Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Kvaka
Bimboka
Kvaka
Bimboka
ved mozes do CR otacat kazdych 48 hodin - tak podakuj Andrejovi aspon
Takže Matovičov status bude teraz nahrádzať vládne opatrenia? Pozri si debatu k tomu, čo si priložil https://svet.sme.sk/c/22411989/cesto...karanteny.html
Citujem: "Tipujem, že medzi Matovičovym fejsbúkovým statusom o uvoľnení vzájomného cestovania meczi ČR a SR na 48 hodín a stavom, keď to naozaj bude fungovať, bude ešte cesta dlhá a tŕnistá a na tú stredu 27.5. by som sa osobne moc nespoliehal.".
to nie je status Matovica
http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=koronavirus
Matovičov status má ešte aj P.S.: "To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko".
To nie je takto na stránke minv.sk, ale asi zle čítam?? Občan SR s trvalým pobytom v SR, ktorý má prechodný pobyt v ČR príde na Slovensko a potom čo???
Podľa všetkého mi príde iba zať s vnukom. Iba oni sú občania ČR.
https://www.health.gov.sk/Clanok?Hlavna-sprava-COVID-19
https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konz...red_cestovanim
Naposledy upravil Oliwa : 27.05.20 at 08:00
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Nandy ďakujem. Poslala som mu odkaz. Asi to zmenili s tým trvalým, alebo prechodným pobytom, lebo sa odvolával práve na to. Neviem, kde to čítal, ale včera mi písal toto. Kopírujem: Hned v prvej vete je ze pri vstupe do CR mozu ist na 48 hodin len * občania SR a EÚ bez povoleného trvalého alebo prechodného pobytu na území ČR
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


buchač
KRISTUŠÁT.........................
A koľkokrát som im to už i ja pripomínal?
Ale nečítajú, nepočúvajú, ZA*SIERA*JÚ celé stránky!
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No uvidíme ako to dopadne ak v nedeľu zatvoria obchody. V Maďarsku už to skúsili.
Zrejme kopec ľudí bude mať voľné nielen nedele.
https://www.topky.sk/cl/10/1909751/I...-40-tisic-ludi
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

marjankaj
No uvidíme ako to dopadne ak v nedeľu zatvoria obchody. V Maďarsku už to skúsili.
Zrejme kopec ľudí bude mať voľné nielen nedele.
https://www.topky.sk/cl/10/1909751/I...-40-tisic-ludi
možno by bolo fajn pozrieť sa, ktoré krajiny v Euóope majú v nedeľu tie obchody otvorené.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

mne sa celkom páči belgický model - že 1 deň v týždni majú zavreté - ale obchodník si sám stanoví, že ktorý.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no veď o to išlo, ako ochrániť tých najslabších, respektíve ako docieliť, že si s nimi dokáže naše zdravotníctvo poradiť. Aj keď teda keď som kedysi na začiatku čítala, koľko zomrelo napríklad v Taliansku aj zdravotníkov, tak neviem... O Číne ani nehovorím
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Katy a R
mne sa celkom páči belgický model - že 1 deň v týždni majú zavreté - ale obchodník si sám stanoví, že ktorý.
No mne nikto neprikazuje nakupovať v nedeľu, ani nezakazuje. Neviem prečo na to musí byť zákon. Nech si tí v obchodoch rozhodnú, či to tak chcú.
Ani Vašečkovi nikto neprikazuje ani nezakazuje ísť na interrupciu. Ako sa takýto analfabet dostal do parlamentu? Prečo o tomto nenechajú rozhodovať ženy? V parlamente je iba 32 žien, teda muži ich ľahko prehlasujú.
ústava SR
Čl. 1
(1) Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo.
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Bimboka
Ja som si upravila zalohove platby na 1/12 skutocnej spotreby za predchadzajuci rok. Nie vsetci to urobili, niektori sa vytesuju z "preplatku". Ti co mali nedoplatok, tym zvysil zalohove platby spravca.
Na sluzbovom ucte by idealne mala byt koncom kazdeho mesiaca nula. Kolko spravca vybral na zalohove platby, tolko zaplatil dodavatelom. Tych 37 000 € po vyplateni preplatkov znamena, ze spravca vybera vysoke zalohove platby
kúúúrva to aj doma tak hospodáriš, že na konci každého mesiaca máš NULU, si bez peňazí? To sa ten tvoj ozaj musí nadrieť, aby ťa uživil.

U nás správca vždy po ročnom vyúčtovaní a reklamačnej dobe vydá každému bytu nový predpis na 12 mesiacov. Nikto nemôže platiť menej. Ak, tak nedoplatky musí správca od neplatičov vymáhať zo zákona je to jeho povinnosť. Ale nikomu nie je bránené si voči predpisu môže priplatiť na svoje konto viac ako má predpísané. O tie peniaze nepríde, tie mu správca v ročnom vyúčtovaní vráti. Za rok za ktorý je ročné vyúčtovanie mu zostane na konte NULA. Ale nie na jeho konte na tom nezostane NULA. Dokonca tam má uhradenú jednu platbu vopred.

Dom má len a len jeden účet v banke, účet domu, ten je spoločný. Z toho platí správca faktúry za služby ich dodávateľom do domu za dom, jeho spoluvlastníkov.

Ešte raz. Tých 37 000 € sú zálohové platby za služby od 1.1. do 31.7. plus mesačné platby bytov vopred, teda aj dlh bytov a aj preplatené úhrady bytov a mínus náklady za uhradené faktúry dodávateľom za poskytnuté v tom období. Na tom účte by mali byť aj peniaze, ktoré má dom vedené vo FPÚaO. Že by ste vy mali v banke dva účty?

Pozorne si prečítaj to niže citované, hlavne to medzi výkričníkmi, ak vieš čítať s porozumením, tak to pochopíš. Ak nie, no nič, pokrútim hlavou ako Katy a pomyslím si " čo sme to za ľudia" ... či, čo sú to za ľudia?

"Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu a opravy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku, ako aj výdavky na obnovu, modernizáciu a rekonštrukciu domu. Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú aj opravy balkónov, lodžií a tých terás, ktoré sú spoločnými časťami domu.

!!! Prostriedky fondu prevádzky, údržby a opráv možno prechodne použiť na úhradu za plnenia spojené s užívaním bytov a nebytových priestorov v dome v prípade ich dočasného nedostatku. Po preklenutí nedostatku prostriedkov na úhradu tohto plnenia, sa uvedené prostriedky vrátia do fondu prevádzky, údržby a opráv. !!! "

Naposledy upravil Kvaka : 27.05.20 at 12:11 Dôvod: skrátenie citácií
0 0
Bimboka Bimboka

Bimboka je offline (nepripojený) Bimboka

sito
kúúúrva to aj doma tak hospodáriš, že na konci každého mesiaca máš NULU, si bez peňazí? To sa ten tvoj ozaj musí nadrieť, aby ťa uživil.

U nás správca vždy po ročnom vyúčtovaní a reklamačnej dobe vydá každému bytu nový predpis na 12 mesiacov. Nikto nemôže platiť menej. Ak, tak nedoplatky musí správca od neplatičov vymáhať zo zákona je to jeho povinnosť. Ale nikomu nie je bránené si voči predpisu môže priplatiť na svoje konto viac ako má predpísané. O tie peniaze nepríde, tie mu správca v ročnom vyúčtovaní vráti. Za rok za ktorý je ročné vyúčtovanie mu zostane na konte NULA. Ale nie na jeho konte na tom nezostane NULA. Dokonca tam má uhradenú jednu platbu vopred.

Dom má len a len jeden účet v banke, účet domu, ten je spoločný. Z toho platí správca faktúry za služby ich dodávateľom do domu za dom, jeho spoluvlastníkov.

Ešte raz. Tých 37 000 € sú zálohové platby za služby od 1.1. do 31.7. plus mesačné platby bytov vopred, teda aj dlh bytov a aj preplatené úhrady bytov a mínus náklady za uhradené faktúry dodávateľom za poskytnuté v tom období. Na tom účte by mali byť aj peniaze, ktoré má dom vedené vo FPÚaO. Že by ste vy mali v banke dva účty?

Pozorne si prečítaj to niže citované, hlavne to medzi výkričníkmi, ak vieš čítať s porozumením, tak to pochopíš. Ak nie, no nič, pokrútim hlavou ako Katy a pomyslím si " čo sme to za ľudia" ... či, čo sú to za ľudia?

"Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu a opravy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku, ako aj výdavky na obnovu, modernizáciu a rekonštrukciu domu. Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú aj opravy balkónov, lodžií a tých terás, ktoré sú spoločnými časťami domu.

!!! Prostriedky fondu prevádzky, údržby a opráv možno prechodne použiť na úhradu za plnenia spojené s užívaním bytov a nebytových priestorov v dome v prípade ich dočasného nedostatku. Po preklenutí nedostatku prostriedkov na úhradu tohto plnenia, sa uvedené prostriedky vrátia do fondu prevádzky, údržby a opráv. !!! "

Jasne, ze mame 2 ucty. Sluzbovy a FO. Ked niekto chce platit viac, je to jeho vec. Ja platim 1/12 skutocnej spotreby za predchadzahuci rok. Za tieto peniaze spravca nakupi "sluzby" pre mna. Ak by kazdy platil ako ja, na sluzbovom ucte by kazdy mesiac bola nula
Naposledy upravil Kvaka : 27.05.20 at 12:15
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Tu vyhlásili súťaž o najdlhší príspevok? Koľko je prvá cena?
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
PRE BIMBAMBONKU ...a hneď dva krát...lebo opakovanie je matka múdrosti.

buchač
KRISTUŠÁT....necitujte tie citácie citácii !!!
SAMÁ citácia a k nej jedno dve slová.
KUWA, jak u yebnutých, šak to sa nedá čítať.
STE LENIVÍ upraviť príspevok ?
buchač
KRISTUŠÁT....necitujte tie citácie citácii !!!
SAMÁ citácia a k nej jedno dve slová.
KUWA, jak u yebnutých, šak to sa nedá čítať.
STE LENIVÍ upraviť príspevok ?
1 2
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Niektorí to asi ani nevedia upraviť . Treba im to vysvetliť, ako sa s takým viacnásobnými citáciami (QUOTES) pracuje. Skúste to hlavne jednoducho, kto tak vie.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Tiež som si pri čítaní tém všimla, že sú zmazané príspevky, ktoré ani nemuseli byť zmazané, stačí z niektorých iba vymazať nevhodné slovo, text, ak príspevok ako taký inak neporušuje etiketu.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dnes sme boli v meste na pošte, vybaviť pre syna splnomocnenie na preberanie všetkých zásielok, dali sme si zmrzku, kúpili hotový obed a ja mám pohodičku.
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Kvaka
Tiež som si pri čítaní tém všimla, že sú zmazané príspevky, ktoré ani nemuseli byť zmazané, stačí z niektorých iba vymazať nevhodné slovo, text, ak príspevok ako taký inak neporušuje etiketu.
Anka kto by sa s tým babral? Na vymazanie príspevku stačí pár klikov. Kto by všetko čítal? A richard to aj tak nerobí.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Janko, je to skoro rovnaký počet klikov, dám príspevok editovať, vymažem slová a uložím. Pri mazaní celého príspevku asi dva kliky? Niekedy sa stratí súvislosť, ak sa taký príspevok s nevhodnou citáciou zmaže. Čo robí Richard, neviem.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Kvaka
Janko, je to skoro rovnaký počet klikov, dám príspevok editovať, vymažem slová a uložím. Pri mazaní celého príspevku asi dva kliky? Niekedy sa stratí súvislosť, ak sa taký príspevok s nevhodnou citáciou zmaže. Čo robí Richard, neviem.
Stotožňujem sa s tým.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka
Janko, je to skoro rovnaký počet klikov, dám príspevok editovať, vymažem slová a uložím. Pri mazaní celého príspevku asi dva kliky? Niekedy sa stratí súvislosť, ak sa taký príspevok s nevhodnou citáciou zmaže. Čo robí Richard, neviem.
Ak niekto nevie editovať, nech sa naučí ?
Čo robí Richard ? Odpoveď chceš slušnú alebo od srdca.
Tá slušnejšia verzia je...ROBÍ HOVNO !!!
0 2
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať