Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katy a R
sito - k tomu tvojmu poslednému (nejdem to celé citovať) - neviem fakt o čom tam píšeš??? Akokeby sme si nevedeli prečítať zmluvy, ktoré máme uzatvorené? a tiež si asik nepozorne čítal, čo som napísala - či?
Ak si niekto dobrovoľne dá vyššie zálohové platby, ako treba - na čokoľvek, či už energie, alebo bývanie ... a potom sa stane, že si musí žiadať úver od banky, lebo nemá dosť na ostatné - tak je to len jeho vec. Zrejme má vidinu veľkého preplatku dakedy o rok ??
Ale ak dovolíš - ja takéto konanie nikdy nepochopím , žiadne dlhy si nerobím, viem si zrátať, či budem doplácať a či nie. A keď aj tu na porade čítam tie témy o exekútoroch a všelijakých zbytočných dlhoch, poplatkoch ... tak len "zíram", že ako môže niekto takto uvažovať ???
Dnes som stretla susedu, pytala som sa na vyúčtovanie - ze preplatok vyse 800€... Vraj dobrovolne platí nesacne o 70€ viac ako je predpis, aby nemala nedoplatok... Pomyslela som si svoje, radšej si ich nechám na poducte v banke, ako uverovat OSBD.
4 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Anka si na tom tak ako ja. Syn tiež nebol od volieb doma. Ešte sme nehovorili kedy príde. A na nejaké montážne drobnosti by sa mi aj zišiel. A keby nepršalo aj postriekať zelinu. Ale to by som naraz moc chcela.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lujza.j
Nova dan za byt jupiii 72e....nedavno tu niekto....ze co tu reveme...ze to je len 25 ci 35 e....
Podľa mesta, Lui, podľa mesta!!! (Samozrejme - podľa posrancov a primáša... - ako paprčky vztýčia a koľko potom naťahujú na svoje "odmeny")
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Duski šaj ja viem....len uz to je take tradicne..kazdy rok viac a viac
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Lui - keby len toto rástlo. Aj za iné sa zvyšuje... a keď sa NÁHODOU znižuje, tak to má svoj "algoritmus". Ak zvýšiť - tak najneskôr do mesiaca to vyskočí. Ak znížiť, tak do pol roka.
A nemusí sa ani ďaleko chodiť! Pozri si ceny PHM. Stúpne cena ropy - do týždňa vyletia ceny aj u nás - veď stúpli svetové ceny! Ak cena ropy padne - tak to padne tak o 1-2 mesiace - veď nemôžeme ihneď znížiť, lebo sme to "vtedy" nakúpili"... (ale pri zvýšení to odrazu neplatí).
A prečo? Lebo palivová daň!
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

lujza.j
Duski šaj ja viem....len uz to je take tradicne..kazdy rok viac a viac
tohto roku tuším všade - to len aby ti nebolo ľúto - aj keď na hlavnú dedinu asik nemáme
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Katy a R
lujza.j
Duski šaj ja viem....len uz to je take tradicne..kazdy rok viac a viac
tohto roku tuším všade - to len aby ti nebolo ľúto - aj keď na hlavnú dedinu asik nemáme
Tak na tú fakt nemáme.... ... ale Vraňare si tiež riadne priplatia.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Katy a R
lujza.j
Duski šaj ja viem....len uz to je take tradicne..kazdy rok viac a viac
tohto roku tuším všade - to len aby ti nebolo ľúto - aj keď na hlavnú dedinu asik nemáme
U nás napr. pri 2izb.byte stúpla daň zo 17e na 50. To je už poriadna vysokohorská prirážka. A to sme na rovine.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Katy a R
lujza.j
Duski šaj ja viem....len uz to je take tradicne..kazdy rok viac a viac
tohto roku tuším všade - to len aby ti nebolo ľúto - aj keď na hlavnú dedinu asik nemáme
Si prečítaj, že kde a o koľko sa zvýšili dane...Gelnica o 200% !!!
https://www.narks.sk/dane-z-nehnutelnosti/
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Duski..jak phm...vyssie....sak ked furt za rovnaku sumu...mas to stale rovnako drahe...to,ze menej litrof nevadi......to igor ma take počty ked kupoval ruška drahsie...ale menej a este aj usetril...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Kvaka
Tak dcéra našla na FB, Igor píše: Práve som dovolal s Andrejom Babišom ... a výsledok dohody je, že od stredy pustí Česko na svoje územie našich občanov do 48 hodín bez testu a karantény - a Slovensko pustí na naše územie občanov Česka do 48 hodín bez testu a karantény.
????????+????????=VL

ps. To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko,)
Matovičov status o 48 h koloval včera podvečer.
Lenže Matovič klame, klame, klame, resp. úmyselne nehovorí celú pravdu a to sa rovná klamstvu.
Keďže presné usmernenie k 48 hodinám som zatiaľ nenašiel, nakoľko zhruba viem, čo tam bude, tak sa teraz v krátkosti zameriam na tých "skvelých" 24 hodín za hranicami.
Matovič to v podstate prezentoval spôsobom, že na 24h môžete opustiť hranice a vrátiť sa späť bez povinnej karantény a bez testu na Covid 19. OMYL - hranice sa opustiť nedali, nakoľko ČR vyžadovala test na Covid 19.
On sa tvári pred 5,5 milióna ľudí, že niečo vybavil, ale reálne to tak nefunguje. V podstate všekých oklamal. Tí, čo sme v pohraničí vieme, ako to funguje.
Takže na tých 24 hodín sa NEDALO vycestovať bežnému človeku. Boli nejaké výnimky, ktoré sa ale Matoviča vôbec netýkajú.
V skratke povedané, človek musel mať VÁžNY DôVOD na vycestovanie.
Ak si niekto myslel, že zájde na nákup, tak veľký omyl, nezašiel nikde.
Tu je to pekne zadefinované http://www.mzv.sk/web/praha/covid19/podmienky-vstupu
Teraz sa ale vrátim k tým 48 hodinám /ak je to teda pravda/. Ak ČR iba pristúpila k tomu, že človek cestujúci na 48h sa nemusí pri vstupe preukázať testom na Covid 19, tak v podstate je to stále uzavreté.
Ja ako kresťan nemienim klamať na hraniciach, že idem na pohreb, k zubárovi a podobné klamstvá.
Takže som zvedavý, ak niekto povie, že ide na nákup, ide na turistiku, ide do kina, ide na ľad, som fakt zvedavý, či prejde, podľa mňa nie, nakoľko tie prípady, kedy môže človek ísť sa nezmenia. Takže pre bežného občana sú hranice zatvorené /pokiaľ nechce klamať, že ide napr. na pohreb/.
Toto má byť politika Matoviča? Klamať pred celým národom a tváriť sa, čo všetko vybavil, pričom na hraniciach to otáčajú ako na páse? Nepriamo nútiť klamať aj občanov SR, ktorý chcú ísť napr. iba na nákup, lebo Matovič im povedal, že na 24h môžu??
Matovič je veľmi úbohý človek, treba len vyčkať, kedy skončí, lebo on raz skončí.
Naposledy upravil Nandrolon : 26.05.20 at 17:50 Dôvod: upresnenie
1 1
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

dievčatá, ktoré máte Draka, Janka M. uverejnila 13. a 14. platy a ich zdaňovanie a zodvodňovanie niekedy t. r. ale neviem to nájsť, vie mi niektorá z vás pomôcť?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Tweety
Katy a R
lujza.j
Duski šaj ja viem....len uz to je take tradicne..kazdy rok viac a viac
tohto roku tuším všade - to len aby ti nebolo ľúto - aj keď na hlavnú dedinu asik nemáme
U nás napr. pri 2izb.byte stúpla daň zo 17e na 50. To je už poriadna vysokohorská prirážka. A to sme na rovine.
Koho ste si zvolili, toho máte. Všetko sa odvíja od politiky, aj keď by sa to niekedy nezdalo.
Ja by som dal aspoň 500% nech sa ľudia riadne klepnú po vačku.
0 1
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Veď je snáď každému jasné, že sa to politické bašovanie predchádzajúcej mestskej garnitúry odzrkadlilo aj tu.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Tweety
Veď je snáď každému jasné, že sa to politické bašovanie predchádzajúcej mestskej garnitúry odzrkadlilo aj tu.
Nie som síce volič smeru, ale ak by tam bola stará garnitúra, toto by si nedovolili.
Ale páči sa mi, že poslušne ako ovca platíš, a ešte si aj povieš, v podstate že "sanuješ" niečo po smere.
Dosť hlúpy postoj, prepáč.
Prečo zrazu neplatí to bohorovné "stačí nekradnúť", ale všetko sa zvyšuje a dosť brutálne???
Však stále každý z tých "vysokointeligentných ultra vzdelancov" tvrdil, že peňazí je dosť, stačí iba nekradnúť.
Takže ostáva iba 1 možnosť - "už kradnú", preto niet peňazí.
1 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mila123
dievčatá, ktoré máte Dra, Janka M. uverejnila 13. a 14. platy a ich zdaňovanie a zodvodňovanie niekedy t. r. ale neviem to nájsť, vie mi niektorá z vás pomôcť?
Jarka, sú tam dve temy, neviem pridat link z tabletu tak opisem nazov :
13. plat 2019 (2020) základ dane - poistné z 13.1.2020
Usmernenie MF SR a FRSR k uplatneniu poistneho z letneho a vianočného platu z 3.3.2020
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
Koho ste si zvolili, toho máte. Všetko sa odvíja od politiky, aj keď by sa to niekedy nezdalo.
Ja by som dal aspoň 500% nech sa ľudia riadne klepnú po vačku.
Šak to..... ja som toho nášho nevolil - ale oponenta. No ten terajší (predtým minulý) ale zase nasľuboval hory-doly. A ešte sa nechal zvoliť ako poslanec samosprávneho kraja. A výsledky už vidieť - mesto funguje na 75%, úradníci často ani nevedia, čo je ich povinnosťou.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Tweety
Katy a R
lujza.j
Duski šaj ja viem....len uz to je take tradicne..kazdy rok viac a viac
tohto roku tuším všade - to len aby ti nebolo ľúto - aj keď na hlavnú dedinu asik nemáme
U nás napr. pri 2izb.byte stúpla daň zo 17e na 50. To je už poriadna vysokohorská prirážka. A to sme na rovine.
Koho ste si zvolili, toho máte. Všetko sa odvíja od politiky, aj keď by sa to niekedy nezdalo.
Ja by som dal aspoň 500% nech sa ľudia riadne klepnú po vačku.
Ja vlastne už ani nechápem, čo ľudia očakávajú od volieb, keď ich prístup zvolených potom prekvapí.
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

misoft
Nandrolon
Koho ste si zvolili, toho máte. Všetko sa odvíja od politiky, aj keď by sa to niekedy nezdalo.
Ja by som dal aspoň 500% nech sa ľudia riadne klepnú po vačku.
Šak to..... ja som toho nášho nevolil - ale oponenta. No ten terajší (predtým minulý) ale zase nasľuboval hory-doly. A ešte sa nechal zvoliť ako poslanec samosprávneho kraja. A výsledky už vidieť - mesto funguje na 75%, úradníci často ani nevedia, čo je ich povinnosťou.
ty si volil toho nášho? aj ten náš pán primátor ostal pri koryte ako primátor, a aj ukazuje sa s Pele....
0 0
Bimboka Bimboka

Bimboka je offline (nepripojený) Bimboka

Nandrolon
Kvaka
Tak dcéra našla na FB, Igor píše: Práve som dovolal s Andrejom Babišom ... a výsledok dohody je, že od stredy pustí Česko na svoje územie našich občanov do 48 hodín bez testu a karantény - a Slovensko pustí na naše územie občanov Česka do 48 hodín bez testu a karantény.
????????+????????=VL

ps. To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko,)
Matovičov status o 48 h koloval včera podvečer.
Lenže Matovič klame, klame, klame, resp. úmyselne nehovorí celú pravdu a to sa rovná klamstvu.
Keďže presné usmernenie k 48 hodinám som zatiaľ nenašiel, nakoľko zhruba viem, čo tam bude, tak sa teraz v krátkosti zameriam na tých "skvelých" 24 hodín za hranicami.
Matovič to v podstate prezentoval spôsobom, že na 24h môžete opustiť hranice a vrátiť sa späť bez povinnej karantény a bez testu na Covid 19. OMYL - hranice sa opustiť nedali, nakoľko ČR vyžadovala test na Covid 19.
On sa tvári pred 5,5 milióna ľudí, že niečo vybavil, ale reálne to tak nefunguje. V podstate všekých oklamal. Tí, čo sme v pohraničí vieme, ako to funguje.
Takže na tých 24 hodín sa NEDALO vycestovať bežnému človeku. Boli nejaké výnimky, ktoré sa ale Matoviča vôbec netýkajú.
V skratke povedané, človek musel mať VÁžNY DôVOD na vycestovanie.
Ak si niekto myslel, že zájde na nákup, tak veľký omyl, nezašiel nikde.
Tu je to pekne zadefinované http://www.mzv.sk/web/praha/covid19/podmienky-vstupu
Teraz sa ale vrátim k tým 48 hodinám /ak je to teda pravda/. Ak ČR iba pristúpila k tomu, že človek cestujúci na 48h sa nemusí pri vstupe preukázať testom na Covid 19, tak v podstate je to stále uzavreté.
Ja ako kresťan nemienim klamať na hraniciach, že idem na pohreb, k zubárovi a podobné klamstvá.
Takže som zvedavý, ak niekto povie, že ide na nákup, ide na turistiku, ide do kina, ide na ľad, som fakt zvedavý, či prejde, podľa mňa nie, nakoľko tie prípady, kedy môže človek ísť sa nezmenia. Takže pre bežného občana sú hranice zatvorené /pokiaľ nechce klamať, že ide napr. na pohreb/.
Toto má byť politika Matoviča? Klamať pred celým národom a tváriť sa, čo všetko vybavil, pričom na hraniciach to otáčajú ako na páse? Nepriamo nútiť klamať aj občanov SR, ktorý chcú ísť napr. iba na nákup, lebo Matovič im povedal, že na 24h môžu??
Matovič je veľmi úbohý človek, treba len vyčkať, kedy skončí, lebo on raz skončí.
zadefinovane to bolo 18.5.2020. Od zajtra plati obojstranne 48 hodin pre CR a Madarsko bez udania dovodu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať