Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dáša_
tak sme práve doma úspešne odmaturovali
a ako sa to deje?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Žabinka
Dáša_
tak sme práve doma úspešne odmaturovali
a ako sa to deje?
priemer z vysvedčení tuším. Od radosti sme už presne nesledovali. Ale učitelia im už blahoželaju
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Faakt takto??
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
Faakt takto??
https://dennikn.sk/1867236/ustne-mat...nadol/?ref=mpm
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

No ja som si nevedela predstaviť tie matury....2metre.....nejesť,nepiť.....a ten nával v busoch a vlakoch....to vymyslel idiot.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dáša_
tak sme práve doma úspešne odmaturovali
my sme sa včera zamýšľali, ako budú prebiehať skúšky na VŠ.. ešte nie sú informácie.. asi videohovory.. tu sa veľmi nedá priemerovať..
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Žabinka
Dáša_
Žabinka
Dáša_
tak sme práve doma úspešne odmaturovali
a ako sa to deje?
priemer z vysvedčení tuším. Od radosti sme už presne nesledovali. Ale učitelia im už blahoželaju
tak super. toto budú pamätné maturity.. tí psychicky labilnejší si museli riadne vydýchnuť, nie každý zvládne v pohode taký stres a napätie, ako býva pri maturite.. aj keď s odstupom času si všetci vravia že to nebolo nič.. akurát to vraveli v rádiu, že ústne maturity nebudú..
naši tuším rovno začali riešiť tablo
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Žabinka
Dáša_
tak sme práve doma úspešne odmaturovali
my sme sa včera zamýšľali, ako budú prebiehať skúšky na VŠ.. ešte nie sú informácie.. asi videohovory.. tu sa veľmi nedá priemerovať..
Synovec na EU v Bratislave vraj má riadne skúšky v letnom semestri začiatkom juna
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

veronikasad
Žabinka
Dáša_
tak sme práve doma úspešne odmaturovali
my sme sa včera zamýšľali, ako budú prebiehať skúšky na VŠ.. ešte nie sú informácie.. asi videohovory.. tu sa veľmi nedá priemerovať..
Synovec na EU v Bratislave vraj má riadne skúšky v letnom semestri začiatkom juna
ano, na výškach vedia aj štátnice zabezpečiť, už bežia. Asi ich je menje, alebo lepsie dokážu zabezpečiť rozloženie študentov
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami
S napätím čakám na Mičovského,som zvedavá čo sa mu z toho podarí spraviť.Keby sa aspon z polovice vniesol poriadok do šafárenia Lesov a do agrodotácií bol by to úspech.Zdravotníctvo-program-palec dole.
program v poľnohospodárstve? nič tam nie je a keď nie je tak to bude ako doteraz. Veď aj tí dobytkári nemajú nič spoločné s agrodotáciami, ale ak nastane väčší dopyt po podporách ako je pridelené tak tí zlí farmári strkajú úplatky aby neboli obídení Pokiaľ budú prideľované dotácie na investičné projekty tak to nikdy nebude spravodlivé však si zober z tvojej oblasti CT Jediné čo uznávam priame platby a potom by mala byť podpora za speňaženú produkciu a je všetko vyriešené. ak ja kúpim dotovaný traktor mám ho za polovičku a odpisy z celého. ak ho kúpim nedotovaný platím celý a odpisy z celého to musím započítať do ceny. a kto je na tom lepšie?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bjuty smis
S tym suhlasim...ani nevinim kajetana za zlu kvalitu testov...
Pre ine on teraz sedi...a isto je na seba hrdy, ze aj jeho vyse 80 r. otec....

Inak nemôze byt vypovednejsie info o konci vlady smeru ako ich kandidatka na ustavny sud...
Kicura - basa
Jankovska - basa
Fico. -.....

Keby im to kiska neprekazil, kde by sme dnes boli....
Kde?
No predsa - v hlbokej pérdeli!!!
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
jar88
Akože tú vašu o plnení úkolú jen dobre a výtečne?
--------------------------------------------------------------------
Vojak (teoretik) ako ty a celá tvoja partia vedeli velké makové o tom čo a ako sa na rote dialo. Jediné čo vám zostávalo, bolo skreslovanie výsledkov a písanie bludov. Polovica vojakov nevedela ani len poriadne strielať. Viac ako polovica bola obalená sadielkom a akosi nedonosená. Vrátane lampasákov. No a o duševnej spôsobilosti ani nevravím.
Nejeden lampasák sa mi v alkoholickom opojení vyplakal. Vraj prečo so tak spupný a neposlušný. Tak som sa spýtal, či som niekedy prišiel do kasárne neskôr, ako o6:00 hod, alebo či som niekedy nesplnil nejakú zadanú úlohu.
Velitel na to, že fajn, ale furt lítaš po holkách.
si sa zosobnil v čiernych barónoch? čo si bol kefalín?
Toho by ani k čiernym barónom nevzali....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
jar88
Akože tú vašu o plnení úkolú jen dobre a výtečne?
--------------------------------------------------------------------
Vojak (teoretik) ako ty a celá tvoja partia vedeli velké makové o tom čo a ako sa na rote dialo. Jediné čo vám zostávalo, bolo skreslovanie výsledkov a písanie bludov. Polovica vojakov nevedela ani len poriadne strielať. Viac ako polovica bola obalená sadielkom a akosi nedonosená. Vrátane lampasákov. No a o duševnej spôsobilosti ani nevravím.
Nejeden lampasák sa mi v alkoholickom opojení vyplakal. Vraj prečo so tak spupný a neposlušný. Tak som sa spýtal, či som niekedy prišiel do kasárne neskôr, ako o6:00 hod, alebo či som niekedy nesplnil nejakú zadanú úlohu.
Velitel na to, že fajn, ale furt lítaš po holkách.
si sa zosobnil v čiernych barónoch? čo si bol kefalín?
Toho by ani k čiernym barónom nevzali....
ale tá predstava že si namýšľa že medzi nimi je
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nech si myslí - nič nové nevymyslí.... stále len to svoje staré opakuje.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54
BXLmiami
S napätím čakám na Mičovského,som zvedavá čo sa mu z toho podarí spraviť.Keby sa aspon z polovice vniesol poriadok do šafárenia Lesov a do agrodotácií bol by to úspech.Zdravotníctvo-program-palec dole.
program v poľnohospodárstve? nič tam nie je a keď nie je tak to bude ako doteraz. Veď aj tí dobytkári nemajú nič spoločné s agrodotáciami, ale ak nastane väčší dopyt po podporách ako je pridelené tak tí zlí farmári strkajú úplatky aby neboli obídení Pokiaľ budú prideľované dotácie na investičné projekty tak to nikdy nebude spravodlivé však si zober z tvojej oblasti CT Jediné čo uznávam priame platby a potom by mala byť podpora za speňaženú produkciu a je všetko vyriešené. ak ja kúpim dotovaný traktor mám ho za polovičku a odpisy z celého. ak ho kúpim nedotovaný platím celý a odpisy z celého to musím započítať do ceny. a kto je na tom lepšie?
však si sa ty na to ani nepozrel ...
Naposledy upravil bjuty smis : 23.04.20 at 16:38
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
pavol54
BXLmiami
S napätím čakám na Mičovského,som zvedavá čo sa mu z toho podarí spraviť.Keby sa aspon z polovice vniesol poriadok do šafárenia Lesov a do agrodotácií bol by to úspech.Zdravotníctvo-program-palec dole.
program v poľnohospodárstve? nič tam nie je a keď nie je tak to bude ako doteraz. Veď aj tí dobytkári nemajú nič spoločné s agrodotáciami, ale ak nastane väčší dopyt po podporách ako je pridelené tak tí zlí farmári strkajú úplatky aby neboli obídení Pokiaľ budú prideľované dotácie na investičné projekty tak to nikdy nebude spravodlivé však si zober z tvojej oblasti CT Jediné čo uznávam priame platby a potom by mala byť podpora za speňaženú produkciu a je všetko vyriešené. ak ja kúpim dotovaný traktor mám ho za polovičku a odpisy z celého. ak ho kúpim nedotovaný platím celý a odpisy z celého to musím započítať do ceny. a kto je na tom lepšie?
však si sa ty na to ešte ani nepozrel )
na poľnoinfo sk sú bajky starého zbrojnoša?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

koho to zaujíma, 3 min. čítania...
ked aspoň polovicu s toho naplnia, bude to obrovská zmena....aj pre teba pozitívna

https://polnoinfo.sk/programove-vyhl...otravinarstva/
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Chlapi, uz nekecajte a studujte
https://www.aktuality.sk/clanok/7846...cast-farmarov/

Hlavne ty pavol....vsak ide po ruke prave malym...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
Ale pr istotu



Prelomové plány ministra Mičovského rozhádali časť farmárov
Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) a minister pôdohospodárstva Ján Mičovský (OĽaNO), archívna snímka.
Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) a minister pôdohospodárstva Ján Mičovský (OĽaNO), archívna snímka.
Zdroj: TASR/Martin Baumann
Aktuality.skMartin Odkladal
Ministerstvo pôdohospodárstva chce zmeniť vyplácanie dotácií. Po novom by mali dostávať malí poľnohospodári väčšie priame platby.

Novému vedeniu ministerstva pôdohospodárstva na čele s Jánom Mičovským (OĽaNO) sa podarilo presadiť do programového vyhlásenia vlády viacero významných zmien.

Pokiaľ by sa zrealizovali, významne by zmenili slovenské agropotravinárstvo za posledných vyše 20 rokov.

Popri väčšej orientácii na ekologické farmárčenie či domáce potraviny chce rezort spraviť poriadky s prenajímaním pozemkov, ako aj s čerpaním agrodotácií.

Každoročne totiž poľnohospodári dostávajú zo štátu a Európskej únie viac ako miliardu eur.

Viac peňazí pre malých
Najdôležitejšou reformou v tomto sektore by však mala byť zmena prerozdeľovania peňazí, takzvané zastropovanie priamych platieb.

Z toho budú profitovať predovšetkým malí poľnohospodári.

Zvýhodnení by mali byť aj tí, ktorí sa nezameriavajú len na pestovanie jednej či dvoch plodín, ale majú širokú, rozmanitú produkciu – rastlinnú aj živočíšnu výrobu.

Na nerovnomerné poberanie priamych platieb a prílišnú orientáciu na zopár plodín s nízkou pridanou hodnotou upozornila v minulom roku aj analýza Útvaru hodnoty za peniaze (ÚHP).

Približne 94 percent z týchto dotácií dostane len pätina zo všetkých poberateľov.

To sú podľa analytikov z ÚHP hlavné dôvody zaostávania slovenského poľnohospodárstva a nízkej potravinovej sebestačnosti.


Čiastočný súhlas
S väčšinou plánov nového vedenia ministerstva sú farmári viac-menej spokojní.

„Programové vyhlásenie vlády SR v časti agropotravinárstvo si dáva za cieľ zvýšiť potravinovú sebestačnosť Slovenska a s ňou aj podiel domácich potravín v obchodoch. Vítame túto ambíciu,“ povedal predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Emil Macho.

V podobnom duchu sa vyjadrili aj roľníci združení vo Vidieckej platforme (VP).

„Považuje predložené programové vyhlásenie vlády za ambiciózne a realizovateľné. Dlhé roky poukazujeme na neprávosti v rezorte, ktoré dnes minister jasne popísal a naznačil, ako ich chce riešiť,“ vyhlásila Anna Balková, štatutárka VP.

Hádky o budúce peniaze
Najväčším kameňom úrazu je zastropovanie priamych platieb. To sa totiž nepáči veľkým poľnohospodárom. Tí totiž prídu o veľkú časť dotácií.

Podľa Macha, ktorý zastupuje väčšinu veľkých hráčov v sektore, nemôže štát podporovať malých na úkor ostatných.

„Treba si na rovinu povedať, že malí túto krajinu neuživia. To je fakt. Pozrime sa do sveta. Keď strední a veľkí poľnohospodári nevedia konkurovať svetu a Európe, ako to urobia malí farmári? To si skutočne myslíme, že bravčové mäso, jahody, ovocie, zelenina sa k nám dovážajú z malých fariem?“ vysvetlil s tým, že v takom prípade potravinová sebestačnosť Slovenska zostane naďalej na nízkej úrovni.

Faktom však je, že vo väčšine krajín EÚ obhospodaruje priemerná farma niekoľkonásobne menej pôdy ako u nás.

Príkladom je susedné Poľsko, ktoré je postavené na rodinných farmách, pričom dokážu zabezpečiť nielen sebestačnosť svojej krajiny, ale ešte aj exportovať do mnohých štátov Únie.

Tlaky lobistov
Podľa informácií Aktuality.sk niektoré lobistické skupiny z odvetvia vyvíjali veľký tlak, aby sa toto opatrenie nedostalo do najdôležitejšieho vládneho dokumentu.

Keďže zastropovanie malo v predvolebnom programe OĽaNO aj Sme rodina, nakoniec ho vedenie ministerstva dokázalo presadiť.

„Sú tu rôzne skupiny, čo sa dlhodobo na rezorte priživovali a len tak ľahko sa nevzdajú. Využijú každú možnosť, aby zastavili alebo spomalili jeho očistu. Dôležitejšia teraz ale bude realizácia tohto vyhlásenia,“ uzavrela Balková.
zastropovanie bude to isté ako mladí farmári otecko dá synovi 50 ha a už je mladý farmár.
veľká firma de fakto sa rozbije na niekoľko sro čiek a problém je vyriešený. Lenže problematika únie je veľmi striktná. Integrovaná produkcia zeleniny každý druh plodiny musíš nechať testovať na pesticídy (Máš poľno vzdelanie aký pesticíd použiješ v paprike alebo uhorke polosprostý sedliak vie že zero po slovensky 0 ) ale certifikácia nareziduá pesticídov stojí 400 bez nej nedostaneš dotáciu na IP je cca 400/ha ktorú musíš zaplatiť ihned lebo ti ani výsledky nedajú a za rok 2019 možno dostanem do konca júna ak dáš jednu plodinu na ha tak sú dotácie v prdeli To tvoje slávne oľano je práve tak zbabelé ako SNS, Fecko vie o mojom probléme od januára 2019 ale ku cti mu slúži že jediný z výboru zareagoval ale záver znel to sa ho netýka.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54
bjuty smis
Ale pr istotu



.
zastropovanie bude to isté ako mladí farmári otecko dá synovi 50 ha a už je mladý farmár.
veľká firma de fakto sa rozbije na niekoľko sro čiek a problém je vyriešený. Lenže problematika únie je veľmi striktná. Integrovaná produkcia zeleniny každý druh plodiny musíš nechať testovať na pesticídy (Máš poľno vzdelanie aký pesticíd použiješ v paprike alebo uhorke polosprostý sedliak vie že zero po slovensky 0 ) ale certifikácia nareziduá pesticídov stojí 400 bez nej nedostaneš dotáciu na IP je cca 400/ha ktorú musíš zaplatiť ihned lebo ti ani výsledky nedajú a za rok 2019 možno dostanem do konca júna ak dáš jednu plodinu na ha tak sú dotácie v prdeli To tvoje slávne oľano je práve tak zbabelé ako SNS, Fecko vie o mojom probléme od januára 2019 ale ku cti mu slúži že jediný z výboru zareagoval ale záver znel to sa ho netýka.
ach jaj..

kolko synov má priemerny slovenský agrobaron ??

....Približne 94 percent z týchto dotácií dostane len pätina zo všetkých poberateľov.......

majú niekolko tisíc synov ??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať