Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

porovnaj so super, hyper, MHD a pod.
50.png  
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Balík: Pacienti v těžkém stavu mají až extrémní rozměry. Lidi jsme strašně vystrašili

Testujeme tisíce lidí denně, stojí to tři čtvrtě miliardy měsíčně a výsledkem je 71 pacientů v těžkém stavu. U nás je jich šest, mají spoustu rizikových faktorů, říkám tomu intenzivní obezitologie, líčí Martin Balík z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny VFN. Proč teď v Česku tak rychle přibývá pozitivně testovaných? A kdo je typickým kandidátem na vážný průběh nemoci covid-19? Na celý rozhovor se podívejte na www.dvtv.cz

0:00 / 6:32
.
Ešte viac ma však zaujali 2 príspevky pod videom.

"David Bart
Pred 1 týždňom
“Říká vám něco chřipková epideme v letech 1995/96? Musel jsem si to po přečtení příspěvku v jedné diskusi pod článkem sám vygooglit.
O co tehdy šlo - v České republice tu zimu v průběhu cca tří měsíců onemocnělo (tedy skutečně onemocnělo s jasnými klinickými příznaky a muselo vyhledat lékaře) 1,1 MILIONU lidí. Kolik lidí bylo ve skutečnosti nakaženo nikdo neví, protože nikdo netrasoval a netestoval na přítomnost viru, v té smršti tisíců nových případů denně to snad ani nešlo.
A teď to nejzávažnější - tehdy nový kmen chřipky H3N2 byl značně ničivý (aspoň v intencích "běžné" chřipky), 90 tisíc lidí (tedy 8%) mělo velmi vážný průběh nemoci a 12 000 lidí zemřelo (1,1%!!, běžně má chřipka cca 0,1%).
Staří lidé tehdy padali jak mouchy bez větší pomoci v domovech důchodců, zdravotnictví bylo totálně zahlceno. Tato epidemie dokonce výrazně vychýlila dlouhodobé statistiky úmrtnosti, ze kterých rok 1995 výrazně vystupuje.
Paradox?
Dnes o tom prakticky nikdo neví. Novinářům to tehdy asi nepřišlo dost šokující. Lidé měli možná jiné starosti. Snad to bylo absencí hysterizujících sociálních sítí. Kdo ví.
Chci tím jen naznačit, že jsme i v relativně nedávných dobách ustáli mnoho špatného. A ustojíme i tohle. Chce to zachovat chladnou hlavu, nepanikařit, ustát mediální smršť i zoufalou nekompetenci stávající vlády. Vše se v dobré obrátí!
.
Petr Novák
Pred 2 týždňami
Díky bohu za tyto pragmaticky uvažující lidi. Pan Balík vlastně neříká nic jiného než spousta dalších lékařů a odborníků, jejichž názor bohužel hodně zanikl v té celospolečenské davové psychóze do které nás dostala především media.
Nikdo asi nezpochybňuje ta prvotní opatření kdy nikdo nevěděl co bude a neměli jsme relevantní data. To je dnes jiné. Dnes už víme, že smrtnost je někde na úrovni agresivnějšího kmenu chřipky a tudíž ta panika a hysterie nejsou na místě. Obezřetnost ano.
My jsme si jenom na jaře koupili čas před tím co prostě přijde a přijít musí. A to se děje teď. Nelze každé tři měsíce zavírat ekonomiku a uvrhnout lidi do plošné karantény. Ekonomické, sociální ale i zdravotní dopady takového chování by ve výsledku mnohonásobně převýšily škody které může Covid potencionálně napáchat.
Vždy se ptám sám sebe, co by se stalo na přelomu roku 95/96 kdybychom tehdy podlehli stejné davové psychóze jako dnes. Tehdy během 7-8 týdnů onemocnělo agresivním kmenem chřipky 11% české populace. Když to vydělím řekněme třeba počtem dní za dva měsíce, tak to bylo přes 18 tisíc nakažených každý den. A chřipka je poměrně závažné virové onemocnění, které je schopné zabít i zdravé a silně jedince a způsobit i dlouhodobé zdravotní následky. Do nemocnice se tehdy dostalo kolem 90 tisíc lidí s vážnými komplikacemi. To je 1500 hospitalizací každý den. Zemřelo 12 000 lidí. To je 200 lidí každý den. I tehdy byl systém zdravotní péče zahlcen. Ale tehdy to nikoho moc nezajímalo. Žádná hysterie se nekonala.
Je to možná tvrdé, ale lidé prostě umírají a končí v nemocnicích. Já mám takový dojem z celého Covidu, že mnozí měli pocit, že před Covidem se neumíralo a v nemocnicích bylo prázdno, měli jsme je jenom na parádu. A dnes tito lidé se zděšením sledují každý den statistiku, že třeba 3 lidi zemřeli s Covidem a dalších 20 bylo hospitalizováno. Už ale jaksi zapomínají, že ten samý den zemřelo dalších 300 lidí.
Prostě tohle je první vlna, nikoliv žádná druhá. Její náraz teprve přijde a ano, někteří lidé zemřou, někteří lidé skončí s vážnými komplikacemi v nemocnici, někteří budou mít i dlouhodobé zdravotní komplikace. Stejně tak to bude výzva a nelehké 2-3 měsíce pro lidi pracující ve zdravotnictví. Taková je krutá realita života a my bychom se na to především měli připravit mentálně.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Išlo o časť rozhovoru, celý v dĺžke 23 min tu
https://video.aktualne.cz/dvtv/balik...60cc47ab5f122/
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Proč teď v Česku tak rychle přibývá pozitivně testovaných?
Koho zaujíma Česko ?????
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Vždy se ptám sám sebe, co by se stalo na přelomu roku 95/96 kdybychom tehdy podlehli stejné davové psychóze jako dnes. Tehdy během 7-8 týdnů onemocnělo agresivním kmenem chřipky 11% české populace. Když to vydělím řekněme třeba počtem dní za dva měsíce, tak to bylo přes 18 tisíc nakažených každý den. A chřipka je poměrně závažné virové onemocnění, které je schopné zabít i zdravé a silně jedince a způsobit i dlouhodobé zdravotní následky. Do nemocnice se tehdy dostalo kolem 90 tisíc lidí s vážnými komplikacemi. To je 1500 hospitalizací každý den. Zemřelo 12 000 lidí. To je 200 lidí každý den. I tehdy byl systém zdravotní péče zahlcen. Ale tehdy to nikoho moc nezajímalo. Žádná hysterie se nekonala.
Ty si mala v tej dobe počítač ? Myslím si, že veru nie...
Samozrejme, že sa nekonala....veď debilný Book Fasov neexistoval....veď ako by mohol, keď internet bol v plienkach.
------------------------------------
Sociální sítí Facebook se momentálně šíří velmi zavádějící status, který srovnává dvě epidemie. Respektive epidemii chřipky v; roce 1995 a pandemii koronaviru SARS-CoV-2 způsobující onemocnění COVID-19 dnes. „Chřipka 1995 v Česku: 1,1 nakažených, 12 tis zemřelých. Kde byly zákazy, roušky a hysterie?“

Toto vyznění je poměrně zavádějící. Je pravdou, že jeden zdroj uvádí, že „v letech 1995 až 96 bylo v průběhu chřipkové epidemie postiženo zhruba 11% obyvatel České republiky. Během sedmi týdnů bylo nahlášeno více než 90 000 komplikací a došlo k více jak 12 000 úmrtím. Jiné statistiky však hovoří o něčem jiném. Například Ústav zdravotnických informací a statistik hovořil v roce 2000 o 5 tisících úmrtí obecně následkem respiračních onemocnění. I pozdější odhady byly opatrnější. „V roce 1995 tady byla epidemie sezónní chřipky, kde jsme zaznamenali exces, tedy nárůst úmrtí celkový o téměř 6 tisíc případů, čili to byla, myslím si velká epidemie zapříčiněná tehdy virem H3N2,“ řekl v roce 2013 tehdy hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta.

I tak se jedná o velká čísla. Opravdu tu však nebyla taková „hysterie“ a zákazy? Televizní noviny 12. prosince 1995 informovaly o uzavření všech škol kvůli epidemii chřipky. Tehdy bylo štěstí, že prázdniny předcházely běžným prázdninám o Vánocích, jednalo se však o mimořádné opatření na celém území ČR, jednalo se tedy o zákaz. Lékaři i tehdy varovali před „mediální hysterií“. Nutné dodat ještě jednu zásadní okolnost. V roce 1995 byla proti chřipce již dostupná vakcína. Proti COVID-19 zatím dostupná není.
0 1
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Lekári na celom svete vravia to isté.Vypnite tie telky inak neprestanú hysterizovať.Novinári sa celosvetovo uplne zbláznili,objavili že virusy môžu zabíjať.
6 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač Pozri príspevok
1. Pozri spätne, čo som napísal, možno budeš v obraze...mne sa už nechce znova citovať. 2. Gyndoš by bol v dnešnej dobe neskutočne neskutočný blbec, ak by robil potraty na čierno...veď aj na čo, ak si ich dá solídne zaplatiť (že dostane do vrecka nejaké všimné, to je už bónus). Poznámka - koľko si položil do vrecka ty gyndošovi pred/po narodením detí ? 3. Vražda ? Dosť silné slovo...
Gyndošovi som nedal nič do vrecka ani pri jednom dieťati, ani pri druhom /bonboniéry a kávu sestričkám nepočítam, to dávam automaticky vždy/. Nie preto, že by som na to nemal, ale preto, lebo je to proti môjmu presvedčeniu. Rovnako som na STK neprešiel s autom na úplne banálnu chybu, lebo som mu nedal dvacku k radiacej páke. Potom ma to síce vyšlo trikrát toľko, ale pre ten môj dobrý pocit sa to oplatilo.

Rovnako som nedal nič do vrecka ani jednému z najprestížnejších chirurgov na slovensku /operoval kolená známym futbalistom/, keď mi robil plastiku /v podstate transplantáciu/ väzu LCA. Ale on by podľa mňa ani nič nezobral, nakoľko bol tiež toho názoru čo ja /v rozhovore som to vycítil/, proste čestný charakter s rovnou chrbticou.

Všimol som si, že ty pri každej príležitosti "dávaš do vrecka", ani sa tým netajíš /nechce sa mi ísť do minulosti tvojich príspevkov, ale jednoznačne to schvaľuješ/.

A práve pre takých ako ty, ktorí "naučili lekárov brať", STK-čkárov brať, tu je problém sa niekde bez úplatku dostať, hlavne staršiemu človeku. K mladým ešte lekári pristupujú zodpovedne, lebo nám nechcú dobabrať životy...
Naposledy upravil Nandrolon : 02.10.20 at 06:46
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Pamätám, v 1995 bola epidémia chrípky mimoriadne silná, že o tom teraz píšu akurát v ČR a porovnávajú s covidom, tak asi preto, lebo tam pribúda veľké množstvo pozitívnych a ľudia sú v panike. Každý deň sa na nás vyvalia čísla, ktorými nás strašia. Ja osobne nezľahčujem covid a mám naozaj rešpekt pred týmto ochorením, preto si dávame pozor. Ale akosi podvedome mám väčšie obavy, ako vtedy v 1995, lebo vtedy nebola taká hystéria cez médiá. Ja si pamätám, že som bola pre rodičov a zobrala som ich k nám, mali obaja vysoké horúčky, prevoz 3 hodiny, bála som sa. U nás potom týždeň iba ležali a dostali sa z toho, mama mala vtedy toľko, čo ja teraz, ocko 80.
Ja tiež sledujem situáciu v susedných štátoch, najmä Česko. Buchač keby si si nerypol, nemal by si asi dobrý deň. Chrípka bola v 1995 rovnako tu, boli vtedy zatvorené školy, v tom čase sa často prijímali také opatrenia, ako chrípkové prázdniny. Prekonali sme ju doma traja, 20 ročný syn bol na tom veľmi zle, kázali mi iba zábaly. Vždy je a bude nejaký vírus, ktorý sa vymyká z rámca bežných.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Kvaka
Pamätám, v 1995 bola epidémia chrípky mimoriadne silná, že o tom teraz píšu akurát v ČR a porovnávajú s covidom, tak asi preto, lebo tam pribúda veľké množstvo pozitívnych a ľudia sú v panike. Každý deň sa na nás vyvalia čísla, ktorými nás strašia. Ja osobne nezľahčujem covid a mám naozaj rešpekt pred týmto ochorením, preto si dávame pozor. Ale akosi podvedome mám väčšie obavy, ako vtedy v 1995, lebo vtedy nebola taká hystéria cez médiá. Ja si pamätám, že som bola pre rodičov a zobrala som ich k nám, mali obaja vysoké horúčky, prevoz 3 hodiny, bála som sa. U nás potom týždeň iba ležali a dostali sa z toho, mama mala vtedy toľko, čo ja teraz, ocko 80.
Ja tiež sledujem situáciu v susedných štátoch, najmä Česko. Buchač keby si si nerypol, nemal by si asi dobrý deň. Chrípka bola v 1995 rovnako tu, boli vtedy zatvorené školy, v tom čase sa často prijímali také opatrenia, ako chrípkové prázdniny. Prekonali sme ju doma traja, 20 ročný syn bol na tom veľmi zle, kázali mi iba zábaly. Vždy je a bude nejaký vírus, ktorý sa vymyká z rámca bežných.
si mi pripomenula a pátrala som v pamäti. A fakt, bolo to v roku 1995, chytila som niečo veľmi silné. Bývala som vtedy prvé mesiace sama, byt nezariadený, o telef=one sa dalo iba snívať. Niekoľko dní som nevládala nič. Iba som spala. To bolo vtedy fakt silné. Nič také som ani dovtedy a ani neskôr v podstate nezažila. Ešte raz sme mali chrípku, vtedy už celá rodina. Bolo to v roku, ked končili nejaké bankovky, asi sme prechádzali na eura. Tie sme ešte nemali a už malokde sa dalo platiť starými. V lekárni ma vtedy chceli obabrať, chceli si nechať podstatne viac, ako mali. Preto si to pamätám. To bolo tiež silné, ale nie až tak, jak to v roku 95

Pravda aj je, že netuším, či to mali aj iní. Vtedy som sa to nemala moc ako dozvedieť, nemala som ani televízor a rozhlas som nepočúvala.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Tak premýšľam, že netreba prostestovať v uliciach. Stačilo by prinavrátiť média a novinárov k zdravému rozumu. Ak by sa ľudia dokázali dohodnúť, že nebudú pár dní pozerať telku, počúvať rádia a nekupovať noviny. Hneď by pustili do gatí a prestali sa správať ako ovce.
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Všimol som si, že ty pri každej príležitosti "dávaš do vrecka", ani sa tým netajíš /nechce sa mi ísť do minulosti tvojich príspevkov, ale jednoznačne to schvaľuješ/.

A práve pre takých ako ty, ktorí "naučili lekárov brať", STK-čkárov brať, tu je problém sa niekde bez úplatku dostať, hlavne staršiemu človeku. K mladým ešte lekári pristupujú zodpovedne, lebo nám nechcú dobabrať životy...
Ty si ešte fakt mladý a .....nechci radšej, aby som pokračoval.

Lekárov naučila brať jednoznačne gadžovina - dedinskí ľudkovia....a na tom trvám a názor veru nezmením !!!!
Veď kto začal nosiť a dávať lekárom (profesorom na stredných a vysokých školách) úplatky, všimné, dary v podobe obálok a či výslužiek zo zabíjačiek ?
Proste a jednoducho to robili dedinskí ľudia....punktum, finito.
P.S.:
...a nebudeš ty z dediny...???

Nemáš pravdu, že pri každej príležitosti dám do vačku.
Áno, dal som len 2 krát.....čoby nie, no vysvetľovať nemienim.
Prečo by som mal niečo schvaľovať, s čím nesúhlasím ? Ale ak pár drobných urýchli vec, tak prečo nie ?
Ja som skôr za taký bárter...ja na bráchu, brácha na mně...
0 1
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito



https://www.google.com/url?sa=t&rct=...NVAf-WoDhEADYH

Všetko sa dá, teda všeličo ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka
Pamätám, v 1995 bola epidémia chrípky mimoriadne silná, že o tom teraz píšu akurát v ČR a porovnávajú s covidom, tak asi preto, lebo tam pribúda veľké množstvo pozitívnych a ľudia sú v panike. Každý deň sa na nás vyvalia čísla, ktorými nás strašia. Ja osobne nezľahčujem covid a mám naozaj rešpekt pred týmto ochorením, preto si dávame pozor. Ale akosi podvedome mám väčšie obavy, ako vtedy v 1995, lebo vtedy nebola taká hystéria cez médiá. Ja si pamätám, že som bola pre rodičov a zobrala som ich k nám, mali obaja vysoké horúčky, prevoz 3 hodiny, bála som sa. U nás potom týždeň iba ležali a dostali sa z toho, mama mala vtedy toľko, čo ja teraz, ocko 80.
Ja tiež sledujem situáciu v susedných štátoch, najmä Česko. Buchač keby si si nerypol, nemal by si asi dobrý deň. Chrípka bola v 1995 rovnako tu, boli vtedy zatvorené školy, v tom čase sa často prijímali také opatrenia, ako chrípkové prázdniny. Prekonali sme ju doma traja, 20 ročný syn bol na tom veľmi zle, kázali mi iba zábaly. Vždy je a bude nejaký vírus, ktorý sa vymyká z rámca bežných.
Láskavo nebuď útočná...

Máš pocit, že ja zľahčujem covid ? Vidíš niečo také v príspevkoch ?
Máš pocit, že ja zľahčujem chrípku ? Ak si si nevšimla, tak som spomenul, že sa dávam už pekných pár rokov očkovať.
Že ste vy doma prekonali chrípku všetci traja....to má znamenať, že to muselo byť podobne aj v iných rodinách ?????
Hysterické médiá ??? Znova opakujem....vtedy bola k dispo len telka a tlač, ktoré boli len v plienkach vzdelávania sa v hysterickom konaní.

Prečo si ľudia nevyberú z toho všetkého zlatú strednú cestu ?
Veď aj ty si pri prvej vlne opýtal..." či môžeš ísť do prírody na prechádzku "....sorry, ale vtedy som zdúpnel nad tou otázkou.
0 2
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ty si už ako matelko, ja som síce napísala, že by si bez rypnutia nemal pekný deň, ale z príspevku je jasné, začo, ak by si nechápal, tak za slová určené Korele, že koho zaujíma Česko? IBA za to. Lepšie čítaj. K prvej vlne, ja som sa vtedy inak a pre iné pýtala.
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
Nandrolon
Všimol som si, že ty pri každej príležitosti "dávaš do vrecka", ani sa tým netajíš /nechce sa mi ísť do minulosti tvojich príspevkov, ale jednoznačne to schvaľuješ/.

A práve pre takých ako ty, ktorí "naučili lekárov brať", STK-čkárov brať, tu je problém sa niekde bez úplatku dostať, hlavne staršiemu človeku. K mladým ešte lekári pristupujú zodpovedne, lebo nám nechcú dobabrať životy...
Ty si ešte fakt mladý a .....nechci radšej, aby som pokračoval.

Lekárov naučila brať jednoznačne gadžovina - dedinskí ľudkovia....a na tom trvám a názor veru nezmením !!!!
Veď kto začal nosiť a dávať lekárom (profesorom na stredných a vysokých školách) úplatky, všimné, dary v podobe obálok a či výslužiek zo zabíjačiek ?
Proste a jednoducho to robili dedinskí ľudia....punktum, finito.
P.S.:
...a nebudeš ty z dediny...???

Nemáš pravdu, že pri každej príležitosti dám do vačku.
Áno, dal som len 2 krát.....čoby nie, no vysvetľovať nemienim.
Prečo by som mal niečo schvaľovať, s čím nesúhlasím ? Ale ak pár drobných urýchli vec, tak prečo nie ?
Ja som skôr za taký bárter...ja na bráchu, brácha na mně...
Zase si sa už po X-tý raz zmýlil.
Teraz bývam na dedine, ináč som z okresného mesta, kde som do svojich 11-tich vyrástal.
Neznášam ľudí, ktorí celý život všetko riešia iba po známosti, úplatkami, cez kamarátov, zisťovanie kde ktorý spolužiak robí a v čom by mi mohol pomôcť a podobne.
Nikdy som to nerobil a taktiež som to slušne odmietol robiť pre druhých.
Niekto si bez úplatkov, známostí, kamarátskych výpomocí nevie predstaviť svoju existenciu.
Keď vidím, čo dokážu dnešní tretiaci na základke, tak sa so ženou nestíhame diviť. Ale zhodli sme sa jednoznačne, že to vidia doma u rodičov... To sú také o*eby, že s tým sa musí už človek narodiť a vyrastať v takej rodine.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

S takýmto postojom súhlasím, stačí iba raz to takýchto priateľských službičiek naskočiť, a človek sa stane ich otrokom, nie je ľahké z toho vystúpiť. Ako z mafie. Nestojí to zato, iba sa stratí kopa času.
Ale byť vlkom samotárom, tiež nie je nič moc. A nakoniec niekto na to je, niekto nie.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Kvaka
Ty si už ako matelko, ja som síce napísala, že by si bez rypnutia nemal pekný deň, ale z príspevku je jasné, začo, ak by si nechápal, tak za slová určené Korele, že koho zaujíma Česko? IBA za to. Lepšie čítaj. K prvej vlne, ja som sa vtedy inak a pre iné pýtala.
Na začiatku bola úplne iná situácia. Tiež som rešpektovala všetko.
Dnes mi volala dcéra, že sa ráno v škôlke dali tri matky do reči o covide. Jedna z nich málo zhovorčivá športovkyňa im povedala, že ním prešla ešte v januári, febr. Mng ani dve deti to od nej nechytili, ale mohli deti v škôlke. Tak to mohla priniesť ku mne chorá vnučka, pretože tá chrípka mala u mňa úplne iný priebeh a cítim dozvuky podnes. Tie, ktoré sa pomaly vynárajú na svet.
Čo sa týka Čiech, rok 95/96 bol od 89 vzdialený iba 6 rokov, čo to je na priamke času? Nič.
Podnes sme prepojení. Toľko k českým reáliám dňa.
Korene mám slovenské, z dvoch milých miest. :-) Takých echt.
.
Dnes mi lekár ponúkol test, poďakovala som sa, obídem sa bez tyčinky, nevidím v tom zatiaľ zmysel, a sestrička, že pri preventívke robia automaticky protilátky z krvi. Tak po mesiaci napíšem výsledok.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Zase si sa už po X-tý raz zmýlil.
Teraz bývam na dedine, ináč som z okresného mesta, kde som do svojich 11-tich vyrástal.
Chlapče môj, ty sa mýliš skoro furt...

Pre mňa je dedina aj to tvoje okresné mesto...predpokladám, že ide o Čadcu.
Gadžo ostane vždy len gadžom...zmena nastáva po pár generáciách.
Chápeš už konečne ?

To je ako z blavákmi a "blavákmi"... rozoznáš na prvé počutie.
Podobne je to aj u nás...

Zvyšok neriešim...to nemá význam.
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka
Ty si už ako matelko, ja som síce napísala, že by si bez rypnutia nemal pekný deň, ale z príspevku je jasné, začo, ak by si nechápal, tak za slová určené Korele, že koho zaujíma Česko? IBA za to. Lepšie čítaj. K prvej vlne, ja som sa vtedy inak a pre iné pýtala.
TAK CITUJ, na čo reaguješ...ALEBO sa zdrź blbých poznámok !!!
0 2
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
Nandrolon
Zase si sa už po X-tý raz zmýlil.
Teraz bývam na dedine, ináč som z okresného mesta, kde som do svojich 11-tich vyrástal.
Chlapče môj, ty sa mýliš skoro furt...

Pre mňa je dedina aj to tvoje okresné mesto...predpokladám, že ide o Čadcu.
Gadžo ostane vždy len gadžom...zmena nastáva po pár generáciách.
Chápeš už konečne ?

To je ako z blavákmi a "blavákmi"... rozoznáš na prvé počutie.
Podobne je to aj u nás...

Zvyšok neriešim...to nemá význam.
Nemám čas na tvoje drísty, ale áno, zmena nastáva po pár generáciách, preto sa stále považujem za človeka z mesta, kde žili moji rodičia a aj ja.
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať