Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Moj trener ma sukromne fitko doma...sidlo firmy ma mat kde?!
Fitko ziadna garaz....jeden rodinny dom fitko v druhom byva...
Automechanici, strihačky psov, manikúry, krajčírky, opravy nárazníkov, výroba kulís, reklamných pútačov, kurzy, koučing, psychológ, cukrárne, ... more živnostníkov.
O to nejde, že fungujú z domu, chyba je inde.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
buchač
sídlo firmy v žiadnom prípade v mieste trvalého bydliska.
A kde teda?
KDE ???
Kuwa, šak nech si prenajme nejakú kancelmáriu...a nie aby klienti chodili do paneláku.....či ???
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
kopretinka
buchač
sídlo firmy v žiadnom prípade v mieste trvalého bydliska.
A kde teda?
KDE ???
Kuwa, šak nech si prenajme nejakú kancelmáriu...a nie aby klienti chodili do paneláku.....či ???
Myslela som si, že ti ide iba o to, čo si dávajú všetko do nákladov. Ak ti prekáža zvýšený hluk v dome, to isté sa zažíva v RD, kto zažil vo svojej blízkosti zmrzlinára, to je horšie v lete ako krčma. Zabitá celá ulica a bezmocnosť všetkých, ktorí na nej bývajú.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač
kopretinka
buchač
sídlo firmy v žiadnom prípade v mieste trvalého bydliska.
A kde teda?
KDE ???
Kuwa, šak nech si prenajme nejakú kancelmáriu...a nie aby klienti chodili do paneláku.....či ???
Za mojim mužom žiadni klienti nechodia.
Čo máš ďalšie?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
bjuty smis
že ty ešte nepodnikáš...
a z čoho to všetko zaplatia ?
Nie, nepodnikám...už je neskoro a ani sa mi nechce.

Ale šak ja chápem, že všetko sa odvíja od prosperovania...čiže sa na všetko musí aj zarobiť.
Lenže je podľa teba v poriadku, ak firma prosperuje, majiteľ a konateľ si vyplatia odmeny, jazdia na súkromnopodnikateľských autách (ich manželky-priateľky detto), no pritom zamestnaci fungujú za minimálnu mzdu ???????????

Ty podnikáš ? Ak dobre pamätám, tak áno.
Hento vyššie uvedené ? Vieš ty, že koľko ľudí poznám osobne, čo takto fungujú ?...a to z oboch strán...čiže aj podnikateľov a aj zamestnancov.
To čo robia podnikatelia je vizitkou tých 150 ktorí dostali šancu legislatívne riadiť veci verejné
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
lujza.j
Moj trener ma sukromne fitko doma...sidlo firmy ma mat kde?!
Fitko ziadna garaz....jeden rodinny dom fitko v druhom byva...
Automechanici, strihačky psov, manikúry, krajčírky, opravy nárazníkov, výroba kulís, reklamných pútačov, kurzy, koučing, psychológ, cukrárne, ... more živnostníkov.
O to nejde, že fungujú z domu, chyba je inde.
a čo tak korona home office tých čo majú kancelárie vo veľkých firmách? je to v poriadku?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
bjuty smis
že ty ešte nepodnikáš...
a z čoho to všetko zaplatia ?
Nie, nepodnikám...už je neskoro a ani sa mi nechce.

Ale šak ja chápem, že všetko sa odvíja od prosperovania...čiže sa na všetko musí aj zarobiť.
Lenže je podľa teba v poriadku, ak firma prosperuje, majiteľ a konateľ si vyplatia odmeny, jazdia na súkromnopodnikateľských autách (ich manželky-priateľky detto), no pritom zamestnaci fungujú za minimálnu mzdu ???????????

Ty podnikáš ? Ak dobre pamätám, tak áno.
Hento vyššie uvedené ? Vieš ty, že koľko ľudí poznám osobne, čo takto fungujú ?...a to z oboch strán...čiže aj podnikateľov a aj zamestnancov.
nevymýšlaj si....napíš jednu jedinú takú fy....kde sa takto majitel chová a zamestnanci sú na minimálke...

ja nepodnikám...ked sa teraz venuješ bodliakovi asi si zabudol, že pred ním si mne nadával do manažérov ))
ja som prosím pekne momentálne šťastne nezamestnaný...vdaka covidu
ale kedže rozumime ekonomike, na majitľa fy nenadávam...ani nato. že má drahý hybrid lexus a 2 x do roka je v ománe..
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
nevymýšlaj si....napíš jednu jedinú takú fy....kde sa takto majitel chová a zamestnanci sú na minimálke...

ja nepodnikám...ked sa teraz venuješ bodliakovi asi si zabudol, že pred ním si mne nadával do manažérov ))
ja som prosím pekne momentálne šťastne nezamestnaný...vdaka covidu
ale kedže rozumime ekonomike, na majitľa fy nenadávam...ani nato. že má drahý hybrid lexus a 2 x do roka je v ománe..
Holt, ja za to nemôžem, že si nepamätáš...
Už som pár krát spomenul, že napríklad moja 1/2ka pracuje za minimálku...a to je ešte na tom dobre, nakoľko má (plus pár ďalších) zmluvu na dobu neurčitú. Väčšina je totiž len na dohodu.

Na podliaka ja zvysoka seriem...on sa realizuje...za XX dní mi stihol urvať vyše 1000 negatívnych.
Si zabudol, že to nie som ja, ktorý začne konflikt ? Si zabudol, že ako si ma tituloval ?
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
buchač
kopretinka
buchač
sídlo firmy v žiadnom prípade v mieste trvalého bydliska.
A kde teda?
KDE ???
Kuwa, šak nech si prenajme nejakú kancelmáriu...a nie aby klienti chodili do paneláku.....či ???
Za mojim mužom žiadni klienti nechodia.
Čo máš ďalšie?
Napríklad to, v čom podniká ?
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
bjuty smis
nevymýšlaj si....napíš jednu jedinú takú fy....kde sa takto majitel chová a zamestnanci sú na minimálke...

ja nepodnikám...ked sa teraz venuješ bodliakovi asi si zabudol, že pred ním si mne nadával do manažérov ))
ja som prosím pekne momentálne šťastne nezamestnaný...vdaka covidu
ale kedže rozumime ekonomike, na majitľa fy nenadávam...ani nato. že má drahý hybrid lexus a 2 x do roka je v ománe..
Holt, ja za to nemôžem, že si nepamätáš...
Už som pár krát spomenul, že napríklad moja 1/2ka pracuje za minimálku...a to je ešte na tom dobre, nakoľko má (plus pár ďalších) zmluvu na dobu neurčitú. Väčšina je totiž len na dohodu.

Na podliaka ja zvysoka seriem...on sa realizuje...za XX dní mi stihol urvať vyše 1000 negatívnych.
Si zabudol, že to nie som ja, ktorý začne konflikt ? Si zabudol, že ako si ma tituloval ?
ja sa nepýtam na fy, kde sú aj zamestnaci s minimálkou
ale na fy, kde všetci majú minimálku a majitel sa chová ako si opísal...

nezabudol.. len som sa bránil pred tvojími urážkami,
ale načo ťahať staré somariny.....ako vraví tvoj predseda vlády :
nepokazme si to !!!! )))))))
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač
kopretinka
buchač
kopretinka
buchač
sídlo firmy v žiadnom prípade v mieste trvalého bydliska.
A kde teda?
KDE ???
Kuwa, šak nech si prenajme nejakú kancelmáriu...a nie aby klienti chodili do paneláku.....či ???
Za mojim mužom žiadni klienti nechodia.
Čo máš ďalšie?
Napríklad to, v čom podniká ?
A nie je to jedno? Sídlo firmy musí mať každý podnikateľ/živnostník .
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
A nie je to jedno? Sídlo firmy musí mať každý podnikateľ/živnostník .
...tak to si píš, že to nie je jedno !!! Mne teda určite nie.
0 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač
kopretinka
A nie je to jedno? Sídlo firmy musí mať každý podnikateľ/živnostník .
...tak to si píš, že to nie je jedno !!! Mne teda určite nie.
Tak daj návrh na zmenu zákona.
Mýliš si sídlo a miesto podnikania.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kopretinka
buchač
kopretinka
buchač
kopretinka
buchač
sídlo firmy v žiadnom prípade v mieste trvalého bydliska.
A kde teda?
KDE ???
Kuwa, šak nech si prenajme nejakú kancelmáriu...a nie aby klienti chodili do paneláku.....či ???
Za mojim mužom žiadni klienti nechodia.
Čo máš ďalšie?
Napríklad to, v čom podniká ?
A nie je to jedno? Sídlo firmy musí mať každý podnikateľ/živnostník .
sídlo musí akceptovať živnostenský úrad
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
buchač
kopretinka
A nie je to jedno? Sídlo firmy musí mať každý podnikateľ/živnostník .
...tak to si píš, že to nie je jedno !!! Mne teda určite nie.
Tak daj návrh na zmenu zákona.
Mýliš si sídlo a miesto podnikania.
Toto nemá význam....ja idem vo všeobecnej rovine a tu sa idete realizovať vo svojich konkrétnostiach.
Nič si nemýlim...koľko je podnikateľov, čo majú sídlo a aj miesto podnikania v paneláku ?
Mám za to, že na celom Slovensku ich bude pekných pár tisíc....
Koľkí z nich sú aj tu na Porade ? Si myslíš, že sa niekto prizná ?...a ja ich menovať nebudem.

...a ozaj..preštuduj si niečo o zákonoch, legislatívnom procese.
0 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Tak si založ živnosť a daj si sidlo a miesto podnikania aj prevádzku na trvalom bydlisku,keď ťa to tak serie.Môžeš si tam fidlikať tie svoje výrobky pekne poctivo na živnosť,a potom z toho zaplatiť dane.
A prečo by sa mali priznávať? Akurát tebe nebodaj?
Prečo by účtovník nemohol podnikať doma.Si myslíš,že tí,čo majú niekde prenajaté kancle,si nevezmú domov ten hajzelpapier? Kávu? Kávovar? Chladničku? PC? Nábytok? A Keď má kancel,ešte aj phm si dá do nákladov.

Ja idem tiež vo všeobecnej rovine,ak chceš niečo zmeniť v zákonoch,tak choď do konkrétností,keďže máš legislatívu naštudovanú,tak konkrétne vieš,ako sa to robí.
7 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
kopretinka
buchač
sídlo firmy v žiadnom prípade v mieste trvalého bydliska.
A kde teda?
KDE ???
Kuwa, šak nech si prenajme nejakú kancelmáriu...a nie aby klienti chodili do paneláku.....či ???
Teda sidlo firmy a prevadzka je teda dobry rozdiel
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

lujza.j
Moj trener ma sukromne fitko doma...sidlo firmy ma mat kde?!
Fitko ziadna garaz....jeden rodinny dom fitko v druhom byva...
Ak to robil legalne musel mat tie priestory vynate z bytovych priestorov a prekvalifikovane na nebytovy priestor. Robi sa to
bezne aj v bytoch. Ked sa tam zriadi prevadzka.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Živnostníci, ktorí nemajú prevádzkareň, majú miesto podnikania uvedené v živnostenskom registri, totožné s adresou trvalého bydliska

Juraj, nehádž všetkých živnostníkov do jedného vreca ... Účto robím doma od roku 2003, pre podklady si zväčša chodím do firiem, klientov ku mne chodí menej ako návštev k susedom (nebudem platiť prenájom kancelárie, keď mi po odchode dcér zostal volný byt) ... A čo sa týka výdavkov, uplatňujem si výdavky paušálom, ak ti tento pojem niečo hovorí ...
A mám tie priestory legálne - doplnené pre alaya, platím za jednu miestnosť zvýšenú daň z nehnutelnosti.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

veronikasad
Živnostníci, ktorí nemajú prevádzkareň, majú miesto podnikania uvedené v živnostenskom registri, totožné s adresou trvalého bydliska

Juraj, nehádž všetkých živnostníkov do jedného vreca ... Účto robím doma od roku 2003, pre podklady si zväčša chodím do firiem, klientov ku mne chodí menej ako návštev k susedom (nebudem platiť prenájom kancelárie, keď mi po odchode dcér zostal volný byt) ... A čo sa týka výdavkov, uplatňujem si výdavky paušálom, ak ti tento pojem niečo hovorí ...
A mám tie priestory legálne - doplnené pre alaya, platím za jednu miestnosť zvýšenú daň z nehnutelnosti.
Veronika. Preco pre mna? Ja s tym nemam ziaden problem. Nechapem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať