Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

buchač
Kvaka
Tak vďaka za cenné rady, kto chce a potrebuje, ako vidím, dá sa, aj kúpiť aj opraviť. )))

Buchač, by si sa čudoval, tu na dedine stále chodia takmer všetci iba na bicykloch. Najmä starší obyvatelia, čo nemajú auto. Do obchodu, na poštu, aj do prírody. Aj 80+ roční.
Takže inak.
1. Ak si si nevšimla, tak sú tam smajlíky, ktoré niečo znamenajú.
2. Ja osobne s nejakým zipsom problém nemám...manželka môjho adoptívneho syna je vyučená krajčírka, takže prípadné a občasné opravy realizuje ona...ale uznávam, že takúto možnosť nemá každý.
3. Bicykel na dedine je bežný dopravný prostriedok, to je fakt.
Lenže v zime sa prevážať, dokonca starí ?
Dám ti otázku..." máš VP ? Ak áno, už si zažila na ceste, že ti niekto na bicykli vbehol do jazdnej dráhy ? "
Lebo ja veru hej...už zopár krát, aj mladý (z nerozvážnosti) a aj starý (rovnováha o ničom)...srdce v krku a hovno na krajíčku....vrelo doporučujem každému zažiť aspoň raz, aby bol v obraze.
Vieš ty, koľko smrteľných nehôd sa už stalo ? Poznám jedného, čo išiel do basy, lebo zrazil starkého, ktorý mu v zime, na snehu vošiel do cesty a dal ho dole. Že vraj vodič neprispôsobil jazdu podmienkam.....
Ak nemáš VP, alebo si nezažila situáciu, tak niet o čom,
Ale no tak, ))))) bod 1. nie nevšimla, lebo neboli, však smajlov si pripol neskôr, keď ja som ťa citovala, ešte neboli, upravil si to počas môjho písania, ale to je jedno.
Písala som o probléme so zipsom, ktorý mám ja, oproti nás je tiež pani, čo šije, objednám zips, opraví. Prehodím jej cez plot. )) ))) ))
Mám VP už 50 rokov , na auto 42 rokov, zatiaľ mi do jazdnej dráhy vošlo iba pár srniek a jedna divá sviňa. Srnky ubrzdíme, vieme, kde chodievajú. Sviňa bola tesnotka, mala šťastie, ani som brzdu nestihla, zato ona stihla. To bolo šťastie.
V dedine máme dosť veľké vzdialenosti a niekto si chce všetko vybaviť sám. Napríklad sused skoro 90, ten by peši nie, nedal by to. Poznáme sa, vieme, ako chodíme, bicykle majú v dedine prednosť. V extraviláne títo starší občania chodia už autobusom.
Ak vidím bicykel, brzdím a obchádzam. To vieš, my priposratí si dávame viac pozor.
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dáša_
Nandrolon
Česi sú zas o krok vpred.
Tento týždeň otvorili papierníctva, lebo však perá, zošity sa míňajú aj pri dištančnom vzdelávaní a taktiež deti rastú, takže všetko detské oblečenie sa tento týždeň v ČR začalo znova oficiálne predávať.

Lenže náš buzerant Grohling na to tlačiť nebude....
No, zjavne všade obdivujú českú cestu https://svet.sme.sk/c/22576783/cesi-...-sa-nemci.html

"V krajine však silnie presvedčenie, že pandémiu koronavírusu v Nemecku do istej miery poháňajú Česi.

„Dostať vývoj (pandémie) pod kontrolu pomocou proticovidových opatrení je ťažké, pretože choroba je neustále živená otvorenou hranicou s Českom,“ uviedol ešte minulý týždeň popredný komentátor denníka Die Welt Olaf Gersemann.

Podľa Gersemanna nie je náhoda, že situácia v Nemecku je najhoršia práve v tých spolkových krajinách, ktoré susedia s Českom, teda v Sasku a Bavorsku, a to najmä v prihraničných oblastiach.

Miestni sa navyše sťažujú, že Česi chodia nakupovať do Nemecka, uviedol v rozhovore pre českú internetovú televíziu DVTV saský novinár Steffen Neumann. "
Keď sú nemci takí frajeri, nech zavrú hranice a nebudú tam chodiť nakupovať.
Jáááááj, lenže ich fašistickej ekonomike to náramne vyhovuje, zabudol som.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
kopretinka
A prečo si vôbec reagoval na mňa keď teba sa to teda vôbec netýka?
Ale týka. Nechodím do práce, ale zase k lekárom. A musím rátať aj s tým, že ma bez modrého papierika nepustia do ordinácie. Tak si aj pred plánovanou kontrolou zatelefonujem, aké majú pravidlá. Teraz som posunul asi 6 lekárov na"priaznivejšie" obdobie.
Ale chápem lekárov. Ak im nemocnica povie, že bez modrého papierika nevstupovať do ordinácie, tak to MUSIA dodržiavať.
Aj zajtra idem na kontrolu NUSCH.
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Mila123

Kukuč ty si Mazurekova susedka???? Kotrbovci , náckovia ???

PS
oprava "hieroglyfov"

Som aj tvoja, len pár km ďalej. Vraj dnes nevidno mínuskárov, tak ani jednu nemáš odo mňa.
Škoda, že si radšej nereagovala na moju otázku včera, lebo to v "tvojej" nemocnici neošetrujú bez modrého papierika.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

kukučka
A sme doma, stará mama, hoci moja poznámka nesmerovala k tomu čo sa učia, ale k učiteľom a k tomu, že sa neučia skoro vôbec. Česť výnimkám a k tomu, či to rodičom nevadí.
Musím povedať, že učiteľku majú veľmi dobrú, fakt sa snaží a že s prvákmi to nemá ľahké. 3 týždne prázdniny, teraz dištančné vyučovanie ... už nám oznámili, že ani budúci týždeň do školy nepôjdu, že zostávajú na dištančnom. Dnes on-line diktát, prvý krát písali jednoduché vety, no hotová tragédia viď. príloha, fantázii sa medze nekladú.
WP_20210120_13_44_18_Pro.jpg  
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Bude z decka dochtor... podľa písma
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

anet
kukučka
A sme doma, stará mama, hoci moja poznámka nesmerovala k tomu čo sa učia, ale k učiteľom a k tomu, že sa neučia skoro vôbec. Česť výnimkám a k tomu, či to rodičom nevadí.
Musím povedať, že učiteľku majú veľmi dobrú, fakt sa snaží a že s prvákmi to nemá ľahké. 3 týždne prázdniny, teraz dištančné vyučovanie ... už nám oznámili, že ani budúci týždeň do školy nepôjdu, že zostávajú na dištančnom. Dnes on-line diktát, prvý krát písali jednoduché vety, no hotová tragédia viď. príloha, fantázii sa medze nekladú.
pobavila si ma, aj dcéra má prváčika, dlho som ho nevidela. Chcela by som vidieť jeho zošit ...
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

kukučka
Mila123

Kukuč ty si Mazurekova susedka???? Kotrbovci , náckovia ???

PS
oprava "hieroglyfov"

Som aj tvoja, len pár km ďalej. Vraj dnes nevidno mínuskárov, tak ani jednu nemáš odo mňa.
Škoda, že si radšej nereagovala na moju otázku včera, lebo to v "tvojej" nemocnici neošetrujú bez modrého papierika.
ak som svojim neprístojným príspevkom ťa urazila ozaj vážne, ospravedlňujem sa....nevidela som tvoj príspevok k nemocniciam, či k poliklinikám,........
Naposledy upravil Mila123 : 20.01.21 at 15:38
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ja tu na Porade mám takých "fanúšikov", ktorí ma nazývajú kravou (nik sa ma nazastal) , je to tu také......falošné, samá nenávisť, vulgarizmus tu kvitne, a čo ešte tu sa pestuje a vyrastá tzv. Dunningov -Krugerov efekt.......gratulujem všetkým, ktorí sa tu našli, nezabudnite ma mínuskovať, za vaše mínusky si nič nekúpim, nedvíhajú mi tlak, je mi to fakt, fakt jedno.....
6 1
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

veronikasad
pobavila si ma, aj dcéra má prváčika, dlho som ho nevidela. Chcela by som vidieť jeho zošit ...
On-line by si sa pobavila
Matika, anglina ... to ma netrápi, má v "malíčku" ... ale slovenčina, by nám teda riadne prospela. Telesná ma tiež netrápi, našťastie bývame v dome, má kde pobehovať, poskakovať, rada tancuje na Just dance pustím jej na veľkej plazme - skáče. Sánkovanie rovno pred domom, kľudne môže aj na záhrade - mierny svah, dosť dlhá. Chodí sem jej spolužiačka, bývajú v bloku, aj susedia majú deti ... cez to všetko sa dnes pýtala do školy.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Dlho nemala RTVS tak dobrú relaciu, ako je pumpa..
Vtipné, vyvážené, a tvrdé...a vždy aktualne
Žiadny násilný humor, žiaden náhraty smiech..
Konečne satira, ako má byť
Naposledy upravil bjuty smis : 20.01.21 at 16:19
1 2
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Neurazila, ale čo si vlastne chcela povedať? Hocikto z vás vie viac ako ja, nezaujímam sa o nich. Akurát sme malé mestečko, obyčajná rodina, takých sú tisíce. Beblavý sa tu pretŕčal, chytal voličov, nepomohlo. Doktor sa presťahoval a život ide ďalej.
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

misoft
Bude z decka dochtor... podľa písma
dnes sa ma pýtala, že kde má mozog a prečo sa hýbe. A čo by sa stalo, keby nemala kosti? mäso? Čo by bola?
O rok dostane pod stromček skladačku - ľudské telo.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

kukučka
Neurazila, ale čo si vlastne chcela povedať? Hocikto z vás vie viac ako ja, nezaujímam sa o nich. Akurát sme malé mestečko, obyčajná rodina, takých sú tisíce. Beblavý sa tu pretŕčal, chytal voličov, nepomohlo. Doktor sa presťahoval a život ide ďalej.
čo som chcela povedať, napísať? mňa prekvapilo, tvoje zvolanie " čo ma je po kotlebovcoch,", tým, že viem , že Mazurek je z Vášho mesta, tak som sa pýtala.....nič viac a videla si, čo som tým spôsobila????
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Videla som v divadelných predstaveniach jak Heribana, tak aj Kubovčíka, vynikajúci herci, len škoda, že podľahli mamonu. ale to nielen oni. A to si myslím už dávno, žiadne "horné dolné pumpy" nepozerám. Ale súhlasím s kritikmi, že tam dno dosiahla tá, čo by mala byť vzorom.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

kukučka
Videla som v divadelných predstaveniach jak Heribana, tak aj Kubovčíka, vynikajúci herci, len škoda, že podľahli mamonu. ale to nielen oni. A to si myslím už dávno, žiadne "horné dolné pumpy" nepozerám. Ale súhlasím s kritikmi, že tam dno dosiahla tá, čo by mala byť vzorom.
no a tu je rozpor, ja si myslím opak, a keď to tak priamo napíšem na Poradu, uvidíš tú reakciu, mne sa nepáči tiež to ALL FOR MILAN , a teraz? ja ťa nekritizujem za tvoj názor, rešpektujem ho, nepresviedčam ťa,
1 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dáša_
Kvaka
marjankaj
A načo nechali tieto obchody otvorené, keď nemôžu nikomu predávať? Aby im nemuseli nahradiť ušlé príjmy?

https://www.topky.sk/cl/10/2042509/K...u-vychadzania-
Janko, toto ma v článku zaujalo: „prečo sa obuv opravovať môže a odevy nie?“.
Mám pokazený zips na vetrovke aj na predĺženom zimnom prešívanom kabáte. Neviem zips nielenže kúpiť, ale ani vymeniť, šijací stroj treba vyčistiť, ale kde? Aj to by sa dalo, ale petrolej na to tiež nemám. Na kabáty typu flauš či vlna musím nateraz zabudnúť, chýba mi 8kg.
Ale pravda je, že Pele to mohol vybaviť aj telefonicky, zaslanie poštou alebo kuriérom, nech má nový šat na skríning. ))) Myslím, že lockdown končí 24.1., nové opatrenia sú od 27.1., tak ak nezalepia medzeru, bude sa niečo dať???
zipsy predsa nie je problém kúpiť, za dva dni máš doma aký len chceš No a že sa šijací stroj pokazil zrovna teraz, to je riadna smola Už len ručne to všiť
Mám vetrovku z Miletičky a zips doma tiež - bohužial mi je na dve veci. Vedľa zipsu su nabite kovové gombiky (Cvoky) a nový zips sa kvoli nim všiť nedá, aspoň tak mi to tvrdila pani v opravovni. Asi Vietnamci takto podporujú predaj svojich produktov, pri nákupe ma to vobec nenapadlo, že by niekedy mohol byť problém.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

anet
misoft
Bude z decka dochtor... podľa písma
dnes sa ma pýtala, že kde má mozog a prečo sa hýbe. A čo by sa stalo, keby nemala kosti? mäso? Čo by bola?
O rok dostane pod stromček skladačku - ľudské telo.
Ako som predpokladal - bude dochtorka
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

presne toto mi dnes napadlo..
https://m.facebook.com/story.php?sto...n__=%2As%2As-R
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

už aj píšu prečo sa naši demokrati rozpadajú )
vocca nechce pustiť "perie" ani z basy ...

Marian Kotleba sa ako predseda ĽSNS zabetónoval tak, že ho nikto nezosadí, ani keby bol za mrežami.

Partia ľudí okolo Mariana Kotlebu odjakživa hľadala inšpiráciu vo fašistickej Slovenskej republike.

Chceli budovať stavovský štát, pochodovali v uniformách pripomínajúcich rovnošatu Hlinkovej gardy, dokonca po vzore Hlinkovej mládeže zriadili vlastnú mládeženícku organizáciu a Kotlebu s úctou a rešpektom nazývali vodcom.....


https://www.aktuality.sk/clanok/8574...dit-aj-z-basy/
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať