Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Babolka
Dnes ma potesila a zabavila anketa Pelleho. Uz som od rana viac ako 100 x zahlasovala proti skrateniu volebneho obdobia. Ocenujem velmi 10 minutovy mail, na to ako stvoreny
.... a potom s prekvapením svet bude konštatovať, že maličké Slovensko má miesto oficiálnych 5,5 mil. obyvateľov odrazu 55 mil. obyvateľov.
Takéto ankety, referendá - takto amatérsky urobené - majú "vypovednú hodnotu" NULA!
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Nandrolon
... ty si si nevšimol, že tá prvá veta je písaná nárečím? Veď ona nešpecifikovala aké právo, či právo trestné, alebo iné.
Podľa mňa mohla myslieť právo na vyjadrenie názoru a to by mal každý akceptovať. Akceptovanie ale nezakladá žiadnu povinnosť, ale proste akceptovať názor ľudí.
To, čo napísal, to je zase len napľutie ľuďom do tváre v jeho hulvátskom štýle, že ak vás nebude jeden a pol milióna tak vás mám vy k***i v p**či.
Tomu už hádam chápeš, nie?
aha
a ty si si nevšimol, že ona reagovala a bavili sme sa o tom ďalej......že ju nenapadla tvoja konštrukcia a prešla z ankety na referendum....

že nárečím .....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Nandrolon
duves
korela
duves
Tema bola v podstate o Bratislave. Tak kde sa tych 50 tisic pomestilo?
Tu nejde ani tak o miesto, ale ty si napísal iba 10 tis., a zdroj zasa najmenej 10 tis. zúčastnených. Už ty sám si upravil číslo smerom nadol.

Rozumieš, nad čím som sa pozastavila?

A odporúčam tebe aj bjutymu si prečítať celého Baránka a potom sa vyjadrite k cifre 50 tis.
Výsledok týchto protestov uvidíme až od 14 dní. Aj to, či vám budeme vďačiť za lockdownové Vianoce.
Lockownové Vianoce budú mať iba posratí ľudia, pre ktorých sú určené. Ak by nebolo tých posratých viac ako je zdravé, mohli sme ich nemať. Ja ich teda mať určite nebudem, neviem ako ty.
Ale asi ti to bude vyhovovať, nemusíš kupovať darčeky....
.
akurát včera mal náš župan droba besedu o takýchto hrdinoch....priamo oravákoch
bil na poplach, že sa nimi zaplnili bratislavské nemocnice, lebo vaše sú už plné hrdinov...
že sa musia presúvať operácie

nezabudni dať aj s kámoškou, že sme ovce
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Dôchodok ti neznížia a nehnevaj sa, ale určite toľko financií už nepotrebuješ, ako mladá rodina, napr. ja.
Vybral si sa nesprávnym smerom...ale to je jedno.

Určite nepotrebujem ? Si si istý ?
Ono by stačilo dať pár otázok a či informácií ... a hneď by bolo jasné, čo a ako.
Ale to nemá význam.
2 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
Nandrolon
Dôchodok ti neznížia a nehnevaj sa, ale určite toľko financií už nepotrebuješ, ako mladá rodina, napr. ja.
Vybral si sa nesprávnym smerom...ale to je jedno.

Určite nepotrebujem ? Si si istý ?
Ono by stačilo dať pár otázok a či informácií ... a hneď by bolo jasné, čo a ako.
Ale to nemá význam.
Ak dôchodca potrebuje viac financií, ako mladá rodina s deťmi, tak tu je niečo zle nastavené a zčasti aj viem čo, no nemienim to tu rozoberať na verejnosti.
Napr. aj taký Baštrnák bohvie koľko financií potreboval za mesiac, ale to je čisto jeho rozmar, lebo taký veyron k životu nepotrebuješ.
Máš taký dôchodok, že bežný človek nemá taký plat. A ešte k nemu potrebuješ viac?
Ako píšem. Ako si si to nastavil, tak to máš. Ja by som ako dôchodca pôžičku za dieťa na seba nevzal. Odtiaľ potiaľ.
Ak zoberú pracujúcemu plat, tak mu ostane h***o. Ak tebe zoberú plat, tak ti ostane tvoj dôchodok, ktorý je vyšší ako hociktorý bežný plat mimo BA.
Takže o čom to je?
Vlastníš nejakú kaviareň? Lebo ak áno, tak je pravda, že možno ti zanikne, ale čo sa zmení v tvojom živote REÁLNE? Že prestanú cinkať eurá na účte, ktoré ty ako osoba nevyužiješ /hoci určite ich využijú druhí, ale bavíme sa tu o potrebe konkrétnej rodiny/? Rodina je celok, samozrejme aj deti, ale dôchodci by už mali prestať financovať donekonečna deti a paradoxne aj také, ktoré tie peniaze čo dostali, skončia inde.
Poznám človeka," starého páprdu" /bez urážky, je to výraz/, ktorý financuje ako takmer 70-tnik obidve rodiny svojich dospelých detí. Od stavby domu, kúpy viacerých bytov atď. Potom sa nečudujem, že páprdi robia do smrti a mladí sa na vyššie miesta dostanú, až keď ich vynesú nohami napred.
Naposledy upravil Nandrolon : 19.11.20 at 18:34
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Nandrolon
Ak dôchodca potrebuje viac financií, ako mladá rodina s deťmi, tak tu je niečo zle nastavené a zčasti aj viem čo, no nemienim to tu rozoberať na verejnosti.
Nandy to chceš porovnávať dôchodcu s osadníkom, ktorý má 12 detí? Tak to je naozaj "zle nastavené".
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

marjankaj
Nandrolon
Ak dôchodca potrebuje viac financií, ako mladá rodina s deťmi, tak tu je niečo zle nastavené a zčasti aj viem čo, no nemienim to tu rozoberať na verejnosti.
Nandy to chceš porovnávať dôchodcu s osadníkom, ktorý má 12 detí? Tak to je naozaj "zle nastavené".
Nie, normálnu klasickú rodinu s obidvoma pracujúcimi dospelými.
Osadníci majú tak či tak o všetko k životu nutné postarané. Oni musia v živote iba žrať, srať a plodiť od 10-tich rokoch so súrodencami a rodičmi deti. Vo voľnom čase montujú satelity na strechu a kupujú za dávky akciové mobily na paušál. A Matovič nám ich dá potom za vzor.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Nandrolon
marjankaj
Nandrolon
Ak dôchodca potrebuje viac financií, ako mladá rodina s deťmi, tak tu je niečo zle nastavené a zčasti aj viem čo, no nemienim to tu rozoberať na verejnosti.
Nandy to chceš porovnávať dôchodcu s osadníkom, ktorý má 12 detí? Tak to je naozaj "zle nastavené".
Nie, normálnu klasickú rodinu s obidvoma pracujúcimi dospelými.
Osadníci majú tak či tak o všetko k životu nutné postarané. Oni musia v živote iba žrať, srať a plodiť od 10-tich rokoch so súrodencami a rodičmi deti. Vo voľnom čase montujú satelity na strechu a kupujú za dávky akciové mobily na paušál. A Matovič nám ich dá potom za vzor.
A to ty budeš rozhodovať, kto je normálny alebo to necháš na Matoviča. Veľký rozdiel to asi nebude.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nie, ja nebudem o tom rozhodovať. Len podľa mňa dôchodca potrebuje už k životu menej /lebo je predpoklad, že "živí" sám seba prípadne manželku/ ako mladá rodina, kde sa musia živiť a nielen živiť aj deti.... Taktiež je predpoklad, že dôchodca má už všetko vysporiadané, dosplácané. Však som nevidel banku, ktorá by dala 40 ročnú hypotéku 50-tnikovi/
Čo sa týka cigánov, poznám aj slušných, jeden vodí každé ráno deti do školy. Výnimka potvrdzuje pravidlo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Však som nevidel ...
Na takúto vetu (aj keď som ju vytrhol z kontextu) mám zvyčajne len jednu odpoveď...
Ty si toho ešte veľa nevidel.

No schválne...koľko dáš mesačne na deti ?

P.S.:
Úplne zle...aleže fest zle.
https://www.porada.sk/t313812-p342-c...ml#post3172626
0 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Nandrolon
Nie, ja nebudem o tom rozhodovať. Len podľa mňa dôchodca potrebuje už k životu menej /lebo je predpoklad, že "živí" sám seba prípadne manželku/ ako mladá rodina, kde sa musia živiť a nielen živiť aj deti.... Taktiež je predpoklad, že dôchodca má už všetko vysporiadané, dosplácané. Však som nevidel banku, ktorá by dala 40 ročnú hypotéku 50-tnikovi/
Čo sa týka cigánov, poznám aj slušných, jeden vodí každé ráno deti do školy. Výnimka potvrdzuje pravidlo.
Takže rozhodovať nechceš, ale pindať kto koľko potrebuje to áno? Vojakom nie a ŠTBákom áno? Či zásluhovosť je na figu? Alebo iba vtedy, keď sa to tebe hodí?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
Nandrolon
Však som nevidel ...
Na takúto vetu (aj keď som ju vytrhol z kontextu) mám zvyčajne len jednu odpoveď...
Ty si toho ešte veľa nevidel.

No schválne...koľko dáš mesačne na deti ?
Si myslíš, že kalkulujem na každého člena osobitne?
Vôbec neviem. Beriem to globálne za všetky príjmy a výdavky.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

marjankaj
Nandrolon
Nie, ja nebudem o tom rozhodovať. Len podľa mňa dôchodca potrebuje už k životu menej /lebo je predpoklad, že "živí" sám seba prípadne manželku/ ako mladá rodina, kde sa musia živiť a nielen živiť aj deti.... Taktiež je predpoklad, že dôchodca má už všetko vysporiadané, dosplácané. Však som nevidel banku, ktorá by dala 40 ročnú hypotéku 50-tnikovi/
Čo sa týka cigánov, poznám aj slušných, jeden vodí každé ráno deti do školy. Výnimka potvrdzuje pravidlo.
Takže rozhodovať nechceš, ale pindať kto koľko potrebuje to áno? Vojakom nie a ŠTBákom áno? Či zásluhovosť je na figu? Alebo iba vtedy, keď sa to tebe hodí?
To kde si zobral tých vojakov, štbákov, dokonca zásluhovosť?
?????????
To som niekde písal, či sa ti to snilo?
Samozrejme že rozhodovať nemôžem, čo som ja nejaký funkcionár vo vláde?
Pindať budem.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Si myslíš, že kalkulujem na každého člena osobitne?
Vôbec neviem. Beriem to globálne za všetky príjmy a výdavky.
Priemer, cca, od buka, odhadom, približne, asi, .......proste nejaké číslo.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
Nandrolon
Si myslíš, že kalkulujem na každého člena osobitne?
Vôbec neviem. Beriem to globálne za všetky príjmy a výdavky.
Priemer, cca, od buka, odhadom, približne, asi, .......proste nejaké číslo.
Neviem určiť, koľko z výdajov sa týka konkrétne detí a ani by som to neodhadoval. Kupujeme, platíme, obliekami, živíme, ĽŠU, malému škôlka 45 mesačne /na pol dňa/ /to je asi jediná cifra, ktorú dokážem napísať/.
Ostatné by bolo strieľanie do vzduchu. Samozrejme hračky nepočítam, lebo konkrétne jeep 4x4 pre 2 osoby za niekoľko stoviek mať nemuseli, taktiež nejaké RC modely 6x6, rolba, detské vetrone.
Ty tu vŕtaš a za chvíľu sa dozviem, že sa chválim, super. Traja tu do mňa vŕtate, a keď mám kažému odpovedať, tak mám 3 x viac príspevkov za večer ako každý z vás....
Idem radšej spať, ráno skoro vstávam.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

buchač
Nandrolon
Píšeš, ako keby sa to teba týkalo....
...a kurwa, si píš, že sa ma to týka...!!!

To si si nevšimol určité narážky už dávno, ktoré som občas urval do príspevku ?
Teba sa to ale netýka...lebo ty by si chcel takúto situáciu " aspoň ešte rok "...hlavne, že sa smeješ jak drbnutý.
Kuwa, inú by si spieval, ak by si prišiel na pár mesiacov o podstatnú časť mzdy, prípadne by si dostal len pár šušňov.
...ale účty platiť je potrebné.

Aby si bol v obraze...tak takúto situáciu som zažil/li práve po nežnej revolúcii.
...a vtedy neboli ešte úrady práce, takže to boli tvrdé mesiace, pekných pár mesiacov.
po revolúcii, 90% pol roka 60 druhý pol rok a boli v rámci štruktúry okresného úradu
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Ty tu vŕtaš a za chvíľu sa dozviem, že sa chválim, super.
Aj dôchodca kupuje, oblieka sa...či ?
Aj dôchodca sa musí stravovať...tak isto, ako aj dieťa.

Lenže dôchodcovi zvyčajne už neslúži zdravie a preto má výdavky na lieky...MUSÍ ich užívať.
...a poniektoré lieky sú drahé...čiže aj doplatok je solídny alebo je plná úhrada.
Takže k tomu som smeroval otázkami a nie na nejaké chválenie (na to tu je jeden iný nick, čo sa večne chváli)...
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Áno viem, kam si smeroval. Akurát, že je plno onkáčov v tvojom veku, čo majú 4 stovky a žiadne bočáky. Oni tiež musia platiť lieky, ak chcú žiť. Tí sú na tom 100x horšie. A o mladých rodinách, kde je muž alebo žena onk. pacient a majú deti ani nepíšem, lebo to je tá najhoršia situácia.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

bez zbytočných emocii

priemerná mladá rodina má násobné vyššia výdavky ako priemerna dôchodcovská

tu štát úplne zlýhava a kupuje si voličské hlasy dôchodcov
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať