Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Žeby Monika začala spievať?
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

A zatkla aj ďalších sudcov: https://www.cas.sk/clanok/1044080/ve...cerych-sudcov/
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ruka ruku myje! A teraz je ich treba dezinfikovať, všade. Prečo nie na súdoch? Prečo nie karanténu za katrom?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

sito
Ruka ruku myje! A teraz je ich treba dezinfikovať, všade. Prečo nie na súdoch? Prečo nie karanténu za katrom?
ja som rada, že sa už dlhšiu dobu v tejto oblasti niečo deje! Len teda aby to aj dotiahli do konca ... a ozaj bolo riadne "vydezinfikované"
5 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Katy a R
sito
Ruka ruku myje! A teraz je ich treba dezinfikovať, všade. Prečo nie na súdoch? Prečo nie karanténu za katrom?
ja som rada, že sa už dlhšiu dobu v tejto oblasti niečo deje! Len teda aby to aj dotiahli do konca ... a ozaj bolo riadne "vydezinfikované"
Aj ja som rád. A nech sa konečne ľudia v terajšej opozícii naučia, ako sa to do budúcna robí. Snáď sa ešte dožijem, keď odvedie NAKA Matoviča za vlastizradu. Detto Kollár, aj keď som veľmi rád, že tam už časť karmy úradovalo.
Dovtedy sa vozia dámy v cudzom aute, dokiaľ sa čo nestane. Niet sa čomu čudovať.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Katy a R
sito
Ruka ruku myje! A teraz je ich treba dezinfikovať, všade. Prečo nie na súdoch? Prečo nie karanténu za katrom?
ja som rada, že sa už dlhšiu dobu v tejto oblasti niečo deje! Len teda aby to aj dotiahli do konca ... a ozaj bolo riadne "vydezinfikované"
búrka sa zmenila na víchricu. Tak by ma zaujímalo, čo (a kto) je v zálohe Tornádo? Tajfún? Orkán? Netuším, aká je postupnosť.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Katy a R
sito
Ruka ruku myje! A teraz je ich treba dezinfikovať, všade. Prečo nie na súdoch? Prečo nie karanténu za katrom?
ja som rada, že sa už dlhšiu dobu v tejto oblasti niečo deje! Len teda aby to aj dotiahli do konca ... a ozaj bolo riadne "vydezinfikované"
Ale ako to robili, robia len cez SMS " obrazne " ????????? A dajú im po 15 %, nie rokov, či?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Kvaka
pavol54
korela
pavol54
každý kto pracuje vo výrobe potravín musí mať a, zdravotný preukaz b, vzdelanie v oblasti potravinárstve alebo kurz hygienického minima, včetne riaditeľa. teoreticky stále rukavice a dnes aj rúško virusy v rastlinách sa likvidujú teplotou cca 40+ takže pri pečení by sa mali zlikvidovať
Konečne jedno dobré info po dlhej dobe, takže dobre som pochopila, stačí strčiť sur. zeleninu na 40+ plus do rúry? Na koľko? Nemáme mikrovlnu, ale ani sa to tak nepýtam iba kvôli zelenine a ovociu.
20 - 50 minút ale za výsledok neručím lebo nemám testovacie zariadenie, ale cesnak podľa labáku mal vírus OYDV tak sme ho pred výsadbou strčili do rúry. Tak to tvrdili odborné pramene a výsledky študentských prác. Jednak je asymptomatický a nemám cca 300 eur na testovanie
Vidíš, Pavol, tu nikto nič negarantuje, nedá sa to čítať, citácie sú absolútne nanič. Ty o cesnaku, ostatní o plošnom testovaní.
debata je o vírusoch či nie? ja som neprešiel na zeleninu, len som napísal o teplote pri ktorej sa likviduje vírus.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

pavol54
debata je o vírusoch či nie? ja som neprešiel na zeleninu, len som napísal o teplote pri ktorej sa likviduje vírus.
Jasné, len tých tvojich 300€, čo spomínaš, vyznelo z príspevku, že to patrilo cesnaku. Prepáč, ak som zle pochopila.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dáša_
Katy a R
sito
Ruka ruku myje! A teraz je ich treba dezinfikovať, všade. Prečo nie na súdoch? Prečo nie karanténu za katrom?
ja som rada, že sa už dlhšiu dobu v tejto oblasti niečo deje! Len teda aby to aj dotiahli do konca ... a ozaj bolo riadne "vydezinfikované"
búrka sa zmenila na víchricu. Tak by ma zaujímalo, čo (a kto) je v zálohe Tornádo? Tajfún? Orkán? Netuším, aká je postupnosť.
Asi by som tam nakoniec dala zemetrasenie. Po tých všetkých tebou vymenovaných ...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Kvaka
pavol54
debata je o vírusoch či nie? ja som neprešiel na zeleninu, len som napísal o teplote pri ktorej sa likviduje vírus.
Jasné, len tých tvojich 300€, čo spomínaš, vyznelo z príspevku, že to patrilo cesnaku. Prepáč, ak som zle pochopila.
No patrilo to cesnaku, toľko ma stojí test na vírus v akreditovanom laboratóriu v Čechách v Holandsku by to bolo za 750,.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Citujem z FB, hádajte koho:
Kto má v rukách kráľa a eso?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kukučka
Citujem z FB, hádajte koho:
Kto má v rukách kráľa a eso?
Matrtaj zas dáva statušteky?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Od pondelka sa výrazne uvoľnia podmienky pre ľudí, ktorí budú mať negatívny PCR či antigénový test z plošného testovania.

Ľudia, ktorí sa cez víkend zúčastnia na celoplošnom testovaní a odnesú si certifikát s negatívnym výsledkom, budú žiť od pondelka voľnejšie ako posledný týždeň.

Vláda uznesením upravila zákaz vychádzania, ktorý schválila minulý týždeň. Platí zásada, že pre ľudí s negatívnym testom zákaz vychádzania platiť nebude. Čo to znamená? Opäť si budú môcť zájsť do obchodu s oblečením, ku kaderníčke či do hobby marketu. Motivácia verejnosti zúčastniť sa na testovaní sa týmto uvoľnením pravidiel zvyšuje.

„Ľudia, ktorí sa zúčastnia na testovaní a budú mať potvrdenie o negatívnom výsledku, budú môcť od pondelka žiť relatívne slobodne,“ povedal v stredu premiér Igor Matovič (OĽaNO).

Rátať sa bude antigénový test z celoplošného testovania, PCR test vykonaný od 29. októbra 2020 do 1. novembra 2020 či neskôr počas zákazu vychádzania od 2. do 8. novembra.

Fitnescentrá stále zatvorené
V platnosti však zostávajú opatrenia hlavného hygienika platné od 15. októbra. Čiže naďalej zostávajú zatvorené fitnescentrá, reštaurácie nemôžu podávať jedlo v interiéri, platí zákaz hromadných podujatí a obmedzenia počtu ľudí v obchodných centrách.

Naďalej platí aj zákaz zhromažďovania viac ako šesť osôb. Povinné sú rúška v exteriéri, platia aj hodiny pre seniorov v obchodoch od deviatej do jedenástej ráno.

Ľudia, ktorí po tomto víkende nebudú mať certifikát o negatívnom antigénovom teste alebo negatívny PCR test, nebudú môcť vychádzať zo svojich domovov od piatej ráno do jednej v noci. Platí pre nich niekoľko výnimiek, medzi ktorými však nie je ani dochádzanie do zamestnania.

Z bytu či domu budú môcť vyjsť len do najbližších potravín či drogérie, môžu absolvovať cestu za neodkladným lekárskym vyšetrením, môžu sa zúčastniť na pohrebe alebo venčiť psa či mačku do vzdialenosti 100 metrov od bydliska. Vyjsť budú môcť aj do odberového miesta, keď si budú chcieť alebo musieť nechať urobiť PCR test.

Zákaz vstupu do obchodov?
Polícia teda bude môcť v uliciach kontrolovať ľudí, či majú so sebou certifikát s negatívnym testom a či zákaz vychádzania neporušujú.

Vláda zároveň odporúča hlavnému hygienikovi vydať vyhlášku pre obchody, aby si mohli pýtať certifikáty s negatívnym výsledkom. Čiže napríklad esbéskár obchodu s oblečením by od ľudí mohol žiadať certifikát.

Či to môžu obchody požadovať a či to nie je porušenie GDPR, premiér nepovedal. „To už sú otázky na právnikov, také špecialitky,“ povedal Matovič.

Uznesenie vlády ráta aj s treťou skupinou ľudí, teda tými, ktorí nebudú potrebovať ani negatívny test, ani pre nich nebude platiť zákaz vychádzania. Ide o deti do desať rokov, onkologických pacientov, ľudí s autizmom či tých, ktorí covid-19 v posledných troch mesiacoch prekonali.

Pre koho od 2. novembra do 8. novembra neplatí zákaz vychádzania od 5.00 ráno do 1.00 nasledujúceho dňa:
– osoba, ktorá sa preukáže potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR testu vykonaného od 29. októbra 2020 do 1. novembra 2020 alebo certifikátom vydaným Ministerstvom zdravotníctva SR s negatívnym výsledkom antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie covid-19 vykonaného od 29. októbra 2020 do 1. novembra 2020 subjektom podieľajúcim sa na celoplošnom testovaní Spoločná zodpovednosť,
– osoba pôsobiaca v bezpečnostnom systéme Slovenskej republiky a osoba v štátnozamestnaneckom pomere, osobu vykonávajúcu prácu vo verejnom záujme a príslušníka záchranných a bezpečnostných zborov alebo ozbrojených zborov plniacich úlohy na úseku krízového riadenia, krízových situácií, mimoriadnych udalostí, stavov tiesne, bezpečnostného manažmentu, ochrany kritickej infraštruktúry, ochrany verejného poriadku a obrany štátu, ktorý sa preukáže potvrdením o negatívnom výsledku RTPCR testu vykonaným od 28. októbra 2020 do 30. októbra 2020 alebo certifikátom vydaným Ministerstvom zdravotníctva SR s negatívnym výsledkom antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID-19 vykonaným od 28. októbra 2020 do 30. októbra 2020 subjektom podieľajúcim sa na celoplošnom testovaní „Spoločná zodpovednosť“,
– osoba, ktorá sa preukáže potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR testu
vykonaným počas trvania zákazu podľa tohto uznesenia

Výnimky zo zákazu vychádzania pre ľudí bez PCR testu či bez certifikátu z plošného testovania (čiže, čo môžu robiť tí bez testu):
– cesta v nevyhnutnom rozsahu za účelom obstarania nevyhnutných základných životných potrieb (nákup potravín, liekov a zdravotníckych prostriedkov, hygienického tovaru, drogériového tovaru, krmív a ďalších potrieb pre zvieratá, zabezpečenie starostlivosti o deti, zabezpečenie starostlivosti o domáce zvieratá, doplnenie pohonných hmôt) do najbližšej maloobchodnej predajne od miesta bydliska a cestu späť,
– cesta do zdravotníckeho zariadenia za účelom neodkladného lekárskeho vyšetrenia alebo preventívnej prehliadky, vrátane sprevádzania blízkou osobou alebo príbuzným a cesta späť,
– cesta na vykonanie RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 a cesta späť,
– cesta na pohreb blízkej osoby, uzavretie manželstva, krst a cesta späť,
– cesta za účelom starostlivosti o blízku osobu alebo príbuzného, ktorý
je na takú starostlivosť odkázaný a cesta späť,
– cesta osoby so psom alebo mačkou do 100 metrov od miesta bydliska
a cesta za účelom starostlivosti o hospodárske zvieratá a cestu späť,
– cesta dieťaťa do a zo zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov veku
a materskej školy a cesta späť,
– cesta žiaka nultého ročníka, prvého ročníka až štvrtého ročníka základnej
školy a žiaka základnej školy pre žiakov so špeciálnymi výchovnovzdelávacími potrebami vo všetkých ročníkoch do a zo základnej školy
– cestu dieťaťa a žiaka do a zo zariadenia výchovného poradenstva
a prevencie

Na koho sa nevzťahuje zákaz vychádzania a nemusí mať ani test:
– dieťa do desiatich rokov veku,
– osoba, ktorá prekonala ochorenie COVID-19 a má o jeho prekonaní doklad
nie starší ako tri mesiace
– osoba, ktorá sa preukáže, že jej bolo diagnostikované ochorenie COVID-19 v období od 1. augusta 2020 do 15. októbra 2020,
– osoba, ktorej zdravotný stav alebo zdravotná kontraindikácia neumožňuje
vykonanie testu na ochorenie COVID-19,
– osoba, ktorej bolo diagnostikované stredne ťažké alebo ťažké mentálne
postihnutie,
– osoba dispenzarizovaná so závažnou poruchou autistického spektra,
– osoba dispenzarizovanú pre ťažký, vrodený alebo získaný imunodeficit,
– onkologickí pacienti po chemoterapii alebo transplantácii, ktorí majú
leukopéniu alebo osoby s onkologickou liečbou alebo inou liečbou
ovplyvňujúcou imunitný systém (napr. biologickou liečbou) z dôvodu
rizika z omeškania pravidelného podania liečby, rádioterapie alebo inej plánovanej liečby napr. onkológom, hematológom alebo rádiológom plánovanej liečby,
– osoby, ktoré majú v čase celoplošného testovania antigénovými testami certifikovanými na území Európskej únie na ochorenie COVID-19 nariadenú izoláciu v domácom prostredí regionálnym úradom verejného zdravotníctva alebo nariadenú pracovnú neschopnosť z dôvodu karantény svojím všeobecným lekárom pre dospelých alebo všeobecným lekárom pre deti a dorast.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Či to môžu obchody požadovať a či to nie je porušenie GDPR, premiér nepovedal. „To už sú otázky na právnikov, také špecialitky,“ povedal Matovič.
Blbec korunovaný.Najprv sa treba opytať právnikov,či to je možné a nie niečo dobrovoľne prikázať a potom trepať o špecialitkách.
A najviac sa mi páči,aký je tento psychopat uplne dojatý z toho,ako sa všetci hrnuli na testovanie! Dobrovoľne??
3 2
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Brífing Slovenskej lekárskej komory. Tak toto si treba pozrieť. Odporúčam všetkým, ktorí sú za aj proti testovaniu.

3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

kopretinka
Či to môžu obchody požadovať a či to nie je porušenie GDPR, premiér nepovedal. „To už sú otázky na právnikov, také špecialitky,“ povedal Matovič.
Blbec korunovaný.Najprv sa treba opytať právnikov,či to je možné a nie niečo dobrovoľne prikázať a potom trepať o špecialitkách.
A najviac sa mi páči,aký je tento psychopat uplne dojatý z toho,ako sa všetci hrnuli na testovanie! Dobrovoľne??
som zvedavý či takáto motivácia bude platiť aj pri vakcínovaní. Kto nebude zaočkovaný nebude môcť vyjsť z domu, kto nebude očipovaný nebude môcť vyjsť z domu. No hrozná predstava
0 0
mari2x mari2x

mari2x je offline (nepripojený) mari2x

<p>
Nandrolon&quot;
Katy a R
sito

Ruka ruku myje!
ja som rada
Snáď sa dožijem, keď odvedie NAKA Matoviča za vlastizradu
Ty budeš asik malý Harabínček
1 0
mari2x mari2x

mari2x je offline (nepripojený) mari2x

Jarka 1
Brífing Slovenskej lekárskej komory. Tak toto si treba pozrieť. Odporúčam všetkým, ktorí sú za aj proti testovaniu.


Kolár bol kedysi brbloš

a teraz chce byť dôležitý
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Teraz nejde o to, či chce byť dôležitý. Rovnako dôležitý chcebyť aj náš spasiteľ.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať