Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
Vianočné dôchodky dostávali všetci dôchodcovia,aj inv.
Pri týchto 13tych som všade čitala len o starobných,inv.sa nespomínali.....
1. Naozaj všetci ?
2. Naozaj všade ?

Od apríla tohto roka platí novela zákona o sociálnom poistení, podľa ktorej majú všetci dôchodcovia nárok na 13. dôchodok. Ten tak nahradil doteraz vyplácaný vianočný príspevok, na ktorý však nemali nárok všetci penzisti.

V decembri by tak mali dostať všetci penzisti, bez ohľadu na to, či ich dôchodok je v sume dvesto, alebo tisíc eur, rovnakú sumu. Stačí, ak majú v decembri nárok na výplatu starobného, predčasného, invalidného, pozostalostného alebo sociálneho dôchodku. Suma 13. dôchodku je vo výške priemernej mesačnej sumy príslušnej dôchodkovej dávky vykázanej Sociálnou poisťovňou k 31. decembru kalendárneho roka, ktorý predchádza roku, v ktorom sa určuje suma 13. dôchodku.
1 1
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

buchač
Realizuj sa chlapec aj naďalej...zatiaľ si len pri príspevkoch z roku 2017...do 2008 ti to zaberie ešte hodne času...
Ja mám v práci veľa času ... A keď mám voľno, zase "serondím" ja na tliachača.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Zatiaľ je to v zákone takto:
§ 77a Podmienky nároku na 13. dôchodok
Nárok na 13. dôchodok a nárok na jeho výplatu má poistenec, ktorý má v novembri kalendárneho roka nárok na výplatu starobného dôchodku, predčasného starobného dôchodku, invalidného dôchodku, vdovského dôchodku, vdoveckého dôchodku, sirotského dôchodku alebo sociálneho dôchodku.
https://www.slov-lex.sk/pravne-predp.../20200701.html

ale minister už avizuje zmenu:
Autor
Milan Krajniak Všetci ľudia poberajúci dôchodok, dostanú aj 13. dôchodok. V čase krízy 13. dôchodok pomôže hlavne ľuďom s nižšími príjmami. Najvyšší 13. dôchodok dostanú ľudia s nižšími dôchodkami. Ak človek poberá napríklad dôchodok 214 eur, v trinástom dôchodku mu príde ďalších 300 eur. Naopak, niekto poberá dôchodok 400 eur, v trinástom dôchodku mu príde 233 eur. Ľudia s dôchodkami nad 1000 eur dostanú 50 eur.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
misoft
Nuž.... ak to takto pôjde ďalej, tak zistíme, že z toho množstva Bc. Mg. JUDr, MUDr, Ing., čo na Slovensku máme - tak 3/4 by mali o tituly prísť a teda aj o fleky, kde teraz sedia.
Zaviesť retroaktívitu je nezmysel, kto by na tých školách učil?
No - a sme pri koreni veci! Veď aj toto, čo teraz chcú, je retroaktivita. Pred 22 rokmi, pred 5 rokmi, pred rokom - odobrať titul! Pred 30 rokmi, pred 40 rokmi - ponechať titul.... dvojaký meter? Keď už - tak všetci! Alebo ponechať, ale potom si ľudia urobia svoj názor (JUDr plagiátor bude bez roboty - bez dôvery).
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Na SK? Žartuješ.Judr plagiátor bude lacnejší a preto bude mať viac ľudí.Ale toto sú povolania kde tá diplomovka veľa neovplyvní.Ked je šikovný a vie kľučkovať medzi paragrafmi....
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Neviete prosím,

koľko testov diplomoviek bolo dnes vykonaných a koľko bolo pozitívnych?
5 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Zvýšení důchodu 2020 - kalkulačka



Spočítejte si na kalkulačce, na kolik a o kolik se zvýší Váš důchod. Ve výpočtu je použito vládou schválené nařízení, tj. zvýšení základní výměry důchodu o 220 Kč a procentní výměry o 5,2 %. Dále se k procentní výměře připočítává pevná částka 151 Kč, která zajišťuje celkové navýšení průměrného starobního důchodu o 900 Kč. Kalkulačka platí kromě starobního důchodu i pro další typy důchodů (invalidní, vdovský, sirotčí). Více o zvýšení důchodu..

Váš důchod v roce 2019 (Kč)
Důchod po zvýšení v roce 2020 (Kč)
Zvýšení 2020 (Kč)
* pokud je Vám 85 let a více, dostáváte navíc dalších 1 000 Kč měsíčně
* pokud je Vám 100 let a více, dostáváte navíc dalších 2 000 Kč měsíčně

https://www.kurzy.cz/kalkulacka/zvyseni-duchodu-2020/
0 3
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mária27
Neviete prosím,

koľko testov diplomoviek bolo dnes vykonaných a koľko bolo pozitívnych?
To je tajné... ako aj laboratórium na testy diplomoviek.....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


kopretinka
To načo sem dávaš? České???
To často robí.... odkazy na CZ paragrafy, výpočty...
1 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

misoft

kopretinka
To načo sem dávaš? České???
To často robí.... odkazy na CZ paragrafy, výpočty...
Hej,neviem,či zaspala v čase ČSSR
Už som aj zmazala tú moju otázku,lebo som citovala celú tú blbosť
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft

kopretinka
To načo sem dávaš? České???
To často robí.... odkazy na CZ paragrafy, výpočty...
Niekto nechápe, prečo tom sem prikladám? To zasa nechápem ja, predsa pre porovnanie. Rada by som aj z iných krajín min. z Európy, pretože žijeme v tomto priestore, je to prosté.
Prečo je to pre vás červeným súknom, nerozumiem.
Keby ste si to prečítali, asi by ste videli rozdiel v princípe zvyšovania dôchodkov, aj ktorý systém je vhodnejší.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte vyjmem túto časť z môjho linku:
Zvýšení 2020 (Kč)
* pokud je Vám 85 let a více, dostáváte navíc dalších 1 000 Kč měsíčně
* pokud je Vám 100 let a více, dostáváte navíc dalších 2 000 Kč měsíčně

Zaujímalo by ma, či sa myslí v našom systéme aj na túto kategóriu ľudí.
Pretože ten vyležaný iksročný matrac má nárok si vymeniť aj starší človek možno skôr ako mladý kvôli svojej hmotnosti, má vyššie nároky na dopravu zo zdrav. dôvodov, tiež sa mu kazia veci v domácnosti a pod. Na kúpele si z toho sotva našetrí, ale aj to je pomoc. Kór ak žije sám.
Ale podľa Zajaca majú nižšiu spotrebu potravín, stačí sa pozrieť na neho, väčšina starých ľudí trpí malnutríciou, dôvody nemusím rozoberať.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
misoft

kopretinka
To načo sem dávaš? České???
To často robí.... odkazy na CZ paragrafy, výpočty...
Niekto nechápe, prečo tom sem prikladám? To zasa nechápem ja, predsa pre porovnanie. Rada by som aj z iných krajín min. z Európy, pretože žijeme v tomto priestore, je to prosté.
Prečo je to pre vás červeným súknom, nerozumiem.
Keby ste si to prečítali, asi by ste videli rozdiel v princípe zvyšovania dôchodkov, aj ktorý systém je vhodnejší.
Aj ja si myslím, že je to zbytočné.
Ako to pomôže (to porovnávanie) našincovi ?
Tá tvoja informácia by bola zaujímavá maximálne pre niekoho, kto poberá z Čiech nejaký ten dôchodok...ale pochybujem, že by bol taký na Porade.

Ono kľudne stačí, že sú k dispozícii minimálne platy v Európe a jedného vystrie z toho porovnávania.
https://ec.europa.eu/eurostat/statis..._FP2020-SK.png
Napríklad Grécko, ktorému sa poskladala na dlh celá EU má vyššiu minimálku ako niektoré krajiny, ktoré prispeli na ich pohodlnosť.
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ďalší geniálny nápad. https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/2180985-
Krajniakova novinka môže naraziť. Štartovaciu mzdu pošlú odborári na Ústavný súd

Nemali by sa hádzať do jedného vreca všetci dlhodobo nezamestnaní, nie je nič horšie, ak sa čokoľvek paušalizuje. Dôvody pre neschopnosť pracovať sú veľmi rôzne a mali by sa posudzovať individuálne.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
misoft

kopretinka
To načo sem dávaš? České???
To často robí.... odkazy na CZ paragrafy, výpočty...
Niekto nechápe, prečo tom sem prikladám? To zasa nechápem ja, predsa pre porovnanie. Rada by som aj z iných krajín min. z Európy, pretože žijeme v tomto priestore, je to prosté.
Prečo je to pre vás červeným súknom, nerozumiem.
Keby ste si to prečítali, asi by ste videli rozdiel v princípe zvyšovania dôchodkov, aj ktorý systém je vhodnejší.
Aj ja si myslím, že je to zbytočné.
Ako to pomôže (to porovnávanie) našincovi ?
Tá tvoja informácia by bola zaujímavá maximálne pre niekoho, kto poberá z Čiech nejaký ten dôchodok...ale pochybujem, že by bol taký na Porade.

Ono kľudne stačí, že sú k dispozícii minimálne platy v Európe a jedného vystrie z toho porovnávania.
https://ec.europa.eu/eurostat/statis..._FP2020-SK.png
Napríklad Grécko, ktorému sa poskladala na dlh celá EU má vyššiu minimálku ako niektoré krajiny, ktoré prispeli na ich pohodlnosť.
Aj to je názor, ja to beriem.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Diplomovka plagiát, bakalárka plagiát, poďme ďalej: ročníkové práce plagiát, písomná maturita plagiát, aby to neskončilo pri rodnom liste plagiát matka istá, otec plagiátor (sused napísal polovičku vlastným perom)
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Naivní ľudia si mysleli, že to tu nová vláda komplet prekope, nie, ona to doslova preorie až tak, že budeme na posmech celému svetu.
4 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

korela
buchač
korela
misoft

kopretinka
To načo sem dávaš? České???
To často robí.... odkazy na CZ paragrafy, výpočty...
Niekto nechápe, prečo tom sem prikladám? To zasa nechápem ja, predsa pre porovnanie. Rada by som aj z iných krajín min. z Európy, pretože žijeme v tomto priestore, je to prosté.
Prečo je to pre vás červeným súknom, nerozumiem.
Keby ste si to prečítali, asi by ste videli rozdiel v princípe zvyšovania dôchodkov, aj ktorý systém je vhodnejší.
Aj ja si myslím, že je to zbytočné.
Ako to pomôže (to porovnávanie) našincovi ?
Tá tvoja informácia by bola zaujímavá maximálne pre niekoho, kto poberá z Čiech nejaký ten dôchodok...ale pochybujem, že by bol taký na Porade.

Ono kľudne stačí, že sú k dispozícii minimálne platy v Európe a jedného vystrie z toho porovnávania.
https://ec.europa.eu/eurostat/statis..._FP2020-SK.png
Napríklad Grécko, ktorému sa poskladala na dlh celá EU má vyššiu minimálku ako niektoré krajiny, ktoré prispeli na ich pohodlnosť.
Aj to je názor, ja to beriem.


Ešte sa vrátim k tomuto príspevku.

"Aj ja si myslím, že je to zbytočné.
Ako to pomôže (to porovnávanie) našincovi ?"

Práve pre takéto a podobné myšlienky si našinec nevidí ďalej od nosa, a všetko novozavedené prijíma ako samozrejmosť.
Ako za čínskym múrom, nič nevidím, nič nepočujem, nič nečítam, neuvažujem, neporovnávam, nehodnotím, slepo prijímam, nepredvídam.

Resp. v kurníku, trochu zobu a vzduchu.
Fakt čistý primitivizmus, aj tie zvieratá majú väčší pud samozáchovy.
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No - po občianskej vojne asi bude pár ľudí vyhodených, pár ľudí zmlátených, pár ľudí zoškvarených... ale 8 miliárd bude i tak v pérdeli!
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

pavol54
Diplomovka plagiát, bakalárka plagiát, poďme ďalej: ročníkové práce plagiát, písomná maturita plagiát, aby to neskončilo pri rodnom liste plagiát matka istá, otec plagiátor (sused napísal polovičku vlastným perom)
Plagiát, že by život bol? Pre človeka, najsamnajvyšieho predátora, áno! Ale od koho sa to naučil? Predátory pod ním žijú reálny, skutočný život, život o prežitie. Teda +/- ... výhra/prehra, život.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať