Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Zarazilo ma riešenie biologicky rozložiteľného odpadu na Slovensku. Obce majú zabezpečiť zber a kompostovanie- Vo filmoch z ameriky som v kuchyniach spozoroval drtič odpadkov do ktorého sa hodil pod prúdom vody všetok biologický odpad a hotovo. My to vyriešime tak že každý vyfasuje kýblik do ktorého ten odpad vhodí a raz za čas mu ho odvezú. Prvý problém je smrad a najmä v lete a najmä v mojej kuchyni. Druhý problém je množstvo spálenej nafty ktorá je treba aby sa môj kýbliček dostal do kompostárne. A tretí je že sa mu musia venovať aspoň dvaja smetiari.
Spracovanie kalu majú ČOV zvládnuté, je to kontrolované a náklady na zber = 0.
Kompostáreň bude asi musieť robiť to isté, lebo si neviem predstaviť že by kompost bez kontroly zaorali na pole.
A v tej ekologizácii ideme až tak ďaleko že skoro každý odpad v domácnosti práskneme do plastových vriec na odpad a hodíme do kontajnera. Čo sa deje s týmito vrecami ? Koľko ton ich ročne minieme ? To je ekologické ?
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Prečo si stále MYSLÍŠ, že Bratislavčania nevnímajú nič, čo deje za hranicou mesta, NECHÁPEM.
Ja si to nemyslím...ja som o tom presvedčený.
Sorry, ale ešte veľa vecí nechápeš a ani nepochopíš...tedy myslené v tejto súvislosti ohľadom mackov.
Určite, ako inak. Ja ti tvoje presvedčenie brať nebudem. Ži si vo svojom svete. Ty vieš všetko, aj kde všade máme po Slovensku rodinu.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Zrušením bankových odvod príde štátna kasa o miliardy eur.Takže ich treba nejako doplniť.Zdanením 13. a 14.teho platu.Super.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
lubko6394
Zarazilo ma riešenie biologicky rozložiteľného odpadu na Slovensku. Obce majú zabezpečiť zber a kompostovanie- Vo filmoch z ameriky som v kuchyniach spozoroval drtič odpadkov do ktorého sa hodil pod prúdom vody všetok biologický odpad a hotovo. My to vyriešime tak že každý vyfasuje kýblik do ktorého ten odpad vhodí a raz za čas mu ho odvezú. Prvý problém je smrad a najmä v lete a najmä v mojej kuchyni. Druhý problém je množstvo spálenej nafty ktorá je treba aby sa môj kýbliček dostal do kompostárne. A tretí je že sa mu musia venovať aspoň dvaja smetiari.
Spracovanie kalu majú ČOV zvládnuté, je to kontrolované a náklady na zber = 0.
Kompostáreň bude asi musieť robiť to isté, lebo si neviem predstaviť že by kompost bez kontroly zaorali na pole.
A v tej ekologizácii ideme až tak ďaleko že skoro každý odpad v domácnosti práskneme do plastových vriec na odpad a hodíme do kontajnera. Čo sa deje s týmito vrecami ? Koľko ton ich ročne minieme ? To je ekologické ?
Riešenie je jednoduché.
Zákaz výroby PET fliaš a všetkých plastových obalov.
Ale to by sa museli zobudiť aspoň v EÚ.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lubko6394
Zarazilo ma riešenie biologicky rozložiteľného odpadu na Slovensku. Obce majú zabezpečiť zber a kompostovanie- Vo filmoch z ameriky som v kuchyniach spozoroval drtič odpadkov do ktorého sa hodil pod prúdom vody všetok biologický odpad a hotovo. My to vyriešime tak že každý vyfasuje kýblik do ktorého ten odpad vhodí a raz za čas mu ho odvezú. Prvý problém je smrad a najmä v lete a najmä v mojej kuchyni. Druhý problém je množstvo spálenej nafty ktorá je treba aby sa môj kýbliček dostal do kompostárne. A tretí je že sa mu musia venovať aspoň dvaja smetiari.
Spracovanie kalu majú ČOV zvládnuté, je to kontrolované a náklady na zber = 0.
Kompostáreň bude asi musieť robiť to isté, lebo si neviem predstaviť že by kompost bez kontroly zaorali na pole.
A v tej ekologizácii ideme až tak ďaleko že skoro každý odpad v domácnosti práskneme do plastových vriec na odpad a hodíme do kontajnera. Čo sa deje s týmito vrecami ? Koľko ton ich ročne minieme ? To je ekologické ?
Nehovoriac ešte o vykrmovaní potkanov a iných hlodavcov v mestách. Za bieleho letného dňa pekne čiara ku kompostéru. (V záhrade s trávnikom vedľa deky - Praha, tam to frčí už dlhšie, iba pár rodín z domu sa v tomto angažuje.).
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
kopretinka
Zrušením bankových odvod príde štátna kasa o miliardy eur.Takže ich treba nejako doplniť.Zdanením 13. a 14.teho platu.Super.
To bol len smerácky marketing. Pri kríze ten odvod vymyslel Fico s tým že má slúžiť na stabilitu bánk a aj rozpočítal za koľko rokov bude ten fond naplnený a že potom nebude. A tesne pred voľbami to zrušenie zrušili aby Kamenický mal pekné čísla na strane príjmu. A to ešte zaklincovali 13.dôchodkom na ktorý zas zabudli spraviť položku na strane výdavkov.
Ak si dobre spomínam tak ten bankový odvod pol použitý len raz aj to pre kamoša Širokého aby don Róbert zachránil Váhostav a akousi zemiakovou fintou sa mu to podarilo. Trocha sa pri tom zabudlo na subdodávateľov a živnostníkov ktorým Široký dlhoval. Nuž ale asi sa nedalo pomôcť každému - kde by štát k tomu prišiel ?
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

prišla zima..
20201127_112100.jpg  
5 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Vraj má byť solídna zima, ale nie krutá, lebo sliepky sa už operili, cibuľa má viac šupiek ako predtým, diviaky vraj ešte ale nezišli do nižších polôh, tak si ešte počkáme.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Ráno keď som naštartovala mi vyhrávala z rádia vianočná pieseň.
V škole sme sa s dcérou zapojili do ... viď. foto. škatulka odovzdaná
11_2020.png  
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
...diviaky vraj ešte ale nezišli do nižších polôh...
Akože do Bláááávy ...???
0 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
buchač
korela
...diviaky vraj ešte ale nezišli do nižších polôh...
Akože do Bláááávy ...???
Juraj aj diviakov tu občas mávame. Jeden bol aj pri Carltone. A v Dúbravke je to bežné.
https://www.google.com/search?client...y+v+bratislave
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

marjankaj
buchač
korela
...diviaky vraj ešte ale nezišli do nižších polôh...
Akože do Bláááávy ...???
Juraj aj diviakov tu občas mávame. Jeden bol aj pri Carltone. A v Dúbravke je to bežné.
https://www.google.com/search?client...y+v+bratislave
https://www.bratislavskenoviny.sk/zd...rehanal-diviak

Nie je to nezvyčajné ani v Budapešti či Prahe, zver stráca prirodzený strach. Záhadou ale je, ako sa diviak do centra mesta dostal. Nemá totiž žiadne priame spojenie s prírodou. Musel teda prejsť cez štvorprúdovú cestu alebo cez nejaký most.

Podľa poľovníkov je možné, že sa do centra dostal z petržalského Pečnianskeho lesa, ktorý je nalbližšie tak, že preplával Dunaj. Diviaky sú veľmi dobrí plavci. Alternatívou je aj to, že sa prešiel po Starom moste.

Do hlavného mesta na prechádzku nechodia ale iba diviaky. Pri Redute už dávnejšie odchytili šakala.
https://www.tvnoviny.sk/domace/19154...aju-dve-teorie

0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pekne papáte háčik...len vás vytiahnuť z Dunaja.
Tvrdím snáď niekde, že v Blave sa nevyskytol diviak ?

Ale vrátim sa k mackovi.
Je rozdiel ísť po Blave, kde sa huňáč len tak ľahko nevyskytne.
Ja keď idem do lesa, tak zásadne ozbrojený....lebo v revíri sú medvede, nejaký ten vlčko, aj rys...vysokú alebo čiernu zver ani nerátam.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Preto ľudia od určitého veku už nejdú ani Karpát. Pre istotu.
A aby ťa medveď prepadol, nemusíš ísť ani do hory.
Áno, my vieme, že si ozbrojený až po zuby. :-))))))
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Současná krize je příležitostí pro systémové změny, míní papež
https://www.tyden.cz/rubriky/zahrani...ez_548916.html
0 0
skuš skuš

skuš je offline (nepripojený) skuš

neviem, ale sa vyjadril, že odmietnuť utrápeného migranta je dezinpretácia kresťanstva... tak sa dohodnite ... kláštory vo vatikáne sú už vraj plné..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Preto ľudia od určitého veku už nejdú ani Karpát. Pre istotu.
Jj...niekto nejde ani len do vlastnej záhrady...
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

skuš
neviem, ale sa vyjadril, že odmietnuť utrápeného migranta je dezinpretácia kresťanstva... tak sa dohodnite ... kláštory vo vatikáne sú už vraj plné..
Současná krize je příležitostí pro systémové změny.
Ide o myšlienku, a nemusí ju vysloviť ani pápež.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

anet
Jasné že to prifarbili, aby to znelo zaujímavejšie. Nižšie už píše o vakcinačnom pase, nepíše vyslovene o corona pase.
Na "konšpiračných teóriách" je zaujímavé práve to čítanie medzi riadkami.
Ka "konšpiračných" teóriách sú práve dôležité tie riadky, ktoré "poukazujú" na tie "skryté" riadky, ktoré tam nie sú. Teda: konšpirátor to číta tak, aby to JEMU vyhovovalo a predkladá to ako HOTOVÚ vec. V tebou uvedenom prípade - priamo "avizuje", že ten vakcinačný pas bude vlastne COVID pas - nad celkovým obsahom sa nezamýšľa, predkladá upravené, pozmenené návrhy ako hotové fakty. A o to je to horšie, že duchom pribrzdení to berú ako skutočnosť (bez overenia faktov, bez čítania pôvodného textu) a začnú panikáriť, presadzovať svoje zvrátené názory aj cestou odporu, obštrukcií a falošných riešení (viď Magian a jeho penicilínovo borovičková terapia - čo sa nečudujem u zaostalého stredoškolského pedagóga s titulom Ing. ekonómie, teda nič z oboru, proti ktorému protestoval a zavádzal).
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
korela
Preto ľudia od určitého veku už nejdú ani Karpát. Pre istotu.
Jj...niekto nejde ani len do vlastnej záhrady...
Toto predpokladám, že napísal nejaký tvoj vnuk? Lebo keď čítam "Jj" tak to používajú tak 15 roční česi.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať