Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

buchač
Táto stať je rozhodne zaujímavejšia :

" Kto sa rozhodne netestovať, nebude môcť chodiť do práce. Ak to ide, môže si dohodnúť prácu z domu. Ak nie, nárok na karanténnu PN podľa ministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina) nemá.

Materské školy a prvý stupeň základných škôl ostávajú v prezenčnej výučbe, čiže tieto deti budú do školy a škôlky chodiť každý deň. „Ak by sme ich zavreli, asi 700-tisíc rodičov by nemohlo pracovať. Je dôležité, aby sme neparalyzovali krajinu.

Štát nezatvára obchody, prvý týždeň očakáva, že to mnohé z nich urobia samé. Nakupovať môžete ale len veci základnej životnej potreby: potraviny, lieky a zdravotnícke potreby, hygienický tovar, kozmetiku a inú drogériu, krmivá a potreby pre zvieratá, potreby starostlivosti o deti a pohonné hmoty. "
Veď on má mamon, tak prečo by nemohol rozmýšľať inak ako Ústava káže, a kto mu zakáže, otvárať ústa? Ten čo máličko kul, už nie je kul. Nákova, kladivo, kladivo, nákova by mali byť používané tými, ktorý vedia na čo slúžia. No prvý meč vykul kováč, nie kňaz, farár. Ale aj k tomu potreboval vietor, vzduch. Takže môže byť aj zloduch, a meč je vlastne kríž, naš ...
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

duves
Ano, vlada to komunikovala aj v TV. Ja doklad mam.
Nemám telku
Ale tak potom bude veký kus pravdy aj na tomto: Predpokladám, že malá dávka vírusu, ktorú odstanete pri náhodnom krátkom kontakte vonku, pôsobí ako imunizácia, to znamená očkovanie. Celosvetové dáta nasvedčujú, že čím je vyšší počet ľahko infikovaných, tým relatívne klesá mortalita.
https://nazory.pravda.sk/analyzy-a-p...X6BPIWu4p4xggU
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
Nandrolon
Otvoril som, a po pár riadkoch som to zavrel, lebo som si uvedomil, že žijem na Slovensku a nie na Ukrajine.
Pozri sa sem...ja s tebou nemienim strácať čas...nemám na tvoje prázdne reči chuť a ani náladu.
Choď radšej vypisovať tie svoje hlúposti niekde inde...povyprávaj si s Tweety...vy dvaja ste na rovnakej úrovni, budete si rozumieť....ty si z Oravy a ona zos Šariša (čoby kameňom dohodil na Ukrajinu)...
Super, až teraz si pochopil princíp splachovania.

































Pozdravujem na Ukrajinu!
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

anet
duves
Ano, vlada to komunikovala aj v TV. Ja doklad mam.
Nemám telku
Ale tak potom bude veký kus pravdy aj na tomto: Predpokladám, že malá dávka vírusu, ktorú odstanete pri náhodnom krátkom kontakte vonku, pôsobí ako imunizácia, to znamená očkovanie. Celosvetové dáta nasvedčujú, že čím je vyšší počet ľahko infikovaných, tým relatívne klesá mortalita.
https://nazory.pravda.sk/analyzy-a-p...X6BPIWu4p4xggU
No vtedy ju isto nemali.

"Čierna smrť bola obrovská pandémia, pravdepodobne pľúcneho moru (pôvodcom je baktéria Yersinia pestis), ktorá zasiahla Európu a Áziu v polovici 14. storočia. V širšom zmysle mor vôbec."

"Pľúcny mor má odlišnú formu prenosu. Šíri sa v drobných kvapôčkách, ktoré vykašliavajú nakazení ľudia s postihnutím pľúc alebo sepsou - tzv. kvapôčkovou infekciou. Spočiatku sú zdrojom infekcie ľudia s bubonickým morom, u ktorých sa baktéria dostane do pľúc a krvného obehu, potom sa však podstatne viac šíri pľúcna forma - takýto prenos je ľahší a rýchlejší."

Takže, televízia je pri liečení na ... na ... ..... je. Dnes, ako prevencia, informácia ... Ako pre koho, tým, čo žijú akože v 14, tí sa aj tak cítia, ale žijú už, ešte aj v 21.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

duves
Ano, vlada to komunikovala aj v TV. Ja doklad mam.
Áno, aj ja mam doklad, občiansky preukaz. Ten musí mať každý, vždy, okrem straty, odcudzenia, krádeže.

Noo, ale Mikas môže vydať vyhlášku, že ten kto má občiansky preukaz, musí mať aj preukaz, že je NEGATÍVNY na covid 19. Ak nie, aké dôsledky pre takého spoluobčana má taký dôsledok. Mal si sedieť doma na riti, nesedíš, zaplatíš! 1 650 €. Ak ju, musí uhradí dôchodca s dôchodkom 250 € mesačne. Tak sa má možnosť stať bezdomovcom. A z čoho ju uhradí bezdomovec? Nota bene?
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

sito
"Čierna smrť bola obrovská pandémia, pravdepodobne pľúcneho moru (pôvodcom je baktéria Yersinia pestis), ktorá zasiahla Európu a Áziu v polovici 14. storočia. V širšom zmysle mor vôbec."
V tej dobe nepoznali ani penicilín
Podceňovaná choroba dnešnej doby? Aj v čase antibiotík naháňa takzvaná čierna smrť stále strach, hoci už nie je takou ranou ako kedysi. V 15. storočí si mor v Európe vyžiadal 50 miliónov životov.
Podstatný rozdiel vidím medzi vírusovými a bakteriálnymi ochoreniami.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

anet
duves
Ano, vlada to komunikovala aj v TV. Ja doklad mam.
Nemám telku
Ale tak potom bude veký kus pravdy aj na tomto: Predpokladám, že malá dávka vírusu, ktorú odstanete pri náhodnom krátkom kontakte vonku, pôsobí ako imunizácia, to znamená očkovanie. Celosvetové dáta nasvedčujú, že čím je vyšší počet ľahko infikovaných, tým relatívne klesá mortalita.
https://nazory.pravda.sk/analyzy-a-p...X6BPIWu4p4xggU
a keď budeš mať infarkt, určite pôjdeš k epidemiológovi.....že čo predpokladá....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
sito
duves
Ano, vlada to komunikovala aj v TV. Ja doklad mam.
Áno, aj ja mam doklad, občiansky preukaz. Ten musí mať každý, vždy, okrem straty, odcudzenia, krádeže.

Noo, ale Mikas môže vydať vyhlášku, že ten kto má občiansky preukaz, musí mať aj preukaz, že je NEGATÍVNY na covid 19. Ak nie, aké dôsledky pre takého spoluobčana má taký dôsledok. Mal si sedieť doma na riti, nesedíš, zaplatíš! 1 650 €. Ak ju, musí uhradí dôchodca s dôchodkom 250 € mesačne. Tak sa má možnosť stať bezdomovcom. A z čoho ju uhradí bezdomovec? Nota bene?
Nemyslim OP.

Mam SMS zo 6.10.2020, tzv. Covid pass, že som bol pozitivny. Kedže som vyliečený a teda zdravý, nemam povinnosť sa zúčastnovať plošného testovania.
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

anet
sito
"Čierna smrť bola obrovská pandémia, pravdepodobne pľúcneho moru (pôvodcom je baktéria Yersinia pestis), ktorá zasiahla Európu a Áziu v polovici 14. storočia. V širšom zmysle mor vôbec."
V tej dobe nepoznali ani penicilín
Podceňovaná choroba dnešnej doby? Aj v čase antibiotík naháňa takzvaná čierna smrť stále strach, hoci už nie je takou ranou ako kedysi. V 15. storočí si mor v Európe vyžiadal 50 miliónov životov.
Podstatný rozdiel vidím medzi vírusovými a bakteriálnymi ochoreniami.
No šak. Penicilin je pleseň. Aj teraz by sme potrebovali takú pieseň. Žiaľ, aj baktérie, či vírusy napredujú a majú náskok. Aj adolo bol baktéria, či vírus?

Toto je vírus!

https://www.google.com/url?sa=t&rct=...aeArIMEtMqlLfi
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
A takto sa šíri nakaza koli blbosti. Čerstvy pripad Bratislava. Chlapík s problemamy s dýchaním nešiel na PCR test, ale na antigenovy. Tam zistili hovno. Medzitym návšteva ambulancie prakt. lekara, odoslanie na CT a indikovanie zapalu pluc. Ešte stále mnohí veria, že najväčší blazon býva v TT?
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

bjuty smis
a keď budeš mať infarkt, určite pôjdeš k epidemiológovi.....že čo predpokladá....
Keď budem mať infarkt, už nikam nepôjdem, ale také "šťastie" pravdepodobne ja mať nebudem.
Nie je dôležité, že to povedala kardiologička, u väčšiny vírusových ochorení je to proste tak.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač
Táto stať je rozhodne zaujímavejšia :

" Kto sa rozhodne netestovať, nebude môcť chodiť do práce. Ak to ide, môže si dohodnúť prácu z domu. Ak nie, nárok na karanténnu PN podľa ministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina) nemá.
Nikto nič ? Asi nie, lebo poniektorí (......) sedia zvyčajne doma na riti a ťukajú nezmysly na net....akurát sa rozčúlia, ak nie sú v obchode k dispo teplé rožky.

Takže otázka.
Ak by ma teraz seklo v krížoch - čiže maródka, ktorá by trvala zo 2-3 týždne, tak by som od 1.11. nemal nárok na PN ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

buchač
buchač
Táto stať je rozhodne zaujímavejšia :

" Kto sa rozhodne netestovať, nebude môcť chodiť do práce. Ak to ide, môže si dohodnúť prácu z domu. Ak nie, nárok na karanténnu PN podľa ministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina) nemá.
Nikto nič ? Asi nie, lebo poniektorí (......) sedia zvyčajne doma na riti a ťukajú nezmysly na net....akurát sa rozčúlia, ak nie sú v obchode k dispo teplé rožky.

Takže otázka.
Ak by ma teraz seklo v krížoch - čiže maródka, ktorá by trvala zo 2-3 týždne, tak by som od 1.11. nemal nárok na PN ?
Ak by ťa seklo v krížoch, tak nedostaneš nič, lebo nie si nemocensky poistený.

Testovanie nijako nesúvisí s bežnou PN-kou (teda aspoň dúfam že nestihli v skrátenom legisl.konaní zmeniť zákon o SP). Poistencom, ktorí sa nezúčastnia plošného testovania, plánujú nevyplácať len pandamické nemocenské, ktoré od 1. dňa platí SP, teda prvých 10 dní neplatí zamestnávatel. Bežné nemocenské z titulu choroby a úrazu bude vyplácané naďalej
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
buchač
Táto stať je rozhodne zaujímavejšia :

" Kto sa rozhodne netestovať, nebude môcť chodiť do práce. Ak to ide, môže si dohodnúť prácu z domu. Ak nie, nárok na karanténnu PN podľa ministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina) nemá.
Nikto nič ? Asi nie, lebo poniektorí (......) sedia zvyčajne doma na riti a ťukajú nezmysly na net....akurát sa rozčúlia, ak nie sú v obchode k dispo teplé rožky.

Takže otázka.
Ak by ma teraz seklo v krížoch - čiže maródka, ktorá by trvala zo 2-3 týždne, tak by som od 1.11. nemal nárok na PN ?
na normálnu maródku máš normálne nárok, tak prvých 10 dní platí zamestnávatel. Ak si v karanténe, máš nárok na pandemicku ocr, platí soc poistovna


Výborný nápad tu pred pár dnami tu niekto dal. Hodiť sa na marodku a neísť na testy. Však ako OK, cielom je, aby si sedel doma na zadku. takže splnené
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Duves, zato, že si mal "chripôčku", tak si študovaný lekár a denne tu dáš 100 príspevkov?
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
Ak by ťa seklo v krížoch, tak nedostaneš nič, lebo nie si nemocensky poistený.
Dáša_
Výborný nápad tu pred pár dnami tu niekto dal. Hodiť sa na marodku a neísť na testy. Však ako OK, cielom je, aby si sedel doma na zadku. takže splnené
Ale šak to je jasné, že mňa nie...proste nejakého pracujúceho, napríklad moju 1/2ku...

Ja sa ani nezúčastním testovania...nemusím, mám výnimku.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

duves
A takto sa šíri nakaza koli blbosti. Čerstvy pripad Bratislava. Chlapík s problemamy s dýchaním nešiel na PCR test, ale na antigenovy. Tam zistili hovno. Medzitym návšteva ambulancie prakt. lekara, odoslanie na CT a indikovanie zapalu pluc. Ešte stále mnohí veria, že najväčší blazon býva v TT?
Dušan, nikto neumrie za druhého, ale živí si to môže myslieť, mohol som to byť ja. A blázon v TT? Súhlasím s ním v jednom, všetci sme zodpovední za zem, planétu Zem, či nie? Niekedy to trvá dlhšie, ale väčšina ľudstva to pochopí. Človek? V strojníctve sa tomu hovorí závit, ak ich človek nemá na správnom mieste? Človek človeku povie, že je blázon. Ostatné živočíchy chcú len prežiť a množiť sa. Alebo vírusy, baktérie, mikróby nie s súčasťou života, nepríjemnosť života ľudí?

https://www.google.com/url?sa=t&rct=...AWnhS9zc3k0aSa
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Kto sa nedá testovať s nami, dá sa proti nám!!!
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

veronikasad
letavizu 1
Chodim na mnohe stranky a vselico citam hlavne nazory ludi, ale tolko urazania a nenavisti ako tu na porade , ste tu borci. Neprekonatelni.
Každý kto má iný názor ako ty ťa uráža ? Neodpovedala si mi, či tomu veríš ,,,
Ona verí len tomu, čo je na Knihe Fasov... ostatné sú podľa nej klamstvá....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať