Zavrieť

Porady

buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Niektorí ľudia sú ako oblaky. Keď nevidím v debate ich nick, hneď je krajší deň. ...viac
Žabinka
samozrejme že reakcie psa môžu byť rôzne.. ja sa vo všeobecnosti psov bojím, aj keď sami máme psicu.. a keď ide oproti mne pes bez pána, nie je mi všetko jedno.. ale v slušnej spoločnosti sa takto veci neriešia.. obzvlášť, ak ozaj tie psíky ležali na lúke a neohrozovali nikoho, možno sa aj báli keď boli stratené, v slušnej sooločnosti by ich odchytili a skúsili nájsť majiteľa, napr. podľa čipu.. odborník, typu poľovník, by hádam mal vedieť rozlíšiť či je pes agresívny alebo vystrašený..
Ideme ďalej ? Nuž poďme...

Čo je to slušná spoločnosť ohľadom psov ? Slovensko ? Nuž ako sa to vezme...ale ja by som za seba povedal, že rozhodne nie je psíčkarská obec slušnou obcou. Samozrejme, že vravím vo všeobecnosti.
Pes je len pes...horšie je to z majiteľom.
Je slušný majiteľ psa, ktorý ho patrične nazabezpečí a ten mu ujde ?
Je slušný majiteľ psa, ktorý pustí psa z vôdzky a dokonca bez náhubku niekde na sídlisku ?
Je slušný majiteľ psa, ktorý nedbá na čas a signály psa, takže sa pes vykadí vo výťahu a pred barákom ?...kde následne vyžínače rozmetajú trus do širokého okolia.

Poľovník môže byť, no nemusí byť majiteľ psa...rozlíšenie agresivity je špecifické. Jeden pes dá výstrahu a druhý zaútočí bez varovania.
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

x svedkov tam potvrdilo, že psy boli kľudne a ležali....majú to natočené

čo sem ťaháš svoje fantasmagórie ? keby boli agresívne, nik nepovie na postup tých dementov ani slovo....
.
za aký kratší koniec by som s tebou ťahal ?
ty si psíčkar, alebo poľovník ?
Naposledy upravil bjuty smis : 14.09.20 at 22:11
0 0
buchač buchač

Niektorí ľudia sú ako oblaky. Keď nevidím v debate ich nick, hneď je krajší deň. ...viac
bjuty smis
x svedkov tam potvrdilo, že psy boli kľudne a ležali....majú to natočené

čo sem ťaháš svoje fantasmagórie ? keby boli agresívne, nik nepovie na postup tých dementov ani slovo....
.
za aký kratší koniec by som s tebou ťahal ?
ty si psíčkar, alebo poľovník ?
Natočené ?
Plátky z veľkou radosťou pripoja takéto videá. Prečo nie je k tým článkom pripojené video ? Ja som ho nejak nepostrehol.

Keby ?
Keby pes neserondial, tak by praskol.
Keby strelci porušili zákon, tak by boli obvinení.

Ja som lovec...
Naposledy upravil buchač : 14.09.20 at 22:22
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nuž - musím potvrdiť, čo napísali pred tebou, buchač, o videu. Dávali to i (tuším) v KRIMI na Hnojke. Tie psy naozaj ležali. Prifrčali na aute poľovníci; vytiahli flinty a prvého odpráskol asi z 10m. Druhý to dostal o kus ďalej. Čo je ale zarážajúce! Video - amatérske - bolo filmované z nejakej budovy, ktorá bola cca 50 m od tých psov. Takže sa teraz ja pýtam teba - porušili zákon? Podľa mňa ÁNO, pretože strieľali v bezprostrednej blízkosti nejakej budovy, nejakých ľudí. Inými slovami - mohlo by sa jednať aj o všeobecné ohrozenie. Oháňaš sa pravidlami - tak si (pre istotu) preštuduj, KEDY a v AKEJ vzdialenosti od obytných a verejných budov môžu použiť zbraň? Pripomeniem ti! Zákon 274/2009 §29, ods.1, písm.f: "usmrtiť v poľovnom revíri voľne sa pohybujúceho psa vo vzdialenosti väčšej ako 200 m od najbližšej pozemnej stavby; to sa nevzťahuje na poľovníckeho psa a na psa, ktorý má nasadený obojok alebo prsný postroj, pričom tieto musia byť vo výraznej farbe odlišnej od farby jeho srsti,".

Okrem toho - keďže tam bola budova s voľným prístupom ľudí - NEBOL to POĽOVNÝ REVÍR! zze/2009-274/29/1/f
Naposledy upravil misoft : 14.09.20 at 23:26
0 0
buchač buchač

misoft
Tie psy naozaj ležali.
Máš pravdu..psi len ležali.
Inými slovami - zákon vraví, že pes sa musí pohybovať a nie ležať, aby sa naň mohlo strieľať. Takže poľovníci tých psov mali najprv nejak povzbudiť k tomu, aby sa dali do pohybu a až potom páliť....

Porušili zákon ?
Inými slovami - prečítaj si, čo si napísal a následne si porovnaj s citáciou zákona.

Keď mi už pripomínaš, nuž ja pripomeniem, že uvedený zákon/§ má v texte aj odkazy na iné zákony.
Inými slovami - nie vždy platí jeden zákon na všetko.

....s tým voľným prístupom ľudí si ma veru dostal...aj s tým poľovným revírom.
Inými slovami - zavčas rána takto vtipkovať ?

P.S.:
Prestaň vypisovať hento spojenie - " Inými slovami " - som si všimol, že ho často používaš...nechaj si pre iných, trebárs na doma.

P.S.:
...apropó...novelizácia poľovného zákona nie je práve najlepšia.
Inými slovami - predchádzajúci zákon bol v tomto bode oveľa lepší, prísnejší.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
V Polomke úradovali poľovníci: Desivá poprava zatúlaného Maxa a Bruna

https://www1.pluska.sk/regiony/nechu...itm_position=6

Veľmi dobré riešenie...schvaľujem a to na 1000% rozhodnutie !!!

Samozrejme, že buzeranti z " mienkotvorného " časopisu tejto udalosti dali aj " primeraný " titulok.
...že koľko besných diskutujúcich sa " vyjadrilo " , tak to ani nevravím. Pindajú, ale zákony nepoznajú.
Za to ťahanie za autom a odhodenie by si tí kovboji zaslúžili trest.
Ak ulovia nejakú zver, tak tam onanujú jak spití idioti s nejakými vetvičkami, ale hentak idú ťahať za autom? Tam mali za krk pripnúť toho poľovníka, nech sa povozí.
PS: vytiahol si pitbula. No super, ak sa to teda stalo. Ale ak by to bol nedajbože vymyslený príklad, tak si zvolil práve veľmi mierumilovného psa k človeku. Ak by to bol taký zúrivý nemecký ovčiak, nedajbože ešte tristokrát prekrížený a teda hlúpy ako poleno, alebo stredoázijský ovčiak, ktorý sa dokonca ani neodporúča na výcvik, alebo taký rozzúrený rotvailer, ktorý sa používal aj vo vojne na stráženie objektov, lebo má jednu špecifickú vlastnosť. Tou vlastnosťou je to, že útočí úplne v tichosti, až keď nemôže prekonať fyzickú prekážku /napr. plot/ tak vtedy začne "pomerne dudlavo brechať".
Pitbuly sú viac menej umelo vytvorený "kult", nakoľko sa používajú na psie zápasy. Ten pes má vrodený pud lovenia, ale VOČI ZVIERATÁM, nie voči človeku. Ak sa vyslovene nevedie a necvičí aj na útok proti človeku, tak je to jeden z mála psov vzhľadom na jeho genetickú a nervovú výbavu /má nedokonalo vyvinutú periférnu sústavu, čo je jeho veľká výhoda/, ktorý je vhodný napr. k malým deťom /narozdiel od takého ČV, kde je vyslovene uvádzané, že nie je vhodný k malým deťom/. Dokonca s pitbulami sa robia canisterapie pre maličké postihnuté deti. Ak by také dieťa chytilo za chvost cudzieho československého vlčiaka, tak je to to posledné, čo by v živote urobilo. Pitbula môže chytať do aleluja, lebo to poriadne necíti.
Ale keď sa povie na Slovensku pitbull, tak si predstavme 80-kilovú obludu čo zožrala aspoň 5-tich ľudí a chcela 6-teho /Buchača :-))))))/.
Mimochodom pikoška - práve na tie brutálne zápasy, ktoré končia častokrát smrťou jedného zo psov sú najvhodnejšie pitbuly okolo 16-20 kíl. To veľké hovädo by sa moc nenasúťažilo /nakoľko by bolo prvé "dole"/.
Naposledy upravil Nandrolon : 15.09.20 at 07:02
0 0
buchač buchač

Nandrolon
Za to ťahanie za autom a odhodenie by si tí kovboji zaslúžili trest.
S tým sa dá súhlasiť...
0 1
Nandrolon Nandrolon

Fakt pochybujem, že to boli tí slušní poľovníci. Verím, že tí by sa predsa len správali k mŕtvej HOCIJAKEJ zveri ináč.
https://mybystrica.sme.sk/c/22402806...?ref=av-center
http://www.stcity.sk/zatulanych-psik...myselny-tyran/
0 0
Nandrolon Nandrolon

Zase jedno videjko, ktoré muselo viacerých nas*ať

1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

[QUOTE="buchač"]
misoft
...............
Inými slovami - zákon vraví, že pes sa musí pohybovať a nie ležať, aby sa naň mohlo strieľať. Takže poľovníci tých psov mali najprv nejak povzbudiť k tomu, aby sa dali do pohybu a až potom páliť....

Porušili zákon ?
Inými slovami - prečítaj si, čo si napísal a následne si porovnaj s citáciou zákona.
.........................
Vieš Ďuri - ty si ako stará, zhrdzavená koruhvička, otáčajúca sa podľa TVOJHO vetra.
A) Polomku poznám - žil som a pracoval som 10 rokov na Horehroní, v Polomke mám dokonca príbuzných, takže to tam POZNÁM.
B) Ten priestor - lyžiarsky vlek - je ešte v katasteri Polomky a nie je to poľovný revír, pretože už dávno ten vlek tam je.
C) Môj budúci (možno ) zať je poľovník a pracuje v lesoch. Keď toto videl - len konštatoval, že tento prípad je na prokurátora. Povedal, že na 100% to nie sú tí "správni" poľovníci (mal na mysli rôznym spôsobom nadobudnuté členstvo v poľovníckom združení).
D) Potvrdil, že sa dopustili tr.činu - dôvody (už som uviedol:
1) strieľali na ležiaceho psa;
2) strieľali vo vzdialenosti MENŠEJ ako 200m od najbližšej budovy;
3) tým, že tie psy boli v blízkosti budovy - mohli niekomu patriť - ani sa nepresvedčili, čo niekomu patria
4) streľbou sa mohlo stať, že strela (ak by minula cieľ) sa mohla prípadne odraziť a zasiahnuť ČLOVEKA - a to je aj ohrozenie ľudí - a to už je všeobecné ohrozenie.
5) K ťahaniu mŕtvych psov po zemi a odhodenie niekam - bolo to neetické (ťahanie), pohodenie psov kdesi do prírody - bolo to aj z hľadiska porušovania ochrany prírody.

On len dúfa (pretože sa vie, ktorí Polomčania to boli), že pekne zasadnú na lavicu obžalovaných, dostanú flajster, pokutu a prídu o poľovnícke lístky, vylúčia ich z poľovníckeho združenia a ZHABÚ im ich zbrane a prídu o zbrojáky.
6 0
buchač buchač

...ach jo...absolútne si ma nepochopil.
ALE nevadí.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Už sa tu raz riešil podobný problém v téme.
Poľovníci ...
Ja s nimi iba jednu hororovú príhodu, išli sme s mng v zime za mesto na prechádzku s vlčiakom po štátnej ceste v zime, nasnežené, bol pri nohe na vôdzke, mal košík, to bolo ešte pred našou tridsiatkou, nedeľa, vonku ani živáčika, keď z vinohradu vyletela embéčka na dvoch kolesách, ani sa neunúvali pred vstupom na cestu zastaviť, či niekto nejde. Išli sme v rovnakom smere. Zastavili rýchlo ako len mohli a začali na nás mieriť. Od hláv postupne na psa, už sme sa inštinktívne chceli vrhnúť do priekopy. Ešte chvíľu mierili, potom to zbalili.
Triezvi byť nemohli.
Podľa ŠPZ sme ich neskôr spoznali, boli z našej MČ, rodina známa fa, a poľovníci bývali spriatelení aj s inými ..., tak sme to nechali tak.
Ja poľovníkov kvôli tomuto nemusím, ale nezovšeobecňujem. .
S nasledujúcimi sme chodievali s deťmi do blízkych polí, pribudol zamaskovaný posed, potom sme ich už nepúšťali navoľno, pretože bolo cítiť ako ten posed pomaly vibroval od rozkoše, kedy ich odopneme.
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

urobte si pohodlie, prosím
https://dobrespravy.eu/20-zlatych-fo...ieho-problemu/
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
ALE nevadí.

to nikto...

ako môžeš to svinstvo obhajovať

a ešte na 1000 % ????
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Žabinka
samozrejme že reakcie psa môžu byť rôzne.. ja sa vo všeobecnosti psov bojím, aj keď sami máme psicu.. a keď ide oproti mne pes bez pána, nie je mi všetko jedno.. ale v slušnej spoločnosti sa takto veci neriešia.. obzvlášť, ak ozaj tie psíky ležali na lúke a neohrozovali nikoho, možno sa aj báli keď boli stratené, v slušnej spoločnosti by ich odchytili a skúsili nájsť majiteľa, napr. podľa čipu.. odborník, typu poľovník, by hádam mal vedieť rozlíšiť či je pes agresívny alebo vystrašený..
Ako sa riešia v slušnej spoločnosti?Ako sa napriklad riešia psy/2 50 kg/ v mojej záhrade každé ráno pomaly ked majitelia sladko spia a na telefony zo zásady nereagujú?
1 0
buchač buchač

bjuty smis
buchač
ALE nevadí.
to nikto...
ako môžeš to svinstvo obhajovať
a ešte na 1000 % ????
By si bol prekvapený, koľko jedincov súhlasí...a aj tu na Porade, len sa akosi stránia vyjadriť svoj názor. Reálny život ani nevravím...

Vieš, čo je zaujímavé ?
Že ak dôjde k odstreleniu psa v prírode, kde majiteľ zanedbal všetky svoje povinnosti a udalosť je zverejnená (pitvaná do podrobností) v mainstreame, tak pri článkoch zvyčajne býva aj (výživná) " diskusia ".
Ak ale dôjde k útoku psa, tak mainstream len konštatuje a diskutéri mlčia...teda ak vôbec je diskusia otvorená.
Ako môžu psíčkari takéto svinstvo obhajovať ?

Si už videl, zažil, počul trebárs aj sprostredkovane, že by nejaký psíčkar dostal pokutu za nedodržanie zákona ?...lebo ja veru teda nie.
Si už videl, že psíčkar porušil zákon bez pokutičky ? Lebo je veru hej, a to nie raz...naposledy spomínaná udalosť v lese. Videl som už aj to, že pes sa veselo ihral v detskom pieskovisku...a aj si tam uľavil. Majiteľa ani len nehlo ho okríknuť...keď som ho na to upozornil, tak mal ešte problémy a mudroval...

Vrátim sa ešte k Polomke.
Starší pes bol po dlhej ceste unavený. Nezisťoval som a ani sa mi nechce, ale vystávajú otázky, ktoré v článku nevidím :
Kde býva majiteľ psov, keď títo sa objavili v Polomke ?
Ako sa psy dostali z domu (dvora, koterca), cez plot ?
Koľko kilometrov prešli ?
Koľko dní sa túlali ?
Nestrhli po ceste nejakú zver ?

Už je jasnejšie, že prečo nechápete ?
Už chápeš, prečo súhlasím s takýmto konaním (NIE však s tým nasledovným, čo dotyční urobili) ?
Vieš, koľko túlavých psov sa pohybuje v lesoch ?
1 1
Nandrolon Nandrolon

Nechce sa mi znovu čítať tie články, ktoré som tu postoval z toho obdobia, keď sa to stalo, ale príde mi, že sa túlali pár hodín 3-4...
Tak som kukol, zabralo mi to cca 20 sek., citujem: "Polícia v Brezne vyšetruje ohavný prípad, ktorý sa stal 8. mája okolo obeda v areáli lyžiarskeho strediska Bučnik.........Ročný Max a trinásťročný Bruno ušli majiteľom v noci na piatok 8. mája.

A na 99% platí u všetkých psov, že pes mimo domova a teritória je plachý a nikdy svojvoľne neútočí bez podnetu.
Okrem toho zdá sa, že boli čistokrvné, takže tie sú takpovediac najmúdrejšie a aj najmenej "svojvoľne" nebezpečné.
Nejaký 100x prekrížený malý orech čo ho od zeme nevidno ťa napadne rýchlejšie. Naposledy som mal takého čokla toto leto zakusnutého v dlhej trekovej nohavici pri jazde na bicykli, ani som nezastavil iba dvihol nohu k riadidlu a modlil sa, až mi nevbehne pod koleso, lebo by z neho bola placka. Samozrejme srdcový tep sa mi zvýšil :-) a došlo aj k vyplaveniu adrenalínu. S človekom to vždy niečo urobí.
Naposledy upravil Nandrolon : 16.09.20 at 07:44
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Nechce sa mi znovu čítať tie články, ktoré som tu postoval z toho obdobia, keď sa to stalo, ale príde mi, že sa túlali pár hodín 3-4...
Tak som kukol, zabralo mi to cca 20 sek., citujem: "Polícia v Brezne vyšetruje ohavný prípad, ktorý sa stal 8. mája okolo obeda v areáli lyžiarskeho strediska Bučnik.........Ročný Max a trinásťročný Bruno ušli majiteľom v noci na piatok 8. mája.

A na 99% platí u všetkých psov, že pes mimo domova a teritória je plachý a nikdy svojvoľne neútočí bez podnetu.
Okrem toho zdá sa, že boli čistokrvné, takže tie sú takpovediac najmúdrejšie a aj najmenej "svojvoľne" nebezpečné.
Nejaký 100x prekrížený malý orech čo ho od zeme nevidno ťa napadne rýchlejšie. Naposledy som mal takého čokla toto leto zakusnutého v dlhej trekovej nohavici pri jazde na bicykli, ani som nezastavil iba dvihol nohu k riadidlu a modlil sa, až mi nevbehne pod koleso, lebo by z neho bola placka. Samozrejme srdcový tep sa mi zvýšil :-) a došlo aj k vyplaveniu adrenalínu. S človekom to vždy niečo urobí.
ale taká divá sviňa ak jej zdvihne tlak túlavý pes, tak ubehne pár desiatok kilometrov a AMO je zase o kus dalej. Primárne by mal byť riešený majiteľ psov čo si ich nezabezpečil (občiansky zákonník rieši že nesmieš nikoho akokoľvek zo svojho pozemku obmedzovať v jeho právach) A až sekundárne by mali byť riešení strelci (logika ak by tam tie psy neboli tak ich nestrieľajú) A to už nehovorím o tom že psy aj lišky napadnuté besnotou sú veľmi krotké Mali vytetované na čele kedy boli naposledy očkované proti besnote?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Majiteľ psov nebude reálne riešený nijako, lebo nikomu nespôsobili žiadnu škodu. Je nejaký konkrétny postih za "ujdenie"/nezabezpečenie psa, ktorý nikomu nespôsobí škodu, pobehuje po verejnom priestranstve a keby nebol zastrelený tak sa normálne vráti majiteľovi?
Je jasne určené, kedy poľovník môže zastreliť psa. musí nemať obojok, musí byť neviem koľko metrov od obydlia atď.
Tu bolo porušené komplet všetko, vrátane jeho odťahu a pohodenia mršiny.
Je to akoby poľovník odstrelil kóliu, ktoré sú častokrát prítomné navoľno pri horských chatách a spia na lúke kľudne 70m od chaty tak, že majú dobrý výhľad do údolia.
Ale nejdem sa už k tomu vyjadrovať, nemá to zmysel.
0 0
buchač buchač

Nandrolon
Majiteľ psov nebude reálne riešený nijako, lebo nikomu nespôsobili žiadnu škodu. Je nejaký konkrétny postih za "ujdenie"/nezabezpečenie psa, ktorý nikomu nespôsobí škodu, pobehuje po verejnom priestranstve a keby nebol zastrelený tak sa normálne vráti majiteľovi?
Je jasne určené, kedy poľovník môže zastreliť psa. musí nemať obojok, musí byť neviem koľko metrov od obydlia atď.
Tu bolo porušené komplet všetko, vrátane jeho odťahu a pohodenia mršiny.
Je to akoby poľovník odstrelil kóliu, ktoré sú častokrát prítomné navoľno pri horských chatách a spia na lúke kľudne 70m od chaty tak, že majú dobrý výhľad do údolia.
Ale nejdem sa už k tomu vyjadrovať, nemá to zmysel.
Samozrejme, že je postih...ono stačí pozrieť zákon.
§ 4 Vodenie psa
https://www.epi.sk/zz/2002-282#p4

Kto poruší zákon o niektorých podmienkach držania psov udeliť blokovú pokutu až do výšky 33 eur. Pokuty za nedodržanie zákona môže udeliť aj obec a to až do výšky 165 eur.

Ja jasné, že nie iba poľovník môže odstreliť psa...ono sa stačí pozrieť na zákon - nutná obrana a krajná núdza.

Niekedy niektorí volajú po tzv. farmárskom zákone (ak sa nemýlim, aj ty medzi nich patríš)...ja s ním súhlasím tiež. Ak by bola schválená nejaká obdoba, tak to by len začalo tóčo.

Je jasne určené, že za psa zodpovedá majiteľ psa, ktorý porušil všetko na komplet !!!
Že mu psi ušli, chudákovi ? ...a to koho zaujíma ?
Ak by sa niečo prihodilo, tak potom čo by bolo ? To by už nebol ohavný čin, ako Tupky napísali ?
Lenže každý vidí len to odstrelenie, no nepozerá na okolnosti.
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať