Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

bjuty smis
lujza, kde to krčméry povedal, dáš nám na tú ta3 link, že v kolkej sekunde ?
dakujem....
Ja ti odpoviem! https://www.ta3.com/clanok/1199088/j...-bezpecna.html cca 0:31:02
deti do 18 rokov a tehotne zeny z tohto dovodu ze sa na nich studia robit nesmie!
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Pánabeka...
Ty si zas úplne mimo....akých 18 000 000 ?
Však si aspoň pozri ten link, čo si dala....
Kto objednal také množstvo ??
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pavol54
Dáša_
lujza.j
Som zvedava na tych..co odmietnu....ako kopec fizlov sa nechce dat ockovat...co bude?!vyhadzov
Odmietli igorovu brilantnu testovaciu akciu...cau doma na neplatenom volne +este bu bu bu...
Ty fakt chceš minimálne ďalší rok žiť v obavách, či nenakazíš ľudí okolo seba? Alebo to podľa teba fakt nie je také, že to aj zabíja? Alebo minimálne vyčerpáva aj ľudí, ktorí by si s tým podľa štatistík mali poradiť. A necháva trvalé následky aj na niektorých relatívne mladých a zdravých.

V podstate všetky veľké epidémie odzneli do dvoch rokov. Zatiaľ sme plus mínus na začiatku druhého.
Naočkovaných nenaočkovaná nenakazí, Ak niekto prekoná covid, po 10 dňoch je hodnotený AG testom ako negat, teda ako keby nikdy nebol nakazený, ale len rozborom krvi sa dá zistiť že telo už obsahuje proti látky, teda teda imúnneho ešte raz imunizovať vakcínou? To nedáva rozum
podľa toho, čo vedia teraz, tak ochorenie ťa imunizuje tak na 3 mesiace.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

veronikasad
bjuty, uveď aspon jeden dôvod načo je SK 18 mil. vakcín, ako sa uvádza v článku, že su už zakontrahované
to je nakontrahované. Nikde nie je povedané, že keď bude to, čo bude chcieť zaočkované, tak to budú ďalej posielať. Zrejme pre istotu nakontrahovali všetkých výrobcov, ak by jeden z rôznych dôvodov vypadol. Vakcína sa nedá skladovať dlhodobo. sú presne stanovené teploty, za ktorých vydrží. Niektorá iba 5 dní
3 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

veronikasad
buchač
veronikasad
Nejako mi nesedi matematika - 18 mil.vakcin pre 3.3 mil.ludi...
Celkovo má Slovensko nakontrahovaných 18 miliónov vakcín. Preočkovať by sa malo 3,3 milióna obyvateľov.

Poznáš podmienky zmlúv, dohôd, dohovorov ?
nepoznam, charita pre rozvojové krajiny? Ine ma nenapada
Keby zaockovali aj vsetkych novorodencov, aj tak je to akosi vela ...
Veronikasad,
dosť dobre nerozumiem, čo ťa viedlo k napísaniu príspevku o 18 mil. vakcín pre 3.3 mil. ludí.
Veď v tom článku píšu, že dorazilo 10 000 vakcín. No a v tom dokumente Strategia očkovania covid 19 jasne píšu:
Tento počet dostupných vakcín je navýšený podľa finalizácie celkového objemu
nakontrahovaných vakcín od všetkých výrobcov, s ktorými v mene členských štátov rokuje
EK.
Tento maximálny objem dávok dostupných pre SR je výsledkom prerozdeľovacieho kľúča EK,
ktorým je metóda pomerného prerozdelenia vakcín podľa počtu obyvateľov, na základe
ktorého je SR pridelených 1,22% z celkového nakontrahovaného množstva vakcín. EK má takto
za cieľ umožniť potenciálne členským štátom prístup až k 2,8 mld dávok vakcín na ochorenie
COVID-19. Touto cestou ma SR možnosť zakúpiť až 17,4 mil dávok dostupných pre potreby
očkovania svojich obyvateľov.
------------------------------------------
Pravda písala:
Prvých približne 10 000 vakcín dorazí na Slovensko deň predtým. Vakcína sa podáva v dvoch dávkach do ramena, pričom odstup je 21 dní. Celkovo má Slovensko nakontrahovaných 18 miliónov vakcín. Preočkovať by sa malo 3,3 milióna obyvateľov.
-------------------------------------------
Mám za to, že stačí si to prečítať (a pochopiť o čom si čítala) a nieje o čom viac debatovať.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Vy sa netešíte, že žijete tu a nie niekde v Afrike?
Štát vám zadováži vakcínu a vy sa budete ešte hnevať?
Naozaj nechápem.
Veď kto chce, nechá sa zaočkovať a kto nechce, nedá sa zaočkovať.
-----------------------
Ešte si prečítajte čo napíšala Daša,
toto očkovanie účinkuje krátko, cca 3 mesiace. To nieje ako očkovanie na tetanus. To je dôvod, prečo treba dostatok vakcín. Teraz sa jedná o 17 400 000 a nie o 18 mil. vakcín.

Dodávané budú priebežne podľa našich skutočných potrieb.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nemala som informáciu o ktorej písala Daska, ze vakcina účinkuje len tri mesiace.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

veronikasad
Nemala som informáciu o ktorej písala Daska, ze vakcina účinkuje len tri mesiace.
Nemala, ale aj tak, veď to nieje mesiac stará informácia.
U nás je asi normálne posudzovať rozhodnutia ľudí aj bez toho, aby sme sa zamysleli na akom základe sa vlastne rozhodujú.?? A naviac s akým asi zámerom tak konajú.
----------------
Myslím tým hlavne na posudzovanie krokov našej vlády a Igora Matoviča, ako jej predsedu. Veď nieje normálne, aby sme už nevedeli posúdiť dobro a zlo. Pravdu a klamstvo, dobrý a zlý zámer a podobne.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Vidím, že aspoň na porade sa tu už tvrdo očkuje :-)))))))))
Moje osobné presvedčenie, že niektorí hajzlíci, ktorí už majú aj na FB písané, že sa dajú očkovať sa vôbec nedajú. Malo by ich nejaké tajné komando pochytať a násilne zaočkovať aj s rodinami, keď to tak propagujú.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Vidím, že aspoň na porade sa tu už tvrdo očkuje :-)))))))))
Moje osobné presvedčenie, že niektorí hajzlíci, ktorí už majú aj na FB písané, že sa dajú očkovať sa vôbec nedajú. Malo by ich nejaké tajné komando pochytať a násilne zaočkovať aj s rodinami, keď to tak propagujú.
S týmto sa obráť na svojho Kotlebu, alebo Mazureka.
Tu vyplakávaš na nesprávnom hrobe.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

jar88
Nandrolon
Vidím, že aspoň na porade sa tu už tvrdo očkuje :-)))))))))
Moje osobné presvedčenie, že niektorí hajzlíci, ktorí už majú aj na FB písané, že sa dajú očkovať sa vôbec nedajú. Malo by ich nejaké tajné komando pochytať a násilne zaočkovať aj s rodinami, keď to tak propagujú.
S týmto sa obráť na svojho Kotlebu, alebo Mazureka.
Tu vyplakávaš na nesprávnom hrobe.
Počuj, ty máš malého a už nefunkčného kotlebu v trenkách!
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

veronikasad
Nemala som informáciu o ktorej písala Daska, ze vakcina účinkuje len tri mesiace.
nie vakcína, ale prirodzená ochrana po prekonaní choroby. Len všetko je zatial veľmi krátky čas, aby sa vedelo presne, ako to je.

Vakciny by však podľa toho, čo som čítala, mali účinkovať inak ako prekonanie choroby. Vo všeobecnosti tie vakciny zamerané na tri spôsoby zabránenia vírusu, aby vystrájal. Len je to fakt zložité, nechávam to na iné hlavy.

Ja len viem, že už nechcem zažívať tie obavy. A je jedno, či o mňa, o mamu, o svokru alebo o manžela, či kohokoľvek z okolia. Lebo máme za sebou aj pohreb. Nebolo to iba kvôli vírusu, ale poškodil pľúca, tak to celkovému stavu pomohlo
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Ste historička medicíny so znalosťou dejín očkovania. Ako sa s vaším poznaním pozeráte na aktuálnu debatu o očkovaní proti koronavírusu? Vidíte tam paralely?

Mám déjà vu, je to ako v 18. storočí. Paralel je veľa, možno sa len trochu menia skupiny ľudí, ktorí očkovanie odmietajú. Mnohých spája zrejme nevzdelanosť, nedostatok kritického myslenia alebo povrchnosť, hoci dnes majú ľudia k dispozícii obrovské množstvo informácií, ale ich kvalita je otázna. Mám obavu z toho, ako dokážu naskočiť na akúkoľvek vlnu, stačí, že len niekto niečo napíše na internete, a ostatní to zdieľajú ako Písmo sväté.

No sú tu aj rozdiely. Je nás viac, ako nás bolo v minulosti. Hustota obyvateľstva nahráva vírusovým ochoreniam, aj keď na druhej strane máme lepšie hygienické návyky a vieme sa lepšie izolovať. To jediné, kým nie je vakcína, na vírusy zaberá: hygiena a izolácia. Ale antivaxeri, to je naozaj hlboké 18. storočie.



https://dennikn.sk/2182731/historick...ocie/?ref=tit1
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jar88
Vy sa netešíte, že žijete tu a nie niekde v Afrike?
Štát vám zadováži vakcínu a vy sa budete ešte hnevať?
Naozaj nechápem.
Veď kto chce, nechá sa zaočkovať a kto nechce, nedá sa zaočkovať.
-----------------------
Ešte si prečítajte čo napíšala Daša,
toto očkovanie účinkuje krátko, cca 3 mesiace. To nieje ako očkovanie na tetanus. To je dôvod, prečo treba dostatok vakcín. Teraz sa jedná o 17 400 000 a nie o 18 mil. vakcín.

Dodávané budú priebežne podľa našich skutočných potrieb.
zle si aj ty čítal Dasku, nepíše ze ockovanie účinkuje tri mesiace
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
jar88
Nandrolon
Vidím, že aspoň na porade sa tu už tvrdo očkuje :-)))))))))
Moje osobné presvedčenie, že niektorí hajzlíci, ktorí už majú aj na FB písané, že sa dajú očkovať sa vôbec nedajú. Malo by ich nejaké tajné komando pochytať a násilne zaočkovať aj s rodinami, keď to tak propagujú.
S týmto sa obráť na svojho Kotlebu, alebo Mazureka.
Tu vyplakávaš na nesprávnom hrobe.
Počuj, ty máš malého a už nefunkčného kotlebu v trenkách!
Čo môj? zas nemáš akože argument?
Nezmeníme radšej tému?
---------------------------------
Napríklad, že nám ten koronavírus priniesol dlhé voľno a že ho môžeme aj nejako zmysluplne využiť? Čo tak venovať sa rodine, deťom? Trebarz pošpekulovať nad nejakou dobrou činnosťou. Napríklad deťom ukázať Scratch.

Vieš, deťom to stačí ukázať a oni už potom idú. Nemusia predsa stále počúvať o náckoch a malých kotleboch.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

veronikasad
jar88
Vy sa netešíte, že žijete tu a nie niekde v Afrike?
Štát vám zadováži vakcínu a vy sa budete ešte hnevať?
Naozaj nechápem.
Veď kto chce, nechá sa zaočkovať a kto nechce, nedá sa zaočkovať.
-----------------------
Ešte si prečítajte čo napíšala Daša,
toto očkovanie účinkuje krátko, cca 3 mesiace. To nieje ako očkovanie na tetanus. To je dôvod, prečo treba dostatok vakcín. Teraz sa jedná o 17 400 000 a nie o 18 mil. vakcín.

Dodávané budú priebežne podľa našich skutočných potrieb.
zle si aj ty čítal Dasku, nepíše ze ockovanie účinkuje tri mesiace
Ale tak či tak je pravda, že nemá dlhodobý účinok, ako napríklad na tetanus, či kiahne a podobne.
Preto treba mať zabezpečený prístup k dostatočnému množstvu potrebnej vakcíny.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jar88
veronikasad
jar88
Vy sa netešíte, že žijete tu a nie niekde v Afrike?
Štát vám zadováži vakcínu a vy sa budete ešte hnevať?
Naozaj nechápem.
Veď kto chce, nechá sa zaočkovať a kto nechce, nedá sa zaočkovať.
-----------------------
Ešte si prečítajte čo napíšala Daša,
toto očkovanie účinkuje krátko, cca 3 mesiace. To nieje ako očkovanie na tetanus. To je dôvod, prečo treba dostatok vakcín. Teraz sa jedná o 17 400 000 a nie o 18 mil. vakcín.

Dodávané budú priebežne podľa našich skutočných potrieb.
zle si aj ty čítal Dasku, nepíše ze ockovanie účinkuje tri mesiace
Ale tak či tak je pravda, že nemá dlhodobý účinok, ako napríklad na tetanus, či kiahne a podobne.
Preto treba mať zabezpečený prístup k dostatočnému množstvu potrebnej vakcíny.
nechcem uz do toho rýpať, pred chvíľkou som citala - Cechom stačí 2-nasobok na plánovaný pocet očkovaní...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

vakcinácia má pôsobiť min. 6 mesiacov, čo som zachytil
tých 18 000 000 nikto neobjednal a peniaze nikto neukradol
to nám eú zarezervovala a zaplatí také množstvo od výrobcov a odoberieme, koľko bude treba
nezabúdaj, že treba 2 dávky na osobu na človeka

predpokladám, že po tých 6 mesiacoch sa uvidí...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

veronikasad
nechcem uz do toho rýpať, pred chvíľkou som citala - Cechom stačí 2-nasobok na plánovaný pocet očkovaní...
niekde som čítala, že počty vakcín pre jednotlivé štáty prepočítavala a prideľovala európska únia. Mali na to nejaký kľúč. Keď to najdem, tak to sem pripnem. Neviem, prečo to tak je a ani nemám najmenšiu potrebu to detailne študovať. Pre mňa je podstatné, prestať sa báť.

Aj keď teda história hovorí, že dva roky, takže sme v polovičke.... Za ten minulý rok sa toľko udialo, že ďakujem, už mi celkom stačí.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dáša_
veronikasad
nechcem uz do toho rýpať, pred chvíľkou som citala - Cechom stačí 2-nasobok na plánovaný pocet očkovaní...
niekde som čítala, že počty vakcín pre jednotlivé štáty prepočítavala a prideľovala európska únia. Mali na to nejaký kľúč. Keď to najdem, tak to sem pripnem. Neviem, prečo to tak je a ani nemám najmenšiu potrebu to detailne študovať. Pre mňa je podstatné, prestať sa báť.

Aj keď teda história hovorí, že dva roky, takže sme v polovičke.... Za ten minulý rok sa toľko udialo, že ďakujem, už mi celkom stačí.
Daska, ak budes mat viac casu, pozri ten materiál z
ministerstva zdravotníctva co som prilozila pre bjuty v noci
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať