Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Ešte by to chcelo predĺžiť karanténu a aj núdzový stav a bude vládnuť zdravý rozum?
Kollár, Matovič, Čaputová....... kto je ešte na rade?
https://www.topky.sk/cl/10/1999793/P...ne-rozhodnutie
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Katy a R
kopretinka
Najlepšie je,že sú výnimky pre ľudí aj pre prevádzky a najviac pýtajú certifikáty tí,čo vôbec pýtať nemajú-lekárne,potraviny .......a aj od ľudí,ktorym bolo doporučené sa netestovať....
Lebo nepustiť 80ročnú babku do jediných dedinskych potravín.....lebo poslať preč z čakárne onko pacientov bez certifikátu.....
a kde konkrétne pýtajú? - veď zverejni. Lebo ja som bola aj v lekárni, aj v potravinách, aj v obchodnom dome - a nepýtal nikto. zajtra sa chystám na polikliniku - tak uvidím , či budú chcieť
Ale šak takto to je napísané.

" Za účelom overenia, že sa na osobu nevzťahuje zákaz vstupu podľa § 1 ods. 1 je prevádzkovateľ zariadenia oprávnený požadovať od osoby vstupujúcej do vnútorných alebo vonkajších priestorov prevádzky predloženie príslušného dokladu, ktorý preukazuje niektorú zo skutočností podľa § 1 ods. 2 písm. a) až r); do tohto dokladu je prevádzkovateľ zariadenia oprávnený nahliadnuť."

Výrez " je prevádzkovateľ zariadenia oprávnený požadovať " Mikas napísal, že prevádzkovateľ teda nie je povinný požadovať certifikát. Ale môže, že?

Ale?

Podľa § 48 ods. 4 písm. s), x) az) zákona sa v období od 2. novembra 2020 05:00 hod. do 9.novembra 2020 01:00 hod. z dôvodu ochrany života a zdravia všetkým zamestnávateľom nariaďuje zakázať vstup zamestnancom, okrem zamestnancov podľa § 2 ods. 2, na pracoviská a do iných priestorov zamestnávateľa.

Výrez " sa v období od 2. novembra 2020 05:00 hod. do 9.novembra 2020 01:00 hod. z dôvodu ochrany života a zdravia všetkým zamestnávateľom nariaďuje zakázať vstup zamestnancom " Mikas napísal, že zamestnávatelia majú nariadenie, povinnosť zakázať vstup zamestnancom s pozitívnym certifikátom na pracovisko.

" Táto vyhláška nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia. "

PhDr. RNDr. MUDr. Ján Mikas, PhD., MPH, vr.hlavný hygienik Slovenskej republiky

Zatiaľ som ho ukázal len manželke. V žiadnom obchode ani lekárni som ho neukazoval! Ešte dva dni a pôjde na WC.
Naposledy upravil sito : 04.11.20 at 15:21
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Nandrolon
Už som sa bál, že sa budem zase po prípadnej prvotnej pozitivite opakovane testovať pod hrozbou sankcie!
marjankaj
Napíšem to jasne aj pre menej chápavých.
Ja im seriem na tie testy. Nebol som povinný ich absolvovať.
Jááááj.... keby len toto... istotne do piatku vymyslí niečo iné.... napr. to, že ten súčasný "kovid pas" bude platiť len do soboty. Ak nebude aktuálny - viď opatrenia spred 2.11.
Už to vymyslel! Ak chceš z okresu do okresu, ak do roboty - potrebuješ nový "kovidpas". Teda ten modrý papierik (ako som predpovedal) platí len 7 dní!
0 0
karol.za karol.za

karol.za je offline (nepripojený) karol.za

dnes ma potešil mailík od mojho maleho šefa :Prikladam VP v prílohe, peniaze pojdu coskoro tento mesiac urcite myslim ze do 20 max
akurát že sa jedná o mesiac júl
a nakoľko sa jedná o dosť veľkú sumu,chcel by som ho aj ja potešiť a napísať mu nech tam pridá pár stoviek ,ako uroky s meškania nakoľko výplatný termín bol 25.august
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tak už máme aj pána premiera v domácej karanténe - po kontakte s pozitívnou osobou
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

veronikasad
Tak už máme aj pána premiera v domácej karanténe - po kontakte s pozitívnou osobou
Ba sa zašil. Druhé kolo? Ja som pri tom nebol ...
1 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Treba pozrieť trošku nižšie. Tam je list občanom od primátora Myjavy. Realita, ako to celé bolo "zvládnuté".

http://myjava.sk/mesto/oznamy
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Vcera som o tom na šutaku
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Alebo zuza potrebuje pancierak...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...
Pat a Mat.jpg  
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katy a R
kopretinka
Najlepšie je,že sú výnimky pre ľudí aj pre prevádzky a najviac pýtajú certifikáty tí,čo vôbec pýtať nemajú-lekárne,potraviny .......a aj od ľudí,ktorym bolo doporučené sa netestovať....
Lebo nepustiť 80ročnú babku do jediných dedinskych potravín.....lebo poslať preč z čakárne onko pacientov bez certifikátu.....
a kde konkrétne pýtajú? - veď zverejni. Lebo ja som bola aj v lekárni, aj v potravinách, aj v obchodnom dome - a nepýtal nikto. zajtra sa chystám na polikliniku - tak uvidím , či budú chcieť
Dnes sa k certifikátom vyjadril v Rádiu Slovensko ...
https://www.google.com/url?sa=t&rct=...yDlOvv2qElB0Ah
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Radšej zaliezol sám.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Začo trestajú dochodcov nad 65 rokov, ktorí nie sú povinní testovania sa zúčastniť ? Pred prvým kolom testovania ich vyzývali aby sa testovania nezúčastnili, ak sa ho nezúčastnia vo vybraných okresoch ani v druhom kole, čaká ich ďalšia karanténa. Ak budú obchodníci a policajti dôsledne dodržiavať Vyhl. UVZ č. 16,na nákup sa nedostanú ďalších 10 dní ...
Návštevu lekára by som chápala, ak bude možnosť otestovať sa v mobilnom pracovisku pred plánovaným vyšetrením ...
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

veronikasad
Tak už máme aj pána premiera v domácej karanténe - po kontakte s pozitívnou osobou
A najviac pozitívne na tej novine by bolo, ak by bol POZITÍVNY. Keď vie národ zavrieť - tak aj on nech doma čuší. A žiadny home office - aspoň 10 dní by bol pokoj....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ttrošku vas dostanem do obrazu. Lebo vidim, že stale tu mnohí kladu hlupe otazky. Prečo toto a prečo tamto. No a my rozumní sa mame pravo pytat, prečo je niekto tak hlupy, že ohrozuje iných? takže čo sa stalo:
Manželka pracuje v nemocnici sv.Michala, denne volala s kolegynami, ked bola doma na PN. Po nemocnici behal typek, pozitivne testovany a domahal sa hospitalizacie tam, lebo nemocnica vyzera daleko lepšie ako Kramare. Chcel ist ležať na interne. Nemaju tam infekčné. Takže všetko dezinfikovať.

Druhy: pytal sa ma niekto, ako sme k tomu prišli. Dcera k tomu prišla v praci. Kolegyna, čo si bola pozrieť Prahu, to nakupila. Lenže kolegyna po pozitivnom PCR teste šla na protilatkovy test (vykonal som opravu, nie antigenovy, akurat prišla dcera z prace) a kedže bola negativna, išla do prace. Toto naozaj netreba komentovať. Ludska blbosť je nekonečna, ako vesmír.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

O nekonečnosti vesmíru sa ešte dá pochybovať - o nekonečnosti ľudskej blbosti nie .
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
Začo trestajú dochodcov nad 65 rokov, ktorí nie sú povinní testovania sa zúčastniť ? Pred prvým kolom testovania ich vyzývali aby sa testovania nezúčastnili, ak sa ho nezúčastnia vo vybraných okresoch ani v druhom kole, čaká ich ďalšia karanténa. Ak budú obchodníci a policajti dôsledne dodržiavať Vyhl. UVZ č. 16,na nákup sa nedostanú ďalších 10 dní ...
Návštevu lekára by som chápala, ak bude možnosť otestovať sa v mobilnom pracovisku pred plánovaným vyšetrením ...
Ja čítam niečo iné.
https://www.uvzsr.sk/docs/info/ut/ve...ka_12_2020.pdf
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
misoft
veronikasad
Tak už máme aj pána premiera v domácej karanténe - po kontakte s pozitívnou osobou
A najviac pozitívne na tej novine by bolo, ak by bol POZITÍVNY. Keď vie národ zavrieť - tak aj on nech doma čuší. A žiadny home office - aspoň 10 dní by bol pokoj....
A aj prezidentka do karantény, Boris v špitáli. Budeme si vládnuť sami.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

buchač
veronikasad
Začo trestajú dochodcov nad 65 rokov, ktorí nie sú povinní testovania sa zúčastniť ? Pred prvým kolom testovania ich vyzývali aby sa testovania nezúčastnili, ak sa ho nezúčastnia vo vybraných okresoch ani v druhom kole, čaká ich ďalšia karanténa. Ak budú obchodníci a policajti dôsledne dodržiavať Vyhl. UVZ č. 16,na nákup sa nedostanú ďalších 10 dní ...
Návštevu lekára by som chápala, ak bude možnosť otestovať sa v mobilnom pracovisku pred plánovaným vyšetrením ...
Ja čítam niečo iné.
https://www.uvzsr.sk/docs/info/ut/ve...ka_12_2020.pdf
čo čítaš a kde čítaš, že dôchodca bez testu môže do obchodu ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať