Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Nandrolon
Myslím toho debila na videu, ktorý tam 5.2.21 klame, že dal opakovane pretestovať použité špajle.
Tie "špajdle" prešli procesom ako vždy a potom ďalším,na zistenie tej novej mutácie.
75% bolo pozitivnych sj na ten anglický.
To nie je žiadna novinka.V TN nemocnici toto robili už v októbri....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ak sa tie špajdle namáčajú do nejakého činidla, aby reagovali s AG testom, pochybujem, že sú schopné následne reagovať aj s iným testom, ktorý je možno na inom princípe.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nandrolon
Ak sa tie špajdle namáčajú do nejakého činidla, aby reagovali s AG testom, pochybujem, že sú schopné následne reagovať aj s iným testom, ktorý je možno na inom princípe.
nandy,nerobia tie duplicitné rozbory pri PCR testoch, ktore sa spracúvajú v labakoch?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

https://t.co/2jJR70cPUe
pokusné králiky?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

veronikasad
Nandrolon
Ak sa tie špajdle namáčajú do nejakého činidla, aby reagovali s AG testom, pochybujem, že sú schopné následne reagovať aj s iným testom, ktorý je možno na inom princípe.
nandy,nerobia tie duplicitné rozbory pri PCR testoch, ktore sa spracúvajú v labakoch?
Teoreticky by to bolo možné, ale ja do toho "nevidím", ten na videu áno....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Nandrolon
veronikasad
Nandrolon
Ak sa tie špajdle namáčajú do nejakého činidla, aby reagovali s AG testom, pochybujem, že sú schopné následne reagovať aj s iným testom, ktorý je možno na inom princípe.
nandy,nerobia tie duplicitné rozbory pri PCR testoch, ktore sa spracúvajú v labakoch?
Teoreticky by to bolo možné, ale ja do toho "nevidím", ten na videu áno....
Ten do toho vidí asi ako slepec kuká do ďalekohľadu.
Jasné že sa to robí na PCR a nie na antigenových.Veď AG je po 30min.znehodnotený a po tomto čase sa už nemá vyhodnocovať.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Žabinka
https://t.co/2jJR70cPUe
pokusné králiky?
Stará vec.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Ako to,že mi chodia emaily,keď som sa odhlásila!?!?!?
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Korona na pošte? nie, nie
https://www.facebook.com/roman.jez.3...65655976805265
Naposledy upravil anet : 07.02.21 at 15:24
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

1.Staré
2.zostrihané
3.už dávno vedci potvrdili,že dotykom s nejakým povrchom sa to nešíri,
preto je hovadina dávať napr.celé nákupy na balkon alebo dakde inde na niekoľko
dní do "karantény". Nikdy som to nerobila.
4.celosvetovo to ide dole,nielen v česku-reakcia na upravený príspevok,vložené video
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

kopretinka
1.Staré
2.zostrihané
3.už dávno vedci potvrdili,že dotykom s nejakým povrchom sa to nešíri,
preto je hovadina dávať napr.celé nákupy na balkon alebo dakde inde na niekoľko
dní do "karantény". Nikdy som to nerobila.
4.celosvetovo to ide dole,nielen v česku-reakcia na upravený príspevok,vložené video
Preto som následne pridala aj to nižšie z 01/21
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nemudrujte zbytočne...odpoveď nie je jednoznačná.

Aj napriek tomu, že svet už vynaložil veľké úsilie na kontrolu šírenia COVID-19 a jej príčinnej etiológie, počet nových prípadov sa neustále zvyšuje. Práve preto vznikla naliehavá potreba navrhnúť účinnejšie preventívne opatrenia odrážajúce sa od pochopenia prenosových ciest vírusu, jeho environmentálnej stability a od jeho perzistencie na povrchoch, s ktorými bežne prichádzame do styku. Už v minulosti boli neživé povrchy popisované ako zdroj nozokomiálnych infekcií (1). Väčšina vírusov z dýchacích ciest, akými sú napr. chrípka A alebo parainfluenza 3, preukázateľne môžu na povrchoch pretrvávať aj niekoľko dní. V prípade vírusu chrípky A bolo až 31,6 % infekčných častíc prenesených na ruky do 5 sekúnd (2). U parainfluenza 3 to predstavovalo zase 1,5 % v priebehu 3 sekúnd (3). Doteraz sa však neuskutočnilo dostatočné množstvo vedeckých štúdií, ktoré by sa zameriavali na perzistenciu ľudských a veterinárnych koronavírusov na neživých povrchoch, a preto krátka odpoveď na otázku prežívania SARS-CoV-2 na povrchoch znie, že doposiaľ to nevieme stále s určitosťou. Vedci sa ale snažia odhadnúť mieru rozpadu vírusu, aby určili, ako dlho budú rozličné povrchy šíriť životaschopný vírus, ktorý bude schopný infikovať ďalších hostiteľov. Vzhľadom na veľmi obmedzené znalosti o SARS-CoV-2 môžeme len špekulovať o jeho stabilite a jeho perzistenciu priebežne určiť na základe predchádzajúcich štúdií uskutočnených na iných ľudských a živočíšnych koronavírusoch, napr. z endemického kmeňa ľudského vírusu HCoV-229E alebo CoV P9 (4 – 5).
1 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač
Nemudrujte zbytočne...odpoveď nie je jednoznačná.

Aj napriek tomu, že svet už vynaložil veľké úsilie na kontrolu šírenia COVID-19 a jej príčinnej etiológie, počet nových prípadov sa neustále zvyšuje. Práve preto vznikla naliehavá potreba navrhnúť účinnejšie preventívne opatrenia odrážajúce sa od pochopenia prenosových ciest vírusu, jeho environmentálnej stability a od jeho perzistencie na povrchoch, s ktorými bežne prichádzame do styku. Už v minulosti boli neživé povrchy popisované ako zdroj nozokomiálnych infekcií (1). Väčšina vírusov z dýchacích ciest, akými sú napr. chrípka A alebo parainfluenza 3, preukázateľne môžu na povrchoch pretrvávať aj niekoľko dní. V prípade vírusu chrípky A bolo až 31,6 % infekčných častíc prenesených na ruky do 5 sekúnd (2). U parainfluenza 3 to predstavovalo zase 1,5 % v priebehu 3 sekúnd (3). Doteraz sa však neuskutočnilo dostatočné množstvo vedeckých štúdií, ktoré by sa zameriavali na perzistenciu ľudských a veterinárnych koronavírusov na neživých povrchoch, a preto krátka odpoveď na otázku prežívania SARS-CoV-2 na povrchoch znie, že doposiaľ to nevieme stále s určitosťou. Vedci sa ale snažia odhadnúť mieru rozpadu vírusu, aby určili, ako dlho budú rozličné povrchy šíriť životaschopný vírus, ktorý bude schopný infikovať ďalších hostiteľov. Vzhľadom na veľmi obmedzené znalosti o SARS-CoV-2 môžeme len špekulovať o jeho stabilite a jeho perzistenciu priebežne určiť na základe predchádzajúcich štúdií uskutočnených na iných ľudských a živočíšnych koronavírusoch, napr. z endemického kmeňa ľudského vírusu HCoV-229E alebo CoV P9 (4 – 5).
Kopírovanie ti ide
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Pred chvíľou mi prifrčalo
DSCF2211.JPG  
8 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

veronikasad
misoft
anet
Že HOT INFO školy sa neotvárajú, sme doma až do marca.

HOT INFO školy sa v Košiciach NEOTVÁRAJÚ....................
Pche! U nás tiež. Moja robí v škôlke, kde deti chodia - to sú tie, ktorých rodičia MUSIA do práce. K tomu je ešte jedna. Ostatné zatvorené.
A zriaďovateľ - mesto - prišlo s "novinkou" - zamestnanci pôjdu na 80%, ale MUSIA do práce - normálny pracovný čas.
Takže potom by robili na 100%, ale dostali by len 80% mzdy - tomu sa vraví "optimalizácia finančných nákladov". No a moja povedala - buď 100%, keď 100% roboty, alebo 80% a sedím doma!
Dušan, to čo je za blbosť. Keď je v práci, musí dostať mzdu a nie náhradu mzdy 80 %. Tá sa vypláca zamestnancom, ktorí maju rozhodnutim UVZ zatvorenú prevádzku
Viem, že je to blbosť - ale vysvetli to úradníkom tam hore!
Teraz sa dozvedela ďalší fakt - teda včera jej kolegyňa volala - otvára sa nová trieda a prijmu sa deti z cigánskej osady.

Majú 5 rokov a musia povinne, pritom NIKDY v škôlke neboli, nemajú žiadne socializované a hygienické návyky (lepšie povedané - srali, kde sa dalo, umývanie im nič nevravelo.... ale v kontajnerov sa hrabať - to boli odborníci).
Len dúfam, že mesto nezariadi to, čo preškolákov - autobus, aby sa zviezlo do škôlky (školákov takto zvážali a predsa v škole neboli - zrdhli po prvej hodine a prišli až na obed, ktorý mali zadarmo).
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
Kopírovanie ti ide
Jasné, že ide...ale hlavne ide o to, že skopírujem relevantný údaj a nedávam nejaké kydy.
Linky priložiť ?...to nemá význam.
Naposledy upravil buchač : 07.02.21 at 20:30
0 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ako chápete zrušenie doplatkov za lieky - zákon schválený NR SR 5.2.2021 ?

Ak som nastavená na liečbu napr. tlaku a pri tomto lieku sa nezobrazuje na bločku z lekárne Prep.doplatok za najlacnejší liek, alebo táto suma je minimálna, tak som v podstate tam kde som bola ? A keď mám živnosť, aj keď s minimálnym príjmom, tiež nedostanem nič ?
Veľa kriku pre nič ...

https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/Docu...x?DocID=490941
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

veronikasad
Ako chápete zrušenie doplatkov za lieky - zákon schválený NR SR 5.2.2021 ?

Ak som nastavená na liečbu napr. tlaku a pri tomto lieku sa nezobrazuje na bločku z lekárne Prep.doplatok za najlacnejší liek, alebo táto suma je minimálna, tak som v podstate tam kde som bola ? A keď mám živnosť, aj keď s minimálnym príjmom, tiež nedostanem nič ?
Veľa kriku pre nič ...

https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/Docu...x?DocID=490941
Doplatky sa rušia len pri najlacnejších liekoch.Čiže ak tvoj liek nemá lacnejšiu náhradu,tak nič si nevyhrala.....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
Ako chápete zrušenie doplatkov za lieky - zákon schválený NR SR 5.2.2021 ?

Ak som nastavená na liečbu napr. tlaku a pri tomto lieku sa nezobrazuje na bločku z lekárne Prep.doplatok za najlacnejší liek, alebo táto suma je minimálna, tak som v podstate tam kde som bola ? A keď mám živnosť, aj keď s minimálnym príjmom, tiež nedostanem nič ?
Veľa kriku pre nič ...

https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/Docu...x?DocID=490941

(3)Limit spoluúčasti podľa odseku 1 sa uplatní pri výdaji lieku, zdravotníckej pomôcky alebo dietetickej potraviny poistencovi a poistenec neuhrádza pri výdaji doplatok za lieky, zdravotnícke pomôcky a dietetické potraviny čiastočne uhrádzané na základe verejného zdravotného poistenia vo výške prepočítaného doplatku za najlacnejší náhradný liek, najlacnejšiu náhradnú zdravotnícku pomôcku a najlacnejšiu náhradnú dietetickú potravinu (§ 87a ods. 2 až 4) u poskytovateľa lekárenskej starostlivosti, ak je poistenec zaradený v zozname poistencov s nárokom na okamžité uplatnenie limitu spoluúčasti u poskytovateľa lekárenskej starostlivosti (ďalej len „zoznam poistencov“) podľa § 87d


(4)Ak sa poistenec zverejnený v zozname poistencov podľa odseku 1 stane zamestnancom alebo samostatne zárobkovo činnou osobou, je zo zoznamu poistencov podľa odseku 1 vyradený. Ak došlo k vyradeniu poistenca podľa predchádzajúcej vety, zdravotná poisťovňa prehodnotí nárok poistenca na limit spoluúčasti v období
kalendárneho štvrťroka, v ktorom došlo k vyradeniu poistenca zo zoznamu poistencov podľa odseku 1. Ak poistenec nesplní v kalendárnom štvrťroku nárok na limit spoluúčasti podľa § 87c ods. 1, zdravotnej poisťovni vzniká voči poistencovi nárok na vrátenie doplatkov, ktoré zdravotná poisťovňa v kalendárnom štvrťroku uhradila poskytovateľovi lekárenskej starostlivosti nad rámec limitu spoluúčasti, na ktorý má poistenec nárok
=====================
§87
(2) Najlacnejší náhradný liek je liek s najnižším doplatkom poistenca prepočítaným na štandardnú dávku liečiva zaradený v zozname kategorizovaných liekov s obsahom rovnakého liečiva, s rovnakou cestou podania a s rovnakým množstvom liečiva v liekovej forme ako liek predpísaný na lekárskom predpise. Ak v zozname kategorizovaných liekov nie je zaradený iný liek, ktorý by vyhovoval kritériám najlacnejšieho náhradného lieku, považuje sa zaň liek predpísaný na lekárskom predpise. Výška prepočítaného doplatku za najlacnejší náhradný liek sa určí ako výška doplatku poistenca prepočítaného na štandardnú dávku liečiva najlacnejšieho náhradného lieku vynásobená počtom štandardných dávok liečiva vo vydanom lieku.
https://www.zakonypreludi.sk/zz/2011-363
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať