Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

a nie je to jedno? či pýtajú alebo nepýtajú? proste to je tak, diskusia úplne zbytočná.. pri zelených šekoch nepýtajú, pri bielych pýtajú.. v banke pýtajú vždy, tam vám to nevadí?.. ale kto sa chce hádať ten si dôvod nájde, trebárs aj taku sprostosť ako šeky na pošte..
6 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Kto by sa nazdal, ako dokáže jeden karfiol zaujať. :-)))
6 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

130013724_3891599430863628_1954822054153613008_n.jpg  
6 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Huúhuú...pekny dnik..vsetkym...
FB_IMG_1607518921564.jpg  
6 0
korela korela

jar88
Dáša_
Nandrolon
Dáša_
Nandrolon
Asi ťažko "padajú na huby", keď sa tam strieda možno o polovicu viac personálu, lebo zdravotné sestry od súkromných lekárov /ktorí trčia doma/ sa tam striedajú. Predsa ten personál sa "nevyparil".
ach jaaj, stále máš svoju pravdu. Možno by si si mal vyskúšať pohybovať sa chvíľu v ochranných oblekoch. Ako sanitár, upratovačka.....
Nemám svoju pravdu, každý máme tú svoju.
Mimochodom, v rodine máme zdravotnú sestru, ktorá pracuje v nemocnici s poliklinikou. Ináč by vedela odpovedať na henten status. Zrejme preto, že vidí realitu svojimi očami a nie je matoovca...
no vidíš a ja sa zase osobne poznám s vrchnou či hlavnou, či aké majú tituly, sestrou z nášho momentálne covidového oddelenia. Myslíš, že by ti fakt povedala, že nemajú počas služieb čo robiť? Že netŕpne každý deň, koľko sestričiek bude OK? Ako naplánuje smeny? Kto tentokrát odchádza do karantény?
Naozaj smutné, čo tu píše Nandrolon.
Ja mám susedu (dom oproti mne) tiež je zdravotná sestra. Pracuje na chirurgii. Pred touto kovidovou dobou jej auto parkovalo oproti mojej brány úplne pravidelne. Teraz to auto príde najviac dva krát za týždeň a aj to najviac na noc. Večer zaparkuje a ráno tu už nestojí. Je na nej vidieť, že pracuje denne do úplného vyčerpania.
Pritom socanskí darmožráči a zlodeji stále tárajú čosi o odkladaní neodkladných zákrokov. To akože nejakých operácií. Akosi mi to hlava neberie, lebo teraz vidím na vlastné oči, že suseda, ktorá predtým chodila úplne pravidelne, teraz sa doma skoro ani nenachádza.
Tu si ozaj dobre argumentačne buď zlyhal, alebo vedome zisťuješ aktuálnu mienku obyvateľstva. Riadiť sa v tomto susedou..., bez slov. Možno to tak je, ale prečo vychádzaš z domnienok správania ženy, ktorú možno poznáš iba z videnia? Čo vieš o jej súkr. živote?

Však nech vytiahnu tí tvoji štatistiky s počtom dnešných operácií s predchádzajúcimi obdobiami. Veľmi jednoduché počty.
V lete som tu písala, že určité zákroky (operácie) sa v BA robili v jednej konkrétnej nemocnici v počte bežne šesť denne, kvôli dezinfekciám sál sa zredukovali pri covide iba na dve denne. Tak sa dá predstaviť, ako sa geometrickým radom naďalej ich počet zvyšuje. Čo tu splietaš?

Príchodom covidu sa mohli oddeliť oddelenia, celé nemocnice. lné pre covidovýcch pacientov, a nie ich liečiť v bežných zariadeniach. Na počty neliečených ľudí poukazujú aj lekári aj pacienti, som jednou z nich, tak ti mám chuť napísať v buchačovou rétorikou, aby si sa fakt vyjadroval k veciam, ktorým rozumieš a nekrátil si si tu chvíle, keď nemáš do čoho pichnúť. Trochu empatie k chorým ľuďom čakajúcim na zákroky by ti neuškodilo.

Viceprezident SLS aj prez. SLK spolu s ružinovským chirurgom pred týždňom na TB, že sa riešia iba akútne prípady, zlomeniny, infarkty a pod. Zbytok čaká, aj onko pacienti čakajú, aj takí; ktorí o tom ešte ani nevedia, že nimi môžu byť. A mnoho iných vážnych stavov.

Nehovoriac o odkladoch preventívnych prehliadok, ich rušení a zjednodušení.

Zaslepený a neobjektívny jedinec.
6 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Zdroj Peter Lipták:

"Peter Liptak
29. decembra 2020 o 18:51 ·
Včasná účinná ambulantná liečba
(MUDr. Peter Lipták)
Správne! Treba dávať včasnú komplexnú liečbu, už obvodní v ambulanciách. Ak nedajú obvodní včas acylpyrín a isoprinosín už sa to nedá v nemocnici zachrániť. A antibiotiká Doxycyclin a Azitromycin majú aj protivírusový účinok a preto ich treba dať pri kašli tiež hneď v ambulancii na začiatku a netreba váhať. Iba včasná ambulantná liečba zachraňuje kovidových pacientov.
Protokoly pre ambulantnú liečbu a domovy dôchodcov:
Stratifikácia- N-A-S1-S2-V
N -negatívni aj zamestnanci DD, DSS preventívne
Anopyrin 30 1x, Broncho-Vaxom 1x ráno nalačno, Vit D 4000 v jogurte (Vigantol 10 kvapiek denne), C vitamín 2x1000, Zinok 50mg 1 hod po raňajkách zapiť zeleným čajom
A- asymptomatickí pozitívni
Anopyrin 100 1x, Isoprinosine(Inomed) 3x20ml (3x2 tbl =3x1000mg), Vit D 4000 v jogurte (Vigantol 10 kvapiek denne), C vitamín 3x1000, Zinok 50mg 1 hod po raňajkách zapiť zeleným čajom, Nolpaza (pantoprazol) 20 mg 1x ráno pred jedlom
S1- symptomatickí ľahkí
Anopyrin 100 2x1, Isoprinosine (Inomed) 3x20ml (3x2 tbl =3x1000mg), Vit D 4000 v jogurte (Vigantol 10 kvapiek denne), C vitamín 3x1000, Zinok 50mg 1 hod po raňajkách zapiť zeleným čajom, Acylpyrin 500 p.p., Bromhexin(Erdomed), Nolpaza (pantoprazol) 20 mg 1x ráno pred jedlom
S2 – symptomatickí ťažkí
Anopyrin 100 2x2, Isoprinosine(Inomed) 3x20ml (3x2 tbl =3x1000mg), Vit D 4000 v jogurte (Vigantol 10 kvapiek denne), C vitamín 3x1000, Zinok 50mg 1 hod po raňajkách zapiť zeleným čajom, +ATB -Doxycyclin/Sumamed (začať Doxycyclinom 2x100mg 10 dní v ťažších prípadoch pridať Sumamed 500 mg tri dni 1x denne), Acylpyrin 500 p.p. do 4x1, Bromhexin(Erdomed), Nolpaza (pantoprazol) 20 mg 1x ráno pred jedlom, Fraxiparine v preventívnej dávke podľa hmotnosti 0,3 alebo 0,4 s.c. + O2 maskou
Monitorovať doma teplotu a saturáciu O2 oxymetrom- dostať v každej lekárni, hodnota má byť nad 90%. Pod 90% konzultovať lekára, podávať kyslík, ak nemáme volať RZP, pacient potrebuje kyslík.
V – vyliečení
Anopyrin 100 1x (ak nie je kontraindikácia, alebo nežiadúce účinky), Broncho-Vaxom 1x ráno nalačno 1 mesiac, Vit D 4000 IU dlhodobo (Vigantol 10 kvapiek denne), C vitamín 1x1000 , Zinok 25"
6 0
lujza.j lujza.j

Toto som u davno hovorila..aj tu pisala....ze je to "jednoduche" a teraz sa tchor uz nema akym lokdavnom vyhrazat....len ci vie,ze on na ludi nerobi...ale ludia na jeho kurac ano...
Iba uplny imbecil si moze mysliet,ze jemu ide o dobro-zdravie ludi...
7 1
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Dala som do kopy všetky informácie, ktoré mám priamo od lekárov a pacientov za posledné dva týždne. Žiadne z druhej ruky, ani JPP. Takáto je realita z ich skúseností.

Ambulancia všeobecného lekára v pondelok:

Telefóny vyzváňajú nepretržite od samého rána. Sestra má ráno asi hodinu na odbery, injekcie a lekár berie prvého fyzicky prítomného pacienta. Do toho neustále vyzváňa telefón. Sestra medzičasom zodvihne nejaké telefonáty, čo sa dá vybaví ona. Ak vidí, že pacient už bude u lekára končiť, povie tomu na linke, aby chvíľu čakal a keď sa zjaví pacient vo dverách kričí na lekára, aby zodvihol telefón. Po odberoch už zdvíha telefóny takmer v jednom kuse.
Volajú pacienti, ktorí boli pozitívni na špáraní a potrebujú vystaviť covidovú PN, alebo lajster ku karanténe. Volali pacienti, ktorí potrebovali lajster, že už prekonali covid. Túto sprostosť už zrušili a konečne to stačí ukázať v mobile. Volajú pacienti s covidom, ktorí sa necítia dobre, volajú pacienti, ktorí majú stovky iných diagnóz ako je covid a volajú pacienti, ktorí už potrebujú predpísať lieky. Volajú pacienti, ktorí potrebujú ukončiť PN.
Takto striedajú pacientov po telefóne, ktorí sa dovolajú a pacientov, ktorí prídu fyzicky. Po pár hodinách ide sestra tam, kde sa chodí pešo. Počká až vojde pacient a vyvesí telefón, aby nevyzváňal doktorovi po celý čas, čo bude vyšetrovať, kým tam ona nebude.

Pacient s covidom:
V piatok večer pozitívne otestovaný a v pondelok má už teploty a ďalšie príznaky. Od rána sa snaží dovolať, ale takmer stále je obsadené, alebo v tom momente nikto neberie. Možno majú práve nejakého pacienta, alebo jednoducho už potrebujú na pár minút úplne vypnúť. Pacient potrebuje napísať covidovú PN a lieky. Asi po 2,5 hodine neúspešných pokusov o dovolanie mi volá úplne zrútený, zúfalý, že on už ďalej nevládze. Nadáva na sestru, na lekárov a totálne vystresovaný zaspí. Keď sa po niekoľkých hodinách zobudí, lekár už neordinuje. Tak to súša na druhý deň. Neviem, už či sa dovolal,ale viem, že ak sa mu ešte trochu pohorší a nedovolá sa, tak v strachu o život si bude volať záchranku a silou mocou sa dožadovať hospitalizácie. Bude sa báť, že sa doma nedovolá pomoci. To mi povedal.

Takto sa snažia dovolať všetci pacienti. Napr. v jeden konrétny pondelok 24 pacientov, ktorí boli cez víkend pozitívne testovaní. Však to lekár potreboval viac ako polovicu pracovného času len na nich a to bez ohľadu, či mali aj nejaký zdravotný problém.

Záchranári sa v lokálnych novinách vyjadrili, že všeobecní lekári sa zbavujú zodpovednosti a sami nahovárajú pacientov, aby si v prípade ťažkostí volali záchranku. Začínajú sa skryté trenice a obvinenia medzi zdravotníkmi navzájom.

Do toho náš pán minister zdravotníctva vyhlási, že zvažujú, žeby na covid očkovali aj všeobecní lekári a ľudia by sa nahlasovali telefonicky.

Naša vláda:
Vyhlasuje, že má všetko pod kontrolou a robia všetko, čo sa len dá. Ja vidím len to, že nakupujú paličky na špáranie a zodpovednosť hádžu na obce, starostov, zdravotníkov. Jediné čo dokážu sú totálne nezmyselné opatrenia ako napr. s týždeň starým testom sa môžeš ráno tlačiť v autobuse, lebo ďalšie dva spoje boli zrušené pre koronu a môžeš ísť do práce. Nemôžeš ísť len tak normálne do prírody. Možno teraz už áno. Naša vláda v boji s koronou úplne zlyháva.
6 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Tak toto ma fakt dostalo.

Ako som si na Slovensku kupoval Ivermektín. Nandy, kde je ten Ivermektín o ktorom si písal, že ho sem doviezli za kamióny, či tak dajako to bolo.

6 0
korela korela

Psychopatovi odporučiť zlepšiť komunikáciu je ako odporučiť nemému rozprávať a hluchého zamestnať v opere.
6 0
korela korela

1. Chybu robí štát pri opatreniach, a nie cestujúci. Ak je to dovolené, vybrali si ju ako obeť. Nedávno som si iba tak pozerala Arubu, prvé čo zakázali ešte min. rok, zastavili leteckú dopravu. Vrátili späť aj všetkých amer. lekárov, ktorí im prišli na pomoc, potom, ako jeden z nich po príchode ochorel.
Dlho sa držali, už sú aj tak v číslach.
2. Rozoberať to mohli, ale prečo si vybrali práve ju? Tu vyčnievať čo len trochu, je svoja poprava. Fotky jej dopĺňajú príjem.
Ak údajne bolo vonku 30 tis. ľudí, zavolajú si do diskusie jedného človeka. O priepastných finančných pomeroch medzi nimi ani nehovorím.
Ak je rozdiel v IQ diskutujúcich 20 bodov, už si spolu nerozumejú. A pri otázke podfarbenej financiami to musí byť ešte horšie, objektivita ide bokom.
6 0
lujza.j lujza.j

.
FB_IMG_1619896938878.jpg  
6 0
korela korela

BXLmiami
Myslím,že to nemusím komentovať.Môj názor je jednoznačný-aký je výber?Kovidová pneumonka alebo vakcína.
Každý má výber a svoje práva.Ale aj zamestnávatelia majú právo nevyradiť svoje firmy pre karantenu.Letecké spoločnosti,hotely atd atd...Treba urobiť menšie zlo a prestať kecať.
Vyberáme z dvoch zlých možností tú lepšiu.
Tak toto je tiež príspevok na poriadne zamyslenie.
Po prvé, ak hovoríš za lekárov, tak prečo sa práve oni všetci nehrnú do očkovania a majú voči nemu výhrady?
Po druhé, prečo staviaš nad ľudské zdravie niekoľko odvetví, bez ktorých by sa väčšina ľudí dočasne zaobišla v mene väčšieho dobra.
Dnešná situácia by sa dala u nás svojím spôsobom porovnať s časmi po 89. A ľudia prežili.
6 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

lujza.j
Po pápežovi..už len čierna farbicka po ruke asi...a všetko zavrú....
Vojeby s hospit.pacosmi sa už pomaly rozbiehajú....
Lujza,nechceš prísť pomôcť na covidový urgent aspon raz za čas ak to zase vypukne?
6 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

bjuty smis
dezoláti všech zemí, vyližte si prdel !

prečo si nezaložíte vlastnú tému a tam si medzi sebou nevymienate tieto vaše múdra ?
prečo to tlačíte v kuse sem medzi normálných ?
Ved ty sem lezies iba preto, aby si smiroval, mal si s kym pokecat a vyventiloval vlastnu flustraciu. Ked sa s tebou nenatahuje buchy o politike, tak zabrdas do zdravia :-)))
6 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Jarka 1
........ Podľa dnešnej morálky je potrebné zadeliť každého do jedného, alebo druhého tábora.......
.
IMG_4206.jpg  
6 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nandrolon
Títo za 2 roky "dorobili" republiku viac, ako tí predtým za 12, a za tým si stojím.
PS: vy oľajnovci budete ešte v roku 2150 spomínať Ficových 12 rokov!
Asi si už zabudol, že fico furt točil len o Radičovej. To bolo v poriadku? Ale predchádzajúci stále niečo zanechajú, dobré a niektorí len to zlé, ako ten pán s plexisklom na ústach, čo sám sfalšoval testy na covid len aby mohol kydať, čo si to kto dovolil, keď on nebol na žiadnom teste. Len na dovolenke aj to mu ukradli 50 tisíc. a nejaké smiešne mince, preto to ani nenahlásil.Jeho voličom toto nevadí? Možno nemajú na to mozgovú kapacitu.
Naposledy upravil Tweety : 01.11.21 at 09:11
6 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Keď dvaja ľudia robia to isté, výsledok nemusí byť rovnaký.
5 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

5 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Tak Vlhová je strieborná aj keď škoda tých troch stotín, ale aj tak PARÁDA https://sportky.zoznam.sk/c/196989/o...rovstiev-sveta
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať