Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88
Dáša_
Nandrolon
Dáša_
Nandrolon
Asi ťažko "padajú na huby", keď sa tam strieda možno o polovicu viac personálu, lebo zdravotné sestry od súkromných lekárov /ktorí trčia doma/ sa tam striedajú. Predsa ten personál sa "nevyparil".
ach jaaj, stále máš svoju pravdu. Možno by si si mal vyskúšať pohybovať sa chvíľu v ochranných oblekoch. Ako sanitár, upratovačka.....
Nemám svoju pravdu, každý máme tú svoju.
Mimochodom, v rodine máme zdravotnú sestru, ktorá pracuje v nemocnici s poliklinikou. Ináč by vedela odpovedať na henten status. Zrejme preto, že vidí realitu svojimi očami a nie je matoovca...
no vidíš a ja sa zase osobne poznám s vrchnou či hlavnou, či aké majú tituly, sestrou z nášho momentálne covidového oddelenia. Myslíš, že by ti fakt povedala, že nemajú počas služieb čo robiť? Že netŕpne každý deň, koľko sestričiek bude OK? Ako naplánuje smeny? Kto tentokrát odchádza do karantény?
Naozaj smutné, čo tu píše Nandrolon.
Ja mám susedu (dom oproti mne) tiež je zdravotná sestra. Pracuje na chirurgii. Pred touto kovidovou dobou jej auto parkovalo oproti mojej brány úplne pravidelne. Teraz to auto príde najviac dva krát za týždeň a aj to najviac na noc. Večer zaparkuje a ráno tu už nestojí. Je na nej vidieť, že pracuje denne do úplného vyčerpania.
Pritom socanskí darmožráči a zlodeji stále tárajú čosi o odkladaní neodkladných zákrokov. To akože nejakých operácií. Akosi mi to hlava neberie, lebo teraz vidím na vlastné oči, že suseda, ktorá predtým chodila úplne pravidelne, teraz sa doma skoro ani nenachádza.
Tu si ozaj dobre argumentačne buď zlyhal, alebo vedome zisťuješ aktuálnu mienku obyvateľstva. Riadiť sa v tomto susedou..., bez slov. Možno to tak je, ale prečo vychádzaš z domnienok správania ženy, ktorú možno poznáš iba z videnia? Čo vieš o jej súkr. živote?


Však nech vytiahnu tí tvoji štatistiky s počtom dnešných operácií s predchádzajúcimi obdobiami. Veľmi jednoduché počty.
V lete som tu písala, že určité zákroky (operácie) sa v BA robili v jednej konkrétnej nemocnici v počte bežne šesť denne, kvôli dezinfekciám sál sa zredukovali pri covide iba na dve denne. Tak sa dá predstaviť, ako sa geometrickým radom naďalej ich počet zvyšuje. Čo tu splietaš?


Príchodom covidu sa mohli oddeliť oddelenia, celé nemocnice. lné pre covidovýcch pacientov, a nie ich liečiť v bežných zariadeniach. Na počty neliečených ľudí poukazujú aj lekári aj pacienti, som jednou z nich, tak ti mám chuť napísať v buchačovou rétorikou, aby si sa fakt vyjadroval k veciam, ktorým rozumieš a nekrátil si si tu chvíle, keď nemáš do čoho pichnúť. Trochu empatie k chorým ľuďom čakajúcim na zákroky by ti neuškodilo.


Viceprezident SLS aj prez. SLK spolu s ružinovským chirurgom pred týždňom na TB, že sa riešia iba akútne prípady, zlomeniny, infarkty a pod. Zbytok čaká, aj onko pacienti čakajú, aj takí; ktorí o tom ešte ani nevedia, že nimi môžu byť. A mnoho iných vážnych stavov.

Nehovoriac o odkladoch preventívnych prehliadok, ich rušení a zjednodušení.

Zaslepený a neobjektívny jedinec.
6 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Korela môžem potvrdiť. Mám známu lekárku na pľúcnom v Ružinove. Pýtal som sa pred vianocami ako je to u nich. Riešia iba akútne prípady a čo sa dá to odkladajú.
Hlavne že to potrebujú riešiť tí, čo sa iba z okna svojho domu pozerajú.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Ja som bol dnes v nemocnici. Na lôžkových oddeleniach som nebol /možno ty si bola/, ale gigantické komunistické chodby až na pár ľudí zívali prázdnotou. Čo mám kolegov, tak VÄČŠINA lekárov je do 8 marca vrátane celých Vianoc doma. Kolega volal, tak aj bez odborného vyšetrenia mu musela dať sestra e-recept, lebo už nemal lieky.
By som tých "sviatkujúcich lekárov" postavil ku páse a nie ľutoval...
Vačšinou to tak býva, že najviac drístajú tí, čo celé Vianoce a Nový rok trčia doma pri misiach so žrádlom.
Trochu ma zarazilo to prirovnanie. Navrhovanie stavieb je dané tech. normami podľa druhu stavieb. Prešli niektoré podnes nejakými úpravami? Neviem.
Poliklinika u nás na sídlisku má široké chodby v takom rozsahu, že v prípade núdze, by z nej vytvorili ďalšie trakty.
Detto kam chodím ja, a chodím tam rada, pretože tam môžem dýchať a v čakárňach ľudia nesedia nalepení na seba. Tá je evidentne navrhnutá tak, že v prípade väčšej havárie je z nej po minimálnych úpravách riadna nemocnica aj so základným techn. vybavením.
Nespomínam si, žeby staré nemocnice mali úzke chodby, ani u Milosrdných, Zochovej, Mickiewiczovej ...
https://www.bratislavskenoviny.sk/hi...nice-na-mickie
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
jar88
Dáša_
Nandrolon
Dáša_
Nandrolon
Asi ťažko "padajú na huby", keď sa tam strieda možno o polovicu viac personálu, lebo zdravotné sestry od súkromných lekárov /ktorí trčia doma/ sa tam striedajú. Predsa ten personál sa "nevyparil".
ach jaaj, stále máš svoju pravdu. Možno by si si mal vyskúšať pohybovať sa chvíľu v ochranných oblekoch. Ako sanitár, upratovačka.....
Nemám svoju pravdu, každý máme tú svoju.
Mimochodom, v rodine máme zdravotnú sestru, ktorá pracuje v nemocnici s poliklinikou. Ináč by vedela odpovedať na henten status. Zrejme preto, že vidí realitu svojimi očami a nie je matoovca...
no vidíš a ja sa zase osobne poznám s vrchnou či hlavnou, či aké majú tituly, sestrou z nášho momentálne covidového oddelenia. Myslíš, že by ti fakt povedala, že nemajú počas služieb čo robiť? Že netŕpne každý deň, koľko sestričiek bude OK? Ako naplánuje smeny? Kto tentokrát odchádza do karantény?
Naozaj smutné, čo tu píše Nandrolon.
Ja mám susedu (dom oproti mne) tiež je zdravotná sestra. Pracuje na chirurgii. Pred touto kovidovou dobou jej auto parkovalo oproti mojej brány úplne pravidelne. Teraz to auto príde najviac dva krát za týždeň a aj to najviac na noc. Večer zaparkuje a ráno tu už nestojí. Je na nej vidieť, že pracuje denne do úplného vyčerpania.
Pritom socanskí darmožráči a zlodeji stále tárajú čosi o odkladaní neodkladných zákrokov. To akože nejakých operácií. Akosi mi to hlava neberie, lebo teraz vidím na vlastné oči, že suseda, ktorá predtým chodila úplne pravidelne, teraz sa doma skoro ani nenachádza.
Tu si ozaj dobre argumentačne buď zlyhal, alebo vedome zisťuješ aktuálnu mienku obyvateľstva. Riadiť sa v tomto susedou..., bez slov. Možno to tak je, ale prečo vychádzaš z domnienok správania ženy, ktorú možno poznáš iba z videnia? Čo vieš o jej súkr. živote?


Však nech vytiahnu tí tvoji štatistiky s počtom dnešných operácií s predchádzajúcimi obdobiami. Veľmi jednoduché počty.
V lete som tu písala, že určité zákroky (operácie) sa v BA robili v jednej konkrétnej nemocnici v počte bežne šesť denne, kvôli dezinfekciám sál sa zredukovali pri covide iba na dve denne. Tak sa dá predstaviť, ako sa geometrickým radom naďalej ich počet zvyšuje. Čo tu splietaš?


Príchodom covidu sa mohli oddeliť oddelenia, celé nemocnice. lné pre covidovýcch pacientov, a nie ich liečiť v bežných zariadeniach. Na počty neliečených ľudí poukazujú aj lekári aj pacienti, som jednou z nich, tak ti mám chuť napísať v buchačovou rétorikou, aby si sa fakt vyjadroval k veciam, ktorým rozumieš a nekrátil si si tu chvíle, keď nemáš do čoho pichnúť. Trochu empatie k chorým ľuďom čakajúcim na zákroky by ti neuškodilo.


Viceprezident SLS aj prez. SLK spolu s ružinovským chirurgom pred týždňom na TB, že sa riešia iba akútne prípady, zlomeniny, infarkty a pod. Zbytok čaká, aj onko pacienti čakajú, aj takí; ktorí o tom ešte ani nevedia, že nimi môžu byť. A mnoho iných vážnych stavov.

Nehovoriac o odkladoch preventívnych prehliadok, ich rušení a zjednodušení.

Zaslepený a neobjektívny jedinec.
Ako ťa napadlo, že sa v tomto riadim susedou? Dokonca ťa napadla myšlienka, že namiesto do roboty chodí asi niekde inde. To akože po vzore Nandrolona, že asi behá po chlapoch? Nedajte sa vysmiať.
Tú rodinu dobre poznám, žijú podobne ako my, viacgeneračne. Deti, vnuci, rodičia a starí rodičia. Všetci spolu za spoločnou bránou. Naviac si vzájomne vypomáhame. Tak že viem o čom píšem.
Skôr si myslím, že ty náš argumentačné problémy.
Poukazuješ na vyjadrenia prezidenta SLS, na odklady preventívnych prehliadok a podobne.
Nebudeš ty skôr nejaký odmietaný hypochonder?
Hypochonder sa neustále sleduje
„Človek trpiaci hypochondriou má nadmerné obavy o svoj zdravotný stav a je presvedčený o prítomnosti telesnej choroby, alebo sa neustále zaoberá predpokladaným znetvorením, alebo deformitou. Nutná je podmienka trvania aspoň 6 mesiacov,“ vysvetľuje MUDr. Beáta Gašparová. Hypochonder má podľa nej tiež narušené bežné fungovanie, nakoľko neustále vyhľadáva liečbu a rozličné vyšetrenia, pričom odmieta lekárske závery o nenájdení choroby. V povedomí väčšiny ľudí sú hypochondri spätí práve s častými návštevami u lekára. Nie vždy tomu ale musí byť tak. Niektorí hypochondri sa môžu dokonca správať presne naopak a vyšetreniam sa vyhýbať, pričom seba a iných neustále utvrdzujú vo svojej vážnej diagnóze.

Pomôžu antidepresíva a sedatíva
Liečba je zameraná na zníženie úzkostného stavu a tým aj sprevádzajúcich príznakov. „Využíva sa psychoterapia, najlepšie kognitívne-behaviorálna psychoterapia, emočný tréning, komunikačné cvičenia, redukcia stresu,“ upresňuje odborníčka. Lekárka dodáva, že ako súčasť liečby sa na uspokojenie pacienta využívajú aj pravidelné lekárske kontroly. Vyzdvihuje pritom nutnosť liečby hypochondra. Podobné psychické problémy sa môžu prejaviť u ľudí v rôznom veku, najmä v závislosti od rizikových faktorov.
https://plnielanu.zoznam.sk/zdravy-c...-ako-sa-lieci/
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
Nandrolon
Ja som bol dnes v nemocnici. Na lôžkových oddeleniach som nebol /možno ty si bola/, ale gigantické komunistické chodby až na pár ľudí zívali prázdnotou. Čo mám kolegov, tak VÄČŠINA lekárov je do 8 marca vrátane celých Vianoc doma. Kolega volal, tak aj bez odborného vyšetrenia mu musela dať sestra e-recept, lebo už nemal lieky.
By som tých "sviatkujúcich lekárov" postavil ku páse a nie ľutoval...
Vačšinou to tak býva, že najviac drístajú tí, čo celé Vianoce a Nový rok trčia doma pri misiach so žrádlom.
Trochu ma zarazilo to prirovnanie. Navrhovanie stavieb je dané tech. normami podľa druhu stavieb. Prešli niektoré podnes nejakými úpravami? Neviem.
Poliklinika u nás na sídlisku má široké chodby v takom rozsahu, že v prípade núdze, by z nej vytvorili ďalšie trakty.
Detto kam chodím ja, a chodím tam rada, pretože tam môžem dýchať a v čakárňach ľudia nesedia nalepení na seba. Tá je evidentne navrhnutá tak, že v prípade väčšej havárie je z nej po minimálnych úpravách riadna nemocnica aj so základným techn. vybavením.
Nespomínam si, žeby staré nemocnice mali úzke chodby, ani u Milosrdných, Zochovej, Mickiewiczovej ...
https://www.bratislavskenoviny.sk/hi...nice-na-mickie
Tak sa to projektovalo za komančov, lebo čo ak nás napadnú imperialisti.
Dnes už vieme, že to nepotrebujeme a dokonca už nestaviame protiatomové bunkre.
Rovnako sa konšruovali aj autobusy Karosa. Na veĺkokapacitné sanitky s lehátkami a nosítkami. Nuž iná doba, iné záujmy, iná technika.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela


Však nech vytiahnu tí tvoji štatistiky s počtom dnešných operácií s predchádzajúcimi obdobiami. Veľmi jednoduché počty.
V lete som tu písala, že určité zákroky (operácie) sa v BA robili v jednej konkrétnej nemocnici v počte bežne šesť denne, kvôli dezinfekciám sál sa zredukovali pri covide iba na dve denne. Tak sa dá predstaviť, ako sa geometrickým radom naďalej ich počet zvyšuje. Čo tu splietaš?


Príchodom covidu sa mohli oddeliť oddelenia, celé nemocnice. lné pre covidovýcch pacientov, a nie ich liečiť v bežných zariadeniach. Na počty neliečených ľudí poukazujú aj lekári aj pacienti, som jednou z nich, tak ti mám chuť napísať v buchačovou rétorikou, aby si sa fakt vyjadroval k veciam, ktorým rozumieš a nekrátil si si tu chvíle, keď nemáš do čoho pichnúť. Trochu empatie k chorým ľuďom čakajúcim na zákroky by ti neuškodilo.


Viceprezident SLS aj prez. SLK spolu s ružinovským chirurgom pred týždňom na TB, že sa riešia iba akútne prípady, zlomeniny, infarkty a pod. Zbytok čaká, aj onko pacienti čakajú, aj takí; ktorí o tom ešte ani nevedia, že nimi môžu byť. A mnoho iných vážnych stavov.

Nehovoriac o odkladoch preventívnych prehliadok, ich rušení a zjednodušení.

Zaslepený a neobjektívny jedinec.
Od neho čakať empatiu ? Veď jemu ju už dávno vyoperovali...
Tým, čo píšu takéto do neba volajúce hlúposti by bolo potrebné zažiť skúsenosti, ktorými prechádzajú čakajúci na operáciu.

On nie je zaslepený a neobjektívny...on je len a len ONÝ, a to festovný...a k tomu podliak hajzel.
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

marjankaj
Korela môžem potvrdiť. Mám známu lekárku na pľúcnom v Ružinove. Pýtal som sa pred vianocami ako je to u nich. Riešia iba akútne prípady a čo sa dá to odkladajú.
Hlavne že to potrebujú riešiť tí, čo sa iba z okna svojho domu pozerajú.
Mojko, ja osobne nepotrebujem nemocnice a nepotrebujem ich ani riešiť.
To skôr ty a tvoji súkmeňovci riešite.
Ja som napísal iba svoj postreh, že suseda oproti je zdravotná sestra a že je denno denne v robote. Jednoduch povedané, že si neváľa doma šunky, ako spomínal Nandrolon, ale naopak maká viac, ako predtým.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Naozaj mi to nedá napísať niečo pre mimoňov,
čo tu neustále špiníte terajšiu vládu a hlavne jej predsedu Igora Matoviča.
-------------------------------
Hneď v prvých slobodných voľbách ste si dokázali zvoliť najväčšieho chrapúňa, akého sme kedy na slovensku mali. Doviedol vás do úplného bankrotu a rozdal svojim všetko, čo sa ako tak dalo speňažiť.
Keby nebolo Durindu a hlavne Mikloša, nikdy by sa tento štát už z tej rabovačky nespamätal.
Ale vy nie, vy ste si muselizvoliť Ďalšieho chrapúňa. Chrapúňa, ktorý vás okrádal doslova na hulváta a ešte sa vám vyškieral rovno do... radšej napíšem do tváre.
A vy zas idete zbierať všetku svoju osvietenosť aby ste si zvolili dilinka Pelegriniho.
--------------------------------
Naozaj nikdy nepochopím vaše duševné pochody.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Už nebudem zbytočne rolovať.
Pod otázkou, čo vieš o súkr. živote susedky som určite nepomyslela na milenecký vzťah, ale že môže mať ďalšiu prácu, môže niekoho opatrovať a pod. Môže robiť čokoľvek, ale nemôžeš použiť ako argument jej neprítomnosť doma, že ho trávi na svojom pracovisku na chirurgii.

Ak som ja hypochonder, tak ty si potom čo? Tiež nejaký Dr.? Si dobre trafil vedľa, ja si totiž nepripúšťam žiadnu dg a ani sa nesledujem. Pre koho tu kopíruješ ešte k tomu konkrétnu dg?
Staraj sa o svojich najbližších, urobíš dobrý krok.

Dúfam, že vieš čo obnášajú pravidelné kontroly a čo zasa preventívky. A zbytočne nededukuj, to k ničomu nevedie. Okrem toho tu občas napíšem, ku komu chodím na pravidlené kontroly a ešte pred covidom, a aj v akých intervaloch.
Ak sa niečo vyskytne, tak to riešim. To je asi normálne, alebo nie?
Ešte malú pozn. Na tlak beriem 1x denne pol pilulky s najnižším množstvom účinnej látky. Mng neberie ešte žiadne lieky.

Na túto tému s tebou končím, debata stráca zmysel.
Si proste neobjektívny, slepý, ignoruješ slová lekárov, ktorí apelujú na zanedbávaný zdravotný stav obyvateľstva.

V BA boli kedysi tzv. cholera baraky, kde sa liečili a boli izolovaní ľudia s rozličnými infekčnými dg. Dnes celoslovenské pracovisko na Kramároch.
Preto trochu nechápem, prečo sa aj dnes nevytvorili miesta špeciálne pre covid. pacientov. A zdravotníctvo mohlo fungovať ďalej. Stačí pozrieť, ako sa v tomto zariadili niektoré štáty.
Ako hore spomínaní lekári oznámili, celé interné odd. v Ružinove je obsadené v súčasnosti iba covid pacientmi.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88
korela
Nandrolon
Ja som bol dnes v nemocnici. Na lôžkových oddeleniach som nebol /možno ty si bola/, ale gigantické komunistické chodby až na pár ľudí zívali prázdnotou. Čo mám kolegov, tak VÄČŠINA lekárov je do 8 marca vrátane celých Vianoc doma. Kolega volal, tak aj bez odborného vyšetrenia mu musela dať sestra e-recept, lebo už nemal lieky.
By som tých "sviatkujúcich lekárov" postavil ku páse a nie ľutoval...
Vačšinou to tak býva, že najviac drístajú tí, čo celé Vianoce a Nový rok trčia doma pri misiach so žrádlom.
Trochu ma zarazilo to prirovnanie. Navrhovanie stavieb je dané tech. normami podľa druhu stavieb. Prešli niektoré podnes nejakými úpravami? Neviem.
Poliklinika u nás na sídlisku má široké chodby v takom rozsahu, že v prípade núdze, by z nej vytvorili ďalšie trakty.
Detto kam chodím ja, a chodím tam rada, pretože tam môžem dýchať a v čakárňach ľudia nesedia nalepení na seba. Tá je evidentne navrhnutá tak, že v prípade väčšej havárie je z nej po minimálnych úpravách riadna nemocnica aj so základným techn. vybavením.
Nespomínam si, žeby staré nemocnice mali úzke chodby, ani u Milosrdných, Zochovej, Mickiewiczovej ...
https://www.bratislavskenoviny.sk/hi...nice-na-mickie
Tak sa to projektovalo za komančov, lebo čo ak nás napadnú imperialisti.
Dnes už vieme, že to nepotrebujeme a dokonca už nestaviame protiatomové bunkre.
Rovnako sa konšruovali aj autobusy Karosa. Na veĺkokapacitné sanitky s lehátkami a nosítkami. Nuž iná doba, iné záujmy, iná technika.
Ešte raz ti priložím link https://www.bratislavskenoviny.sk/hi...nice-na-mickie, aby si pochopil ako sa stavalo v minulosti a mohol porovnávať obdobia.

Imperialisti? Nestačia akútne neočakávané stavy po haváriách chemičiek po celkom svete? Iba u nás Slovnaft, Dimitrovka, a mnohé iné a aj iného druhu. Keby praskla Dimitrovka, tak leží na zemi celé mesto.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

jar88
Naozaj mi to nedá napísať niečo pre mimoňov,
čo tu neustále špiníte terajšiu vládu a hlavne jej predsedu Igora Matoviča.
-------------------------------
Hneď v prvých slobodných voľbách ste si dokázali zvoliť najväčšieho chrapúňa, akého sme kedy na slovensku mali. Doviedol vás do úplného bankrotu a rozdal svojim všetko, čo sa ako tak dalo speňažiť.
Keby nebolo Durindu a hlavne Mikloša, nikdy by sa tento štát už z tej rabovačky nespamätal.
Ale vy nie, vy ste si muselizvoliť Ďalšieho chrapúňa. Chrapúňa, ktorý vás okrádal doslova na hulváta a ešte sa vám vyškieral rovno do... radšej napíšem do tváre.
A vy zas idete zbierať všetku svoju osvietenosť aby ste si zvolili dilinka Pelegriniho.
--------------------------------
Naozaj nikdy nepochopím vaše duševné pochody.
oni to dobre vedia.......samozrejme okrem nácka ...
ale čo čakáš ?
že si to tu priznajú a povedia, máš pravdu ?
bol som dement, 15 rokov mi kadili na hlavu a ja že tortu dávajú ??
nie je oveľa ľahšie radšej dourážať ?..a ako sa im ulaví..
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Škoda, že niekto vymazal ten príspevok, ktorý som tu písal. Tešil som sa na jeho pokračovanie. Ale prišiel som z "Tour de cintoríny" a vidím, že je už zmazaný, škoda.

Človeku je smiešne, keď staré senilné hovno sa tu ide smiať z ľudí /napr. zo mňa, že chodím do "rachoty aj cez Vianoce", ale zrazu, keď zaregistroval môj home office, tak je z toho na nervy a zrazu tvrdí že je správne, ak v podstate zneužívaný "otrok" v nemocnici "maká viac"...
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Ale však už sa nemá načom denne aspoň do polomäkkého stavu na susedke "nabudiť", tak mu to prepáčime.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
oni to dobre vedia.......samozrejme okrem nácka ...
ale čo čakáš ?
že si to tu priznajú a povedia, máš pravdu ?
nie je oveľa ľahšie radšej dourážať ?
Ale choď mi do riti s týmto tvrdením.
Predsa nie jeden a nie raz tu už dal, že každá vláda niečo dojesexovala...ale hentá posledná, zložená z tupcov je najhoršia zo všetkých.

Spomínaš urážanie ???
Kurwa fix, aspoň ma neser. Ten hajzel yebnutý tu v KAŽDOM príspevku uráža, zhadzuje, povyšuje sa nad každého...a je mu jedno, o koho ide.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
jar88
Naozaj mi to nedá napísať niečo pre mimoňov,
čo tu neustále špiníte terajšiu vládu a hlavne jej predsedu Igora Matoviča.
-------------------------------
Hneď v prvých slobodných voľbách ste si dokázali zvoliť najväčšieho chrapúňa, akého sme kedy na slovensku mali. Doviedol vás do úplného bankrotu a rozdal svojim všetko, čo sa ako tak dalo speňažiť.
Keby nebolo Durindu a hlavne Mikloša, nikdy by sa tento štát už z tej rabovačky nespamätal.
Ale vy nie, vy ste si muselizvoliť Ďalšieho chrapúňa. Chrapúňa, ktorý vás okrádal doslova na hulváta a ešte sa vám vyškieral rovno do... radšej napíšem do tváre.
A vy zas idete zbierať všetku svoju osvietenosť aby ste si zvolili dilinka Pelegriniho.
--------------------------------
Naozaj nikdy nepochopím vaše duševné pochody.
oni to dobre vedia.......samozrejme okrem nácka ...
ale čo čakáš ?
že si to tu priznajú a povedia, máš pravdu ?
bol som dement, 15 rokov mi kadili na hlavu a ja že tortu dávajú ??
nie je oveľa ľahšie radšej dourážať ?..a ako sa im ulaví..
Ked to dotiahneš až po 89, možno aj tá torta bude. :-))
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty smis
jar88
Naozaj mi to nedá napísať niečo pre mimoňov,
čo tu neustále špiníte terajšiu vládu a hlavne jej predsedu Igora Matoviča.
-------------------------------
Hneď v prvých slobodných voľbách ste si dokázali zvoliť najväčšieho chrapúňa, akého sme kedy na slovensku mali. Doviedol vás do úplného bankrotu a rozdal svojim všetko, čo sa ako tak dalo speňažiť.
Keby nebolo Durindu a hlavne Mikloša, nikdy by sa tento štát už z tej rabovačky nespamätal.
Ale vy nie, vy ste si muselizvoliť Ďalšieho chrapúňa. Chrapúňa, ktorý vás okrádal doslova na hulváta a ešte sa vám vyškieral rovno do... radšej napíšem do tváre.
A vy zas idete zbierať všetku svoju osvietenosť aby ste si zvolili dilinka Pelegriniho.
--------------------------------
Naozaj nikdy nepochopím vaše duševné pochody.
oni to dobre vedia.......samozrejme okrem nácka ...
ale čo čakáš ?
že si to tu priznajú a povedia, máš pravdu ?
bol som dement, 15 rokov mi kadili na hlavu a ja že tortu dávajú ??
nie je oveľa ľahšie radšej dourážať ?..a ako sa im ulaví..
Ja viem jedine to, že židáka Havla nám zvolili vaši retardovaní fotrovia, a potom už aj po rozdelení to išlo dole vodou. Predsa len Havel, Klaus, Mečiar, to bola extra trojka!
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
jar88
korela
Nandrolon
Ja som bol dnes v nemocnici. Na lôžkových oddeleniach som nebol /možno ty si bola/, ale gigantické komunistické chodby až na pár ľudí zívali prázdnotou. Čo mám kolegov, tak VÄČŠINA lekárov je do 8 marca vrátane celých Vianoc doma. Kolega volal, tak aj bez odborného vyšetrenia mu musela dať sestra e-recept, lebo už nemal lieky.
By som tých "sviatkujúcich lekárov" postavil ku páse a nie ľutoval...
Vačšinou to tak býva, že najviac drístajú tí, čo celé Vianoce a Nový rok trčia doma pri misiach so žrádlom.
Trochu ma zarazilo to prirovnanie. Navrhovanie stavieb je dané tech. normami podľa druhu stavieb. Prešli niektoré podnes nejakými úpravami? Neviem.
Poliklinika u nás na sídlisku má široké chodby v takom rozsahu, že v prípade núdze, by z nej vytvorili ďalšie trakty.
Detto kam chodím ja, a chodím tam rada, pretože tam môžem dýchať a v čakárňach ľudia nesedia nalepení na seba. Tá je evidentne navrhnutá tak, že v prípade väčšej havárie je z nej po minimálnych úpravách riadna nemocnica aj so základným techn. vybavením.
Nespomínam si, žeby staré nemocnice mali úzke chodby, ani u Milosrdných, Zochovej, Mickiewiczovej ...
https://www.bratislavskenoviny.sk/hi...nice-na-mickie
Tak sa to projektovalo za komančov, lebo čo ak nás napadnú imperialisti.
Dnes už vieme, že to nepotrebujeme a dokonca už nestaviame protiatomové bunkre.
Rovnako sa konšruovali aj autobusy Karosa. Na veĺkokapacitné sanitky s lehátkami a nosítkami. Nuž iná doba, iné záujmy, iná technika.
Ešte raz ti priložím link https://www.bratislavskenoviny.sk/hi...nice-na-mickie, aby si pochopil ako sa stavalo v minulosti a mohol porovnávať obdobia.

Imperialisti? Nestačia akútne neočakávané stavy po haváriách chemičiek po celkom svete? Iba u nás Slovnaft, Dimitrovka, a mnohé iné a aj iného druhu. Keby praskla Dimitrovka, tak leží na zemi celé mesto.
Neber to nejako vážne, chcem ťa iba trošku poťahať za nohu.
Dimitrovka (CZJD) nemala ako prasknúť. V Dimitrovke sa totiž žiadne trhaviny nevyrábali.
Vyrábali sa tam hlavne chemické prípravky proti škodcom a burine a nejaké tie umelé vlákna. Dynamit, danubit a vojenské trhaviny sa vyrábali vo vedlajšom podniku, hneď za cestou (Nobelovou ul.), ale nikdy sa v tom závode neskladovali. Čo sa vyrobilo, to sa hneď aj odvážalo do ďalších podnikov a vojenských muničných skladov. Robilo sa to práve preto, že to bolo umiestnené priamo v Bratislave.
Naposledy upravil jar88 : 29.12.20 at 16:39
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dinamit? to je nejaký lubrikačný gél na používanie "za oknom?"
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
bjuty smis
jar88
Naozaj mi to nedá napísať niečo pre mimoňov,
čo tu neustále špiníte terajšiu vládu a hlavne jej predsedu Igora Matoviča.
-------------------------------
Hneď v prvých slobodných voľbách ste si dokázali zvoliť najväčšieho chrapúňa, akého sme kedy na slovensku mali. Doviedol vás do úplného bankrotu a rozdal svojim všetko, čo sa ako tak dalo speňažiť.
Keby nebolo Durindu a hlavne Mikloša, nikdy by sa tento štát už z tej rabovačky nespamätal.
Ale vy nie, vy ste si muselizvoliť Ďalšieho chrapúňa. Chrapúňa, ktorý vás okrádal doslova na hulváta a ešte sa vám vyškieral rovno do... radšej napíšem do tváre.
A vy zas idete zbierať všetku svoju osvietenosť aby ste si zvolili dilinka Pelegriniho.
--------------------------------
Naozaj nikdy nepochopím vaše duševné pochody.
oni to dobre vedia.......samozrejme okrem nácka ...
ale čo čakáš ?
že si to tu priznajú a povedia, máš pravdu ?
bol som dement, 15 rokov mi kadili na hlavu a ja že tortu dávajú ??
nie je oveľa ľahšie radšej dourážať ?..a ako sa im ulaví..
Ja viem jedine to, že židáka Havla nám zvolili vaši retardovaní fotrovia, a potom už aj po rozdelení to išlo dole vodou. Predsa len Havel, Klaus, Mečiar, to bola extra trojka!
Mojko, na Havla sa môžeš vieš čo?
Havel bol predsa len prezident bývalého Československa. V skutočnosti nemal žiadnu, doslova žiadnu výkonnú moc. To znamená, že na neho nemáš čo zvaliť.
Iná káva bol Mečiar, Klaus, Čalfa a podobní. Ale hlavným poddžubávačom bol tak či tak Mečiar. To bol ten, čo poukazoval na čechov, že práve oni nás slovákov vždy okrádali. Nebola to pravda lebo slovákov, rovnako ako čechov 40 rokov okrádali len a len komunisti.
Komunisti nehľadeli na nás ako na slovákov a čechov, ale ako na pracujúcich. Lacných a neslobodných pracujúcich. Doslova za byt a stravu ako paholkov.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Posledné 2 vety si písal o terajšom stave v otrokárskych montovniach západných kapitalistov...
Za byt a stravu momentálne pracuje každý jeden, ktorý má hypotéku, dokonca okrem "bytu a stravy" je ešte aj dlžníkom.
3 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Dinamit? to je nejaký lubrikačný gél na používanie "za oknom?"
Ty môžeš použiť aj danubit.
Ten je trošku kvakitnejší na tvoje potreby.
A teda aj uspokojenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať