Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kopretinka
Nemôžu pýtať testy,šak sú výnimky.....ako má výnimka dokazovať,že má povolený vstup ?
test nahradza len potvrdenie obvodaka, ktore je prilohou vyhlasky UVZ
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nandrolon
Jarka 1
veronika, v potravinách by nemali pýtať test ... už včera sa vyjadrili tri najväčšie obchodné reťazce nebudú kontrolovať pri svtupe test ... nebudú riskovať prípadnú žalobu od zákazníkov
Je to logické, však si nenechajú ujsť tržby.
nechystam sa do marketov, len do najbližšej večierky niekedy koncom tyzdna, ak dôjdu zasoby. Lebo zaracha zrejme bude aj na budúci týždeň
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kvaka
BXL, to sme sa nepochopili, nemyslela som, že by rovno ambulancia robila test, mala by byť asi zriadená nejaká testovacia ambulancia, pre väčší počet lekárov, na poliklinikách, ja neviem, nech to riešia "hore". Potom by ste si mohli pýtať ten negatívny test, zatiaľ sa monitoruje meraním teploty a čestným prehlásením.
ako kde, mne uz v piatok vysetrenie kosti sestricka zrusila. Vraj maju prikaz, bez negatívneho testu vysetrenia nerobia.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Vrátim sa ešte k tým výživovým poradcom. Štát zlyháva na plnej čiare nielen v tomto. Z telky sa valia reklamy na lieky, ktoré vyriešia každý problém. Celé mesiace sa pozeráme, ako sa nechutne špárajú ľuďom v nose a ak má byť test správne urobený, tak jedného až strasie. Ľudia sú vystresovaní zo strachu o zdravie a stratu práce.

A čo robí štát, čo robia poisťovne, ktoré furt oddlžujú, čo robí ministerstvo zdravotníctva pre ukľudnenie a usmernenie národa? V najhorúcejšom lete párkrát v telke zahlásia ako dôležité je piť tekutiny a koľko. Inak nič.

Potom sa stane, že stará pani má obavy z rakoviny, lebo má skoro čiernu stolicu. Na otázku koľko vypije tekutín povedala, že asi 2 dcl denne, lebo nie je smädná. Keď som jej vysvetlila ako to všetko spolu súvisí bola tak prekvapená, až ma to šokovalo.

Ak by našim zvoleným volom aspoň trochu záležalo na ľuďoch, tak štát by sústavne, neúnavne cez média vzdelával ľudí, deti v škole v základných veciach týkajúcich sa zdravia a imunity. Áno iste, niektorí poviete, že také triviálne veci má človek vedieť. No opakovanie je matka múdrosti.

Na miesto toho štát mrhá čas a peniaze na kopu sprostostí, ktoré tlačí ľuďom do hlavy. Zdravie národa nie je priorita. Ak by bola, tak už po prvých dobrých správach v počte pozitívnych by vláda prešla k osvete pre zdravie národa.
Naposledy upravil Jarka 1 : 02.11.20 at 10:21
4 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

Kvaka
Jarka 1
Percento pozitívnych z PCR testov od pondelka do nedele:
12,27 / 19,71 / 19,40 / 20,31 / 14,24 / 10,40 / 8,77
Jarka, sledujem % tiež, zvládla som aj graf. mám zaznamenaných posledných 37 dní, už tretí deň je pokles. Aj bez plošného testovania. Vychytali Oravu a Bardejov, ešte v rámci dohľadávaných kontaktov. Celoplošné testovanie sa prejaví neskôr.
super graf, vďaka, že sa ti to chcelo počítať. Lebo fakt nechápem, prečo všade uverejňujú iba dáta, ktoré napočítavajú
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Mimochodom vraj sa ešte včera večer nevedelo, čo majú lekári robiť. Či pýtať, alebo nie. Pochybujem, že by niekto k tomu vydal vyslovene nejaké nariadenie, alebo príkaz, že bez testu nemôžu pacoši prísť k lekárovi.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Jarka 1
Mimochodom vraj sa ešte včera večer nevedelo, čo majú lekári robiť. Či pýtať, alebo nie. Pochybujem, že by niekto k tomu vydal vyslovene nejaké nariadenie, alebo príkaz, že bez testu nemôžu pacoši prísť k lekárovi.
Vedenie nemocnice/polikliniky.Čiže zamestnávateľ.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Dáša_
super graf, vďaka, že sa ti to chcelo počítať. Lebo fakt nechápem, prečo všade uverejňujú iba dáta, ktoré napočítavajú
tuto je tiež plno grafov (rozkliknúť - aj koronavírus v grafoch) - ale vyjadrenie v percentách by tam veru mohli doplniť. Anička - žeby si im poslala?
https://korona.gov.sk/koronavirus-na...sku-v-cislach/
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

BXL, ale súkromní lekári nemajú zamestnávateľa. Tak ak niekde v dedinskom rozhlase vyhlásia, že bez testu nechodiť, tak je to len iniciatíva samotnej ambulancie. Ak potrebuje napr. dôchodca nad 65 rokov ísť k lekárovi možno až v priebehu tohto týždňa, tak neviem, či to obstojí. Veď možno ani netušil, že bude potrebovať k lekárovi. Chudák ak by to vedel, tak asi by sa dal radšej otestovať. Nevie, či to nie je protiprávne, ak by lekár odmietol vyšetrenie bez testu.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Jarka -toto platí: cit
Bez negatívneho testu si bude možné počas zákazu vychádzania zabezpečiť nevyhnutné základné životné potreby ako nákup potravín, liekov, drogérie, pohonných hmôt či krmiva pre zvieratá. Výnimka sa týka aj cesty do zdravotníckeho zariadenia s cieľom neodkladného lekárskeho vyšetrenia alebo preventívnej prehliadky vrátane sprevádzania blízkej osoby alebo príbuzným a cestu späť. Výnimka platí i pre deti do desať rokov.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Niekedy si myslím, že sa viac straší, ako musí. Číslami aj grafmi, aké si chceš vybrať a vidieť, také máš. Ak dávajú počty úmrtí, mali by dať komplet, aj mimo covidu. Sledovali by sme %, to by menej "bolelo".
Osveta vo výžive sa podceňuje, zvyšovanie imunity tiež. Teraz ale mne napríklad chýbajú v televízii nejaké cvičenia, asi neviem dobre hľadať, z internetu berie veľa dát, my starší to potrebujeme, nejaké menej náročné cviky, doma vnútri. STV??? Alebo inde???
3 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Katy Ďakujem. Inak by som chcela vidieť, kto by sa trepal teraz k lekárovi, ak to nie je neodkladné.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
Lujza,hádam si nezaplatila to z toho emailu???
Jaá?! Co si pipi...posta vytala 4,99e...len teraz zrovna som obj.matroš...tam som dumala..ci nezmenili zasielkovnu....za dhl...ale oni pisu balicek 0,7kg....a moj ma viac....este sa opytam..ci decko na ten mail nieco....ale vidim to zas na nejaky vojeb
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Jarka 1
Katy Ďakujem. Inak by som chcela vidieť, kto by sa trepal teraz k lekárovi, ak to nie je neodkladné.
U nás majú väčšinou napísané - že treba zavolať dopredu - ja už bez zavolania by som nešla - aj keď asi sa je ťažko dovolať , či aj berú telefóny??
Minule som išla s malou dušičkou k odbornému - že či vôbec?? - ale to som bola objednaná cez ZP na termín. Našťastie OK.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Jarka 1
BXL, ale súkromní lekári nemajú zamestnávateľa. Tak ak niekde v dedinskom rozhlase vyhlásia, že bez testu nechodiť, tak je to len iniciatíva samotnej ambulancie. Ak potrebuje napr. dôchodca nad 65 rokov ísť k lekárovi možno až v priebehu tohto týždňa, tak neviem, či to obstojí. Veď možno ani netušil, že bude potrebovať k lekárovi. Chudák ak by to vedel, tak asi by sa dal radšej otestovať. Nevie, či to nie je protiprávne, ak by lekár odmietol vyšetrenie bez testu.
Bolo spomenuté pracovisko densitometrie.Ale ak majú starého obvodáka čo vieš.Nakoniec každý má právo chrániť sa.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Jarka 1
Vrátim sa ešte k tým výživovým poradcom. Štát zlyháva na plnej čiare nielen v tomto. Z telky sa valia reklamy na lieky, ktoré vyriešia každý problém. Celé mesiace sa pozeráme, ako sa nechutne špárajú ľuďom v nose a ak má byť test správne urobený, tak jedného až strasie. Ľudia sú vystresovaní zo strachu o zdravie a stratu práce.

A čo robí štát, čo robia poisťovne, ktoré furt oddlžujú, čo robí ministerstvo zdravotníctva pre ukľudnenie a usmernenie národa? V najhorúcejšom lete párkrát v telke zahlásia ako dôležité je piť tekutiny a koľko. Inak nič.

Potom sa stane, že stará pani má obavy z rakoviny, lebo má skoro čiernu stolicu. Na otázku koľko vypije tekutín povedala, že asi 2 dcl denne, lebo nie je smädná. Keď som jej vysvetlila ako to všetko spolu súvisí bola tak prekvapená, až ma to šokovalo.

Ak by našim zvoleným volom aspoň trochu záležalo na ľuďoch, tak štát by sústavne, neúnavne cez média vzdelával ľudí, deti v škole v základných veciach týkajúcich sa zdravia a imunity. Áno iste, niektorí poviete, že také triviálne veci má človek vedieť. No opakovanie je matka múdrosti.

Na miesto toho štát mrhá čas a peniaze na kopu sprostostí, ktoré tlačí ľuďom do hlavy. Zdravie národa nie je priorita. Ak by bola, tak už po prvých dobrých správach v počte pozitívnych by vláda prešla k osvete pre zdravie národa.
Ak by mali tie rady Bukovského len spolovice pravdu je to vždy lepšie ako tie reklamy na lieky ale problém je v tom že NA TÚTO NEMOC LIEK NIE JE! V súčasnosti opakujem znova je to genetickej predispozícii buď NEPREŽIJEŠ(po napadnutí organizmu do týždňa) alebo PREŽIJEŠ (ak si na to geneticky vybavená). Ak prežiješ ako to s organizmom zamáva. Preto by sa mal každý správať zodpovedne a "nedráždiť hada bosou nohou"(hada na rozdiel od vírusu vidíme)
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Jarka 1
Katy Ďakujem. Inak by som chcela vidieť, kto by sa trepal teraz k lekárovi, ak to nie je neodkladné.
Napríklad ja. Na testovaní som nebol, mám nad 65. Pred polrokom ma objednali na 13.11. Zákaz vychádzania platí do 8.11. zatiaľ. Ak to predlžia, tak ma nevyšetria, lebo nemám test? A ďalšie vyšetrenie 23.11. detto.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
BXLmiami
Bolo spomenuté pracovisko densitometrie.Ale ak majú starého obvodáka čo vieš.Nakoniec každý má právo chrániť sa.
Aj ja mám právo chrániť sa. Ako sa mám chrániť pred premiérom?
2 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

marjankaj
BXLmiami
Bolo spomenuté pracovisko densitometrie.Ale ak majú starého obvodáka čo vieš.Nakoniec každý má právo chrániť sa.
Aj ja mám právo chrániť sa. Ako sa mám chrániť pred premiérom?
aký máš problém ??? - ja som ho nevidela, nepočula už od začiatku septembra ... ak by ste ho tu na Porade nespomínali - tak ani neviem, že existuje
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Katy a R
marjankaj
BXLmiami
Bolo spomenuté pracovisko densitometrie.Ale ak majú starého obvodáka čo vieš.Nakoniec každý má právo chrániť sa.
Aj ja mám právo chrániť sa. Ako sa mám chrániť pred premiérom?
aký máš problém ??? - ja som ho nevidela, nepočula už od začiatku septembra ... ak by ste ho tu na Porade nespomínali - tak ani neviem, že existuje
Mám iba jediný problém. Že ráno niečo vyhlási a poobede platí niečo úplne iné. A tak je to od marca.
Inak ho mám u prdele.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať