Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
Pred planovanou hospit. vyžadovali test uz davno.
Ten tvoj link je nemocnica BB.To nie je cela republika.
Test nevyzaduju do ambulancie,len doporucuju.
Vedel som, že spomenieš BB...a tým chceš povedať, že niekde to je tak a inde inak ? Že jeden lekár bude vyžadovať a ten druhý sa na ten test pacienta vyserondí a zariskuje, že niečo chytí ? Ta fasa....

Test doporučujú ? Jesus marihuanna...a ty máš problém s pochopením textu ? Lebo ja čítam toto (mám aj vysvetliť ...či ?) :

TEST PRED AMBULANTNÝM VYŠETRENÍM
Odporúčame – antigénový

P.S.:
Lenže ty nie si pacient, ty si návšteva na oddelení...trochu rozdiel.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Tweety
Mila123
Tweety
Aj takto sa porušuje zákaz vychádzania u politikov. https://www.cas.sk/clanok/1076783/pe...skymi-oblekmi/ Vodu kážu, víno pijú. A je jedno čí koalícia alebo opozícia. Toto niie je papalášizmus, na ktorý toľko poukazuje?
Majka, veď to vysvetlili a jeho voličom to stačí, že aj iní porušujú pravidlá, tak potom prečo rýpe NČ do ich pekného, dvojjamkového chlapca???.......a Pelé chce byť za pekného, ide do ulíc cez víkend zbierať podpisy na petíciu / referendum v novom obleku.......
Jáj, tak to mal vážny dôvod na porušenie pravidiel. To by sa mu tí novinári mali ešte aj ospravedlniť.
tuším mu nejde tento týždeň karta
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ide protestovať, že holý porušil pravidlá a je papaláš....
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Doteraz všetci zomierali na covid, ci s covidom ... po tom co sa prevalilo, ze po ockovani v Norsku zomrelo 23 seniorov, dalsie pripady sa presetruju, zaujalo k tomu stanovisko aj ŠUKL a hľa ... zrazu ľudia nezomierajú z dôvodu covid ockovania ... proste zomieraju tyzdenne aj 400. https://www.facebook.com/sukl.sr/pho...0961791580498/
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
kopretinka
misoft
kopretinka
Lekár je výnimka. 65+ je výnimka.
V žiadnom pripade nie je povinná sa dať testovať.
To je písaný fakt.... ale vedia to i tí, čo kontrolujú? Nie, nevedia a tak pýtajú modré lajstierko i od skoro 100-ročných!
Nie je môj problém,že to nevedia.
Treba im ukazat Mikasovu vxhlasku.
U nas nastastie zatial nie su takyto jebnuti doktori.
Chodila som za otcom do nemocnice,len mi odmerali na vstupe teplotu,povedala som,ze uz pol roka som na pn,nikam nechodim,to bolo vsetko.Na druhy krat si na mna spomenuli,jaj vy ste ta na pn,ako vam zavidim......
Neplatia iba zákony a vyhlášky Mikasa. Majú aj vnútorné predpisy. Ak vedenie nemocnice iniciatívne vymyslí nariadenie, tak ambulancii neostáva iné ako poslúchnuť. Zamestnávateľ si stanovuje vlastné pravidlá.
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Tu to máš jasne napísané:
Ak však niekto nedodrží nariadenie zamestnávateľa a opakovane poruší pracovnú disciplínu napríklad odmietnutím testovania vo firme, ktorá mu to ponúka, môže dôjsť v krajnom prípade aj k rozviazaniu pracovného pomeru.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Vyžívate sa tu v somarinách, čo ma je po kotlebovcoch, privatizovali, tunelovali fabriky a vyhodili z nich bez výplat stovky ľudí? Vykradli banky? Divadlo...
Tak isto jak ma nezaujíma nový anzug Peleho, je fešák no a čo? Vždy sa na nich lepšie kuká, jak na tých vládnucich, čo im vy sami ani meno neviete slušne napísať.
Denne sa tu porušuje ústava, keď mala chudoba odvahu ísť protestovať, tak je zrazu lúza.
A naša krásna sa stará o nafúknuté ruské bubliny, že matky už nevládzu, to ju nezaujíma.
4 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Nájdite mi kde ešte okrem Slovenska tak dlho deti nechodia do školy? Raz začas sme tu mali témy o učiteľoch, deťoch v škole a s tým spojené starosti. Teraz ste všetci spokojní?
3 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
kukučka
Teraz ste všetci spokojní?
Áno takým 50% je to jedno - voliť nepôjdu. A ja tiež.
A z toho zvyšku cca 15% je s Matovičom spokojných.
Čo si zvolíme to budeme mať. Teda ak nám nezrušia aj voľby kvôli núdzovému stavu.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

kukučka
Vyžívate sa tu v somarinách, čo ma je po kotlebovcoch, privatizovali, tunelovali fabriky a vyhodili z nich bez výplat stovky ľudí? Vykradli banky? Divadlo...
Tak isto jak ma nezaujíma nový anzug Peleho, je fešák no a čo? Vždy sa na nich lepšie kuká, jak na tých vládnucich, čo im vy sami ani meno neviete slušne napísať.
Denne sa tu porušuje ústava, keď mala chudoba odvahu ísť protestovať, tak je zrazu lúza.
A naša krásna sa stará o nafúknuté ruské bubliny, že matky už nevládzu, to ju nezaujíma.
Kukuč ty si Mazurekova susedka???? Kotrbovci , náckovia ???
Naposledy upravil Mila123 : 20.01.21 at 12:04
1 4
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Po kom? Po čom?
Na konci "ch".
Ale pena na hube ti zase zrejme bránila vo výhľade...
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kukučka
Nájdite mi kde ešte okrem Slovenska tak dlho deti nechodia do školy? Raz začas sme tu mali témy o učiteľoch, deťoch v škole a s tým spojené starosti. Teraz ste všetci spokojní?
nie je ani tak problém, že sa momentálne deti neučia (no dobre, ide aj o socializáciu a iné veci) ale o to, čo a ako sa z dlhodobého hľadiska učia. Kopec balastu a nie to, čo je dôležité pre život

Môj obľúbený príklad: trojčlenka. Menili sme zmluvu v stavebnej sporitelni a bolo treba prepočítať hodnotiace číslo. Volalo sa do ústredia, lebo tam je pani, čo má na to program,a ko to rozdeliť. 20 minút sme čakali, kým mohla. Len pre srandu sme to trojčlenkou zrátali a napísali na papier. Po 20 minútach a dvoch telefonátoch pani prišla s rovnakým číslom. ALe ona ho vypočítať nevedela, lebo to je zložité. A bývalá kolegyňa má na to program. Mmch, ročník 1964

Som v nejakých hačkovacích a štrikovacích skupinách. A pravidelné otázky - na koľko očiek mám začať nákrčník, šál.... Opäť triviálna otázka, na ktorú sa ani nedá odpovedať, lebo ina vlna, iné ihlice, iné uťahovanie. Treba vzorku a zas trojčlenka. A takéto otázky tak kladú mladé aj staré.
Podobne prepočty receptov na veľkosť plechu....
Toto fakt nevedia.
Ale hlavne že sa učíme poučky, kedy je číslo deliteľné iným číslom - úplne konkrétne vety, ktoré som ja osobne v živote nikdy nepoužila. A že som sa tej matematiky narátala. Kopec iných poučiek. Ale zrátať obyčajnú rovnicu?

Alebo taká slovenčina. Pamätáte si niekto, čo je to prístavok vo vete? A bolo to v živote osožná informácia? Alebo iba po maturity? Tragédia je, že vyžadujú sa poučky. A nenaučí sa milovať literatúru. Radšej sa skúša a chytá na detailoch....
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mila123
kukučka
Vyžívate sa tu v somarinách, čo ma je po kotlebovcoch, privatizovali, tunelovali fabriky a vyhodili z nich bez výplat stovky ľudí? Vykradli banky? Divadlo...
Tak isto jak ma nezaujíma nový anzug Peleho, je fešák no a čo? Vždy sa na nich lepšie kuká, jak na tých vládnucich, čo im vy sami ani meno neviete slušne napísať.
Denne sa tu porušuje ústava, keď mala chudoba odvahu ísť protestovať, tak je zrazu lúza.
A naša krásna sa stará o nafúknuté ruské bubliny, že matky už nevládzu, to ju nezaujíma.
Kukuč ty si Mazurekova susedka???? nič ťa nie je po Kotrbovcov, náckov???
Už tu raz padla dosť blbá hláška pri Kaliňákovi, keď začal vychádzať na scénu mladý Kaliňák, že by sa mal s takým priezviskom premenovať.
Odpísala som, či mám niesť zodpovednosť za skutky synovcov a neterí, alebo oni za mňa.
Toto je už fakt vrchol netaktnosti, aby sa človek bál bývať v niekoho susedstve, kde žije možno pomaly pol storočia a konkrétne Mazurek ešte nebol ani na svete. To sme teda na čoraz lepšej ceste, len čo je pravda!
A to ešte nie sme na konci. Zamysli sa radšej, kto tu rozdúchava oheň? Otras!
3 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

korela
Mila123
kukučka
Vyžívate sa tu v somarinách, čo ma je po kotlebovcoch, privatizovali, tunelovali fabriky a vyhodili z nich bez výplat stovky ľudí? Vykradli banky? Divadlo...
Tak isto jak ma nezaujíma nový anzug Peleho, je fešák no a čo? Vždy sa na nich lepšie kuká, jak na tých vládnucich, čo im vy sami ani meno neviete slušne napísať.
Denne sa tu porušuje ústava, keď mala chudoba odvahu ísť protestovať, tak je zrazu lúza.
A naša krásna sa stará o nafúknuté ruské bubliny, že matky už nevládzu, to ju nezaujíma.
Kukuč ty si Mazurekova susedka???? nič ťa nie je po Kotrbovcov, náckov???
Už tu raz padla dosť blbá hláška pri Kaliňákovi, keď začal vychádzať na scénu mladý Kaliňák, že by sa mal s takým priezviskom premenovať.
Odpísala som, či mám niesť zodpovednosť za skutky synovcov a neterí, alebo oni za mňa.
Toto je už fakt vrchol netaktnosti, aby sa človek bál bývať v niekoho susedstve, kde žije možno pomaly pol storočia a konkrétne Mazurek ešte nebol ani na svete. To sme teda na čoraz lepšej ceste, len čo je pravda!
A to ešte nie sme na konci. Zamysli sa radšej, kto tu rozdúchava oheň? Otras!
Pre istotu si to tu odcitujem, nakoľko tento pôvodný už je editovaný.
Asi nejaký prďús, táraj a gágaj :-)))))))))))))))))))))))))
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
A načo nechali tieto obchody otvorené, keď nemôžu nikomu predávať? Aby im nemuseli nahradiť ušlé príjmy?

https://www.topky.sk/cl/10/2042509/K...u-vychadzania-
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
kukučka
Nájdite mi kde ešte okrem Slovenska tak dlho deti nechodia do školy? Raz začas sme tu mali témy o učiteľoch, deťoch v škole a s tým spojené starosti. Teraz ste všetci spokojní?
nie je ani tak problém, že sa momentálne deti neučia (no dobre, ide aj o socializáciu a iné veci) ale o to, čo a ako sa z dlhodobého hľadiska učia. Kopec balastu a nie to, čo je dôležité pre život

Môj obľúbený príklad: trojčlenka. Menili sme zmluvu v stavebnej sporitelni a bolo treba prepočítať hodnotiace číslo. Volalo sa do ústredia, lebo tam je pani, čo má na to program,a ko to rozdeliť. 20 minút sme čakali, kým mohla. Len pre srandu sme to trojčlenkou zrátali a napísali na papier. Po 20 minútach a dvoch telefonátoch pani prišla s rovnakým číslom. ALe ona ho vypočítať nevedela, lebo to je zložité. A bývalá kolegyňa má na to program. Mmch, ročník 1964

Som v nejakých hačkovacích a štrikovacích skupinách. A pravidelné otázky - na koľko očiek mám začať nákrčník, šál.... Opäť triviálna otázka, na ktorú sa ani nedá odpovedať, lebo ina vlna, iné ihlice, iné uťahovanie. Treba vzorku a zas trojčlenka. A takéto otázky tak kladú mladé aj staré.
Podobne prepočty receptov na veľkosť plechu....
Toto fakt nevedia.
Ale hlavne že sa učíme poučky, kedy je číslo deliteľné iným číslom - úplne konkrétne vety, ktoré som ja osobne v živote nikdy nepoužila. A že som sa tej matematiky narátala. Kopec iných poučiek. Ale zrátať obyčajnú rovnicu?

Alebo taká slovenčina. Pamätáte si niekto, čo je to prístavok vo vete? A bolo to v živote osožná informácia? Alebo iba po maturity? Tragédia je, že vyžadujú sa poučky. A nenaučí sa milovať literatúru. Radšej sa skúša a chytá na detailoch....
Dáša_, nože prezraď konkrétnejšie, čo je pre život dôležité z hľadiska školského učiva? Aby si sa dopracovala k správnej odpovedi, tie predmety sa už nikdy nevrátia do osnov, a bolo by vhodné porovnať naše osnovy s osnovami iných vyspelých štátov. A čo sa týka slovenčiny, nenájdeš jednu webovú stránku bez chyby. Nenájdeš. Ani smečko nie je bez pravopisných chýb už roky rokúce. Aj v mnohých iných periodikách, a o úrovni spisovnej slovenčiny v iných médiách radšej pomlčať. https://sk.wikipedia.org/wiki/Pravid...C3%BDslovnosti Asi väčšine obyvateľstva už nič nehovorí. Kedysi bola radosť počúvať každého, kto vystupoval v televízii či rozhlase.
Keď sa už predáva alkohol na každom kroku, a nie iba v krčmách, tak sa ide dehonestovať aspoň kultúra jazyka v pofidérnych reláciách. Nebol mesiac, možno aj týždeň, aby si Skrúcaný nezahral opilca v TV. Až ho raz dohral.
To trio v žumpe má čo znamenať? A to nie je jediné na scéne určite.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nie je to síce u nás, ale vedľa, ale keď je to vedľa, môže to prísť aj k nám.
Vo vnučkinej škôlke zrušili predškolákom testy školskej zrelosti pre covid. Pritom škôlka normálne funguje. No nech mi toto niekto rozumne dokáže zdôvodniť, vysvetliť.
Áno, môže si ich rodič zaplatiť v psycho poradni. Verím, že rodič na pochybách si ich aj zaplatí, ak bude vôbec vedieť, že také niečo existuje.
Ja zatiaľ ku školstvu iba toto.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

marjankaj
A načo nechali tieto obchody otvorené, keď nemôžu nikomu predávať? Aby im nemuseli nahradiť ušlé príjmy?

https://www.topky.sk/cl/10/2042509/K...u-vychadzania-
Janko, toto ma v článku zaujalo: „prečo sa obuv opravovať môže a odevy nie?“.
Mám pokazený zips na vetrovke aj na predĺženom zimnom prešívanom kabáte. Neviem zips nielenže kúpiť, ale ani vymeniť, šijací stroj treba vyčistiť, ale kde? Aj to by sa dalo, ale petrolej na to tiež nemám. Na kabáty typu flauš či vlna musím nateraz zabudnúť, chýba mi 8kg.
Ale pravda je, že Pele to mohol vybaviť aj telefonicky, zaslanie poštou alebo kuriérom, nech má nový šat na skríning. ))) Myslím, že lockdown končí 24.1., nové opatrenia sú od 27.1., tak ak nezalepia medzeru, bude sa niečo dať???
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
korela
Nie je to síce u nás, ale vedľa, ale keď je to vedľa, môže to prísť aj k nám.
Vo vnučkinej škôlke zrušili predškolákom testy školskej zrelosti pre covid. Pritom škôlka normálne funguje. No nech mi toto niekto rozumne dokáže zdôvodniť, vysvetliť.
Áno, môže si ich rodič zaplatiť v psycho poradni. Verím, že rodič na pochybách si ich aj zaplatí, ak bude vôbec vedieť, že také niečo existuje.
Ja zatiaľ ku školstvu iba toto.
A ty si myslíš, že na takéto vysvetľovanie sme tu my?
Skús sa spýtať na fejsbúku u Matoviča.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať