Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
juraj, ze ty este nie si ministrom financií...
Obávam sa, že si ma nepochopila.

Oravák nepochopil absolútne...šak som ani nič iné nečakal.
0 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

buchač
veronikasad
juraj, ze ty este nie si ministrom financií...
Obávam sa, že si ma nepochopila.

Oravák nepochopil absolútne...šak som ani nič iné nečakal.
Ja som pochopila, len ty si nikdy nepodnikal, inak by si taketo ujoviny nepisal (aj keď pripustam, že niektorí podnikatelia dotacie Prvej pomoci zneužívajú)
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
Ja som pochopila, len ty si nikdy nepodnikal, inak by si taketo ujoviny nepisal (aj keď pripustam, že niektorí podnikatelia dotacie Prvej pomoci zneužívajú)
Dotácie neriešim...ono sa vždy nájde niekto, kto zneužije situáciu....vidím pravidelne v otázkach.

Ja len píšem všeobecne...a to, že som nepodnikal, ešte neznamená, že si neviem urobiť ako taký obraz.
...a ozaj, ako vieš, že som nepodnikal, alebo niekto s mojich blízkych ?

Ono stačí len sledovať, pozerať, čítať, vidieť, atď vo všetkých súvislostiach.
Lebo ak niekto v diskusii napíše odsudzujúci názor na hentakú alebo onakvejšiu skupinu, tak by si najprv mal skúsiť aj to, čo odsudzuje.
Lebo ono sa ľahko vraví tomu, kto sedí doma na home ofice a mudruje spoza počítača.

Schválne som spomenul aj účtovníkov.
Čo by ste robili, ak by nebolo čo fakturovať, čo účtovať a aj komu účtovať ?
Keby ste nedostali žiadnu podporu, žiaden príjem...nada, never, ništ ?
No povinné každomesačné platby je potrebné hradiť ?

Mám pokračovať v písaní (podľa teba) akože " chujovín " ?
Myslím, že radšej nie...
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Odporúčam
Rakúsko hlási najmenej nových prípadov koronavírusu od 21. októbra

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz v nedeľu v písomnom vyhlásení apeloval na obyvateľstvo krajiny, aby naďalej dodržiavalo platné opatrenia, pretože jedine tak je podľa neho možné zachovať pozitívny vývoj šírenia nákazy. Nočný zákaz vychádzania, obmedzenia kontaktov a zatvorené gastronomické prevádzky a turistické ubytovne sú podľa neho nevyhnutné, napísala na svojej webstránke stanica ORF.

Od pondelka sú v Rakúsku po skončení trojtýždňového lockdownu opäť otvorené obchody, nákupné centrá, kaderníctva, kozmetické a masážne salóny. Na jedného zákazníka pritom pripadá desať štvorcových metrov a povinné je taktiež nosenie rúšok.

https://www.dobrenoviny.sk/c/193084/...4YcQODue7mTHH0
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Odporúčam
....................
On má aspoň rozum - na rozdiel od nášho splašeného trnafského plačka.....
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
buchač
Schválne som spomenul aj účtovníkov.
Čo by ste robili, ak by nebolo čo fakturovať, čo účtovať a aj komu účtovať ?
Keby ste nedostali žiadnu podporu, žiaden príjem...nada, never, ništ ?
No čo by sme robili? Skončili s podnikaním a zaregistrovali sa na úrade práce.
A možno sa k tomu aj časom bude schyľovať.
A keď zatvoria aj obchody s potravinami, tak máš také zásoby aby si prežil?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

marjankaj
buchač
Schválne som spomenul aj účtovníkov.
Čo by ste robili, ak by nebolo čo fakturovať, čo účtovať a aj komu účtovať ?
Keby ste nedostali žiadnu podporu, žiaden príjem...nada, never, ništ ?
No čo by sme robili? Skončili s podnikaním a zaregistrovali sa na úrade práce.
A možno sa k tomu aj časom bude schyľovať.
A keď zatvoria aj obchody s potravinami, tak máš také zásoby aby si prežil?
Mesík má roky rokúce zásoby min. na pol roka pre celú rodinu a pravidelne ich dopĺňa. Už sa prakticky prepracováva k úplnej samostatnosti aj so svojím kurivom.
Prečo sa tu aj v tomto smere nerobí väčšia osveta, ja viem, je to logicky každého súkromná vec. Lebo spoliehať sa na štát sa nedá.

Ako človeku pomôže možno raz úrad práce? Ľudia budú brať každú prácu bez výberu, len aby prežili.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Buchač - hlúpejšie otázky už nemáš?
Ako ti môžeme napísať, čo by sme robili, keď sa nám to ešte nestalo?
Veď nie každý by spáchal samovraždu ako si to možno myslíš. Treba žiť zodpovedne, a hlavne treba počítať aj s tým, že človek potrebuje rezervu, ktorú treba tvoriť keď sa darí. Ak je človek finančne gramotný a nežije si vysoko nad svoje reálne pomery, tak nemusí v ťažkých časoch špekulovať a vymýšľať ojeby cez štátne dotácie a rôzne pomoci.
Si myslíš, že napr. Kollár by vedel odpovedať na Tvoju otázku, čo bude robiť, keď mu postavia lešenie okolo hlavy?? Tvrdo napísaná veta, ale musím tvojim jazykom...
Proste sa to stalo a musí s tým žiť /teda pokiaľ chce žiť/.
Tak, ako ty vieš okrem salutovania robiť aj nožíky, tak aj väčšina z nás niečo taktiež vieme. Niekto bude možno tlmočiť, iní budú úspešní v spoločnostiach, ktoré teraz prosperujú. Niekto sa možno zamestná vo výrobe, kde je aj teraz nedostatok síl. Lepšie ako doma sedieť na riti a nechať sa naviac buzerovať od štátu.
Najhoršie to teraz majú tí najväčší nenažranci, ktorí si teraz nemusia prísť na "to svoje". Tých mi ľúto nie je a ani nikdy nebude.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Písal som.... že nám i tie Vianoce zruší.... a hľa....
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...omu-v-izraeli/

Výzva!
Zavrite niekto toho pošahanca niekde do nejakej kamennej veže a zamurujte všetky otvory, nech už konečne sa spamätá!
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

K príspevku Nandrolona ......"Niekto sa možno zamestná vo výrobe, kde je aj teraz nedostatok síl. Lepšie ako doma sedieť na riti a nechať sa naviac buzerovať od štátu."

Herec kuriérom, ráta s prácou aj po úprave pracovných pomerov ako s vedľajším zárobkom.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/m...HuoGpa-8Zr60E8
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
Písal som.... že nám i tie Vianoce zruší.... a hľa....
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...omu-v-izraeli/

Výzva!
Zavrite niekto toho pošahanca niekde do nejakej kamennej veže a zamurujte všetky otvory, nech už konečne sa spamätá!
Asi sa ťa priezvisko naštartuje, ale ide o nové dnešné Bukovského video, v ktorom vyzýva Maťkových poslancov, aby už reagovali a niečo konečne urobili.
2 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

anet
kopretinka
Tak načo tam dávaš link,ktorý si môžeš pozrieť len ty??
Celý ten príspevok si si zliala do jednej kopy.
Prvy bol o tom, ze svajciari ziadaju viac studii ... lenze to si necitala, lebo privela textu.
Potom som len podotkla, ze znama zije v Norsku ... cim som chcela len poukazat na to, ze ludia v okolitych krajinach ziju normalne, link tam nebol, pretoze som vedela ze ti to neprehra. Na tvoju ziadost som ti ho neskor pridala ...

Ono najjednoduchsie je povedat ze klamem a sirim hoaxy.
Co je hoax definuje wiki, a co sa tyka nazvat niekoho klamarom, v tom som dost opatrna.
Moj zivot nie je binarny, iba 0 a 1.

Ked som chcela v lete letiet, kukla som na radar ci sa lieta, a na cielovom letisku bolo tolko naroda, ze clovek ledva popri stene presiel ... Sk media a ludia na nete pisali o uzatvorenych letiskach ... boli to klamstva ci hoaxy?
Ak na nete ludia pisu, ze pozri sa do okolitych krajin, ved tie opatrenia nie su len u nas ... siria klamstva ci hoaxy? ... lebo ja sa pozeram, aj si zavolam a napisem z ludmi co tam ziju.

Vzdy si spomeniem, co ma naucila jedna kamaratka, pravnicka ... PRAVDA je relativna a nikdy iba jedna. Kazdy si mysli ze ma pravdu a je o nej presvedceny.
Ja som si nič nezliala do kopy.Reagovala som samostatne na každy tvoj prispevok.Si znovu prečitaj,čo píšeš a čo som napísala ja.
Zlievaš dokopy ty,lebo mne tu píšeš o hoaxoch a klamstvách,čo s tým mám ja spoločné!?
To píš niekomu inému.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

kopretinka
Zlievaš dokopy ty,lebo mne tu píšeš o hoaxoch a klamstvách,čo s tým mám ja spoločné!? To píš niekomu inému.
Ospravedlnujem sa, ak si to vzala osobne.
Dala som tam odstavec, nebolo to myslene nijako adresne, bol to iba moj pohlad, postoj.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Buchač - hlúpejšie otázky už nemáš?
-----------------------------
Ako ti môžeme napísať, čo by sme robili, keď sa nám to ešte nestalo?
Hm...Matúš 7:6
-----------------------------
Veď totok...veď práve......a ja vám to prajem z celého srdca. Takých 6-12 mesiacov na skúšku, na spoznanie reality ?
Tvrdé ? Tak tomu ver !
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Teba to hádam serie viac ako hociktorého účtovníka na porade a to sme v produktívnom veku narozdiel od teba, ktorý už môže iba pofajčievať a byť vysmiaty zo všetkého.
No, ateista tu ide zas dávať kapitoly z Evanjelia? To kde sme? Len aby sa to nestalo niekoľkonásobne práve "vám", vieš, ak niečo zlé praješ druhému, tak nakoniec sa to splní tebe, ale XY násobne viac, ako si prial...
Takže ja ti prajem iba samé úspechy.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Zasa si nepochopil...
Chlapče, to musíš čítať a pamätať, čo a kto píše, aby si bol v obraze...čítanie medzi riadkami je samozrejmosťou.

P.S.:
Ty odkiaľ vieš, že som ateista ?
Jááááj....kuwa, som zabudol, že len JEDNA VIERA (tá katolícka) je správna...tá najlepšia.
Ale ty si správny katolík (lebo tak sa prezentuješ...a to aj iným "spôsobom")...pravidelne do kostola, vyspovedať sa, spapať keksík, odrecitovať pár Otčenášov a Zdravasov... a hajde odznova pokračovať v činnosti zhrešenia.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nemám čas sa zamýšľať nad tvojimi príspevkami, lebo keby si bol ožratý tak to aj chápem, ale častokrát vidím, že nie som sám, ktorý podľa teba "nevie čítať medzi riadkami v tvojich príspevkoch".
Narozdiel od teba makám v práci a potrebujem si "nadrobiť aj zajtrajší deň", takže tento príspevok píšem pár sekúnd.... a fakt do jednej nemám čas na meditáciu nad tvojimi zlátaninami.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

edit:
Buchač - 22.1.2015
"2. Že ateista ?...nuž, ja mám vlastnú vieru a zvyšok neriešim."

Podľa Teba je každý mamonár veriaci, lebo verí v cinkanie na účte....
Daj, ako sa dá toto ináč prečítať medzi riadkami....
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
edit:
Buchač - 22.1.2015
"2. Že ateista ?...nuž, ja mám vlastnú vieru a zvyšok neriešim."

Podľa Teba je každý mamonár veriaci, lebo verí v cinkanie na účte....
Daj, ako sa dá toto ináč prečítať medzi riadkami....
Minule písal že mu klepali na dvere dvaja aby sa s ním porozprávali o ich viere, možno im otvoril.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Fico má zase o jeden trestný čin na krku viac. V rimavskej sobote hodil do komunálneho odpadu pozitívne antigénové testy. Už len Lajo by to mal potvrdiť že ho videl
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať