepla, neviem ti dať zodpovedajúcu odpoveď. Vodu asi fakturuje STVaK a výrobu tepla Tepelné hospodárstvo mesta.
Vzhľadom na koronaopatrenia žiadnu schôdzu sme nemali, zástupca vlastníkov len v pivnici odovzdal vyučtovanie a nový predpis (zvýšenie o cca 16€ mesačne(

Chcem to vyúčtovanie reklamovať, len aby som nebola na OSBD za blbca ...Nemáme SVB, správu zabezpečuje OSBD
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

veronikasad
Ďakujem, neriešim teraz rozúčtovanie na fixné a variabilné náklady. Prekvapil ma nedoplatok na teplej vode, preto som urobila ten pomer skutočných nákladov a skutočnej spotreby na byt.
veronika - musíš riešiť pritom fixné a variabilné náklady (marcel už vysvetlil) .. jednoducho pri nízkej spotrebe výjde jednoduchým prepočtom vyššia cena za m3. (keď mal syn skoro celý rok prázdny byt - tak mu veru vyšlo aj viac - ako tebe len príklad - nám to teraz robí cez 7 eur na m3. máme dosť veľkú spotrebu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať