Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Mne práve pred chvíľou spoza chrbta za oknom na 4. poschodí odletel čierny vrtuľník... Najskôr z neho zlanil ozbrojenec celý v čiernom, o chvíľu po oboch stranách pripravení na zoskok ďalší dvaja. S tými išiel nižšie a zdržali sa podstatne dlhšie... Cez ulicu poza budovy je väznica. A v nej tiež niečie deti... Ktovie, či niekoho priviezli, odviezli alebo nacvičujú... Po strechách sa totiž stále špacírujú ďalší so zbraňami v rukách... Hneď sa mi bude lepšie pracovať, keď na vlastné oči vidím aj počujem, kam idú moje dane... To je také de/motivačné...
Idem radšej na obedňajšiu prestávku. Aj keď bez vrtuľníka...
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
tých špacírnikov nerieš, to budú ostreľovači...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bettylou
tých špacírnikov nerieš, to budú ostreľovači...
Odstreľovači.
Ostreľuješ záchod po zlom jedle :-)))))))))))))))))))))))
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
bettylou
tých špacírnikov nerieš, to budú ostreľovači...
Odstreľovači.
Ostreľuješ záchod po zlom jedle :-)))))))))))))))))))))))
Ostreľovač je ten maník s flintou a poriadnym kukerom.
https://slovniky.juls.savba.sk/?w=os...pskcs&d=psken#

Odstreľuješ niečo v bani, v lome.
https://slovniky.juls.savba.sk/?w=od...pskcs&d=psken#
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
" Strieľajú na vyústenie miechy do mozgu, pričom armádni ostreľovači mieria na hruď. "

Tak toto ma teda dostalo..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Aj program, ktorý nereaguje neostrelíme, ale ODstrelíme.
Ostreľovanie (podľa mňa) značí, žer na niečo sa strieľa (a môže aj dlhšie, trvale), odstrelenie niečoho, niekoho, (podľa mňa) znamená odstránenie natrvalo na jednu ranu, prvý pokus (ak bude dobrá konštelácia hviezd, Slnka, Zeme a Mesiaca, tak sa podarí ).
Som ex-delostrelec - my sme neodstreľovali, my sme ostreľovali - delostrelecká príprava, priehradná paľba, priama paľba... o(d)streľovač však má inú úlohu - eliminovať cieľ okamžite (a často na väčšiu diaľku), než sa tento stane nebezpečným.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

flinta s poriadnym kukerom....ja to..ze snajperka.....inak skoro šecky volam puška
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ostreľovať a odstreľovať dobre vysvetlil Misoft.
Aha, vidím že po slovensky je to ostreľovač, po česky odstřelovač. No, tu hovoríme pomiešane :-)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
značí, žer na niečo sa strieľa
Žer alebo strieľaj...

Ale inak si pomiešal solídne hrušku (snipera) s jablkom )kanónom ).....tzv. dokonale.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


To "žer" - má byť "že", ale vedľa E je R a tak skočili spolu - automatická oprava nekričala.
Nič som nepomiešal - vysvetľoval som POJMY a účinky a ako tieto jednotlivé pojmy, účinky a dôsledky vidím a chápem ja.

A keď sa budeme o tomto baviť.... aj taký protitankový delostrelec s prenosnou protitankovou zbraňou je vlastne "odstreľovač" - jeho úlohou je totiž odstreliť (zničiť, eliminovať) obrnený cieľ (tank, OT, BVP....) tak, aby už NEBOL nebezpečný.
Iné je ostreľovať - batéria, oddiel, pluk delostrelectva na nejakú plochu nasype kvantum delostreleckých granátov - a úloha? Zastaviť, spomaliť, prípadne zničiť väčší počet cieľov.
Vieš v čom je rozdiel?
V množstve prostriedkov na vykonanie úlohy. Pri odstreľovaní je dôraz na KVALITE pri menšej KVANTITE (presnosť), pri ostreľovaní je dôraz na KVANTITE pri menšej KVALITE (účinok).

Inak - je to terminus technicus .....
Naposledy upravil misoft : 24.05.19 at 16:46
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...
10414911_651002271614314_8406832779352639865_n.png  
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Zober si

ak ťa bolí hlava
Naposledy upravil misoft : 24.05.19 at 17:11
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

misoft
Zober si

ak ťa bolí hlava
Ty taky bojovnik proti reklame na Porade?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Irituje ťa výrobca? Tak PARDÓN - dám obrázok bez výrobcu. Budeš mať dušičku na mieste?
Keď ťa hlavička bolí - čo berieš? Acylpirín? Tiež je tam názov lieku. Alebo liek s ibuprofénom? Alebo s obsahom kyseliny acetylsalicylovej?
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mna neirituje nic. Len som sa pousmiala, ze inych poucas o etikete a reklame a sam tu vycapis obrazok ako svet..
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
misoft
Aj program, ktorý nereaguje neostrelíme, ale ODstrelíme.
Ostreľovanie (podľa mňa) značí, žer na niečo sa strieľa (a môže aj dlhšie, trvale), odstrelenie niečoho, niekoho, (podľa mňa) znamená odstránenie natrvalo na jednu ranu, prvý pokus (ak bude dobrá konštelácia hviezd, Slnka, Zeme a Mesiaca, tak sa podarí ).
Som ex-delostrelec - my sme neodstreľovali, my sme ostreľovali - delostrelecká príprava, priehradná paľba, priama paľba... o(d)streľovač však má inú úlohu - eliminovať cieľ okamžite (a často na väčšiu diaľku), než sa tento stane nebezpečným.
neže vystrašíme Oliwu
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1
Mna neirituje nic. Len som sa pousmiala, ze inych poucas o etikete a reklame a sam tu vycapis obrazok ako svet..

Robil som reklamu? Podľa mňa nie - len som humorne naznačil, ako mal "postupovať".
Ak upozorňujem na reklamu, tak vtedy, ak niekto viditeľne propaguje stránku firmu, na ktorú má, mal, bude mať prepojenie - a koľkokrát som tu upozorňoval na reklamu, ak niekto vložil podobný obrázok? Asi som to neurobil. To by som musel mnohokrát i teba na to upozorniť.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Oliwa
Mne práve pred chvíľou spoza chrbta za oknom na 4. poschodí odletel čierny vrtuľník... Najskôr z neho zlanil ozbrojenec celý v čiernom, o chvíľu po oboch stranách pripravení na zoskok ďalší dvaja. S tými išiel nižšie a zdržali sa podstatne dlhšie... Cez ulicu poza budovy je väznica. A v nej tiež niečie deti... Ktovie, či niekoho priviezli, odviezli alebo nacvičujú... Po strechách sa totiž stále špacírujú ďalší so zbraňami v rukách... Hneď sa mi bude lepšie pracovať, keď na vlastné oči vidím aj počujem, kam idú moje dane... To je také de/motivačné...
Idem radšej na obedňajšiu prestávku. Aj keď bez vrtuľníka...
..

..jááj, Oliw, ja myslela, po prvých dvoch vetách, že ti točia dáky americký film nad hlavou...až pokial som neprišla "je väznica "..tvoje dane sú na spoľahlivom mieste..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Inak ti co zlaňovali alebo aj šaškovali tiez platia dane...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať