Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
korela
V Prahe ohňostroj nad celým mestom, začali večer, aby mohli skončiť do 21.00.
Tak sa iba pýtam, prečo sa nezakazuje v predstihu predaj pyrotechniky, ale niečím asi predsa treba dopĺňať štátnu kasu.
U nás nevídané ticho, sem-tam niečo počuť zo sídliska. Oproti predchádzajúcim rokom je to poriadny rozdiel.
Pyrotechniku proste nejde zakázať. To nie je kostol, alebo reštika. Funguje medzinárodný trh a objednáva sa cez net, dokonca aj tie "neprístupné" pyrotechniky....
A hlavne tí, ktorí to berú trochu vážnejšie, tak majú na rok zásoby, alebo aspoň polovičné, čo aj tak stačí... Pri správnom skladovaní 10r. nie je problém /u vojenských ani 50/. To nie je chlieb, čo je za 3 dni plesnivý.
no pri pyrotechnike takéhoto druhu by som nešíril názory že 10 rokov a nič jej základom je zmes dreveného uhlia, síry a iných drobností drevné uhlie a síra sú sami o sebe nestabilné, stačí vlhkosť pri laborácii alebo pri skladovaní. ženy v Novákoch museli majstrovi hlásiť menzes(spravidla sa vtedy viac potia) ten ich musel z laborácie čierneho prachu vyradiť na inú prácu.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

korela
V Prahe ohňostroj nad celým mestom, začali večer, aby mohli skončiť do 21.00.
Tak sa iba pýtam, prečo sa nezakazuje v predstihu predaj pyrotechniky, ale niečím asi predsa treba dopĺňať štátnu kasu.
U nás nevídané ticho, sem-tam niečo počuť zo sídliska. Oproti predchádzajúcim rokom je to poriadny rozdiel.
Z toho, čo som napísala, ostal pravdivý iba ten rozdiel. :-) Polnocou sa to predsa spustilo, ale za 20 min nastal pokoj. Detto v tom druhom meste.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Fííha a dostaneme aj príkaz na vysťahovanie z krajiny? Možeme si vybrať rozvojovú krajinu? Lebo my by sme to aj brali
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
lujza.j
U niekoho asi aj takto 24.12.2020
Ešte obrázok dvoch, ako trtkajú "od zadu" s nasadenými rúškami.
:-)))))))))))))))))))))))))
nie vždy je dobré byť všade prvý
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
marjankaj
lubko6394
Neber to tragicky. Ak sa zaočkujú všetci čo budú chcieť nebude dôvod aby tí ostatní chodili bez nich na ich vlastné riziko. Aj tak sa čudujem že toho Banáša do nemocnice vzali. Však len chrípočka. Mal vyfasovať acilpyrín a 2 litre lipového čaju a otočka ešte pred vrátnicou. Alebo ho vrátnik prinútil služobnou zbraňou vstúpiť do nemocnice a nechať sa proti svojej vôli liečiť ? Aj reverz existuje.
No ty si tiež prípad. Navážaš sa do Banáša. On si nebodaj toho kovida sám vyrobil?
Už chýba len aby si sa začal navážať do nakazených zdravotníkov, lebo zrejme nedodržiavali opatrenia. Inak by sa predsa nemohli nakaziť.
Konšpirátor Jozef Banáš, ktorý mesiace spochybňoval koronavírus aj epidemiologické opatrenia sám na ochorenie COVID-19 ochorel. Pred sviatkami sa mu stav natoľko zhoršil, že ho odviezla sanitka do nemocnice, podľa slov jeho dcéry a zaťa moderátora Viktora Vinzceho bol jeho stav vážny a bol napojený na kyslík. zdroj: https://www.omediach.com/hoaxy/19666...-zazitku-video
Z toho že by bol vírus vyrobil ho nepodozrievam, len ma serie že najprv zľahčuje, bojuje proti opatreniam a keď mu tečie do topánok tak proti vlastnému presvedčeniu si vezme sanitku a starajte sa o mňa. Ešteže nepožiada o ŠTB dôchodok.
Tí lekári sa ale nemusia nakaziť v skafandroch, stačí ak ich deti navštívia besedu o Banášovej novej knihe...
Však ako chlap si mal za svojim názorom stáť, odmietnuť podľa neho zbytočnú lekársku starostlivosť a nechať ju pre tých čo si myslia že zbytočná nie je a chcú a potrebujú ju. Ešte je jedna možnosť. Otvorene priznať v čom som sa mýlil, ale na to asi nie je dosť chlapom.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Práve som dopozeral na jojke diel seríálu "Profesionáli" priam načasované a ušité na dnešnú dobu. Bol dispozícii milión na prepustenie zadržaného mafiána alebo dobré srdce brata na prepustenie. A potom som si spomenul na taliansky film "Vyšetrovanie skončilo ,zabudnite". Tak okolo roku 1973 som ho videl v kine. tiež tam lietali všelijaké vplyvy. Poučenie: Ak chceš mať kľud, lepšie sú investované milióny do igelitky, ako do bungalovu na Floride.
Ešte jeden dobrý a poučný film "Vykúpenie z väznice shawshank" asi ho M.L. nevidel
Naposledy upravil pavol54 : 01.01.21 at 10:13
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nepotešilo neoverené info, ktoré sa ku mne dostalo. Dávam to len ako zaujímavosť na zamyslenie...

Údajne gen. Lučanský sa chystal vypovedať o Lipšicovi, ktorý ho aj osobne navštívil.
Taktiež prvý incident nijako nesúvisel s druhým. V cele si nemôžeš ľahnúť, kedy chceš. Lučanský si ľahol, bachar mu to išiel neúspešne vysvetliť, tak si zavolal ďalších na pomoc a obuškami mu "vyhodili oko z diery"...

Dúfam, že je to len nejaký hoax a niekto tu hodí link odkiaľ to dotyční ľudia "nasali"....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pavol 54 - s tou pyrotechnikou pre verejnosť súhlasím, ale ak to riadne hermeticky uložíš /napr. do boxu od nábojov, ktoré bežne kúpiš/, neotváraš, potom to dáš napr. na radiátor, tak väčšina po 10-tich rokoch bude v pohode.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nandrolon
Nepotešilo neoverené info, ktoré sa ku mne dostalo. Dávam to len ako zaujímavosť na zamyslenie...

Údajne gen. Lučanský sa chystal vypovedať o Lipšicovi, ktorý ho aj osobne navštívil.
Taktiež prvý incident nijako nesúvisel s druhým. V cele si nemôžeš ľahnúť, kedy chceš. Lučanský si ľahol, bachar mu to išiel neúspešne vysvetliť, tak si zavolal ďalších na pomoc a obuškami mu "vyhodili oko z diery"...

Dúfam, že je to len nejaký hoax a niekto tu hodí link odkiaľ to dotyční ľudia "nasali"....
Slovo proti slovu, Lipšic tvrdí, že ho Lúčansky žiadal o obhajobu. Odmietol, lebo obhajuje protistranu, ktorá vypovedá

https://dennikstandard.sk/17558/flas...tne-oznamenie/
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Tradičná silvestrovská štatistika v našom meste - v roku 2020 o cca 35 viac pohrebov ako rok predtým. A to je teda celkom dosť
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
ale ak to riadne hermeticky uložíš /napr. do boxu od nábojov, ktoré bežne kúpiš/, neotváraš,
Hermetický box bežne nekúpiš...respektíve to, čo je v ponuke, sa určite nedá považovať za hermet.

TOTO je hermetický box na dlhodobé uskladnenie streliva.
https://churilovocity.ru/sk/skolko-p...reya-stadnika/
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Pavol 54 - s tou pyrotechnikou pre verejnosť súhlasím, ale ak to riadne hermeticky uložíš /napr. do boxu od nábojov, ktoré bežne kúpiš/, neotváraš, potom to dáš napr. na radiátor, tak väčšina po 10-tich rokoch bude v pohode.
moja stredná škola zbrojár - muničiar, vysoká škola dtto, navyše kurz pyrotechnika s praktickým výkonom, vieš o tom že veškerá (sme tomu hovorili imitačná) munícia bola priamo do výrobcu (vtedy Blanícke strojírny Vlašim), hermeticky balená a bola najzákernejšia pri praktickej činnosti. Inak na "štíte 84" na Lešti, som sa vyšantil. Viem o jej bezpečnosti svoje.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Nandrolon
Nepotešilo neoverené info, ktoré sa ku mne dostalo. Dávam to len ako zaujímavosť na zamyslenie...

Údajne gen. Lučanský sa chystal vypovedať o Lipšicovi, ktorý ho aj osobne navštívil.
Taktiež prvý incident nijako nesúvisel s druhým. V cele si nemôžeš ľahnúť, kedy chceš. Lučanský si ľahol, bachar mu to išiel neúspešne vysvetliť, tak si zavolal ďalších na pomoc a obuškami mu "vyhodili oko z diery"...

Dúfam, že je to len nejaký hoax a niekto tu hodí link odkiaľ to dotyční ľudia "nasali"....
hej...preto ho chcel ako obhajcu
chlape, ty čím rozmýšľaš...

ale fakt by ma zaujímalo, ako sa k tebe toto neoverené info dostalo ??
si ho dostal v novoročnom vinši ??
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
Nandrolon
Nepotešilo neoverené info, ktoré sa ku mne dostalo. Dávam to len ako zaujímavosť na zamyslenie...

Údajne gen. Lučanský sa chystal vypovedať o Lipšicovi, ktorý ho aj osobne navštívil.
Taktiež prvý incident nijako nesúvisel s druhým. V cele si nemôžeš ľahnúť, kedy chceš. Lučanský si ľahol, bachar mu to išiel neúspešne vysvetliť, tak si zavolal ďalších na pomoc a obuškami mu "vyhodili oko z diery"...

Dúfam, že je to len nejaký hoax a niekto tu hodí link odkiaľ to dotyční ľudia "nasali"....
Slovo proti slovu, Lipšic tvrdí, že ho Lúčansky žiadal o obhajobu. Odmietol, lebo obhajuje protistranu, ktorá vypovedá

https://dennikstandard.sk/17558/flas...tne-oznamenie/
No už mu to tvrdenie nevyvráti, myslím si že je tak mazaný ako každý právnik, "vyjadrí sa len k písomnej žiadosti a po preskúmaní prípadu". Obvinená osoba by tak nepostupovala "že hej ty nechceš ma zastupovať?"
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
Nandrolon
ale ak to riadne hermeticky uložíš /napr. do boxu od nábojov, ktoré bežne kúpiš/, neotváraš,
Hermetický box bežne nekúpiš...respektíve to, čo je v ponuke, sa určite nedá považovať za hermet.

TOTO je hermetický box na dlhodobé uskladnenie streliva.
https://churilovocity.ru/sk/skolko-p...reya-stadnika/
Ja mám zhruba takýto, nepoužitý, je tam hrubizná guma, že sa nedá zavrieť, taktiež to chce značnú silu na otvorenie.
https://www.zbrane-kspol.cz/box-na-n...-m2a1-pouzity/
Ide o to, aby to človek čo najviac chránil proti vlhkosti. Zvlášť svetlice do plynoviek 15mm sú na to nesmierne háklivé, lebo sú to vlastne "otvorené kalíšky"....
Myslím, že je to lepšie ako "nič". Slovo hermeticky by som asi nahradil slovom vodotesným, lebo hermeticky by mal byť ešte oveľa vyšší level...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ináč, neviem, môj mozog mi to nechce pustiť, že Lučanský žiadal Lipšica o obhajobu. Vám to normálne pustí???
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54
Dáša_
Nandrolon
Nepotešilo neoverené info, ktoré sa ku mne dostalo. Dávam to len ako zaujímavosť na zamyslenie...

Údajne gen. Lučanský sa chystal vypovedať o Lipšicovi, ktorý ho aj osobne navštívil.
Taktiež prvý incident nijako nesúvisel s druhým. V cele si nemôžeš ľahnúť, kedy chceš. Lučanský si ľahol, bachar mu to išiel neúspešne vysvetliť, tak si zavolal ďalších na pomoc a obuškami mu "vyhodili oko z diery"...

Dúfam, že je to len nejaký hoax a niekto tu hodí link odkiaľ to dotyční ľudia "nasali"....
Slovo proti slovu, Lipšic tvrdí, že ho Lúčansky žiadal o obhajobu. Odmietol, lebo obhajuje protistranu, ktorá vypovedá

https://dennikstandard.sk/17558/flas...tne-oznamenie/
No už mu to tvrdenie nevyvráti, myslím si že je tak mazaný ako každý právnik, "vyjadrí sa len k písomnej žiadosti a po preskúmaní prípadu". Obvinená osoba by tak nepostupovala "že hej ty nechceš ma zastupovať?"
lipšic podal priamo pre toto tvrdenie trestné oznámenie na mečiarovského zlodeja flašíka
žiadne také, že mu to už nevyvráti
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
neoverené info dostalo ??
...povedzme, že tomuto infu sa veľmi nedá veriť.
Lenže Lipshit je až natoľko tak veľké hovado, že som schopný informácii uveriť.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Bjuty, áno, dostalo sa ku mne dnes 1.1.2021...
Určite ti dám rodné číslo a bydlisko a zrazu bude dotyčným zima a budú žiadať o teplákové bundy.....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

to by ma buchač zaujímalo, kde s v teba vzalá tá averzia na lipšica
čo on spravil ako zlé pre slovensko ?
alebo kradol, podvádzal?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať