Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

marjankaj
korela
Čo som popočúvala niekoľkých poslancov v rozprave, ešte nikto z nich nespomenul ekologické hľadisko.
A všimla si si, koľko hlasov dostala strana zelených? Ani nekandidujú do parlamentu a v minulých obdobiach dosiahli okolo 2%. V Rakúsku 14%, v Nemecku 9%. Asi nikoho nezaujíma politika zelených a greenpeace.
A ty si si všimol vo vláde Budaja, Mičovského, štátneho tajomníka Smatanu? Neviem, či sme niekedy už mali vo vláde toľko ochránarov. Nie je to síce Strana zelených podľa názvu...
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Zopár komplexných nápadov, ako si spríjemniť leto v meste .
. https://native.seznamzpravy.cz/pripr...edium=boxikSZ2

cit:
New York, Madrid, Berlín, Paříž Londýn a další velká města po celém světě omezují auta a další vozidla.

Hlavní město Norska patří k těm, která si s auty poradila razantně. Ze 700 parkovacích míst v centru se staly cyklostezky, parky a lavičky.
Ulice se zaplnily lidmi, podle údajů vedení města stoupl počet chodců ....
Vysazování stromů s sebou nese řadu výhod. (teraz až na jeseň) Kromě toho, že poskytují čím dál potřebnější stín v parných dnech, dovedou také snižovat hluk a zlepšovat kvalitu vzduchu.

Ta zelené střechy podporuje i finančně a v současnosti se ve městě nachází miliony metrů čtverečních zelených střech. Ne náhodou je polovina plochy města zelená, jde o součet všech parků, zahrad i střech. Linec, další rakouské město, přijal už v 80. letech nařízení týkající se toho, že všechny ploché střechy nových budov musí být povinně ozeleněny. I v Česku roste obliba zelených střech, a to částečně i díky dotacím.
3 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Dáša_
marjankaj
korela
Čo som popočúvala niekoľkých poslancov v rozprave, ešte nikto z nich nespomenul ekologické hľadisko.
A všimla si si, koľko hlasov dostala strana zelených? Ani nekandidujú do parlamentu a v minulých obdobiach dosiahli okolo 2%. V Rakúsku 14%, v Nemecku 9%. Asi nikoho nezaujíma politika zelených a greenpeace.
A ty si si všimol vo vláde Budaja, Mičovského, štátneho tajomníka Smatanu? Neviem, či sme niekedy už mali vo vláde toľko ochránarov. Nie je to síce Strana zelených podľa názvu...
Samozrejme všimol. Aj KDHkov, ktorí sa do parlamentu nedostali a realizujú sa u Igora. Ten tam má peknú zbierku/zberbu
A pokiaľ ide o Budaja, som zvedavý kto zaplatí to rozoberanie obchvatu.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

marjankaj
Dáša_
marjankaj
korela
Čo som popočúvala niekoľkých poslancov v rozprave, ešte nikto z nich nespomenul ekologické hľadisko.
A všimla si si, koľko hlasov dostala strana zelených? Ani nekandidujú do parlamentu a v minulých obdobiach dosiahli okolo 2%. V Rakúsku 14%, v Nemecku 9%. Asi nikoho nezaujíma politika zelených a greenpeace.
A ty si si všimol vo vláde Budaja, Mičovského, štátneho tajomníka Smatanu? Neviem, či sme niekedy už mali vo vláde toľko ochránarov. Nie je to síce Strana zelených podľa názvu...
Samozrejme všimol. Aj KDHkov, ktorí sa do parlamentu nedostali a realizujú sa u Igora. Ten tam má peknú zbierku/zberbu
A pokiaľ ide o Budaja, som zvedavý kto zaplatí to rozoberanie obchvatu.
marian prvá otázka je kto zaplatil stavebný dozor ktorý to povolil, dobytkári by už mali mať parťáka a minulý minister dopravy Arpád sa nepýtal svojich podriadených ako si plní funkciu stavebný dozor? Ja by som im všetkým bolestivo zmáčkol citlivé časti tela. A keď som riadil ľudí tak som to vedel veľmi efektívne.
Keď som staval tak som si všetko čo nebolo presne definované nechal odsúhlasiť staveným dozorom a pekne zápis do stavebného denníka
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
korela
Čo som popočúvala niekoľkých poslancov v rozprave, ešte nikto z nich nespomenul ekologické hľadisko. Mňa z celej tejto situácie okolo nedeľného predaja, zaujíma najviac práve to. Ani kostoly, ani zamestnanci ani údajné ekon. straty pre národné hospodárstvo.
A preto treba ľudí vyhnať v nedeľu do prírody. Nech robia bordel(odpadky, plasty....) tam. Predsa to nebudú vláčiť domov do kontajnerov.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
korela
.....
Ak nie krčmy, tak TV, ak nie TV, tak obchody. Proste prikovať ich za každú cenu tam, kde ich chcú mať.
Sorry, ale to čo za jednostranné cípoviny dávaš ?

...a ozaj...Bukino je Boh ohľadom stravovania ? Ujko jeden...nech ide na stránky Badatela drístať.
Ak sa ťa pýtali za peniaze na tvoje odborné názory odmietneš? Ja osobne nie. Ak použiješ výrok "vedci zistili..." tak je to fundované, aj keď niekedy významovo inde. (Príklad Slovo candela je jednotka svietivosti ale aj názov pre sviečku a prekladateľka napíše reflektor má svietivosť napr 10 000 sviečok nie 10 000 candel)
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pavol54
marian prvá otázka je kto zaplatil stavebný dozor ktorý to povolil, dobytkári by už mali mať parťáka a minulý minister dopravy Arpád sa nepýtal svojich podriadených ako si plní funkciu stavebný dozor? Ja by som im všetkým bolestivo zmáčkol citlivé časti tela. A keď som riadil ľudí tak som to vedel veľmi efektívne.
Keď som staval tak som si všetko čo nebolo presne definované nechal odsúhlasiť staveným dozorom a pekne zápis do stavebného denníka
Pali je najjednoduchšie všetko zlé hodiť na predchádzajúce vlády vrátane komunistov. A čakať že španieli to zaplatia v tomto prípade.
Podobne sa vytešujú, že sme vyhrali spor s Dôverou po 13tich rokoch. Ako keby oni mali na tom najväčšiu zásluhu a predtým pískali naopak.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

marjankaj
pavol54
marian prvá otázka je kto zaplatil stavebný dozor ktorý to povolil, dobytkári by už mali mať parťáka a minulý minister dopravy Arpád sa nepýtal svojich podriadených ako si plní funkciu stavebný dozor? Ja by som im všetkým bolestivo zmáčkol citlivé časti tela. A keď som riadil ľudí tak som to vedel veľmi efektívne.
Keď som staval tak som si všetko čo nebolo presne definované nechal odsúhlasiť staveným dozorom a pekne zápis do stavebného denníka
Pali je najjednoduchšie všetko zlé hodiť na predchádzajúce vlády vrátane komunistov. A čakať že španieli to zaplatia v tomto prípade.
Podobne sa vytešujú, že sme vyhrali spor s Dôverou po 13tich rokoch. Ako keby oni mali na tom najväčšiu zásluhu a predtým pískali naopak.
spor organizovala zlá smerácka vláda a vyhrala dobre zaplatená súkromná kancelária, dnešní vládcovia si myslia že zjednajú špičkových právnikov za plat 1000 eur, lenže sa prepočuli v tom že akú dobu konania to pýtajú. Tri obálky sú vždy pripravené
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
marjankaj
pavol54
marian prvá otázka je kto zaplatil stavebný dozor ktorý to povolil, dobytkári by už mali mať parťáka a minulý minister dopravy Arpád sa nepýtal svojich podriadených ako si plní funkciu stavebný dozor? Ja by som im všetkým bolestivo zmáčkol citlivé časti tela. A keď som riadil ľudí tak som to vedel veľmi efektívne.
Keď som staval tak som si všetko čo nebolo presne definované nechal odsúhlasiť staveným dozorom a pekne zápis do stavebného denníka
Pali je najjednoduchšie všetko zlé hodiť na predchádzajúce vlády vrátane komunistov. A čakať že španieli to zaplatia v tomto prípade.
Podobne sa vytešujú, že sme vyhrali spor s Dôverou po 13tich rokoch. Ako keby oni mali na tom najväčšiu zásluhu a predtým pískali naopak.
Tak potom, prečo sa to nezhodí rovno na monarchiu?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
marjankaj
...politika zelených a greenpeace.
Zabi bobra - zachrániš strom !
...ktorý potom padne za obeť developerom, stavajúcim nákupné centrum.....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

marjankaj
A preto treba ľudí vyhnať v nedeľu do prírody. Nech robia bordel(odpadky, plasty....) tam. Predsa to nebudú vláčiť domov do kontajnerov.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
bettylou
marjankaj
Pali je najjednoduchšie všetko zlé hodiť na predchádzajúce vlády vrátane komunistov. A čakať že španieli to zaplatia v tomto prípade.
Podobne sa vytešujú, že sme vyhrali spor s Dôverou po 13tich rokoch. Ako keby oni mali na tom najväčšiu zásluhu a predtým pískali naopak.
Tak potom, prečo sa to nezhodí rovno na monarchiu?
Aj tí majú na tom svoj podiel. A aj naši demokratickí priatelia.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Apollo_(podnik)
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Naša hrdinská armáda dokázala, že nie je všetko počet, ale že nekonečne viac je vôľa zvíťaziť. Týmito slovami komentoval denník Gardista pred 70 rokmi vyhlásenie ľudáckej vlády o vojnovom stave Slovenskej republiky so Spojenými štátmi americkými a Veľkou Britániou.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
Naša hrdinská armáda dokázala, že nie je všetko počet, ale že nekonečne viac je vôľa zvíťaziť. Týmito slovami komentoval denník Gardista pred 70 rokmi vyhlásenie ľudáckej vlády o vojnovom stave Slovenskej republiky so Spojenými štátmi americkými a Veľkou Britániou.
to ťa potešilo alebo rozčúlilo?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

To bola reakcia
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

bettylou
Možno sa chytia: cit: Bez vůle řešit problémy spojené se suchem by se tento unikátní počin nepodařilo uvést do praxe,

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/j...r5Ygw6hSF_GxT8
bodaj by aj u nás sa chytili - a ani to nevyzerá nejaké zložité (skúšali sme tiež, na svahu na poli - ale to len trošku)
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Katy a R
bettylou
Možno sa chytia: cit: Bez vůle řešit problémy spojené se suchem by se tento unikátní počin nepodařilo uvést do praxe,

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/j...r5Ygw6hSF_GxT8
bodaj by aj u nás sa chytili - a ani to nevyzerá nejaké zložité (skúšali sme tiež, na svahu na poli - ale to len trošku)
ja to robím bežne vo fóliovníku, môj otec ako záhradník vraj takto polieval na poli papriku a melóny, jarčekmi usmerňoval vodu vytekajúcu z rezervoára, kde bola vtedy kvapková závlaha
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
To bola reakcia
Ak si reagoval na apolku, tak v tom nevidím rozdiel vtedy to patrilo firme okupačnému štátu (IGFarben), dnes to patrí cez MOL firme amerického štátu
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pavol54
bjuty smis
To bola reakcia
Ak si reagoval na apolku, tak v tom nevidím rozdiel vtedy to patrilo firme okupačnému štátu (IGFarben), dnes to patrí cez MOL firme amerického štátu
len tak na okraj ak zahynie náš vojak pre záujmy ameriky (NATO) tak sa ide celý štát s prepáčením posrať, ale keď zahynie učiteľ ktorý chránil deti našich spoluobčanov, tak sa vyjadrí len úprimná sústrasť. žiaden štátny smútok, žiadny pohreb organizovaný štátom, žiadna pomoc štátu pozostalým, veď nezahynul príslušník silových zložiek tisícka kilometrov odtiaľto chrániac miestnu medziklanovú organizáciu kšeftujúcu s čím koľvek.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54
bjuty smis
To bola reakcia
Ak si reagoval na apolku, tak v tom nevidím rozdiel vtedy to patrilo firme okupačnému štátu (IGFarben), dnes to patrí cez MOL firme amerického štátu
no kolega dal link o bombardovaní apolky a naších demokratických priateľoch..
tak len aby sa niekto tomu až tak nečudoval, ked sme im vyhlásili hrdinskí vojnu a zásobovali fašistov palivom....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať