Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Citujem celé, aby nemal niekto problém, že vyťahujem z kontextu.

korela
marjankaj
buchač
Pomodliť sa môže veriaci aj doma....či ?
To je pravda.
Na druhej strane ľuďom povolili nakupovať iba nutné potraviny a drogériu, Ale obchodníci Odevy obuv a pod predávať môžu. Ale komu?
To je fakt niekde takto zadefinované, že iba "nutné potraviny"?

korela
buchač
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...paign=mostread
Veronka...je úplne jedno, či môžu ísť alebo nie.

Citujem :
" „Chcel som si ísť zaplatiť televíziu, na to potrebujú aj môj občiansky… Ani suseda nemôžem poprosiť, aby to išiel zaplatiť za mňa,“ dodáva. "

Starý pán vraví, že nemôže sused zaplatiť ?
Nuž ja vravím opak...

„Občania sa musia preukazovať pri tomto produkte v zmysle zákona o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti," dodáva Pondelová.

„Je to niečo ako banka, kde sa tiež pri platbách vyžaduje identifikácia klienta," pridáva sa hovorkyňa Národnej banky Slovenska Martina Solčányiová.
https://www.tvnoviny.sk/domace/18079...m-je-obciansky

Teda ak niekto potrebuje zaplatiť šek, tak je úplne jedno, kto ho zaplatí. Osoba predloží OP a fertig, už len prebehne platba. Je síce pravda, že platiteľ sa dostane do systému, ale nič viac...a v tom systému je už aj tak, a to dávno.
Vôbec to nie je také jednoduché, ako sa to celé zdá.
buchač
...platí pre oba predchádzajúce príspevky od korely.
kukučka
buchač
...platí pre oba predchádzajúce príspevky od korely.
Platí skôr na tvoj, reč bola o odeve a obuvi, nie o móde a reklame. Daj ešte o Smotánke a možno skončíš pri Badateľovi, či Bukovskom.
Kde tu vidíš aspoň nejakú zmienku o móde ????
Moja reakcia bola na fantazmagórie od korely !!!
Sorry, ale po pár týždňoch karantény, keď sa to rieši všade možne, sa položí otázka o definovaní nutných potravín ? Veď to je totálna nevedomosť.
Nehnevaj sa...ale ak niekto tvrdí, že platba na pošte inou osobou nie je jednoduchá záležitosť, tak je potom solídne jednoduchý.
Ja tvrdím, že korela je fakt vytrhnutá z reality...žije len za múrmi svojho domu...lebo to, čo občas dáva, to sa nevymyslí.

...a preto ten gif s Ragnarom, ktorý nad takými hlúposťami prevracia oči...

Poznámku o Bukim @ company si si mohla odpustiť. Mne je síce jasné, že vrabec k vrabcovi si sadá, rovný rovného si hľadá...lenže momentálne si sa nejak netrafila, akurát si si chcela kopnúť, ale nevyšlo.

...a ak si si nevšimla, tak môj príspevok má dva odstavce.
Jeden pojednáva o odevoch a druhý o reklame.
Ak medzi nimi nevidíš súvislosť vzhľadom k koroňáckej situácii, tak potom sorry.
Naposledy upravil buchač : 15.11.20 at 09:17
1 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kukučka
veronikasad
Šeky na pošte môže zaplatiť hocikto, je dobré vybaviť si aj na pošte splnomocnenie na preberanie zásielok ...

Inak fakt neviem čo od pondelka platí a čo nie ...
Zaplatiť jedna vec a prijať druhá.

Otázka na pošte: Veď ma poznáš, musím dať OP?
Odpoveď poštárky: Aj keby ti niekto poslal jeden cent, aj tak musím zapísať číslo OP.
Na prijimanie si vybav splnomocnenie a mas po probléme
0 0
buchač buchač

Toto je na Pravde :

" Premiér Matovič uviedol, že efekt plošného testovania sa čoskoro vypne, zvažuje i tvrdý lockdown podobný tomu v Rakúsku. "

Zatiaľ ešte neskopírovali text z Booku Fasov.
https://www.facebook.com/igor.matovic.7
Fujtajbl...je mi na grc z toho dilina.

Takže teraz môžu poliši začať plniť vodou cisterny vodných diel, lebo ich v utorok použijú.

Ale hlavne, že veriaci budú môcť ísť do kostolov.
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
misoft
Ja teda nevychádzam z údivu o čom to tu vlastne točíte.
Predvčerom som za susedu (staršia a zlomená haksňa) platil šek na pošte. Žiadna "kontrola" Matelkovho kovidpasu, len kukal či som si paprče dezinfikoval, dal som do okienka zloženku a prachy - bum-bum - a s ústrižkom som odišiel.
Vy ste už fakt všetci na gebuľu?
A na pošte boli aj dôchodcovia, ktorí si svoje šeky platili a NIKTO ich nevykázal, nekontroloval na tie smiešne modré papieriky.
ešte keby si napísal že aký to bol šek dobre lebo niekedy treba predložiť op bez ohľadu na to aká je adresa odosielateľa
Pali - netrep sprostosti! Ja môžem zaplatiť mobil svojej žene, synovi a NIKTO si nepýta OP!!!. Môžem zaplatiť ČOKOĽVEK KOMUKOĽVEK - nie je dôležité KTO platí, ale to či sa platí správna suma na správny účet, správnemu prijímateľovi.
Vy ste naozaj všetci (čo tu hlásajú čosi o OP na poštách) poriadne yebnutí na hlavy!

Iná vec je PRIJATIE - ak je to pre určeného prijímateľa, tak vtedy sa OP MUSÍ predložiť (aby to nevyplatili niekomu inému), alebo predložiť OP a splnomocnenie na prebratie zásielky.

Tak si to - pre Boha - ujasnite v tých svojich makoviciach!
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
misoft
Predvčerom som za susedu (staršia a zlomená haksňa) platil šek na pošte. Žiadna "kontrola" Matelkovho kovidpasu, len kukal či som si paprče dezinfikoval, dal som do okienka zloženku a prachy - bum-bum - a s ústrižkom som odišiel.
A na pošte boli aj dôchodcovia, ktorí si svoje šeky platili a NIKTO ich nevykázal, nekontroloval na tie smiešne modré papieriky.
ešte keby si napísal že aký to bol šek dobre lebo niekedy treba predložiť op bez ohľadu na to aká je adresa odosielateľa
Pali - netrep sprostosti! Ja môžem zaplatiť mobil svojej žene, synovi a NIKTO si nepýta OP!!!. Môžem zaplatiť ČOKOĽVEK KOMUKOĽVEK - nie je dôležité KTO platí, ale to či sa platí správna suma na správny účet, správnemu prijímateľovi.
Vy ste naozaj všetci (čo tu hlásajú čosi o OP na poštách) poriadne yebnutí na hlavy!

Iná vec je PRIJATIE - ak je to pre určeného prijímateľa, tak vtedy sa OP MUSÍ predložiť (aby to nevyplatili niekomu inému), alebo predložiť OP a splnomocnenie na prebratie zásielky.

no poriadne musíš byť yejbnutý asi ty keď ma takto častuješ zamestnankyňa mi dala šek(nepátram aký) a peniaze keď som išiel na poštu aby som aj jej uhradil a pani pri okienku "Váš občiansky si prosím" a to sa poznáme hovorím to nie je moje ja to len posielam a ona že to jedno, ja platím
0 0
buchač buchač

misoft
... poriadne yebnutí na hlavy!

Predchádzajúcim príspevkom som si nebol celkom istý...ALE včul je to jasné jak facka.
Takže začni od seba...ujasni si to a odyeb si hlavu.

Zasa niečo tvrdíš, čo nemáš overené ?
Samozrejme, že môžeš platiť na pošte. Otázka ale je, že kedy si naposledy platil.
Chceš tvrdiť, že VŠETKY platby si platil bez OP ? Neuverím, neexistuje.

Môžeš zaplatiť čokoľvek a komukoľvek a zakohokoľvek....dokonca aj zemi a věk.
Kuwa, ale šak si daj povedať a aj iní, že nie je platba ako platba.
https://e.dennikn.sk/269636/platia-n...-osobne-udaje/
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

na pošte zaplatiť inému šek môžeš
ukazať op musíš....tak ako v banke pri vklade
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

veronikasad
kukučka
veronikasad
Šeky na pošte môže zaplatiť hocikto, je dobré vybaviť si aj na pošte splnomocnenie na preberanie zásielok ...

Inak fakt neviem čo od pondelka platí a čo nie ...
Zaplatiť jedna vec a prijať druhá.

Otázka na pošte: Veď ma poznáš, musím dať OP?
Odpoveď poštárky: Aj keby ti niekto poslal jeden cent, aj tak musím zapísať číslo OP.
Na prijimanie si vybav splnomocnenie a mas po probléme
Ja s poštou nemám žiaden problém, u nás sú poštárky normálne.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

a nie je to jedno? či pýtajú alebo nepýtajú? proste to je tak, diskusia úplne zbytočná.. pri zelených šekoch nepýtajú, pri bielych pýtajú.. v banke pýtajú vždy, tam vám to nevadí?.. ale kto sa chce hádať ten si dôvod nájde, trebárs aj taku sprostosť ako šeky na pošte..
6 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
misoft
... poriadne yebnutí na hlavy!

Predchádzajúcim príspevkom som si nebol celkom istý...ALE včul je to jasné jak facka.
Takže začni od seba...ujasni si to a odyeb si hlavu.

Zasa niečo tvrdíš, čo nemáš overené ?
Samozrejme, že môžeš platiť na pošte. Otázka ale je, že kedy si naposledy platil.
Chceš tvrdiť, že VŠETKY platby si platil bez OP ? Neuverím, neexistuje.

Môžeš zaplatiť čokoľvek a komukoľvek a zakohokoľvek....dokonca aj zemi a věk.
Kuwa, ale šak si daj povedať a aj iní, že nie je platba ako platba.
https://e.dennikn.sk/269636/platia-n...-osobne-udaje/
Aj ty si over. Píše sa o ePoukaze. Klasická složenka - NIKTO nepýta.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dokedy to tu chcete rozoberať?
0 0
buchač buchač

misoft
Ja si nič nepotrebujem overovať !!!!!!
Každý mesiac (kvartál) si môj OP overujú na pošte, keď platím zloženky, ktoré sú mi poslané.

Klasickú zloženku spomínaš až teraz, v predchádzajúcom nie je o nej ani len zmienka....tak láskavo nerob zo seba uja.
Ak niekto prepisuje ePoukaz na klasickú zloženku len z dôvodu, aby nemusel dávať k dispo OP...??? Chorý to človek...ten je yebnutý na hlavu, kuwa a to teda poriadne.
0 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

buchač
misoft
Ja si nič nepotrebujem overovať !!!!!!
Každý mesiac (kvartál) si môj OP overujú na pošte, keď platím zloženky, ktoré sú mi poslané.

Klasickú zloženku spomínaš až teraz, v predchádzajúcom nie je o nej ani len zmienka....tak láskavo nerob zo seba uja.
Ak niekto prepisuje ePoukaz na klasickú zloženku len z dôvodu, aby nemusel dávať k dispo OP...??? Chorý to človek...ten je yebnutý na hlavu, kuwa a to teda poriadne.
Juraj, to fakt chodis kazdy mesiac platiť zlozenky na postu? Mne by sa teda nechcelo, ani nahodou, ked existuje ovela jednoduchší sposob platby...
1 0
buchač buchač

Ale šak ja netvrdím, že neexistuje...niečo platím tak a niečo inak.
Lenže nepoznáš pozadie, takže preto je ti divnô...špecifikovať nemá význam.
0 0
Mikae Mikae

Mikae je offline (nepripojený) Mikae

misoft
Asi záleží na koho natrafíš skúsenosť z minulého týždňa, seniori, pravidelná kontrola u lekára, predtým si telefonovali či môžu prísť, objednali sa na odbery. Krv zobrali, všetko bez problémov, bez pýtania modrého zdrapu papiera a keď bolo treba s výsledkami ísť
k lekárovi, tak zrazu bez modrého papiera ani krok, darmo ukazovali na výnimku preventívka u lekára, vek 80+ . Preobjednali ich na budúcu stredu, že ich hanba nefacká, takto preháňať a terorizovať starých ľudí. To bolo utorok, a ja som v tej ambulancii bola v piatok a nikto žiadny modrý papier nechcel.
Naposledy upravil Mikae : 15.11.20 at 23:01 Dôvod: oprava
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
Ale šak ja netvrdím, že neexistuje...niečo platím tak a niečo inak.
Lenže nepoznáš pozadie, takže preto je ti divnô...špecifikovať nemá význam.
A presne o toto mi tu išlo.
0 0
korela korela

Žabinka
a nie je to jedno? či pýtajú alebo nepýtajú? proste to je tak, diskusia úplne zbytočná.. pri zelených šekoch nepýtajú, pri bielych pýtajú.. v banke pýtajú vždy, tam vám to nevadí?.. ale kto sa chce hádať ten si dôvod nájde, trebárs aj taku sprostosť ako šeky na pošte..
Nechápem, nemala som zámer vyvolať hádku a ani sa hádať.
Nie, v banke mi to neprekáža.
Na jar, keď celá táto situácia vznikla, tak som poprosila poštárku, vždy je ústretová, aby mi zaplatila šek, alebo prebrala, už si nespomínam. Potom mi takmer vytkla, že som jej nedala č. OP a musela zadať svoj OP. Nechodím na poštu platiť nič. Zatiaľ. Ani balíky k nim nenosím. Tak mi to ani nenapadlo. Bolo mi to nepríjemné. Ešte aj teraz je.
.
Ale nejde iba o mňa, sú ľudia, ktorí neplatia nič cez IB, a nepoužívajú plat. karty v obchodoch z princípu, a nie sú ani na internete. Takých ľudí je ešte dosť. O starých ľuďoch ani nehovorím. Aj oveľa mladší (50+) majú problémy s mobilmi, SMS a mailmi.
Tak keď sa už raz vydajú opatrenia, mali by ich dotiahnuť do konca a nebolo by o čom diskutovať.
Viď nočný príspevok od Mikae. Absurdum. Hnus.
Citát zo včerajšieho filmu: Problém je vtedy, ak je k nemu riešenie.
0 0
buchač buchač

korela
Ale nejde iba o mňa, sú ľudia, ktorí neplatia nič cez IB, a nepoužívajú plat. karty v obchodoch z princípu, a nie sú ani na internete. Takých ľudí je ešte dosť. O starých ľuďoch ani nehovorím. Aj oveľa mladší (50+) majú problémy s mobilmi, SMS a mailmi.
Tak keď sa už raz vydajú opatrenia, mali by ich dotiahnuť do konca a nebolo by o čom diskutovať.
Teraz neviem, či mi oči idú šejdrom alebo či mi drbe na totál.

Lebo keď som toto ja tvrdil (trochu inak formulované), tak si mi oponovala, že furt je niekto nablízku, ktorý by danej osobe s problémom pomohol.
...a zrazu otočíš ?
0 0
korela korela

buchač
korela
Teraz neviem, či mi oči idú šejdrom alebo či mi drbe na totál.

Lebo keď som toto ja tvrdil (trochu inak formulované), tak si mi oponovala, že furt je niekto nablízku, ktorý by danej osobe s problémom pomohol.
...a zrazu otočíš ?
Ako by som ti to ..., niekto má, niekto nie, a aj ten čo má, už ho zajtra mať nemusí. Ide o princíp.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Žabinka
Žabka, kde pýtajú a kde nepýtajú to ani čert nevie. Platím bielym šekom elektrinu už 5 rokov, tam nepýtajú. Keď som mala pevnú linku, tak pri platbe pýtali. Akej farby bol šek už neviem
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať