Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Kupeny chlieb plesni najma preto, lebo sa v osatkach a rezacoch infikuje. Z rury vyjde sterilny. Ale osatky, bedne, rezace.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Ty máš tuším zmapované všetky články s TČM. :-)
Ja som na Lukeša narazila náhodou a zaujal ma tou kys. fosforečnou pred pár rokmi. A čo sa týka prípravy teplého aj studeného jedla, tak osobne mi ide najmä o cudziu energiu v ňom zakódovanú, nakoľko skoro vo všetkom sa nachádza voda. A ako vieme aj z MHD, niektorým Slovákom stačí slovná zásoba s jedným podst. menom a slovesom, budú takto diskutovať hodiny a vedia o čom je reč.
Neboj, nevyhýbam sa donáškam teplého jedla,..
Ááále trt...a nie TČM.

Prípravu jedla nerieš...reagoval som na poznámku, že doktorko si všetko pripravuje sám...a tomu ja nejak neverím....ale to je jedno.

korela
Bukovský raz ukazoval svoju chladničku, v mrazničkovej časti mal sebou pripravený chlieb na celý týždeň.
Buki nie je sám...moja mama (a XXX žien) to mrazenie praktizovala už roky...Buki nemal ani len diplom.

kukučka
Buchy, súhlasiť nemusíš, ale keď už chceš kritizovať, tak to urob sám, alebo lepšie hľadaj, lebo zvyčajne priložíš samé kraviny. 100x horšie, ako to, čo chceš kritizovať.
Môj pes má viac rozumu, ako tvoj kritik.
Súhlasím alebo nie...a nie je jedno ? Šak diskutujeme...či ?
Nehľadal som, pozrel som len jeden link...
Ak by sa bavili trebárs o autách, aj tam by sme sa jednoducho nezhodli...neexistuje !
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
V berlínskom parku obťažovali ľudí díleri. Dostali vlastnú zónu

Väčšinu z dílerov totiž podľa neho tvoria žiadatelia o azyl, ktorí nemôžu legálne pracovať, kým sa o ich žiadosti nerozhodne.
„Ak by dostali povolenia, 90 percent z nich by okamžite prestala s tým, čo robí,“ tvrdí Demirci.

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22117035/berli...#ixzz5nRTPvXxG

Tým Nemcom už totálne drbe...
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Kupeny chlieb plesni najma preto, lebo sa v osatkach a rezacoch infikuje. Z rury vyjde sterilny. Ale osatky, bedne, rezace.
Určite sterilný. :-))) Brigádovala som vo veľkopekárni. Z linky vychádzali naraz štyri pecne.
Tie som hneď potierala malým portfišom vodou z pozinkovaného vedra (tie si pamätali ešte otvorenie výroby), aby bola pekná lesklá kôrka. Chlieb bol tak horúci, že tam tie baktérie asi ani nemohli prežiť, a šup s ním na regále.
Horšie bolo, ak som si musela odskočiť, majster nemal náhradu nikdy za nikoho, tak pecne zatiaľ, žiaľ, padali na podlahu. Nikomu tam nenapadlo v rámci zlepšovákov vyrobiť nejaký válov alebo plytší vozíček na kolieskach. Ako linku kúpili, tak ju ponechali v pôvodnom stave.
Ak pršalo, na nohách sa blato roznášalo po pekárni. Ak nie, tak prach z dvora, lebo toalety na dvore. Tak čo som všetko na podrážku nazbierala cestou, sa ocitlo na "výdajnom" mieste. Vtedy žiadne návleky a pokrývky hlavy.
.
Ale vraj sa plesne začínajú vytvárať v balených chleboch pod igelitom do troch hodín, preto radšej kupujem, ak sa dá, balený v papieri, alebo nebalený.
.
Tie ošatky neviem ako často vymieňali za nové, tie dobre "voňali" po kvásku, medzery zanesené, párkrát som do nich chytala surové vyváľané cesto z látkových dopravníkov od miesta, kde sa miesilo cesto, a kládla na linku pred pecou, kde ešte potom kyslo.
Naučiť sa chytať do ošatiek v tej rýchlosti surové bochníky bol oveľa väčší kumšt, ako hádzať loptu do basket. koša. Jasné, že tiež prvé padali, ale to sa tolerovalo. Ale všetko išlo do pece.
Nesmierne som mala rada brigády, a vždy iné. Aj som zúročila neskôr.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

A teraz niečo veľmi pozitívne. :-)))
Hľadá sa "dieťa Wau".
Dajte si radšej zvuk o niečo hlasnejšie.

Bostonský orchester pátra po dieťati, ktoré na koncerte zakričalo "Wau!"
https://m.hudba.zoznam.sk/spravy/09-...o-wau/?sfns=mo
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ved citaj co pisem. V rure, je vzhladom na teplotu sterilne prostredie. Akonakle ju opusti, uz sa ockuje plesnami na kazdom ukone
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kukučka
Na Lukeša som tu dávno dávala link ja, okrem tej kyseliny fosforečnej a cukru pre mozog ma zaujal aj tým liečením deti. Treba si to prečítať, mal najnižšiu chorobnosť v kraji.
Citujem kritika: přitom princip výroby všech roztíratelných tuků je obdobný atď Tu predsa v prvom rade nejde o spracovanie, ale obsah základný materiál. Môj pes miluje maslo, keď pečieme koláče, uteká do záhrady a skáče od radosti, lebo vie, že obal z neho dostane vylízať. Niekedy mu natriem kúsok chleba, naučil ma, ktorý nikdy nemám kupovať. Detto pri iných výrobkoch.
S tými fialkami si mi prekvapila, mám ich, ale nevšíma si ich. Psy žerú pýr. A jedna perlička k tomu balenému chlebu, jedna predavačka mi povedala, že ho nikdy nekupuje, lebo vždy ten obal cíti.
Hej, čítala som, že mal nízku chorobnosť.
Maslo tiež, naučila sa, že ak dojedám malý jogurt, začalo to bielymi kozími, počká si na kelímok, vždy jej tam niečo nechám.
Mám kvôli fialkám obavy, či jej niečo nechýba, alebo nie je chorá.

Okolo 68. r. ako odchádzali ľudia von, sa potulovala okolo justičáku skoro mesiac šeltia, mamu na ňu niekto nahovoril, bola krásna, dlhá, srsť až po zem, nemusela byť čistokrvná, nič nechcela jesť okrem rohlíka a osminky masla. Dala si ich medzi labky, kým na sme na to prišli, trochu to trvalo. Tak mama, že to nie, a posunula ju na Záhorie. Tam nejaké dieťa pohrýzla a urobili s ňou na mieste krátky proces. :-(
Toto všetko a iné si potom človek nesie so sebou do konca života.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zaujalo: https://www.cas.sk/clanok/835990/luk...elo-pochovali/
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
kukučka
Na Lukeša som tu dávno dávala link ja, okrem tej kyseliny fosforečnej a cukru pre mozog ma zaujal aj tým liečením deti. Treba si to prečítať, mal najnižšiu chorobnosť v kraji.
Hej, čítala som, že mal nízku chorobnosť.
Pediatrie Mudr. Petr Lukeš
Lekár v Kunštáte, Česko
Kunštát
Obyvateľstvo 2 775 (1. 1. 2014)
https://sk.wikipedia.org/wiki/Kun%C5%A1t%C3%A1t

Takže ako brali hentú chorobnosť ?
Pravdepodobne tým priemerom na počet obyvateľov/detí.
----------------------------------
„Měl jsem nejmenší nemocnost na celé Moravě, to mám potvrzené ze Všeobecné zdravotní pojišťovny, Pojišťovny ministerstva vnitra. Nejmenší počet chroniků, nejmenší počet onemocnění z braní antibiotik a tak dál,“ říká dnes Petr Lukeš.

To mu nik predsa neberie.
Otázka znie...aké by mal výsledky v nejakej inej lokalite....povedzme taká oblasť Ostravy a Karvinej ?
-------------------------------------
Toto povie lekár ?

" Cukr je pro nás požehnání, tvrdí například Petr Lukeš
Pijme colu, je v ní cukr! Když řeknu, že Coca cola je nejzdravější nápoj u nás, tak 90 procent lidí, kteří jsou zblblí podplacenými lékaři, se chytne za hlavu a myslí si něco o mé pomatenosti. Když chci psát nebo povídat o Coca cole, tak své tvrzení musím mít podložené, což se o mnohých pisatelích říci nedá. "

Hm...zajtra zbehnem do obchodu s prívesným vozíkom...vykúpim všetko navôkol.
Za mesiac mám plánovanú kontrolu u DIA...bude sa čudovať, že aké fasa výsledky vyjdú z labáku.....tý brďo, to by bol podžub od lekárky, tá by mi teda riadne vyčistila žalúdok.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Učitelia nie sú dostatočne pripravovaní na prácu s deťmi s ADHD, preto si potom často myslia, že im tie deti len robia naschvál

https://eduworld.sk/cd/kristina-hude...QnUAR580GrVlBQ
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
kukučka
Na Lukeša som tu dávno dávala link ja, okrem tej kyseliny fosforečnej a cukru pre mozog ma zaujal aj tým liečením deti. Treba si to prečítať, mal najnižšiu chorobnosť v kraji.
Hej, čítala som, že mal nízku chorobnosť.
Pediatrie Mudr. Petr Lukeš
Lekár v Kunštáte, Česko
Kunštát
Obyvateľstvo 2 775 (1. 1. 2014)
https://sk.wikipedia.org/wiki/Kun%C5%A1t%C3%A1t

Takže ako brali hentú chorobnosť ?
Pravdepodobne tým priemerom na počet obyvateľov/detí.
----------------------------------
„Měl jsem nejmenší nemocnost na celé Moravě, to mám potvrzené ze Všeobecné zdravotní pojišťovny, Pojišťovny ministerstva vnitra. Nejmenší počet chroniků, nejmenší počet onemocnění z braní antibiotik a tak dál,“ říká dnes Petr Lukeš.

To mu nik predsa neberie.
Otázka znie...aké by mal výsledky v nejakej inej lokalite....povedzme taká oblasť Ostravy a Karvinej ?
-------------------------------------
Toto povie lekár ?

" Cukr je pro nás požehnání, tvrdí například Petr Lukeš
Pijme colu, je v ní cukr! Když řeknu, že Coca cola je nejzdravější nápoj u nás, tak 90 procent lidí, kteří jsou zblblí podplacenými lékaři, se chytne za hlavu a myslí si něco o mé pomatenosti. Když chci psát nebo povídat o Coca cole, tak své tvrzení musím mít podložené, což se o mnohých pisatelích říci nedá. "

Hm...zajtra zbehnem do obchodu s prívesným vozíkom...vykúpim všetko navôkol.
Za mesiac mám plánovanú kontrolu u DIA...bude sa čudovať, že aké fasa výsledky vyjdú z labáku.....tý brďo, to by bol podžub od lekárky, tá by mi teda riadne vyčistila žalúdok.
A čo si myslíš o lekároch, pijú ju?
Pred rokmi bola dcéra na takej menšej hudobnej "sešlosti", jej bývalý učiteľ hudby hral v kapele na saxík, a tiež takmer odpadla, keď zbadala súčasnú Vilovu manželku s Coca colou v ruke aj s kamoškou.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
LN: Když civilizace vyschly i bez oxidu uhličitého, není to přeci jen proud dějin?
Samozřejmě, že je, ale má nějakou příčinu. Existuje úžasná kniha Green History of the World, tedy Zelená historie světa, kterou napsal archeolog Clive Ponting. V 65 letech mu došlo, že se většinou civilizace vyčerpaly samy. Zeslábly a potom je přemohli nějací nájezdní barbaři. Vezměte si třeba Řím. Civilizace prostě vyčerpala půdu, vznikly tenze, protože civilizace (města) zcela zapomněla na zemědělce, zapomněla, kdo vytváří hodnoty. My vymýšlíme, že budeme dovážet potraviny. Ale odkud? A proč?
Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/biolog-..._ln_domov_vag?

zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/biolog-..._ln_domov_vag?
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
lujza.j
V zivote nie cudzi uterak.....vzdy a vsade taham vlastne....
Ludia su mega humusaci...
dáki ste precitlivení.. , Lui , to máš šťastei, že si ženská. Si neviem predstaviť chlapa, prísť do bordeľa s vlastným uterákom. To by bol rehot na týždeň
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
buchač
V berlínskom parku obťažovali ľudí díleri. Dostali vlastnú zónu

Väčšinu z dílerov totiž podľa neho tvoria žiadatelia o azyl, ktorí nemôžu legálne pracovať, kým sa o ich žiadosti nerozhodne.
„Ak by dostali povolenia, 90 percent z nich by okamžite prestala s tým, čo robí,“ tvrdí Demirci.

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22117035/berli...#ixzz5nRTPvXxG

Tým Nemcom už totálne drbe...

Demirci je feťák, logika nepustí, klan bráni rukami nohami
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Nandrolon
Ved citaj co pisem. V rure, je vzhladom na teplotu sterilne prostredie. Akonakle ju opusti, uz sa ockuje plesnami na kazdom ukone
robí sa z toho zbytočná veda, šak plesne sú súčasť potravinového reťazca, len sa to nesmie preháňať, sterilnosť je podoba smrti.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dnešný mínuskár vyhráva kľúčenku.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Klucenka.jpg  
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

alaya1
Učitelia nie sú dostatočne pripravovaní na prácu s deťmi s ADHD, preto si potom často myslia, že im tie deti len robia naschvál

https://eduworld.sk/cd/kristina-hude...QnUAR580GrVlBQ
Tie deti majú byť v prvom rade SPRÁVNE diagnostikované, čo je zodpovednosť rodičov a následne daného psychiatra /neviem, či môže psychológ stanovovať diagnózy, keďže to nie je lekár, predpokladám, že v takom prípade môže iba doporučit psychiatra/.
V druhom rade ak mám dieťa takto diagnostikované, mám požiadať písomne školu o jeho integráciu.
Ak dieťa nemá ani diagnózu a nie je ani integrované, samozrejme, že učiteľ MUSÍ k nemu pristupovať ako k ostatným zdravým deťom z pohľadu správania ale aj hodnotenia. Ináč by sa to dalo označiť za "nadržiavanie a protekciu".
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Potešil celkom kvalitný článok o mýtuse zvanom ABS, nakoľko ak som ho niekedy dávno na odbornom fóre napísal ako vlastný názor, tak by zástanci ABS človeka najradšej ukrižovali.
http://www.autoforum.cz/zivot-ridice...jsou-to-prave/

K článku len doplním, že pneumatika dosahuje najvyšší súčiniteľ trenia pri relatívnom prešmyku 12 - 17%. Pri nižších rýchlostiach a krátkodobom brzdení /napr. zo 40-50 km/h na 0 km/h má i zastavená pneumatika vyšší celkový brzdný účinok ako rovnaká s ABS. Pri vyšších rýchlostiach a zastavenej pneumatike je lepšie ABS, nakoľko sa pneumatika prehreje a začne sa taviť. ABS je v prvom rade kvôli zachovaniu ovládateľnosti a nie kvôli skráteniu brzdnej dráhy pri skúsených vodičoch. Ak je ABS spriahnuté s ostatnými systémami, kľudne pri jazde dole kopcom a brzdení, môže dokonca /ak je napr. jedno koleso niečím zablokované a ABS ho nedokáže "povoliť"/ sa to koleso pretočiť ako keby človek pridal plyn, auto si ho pridá samo.
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
pokračujeme
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici...R56XXWcHeUQACI
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ináč nie sú to len tatry. Momentálne teraz sa vo veľkom rúbu v ČR Beskydy, že človek čo tam bol 2-3 roky späť by tam teraz poblúdil, lebo by nevedel, na ktorom mieste sa nachádza. Neuveriteľné.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať