Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
daň a odvody do zdravotného poistenia nie je to isté
Pointa aj tak zostáva....

P.S.:
Ešte to tak...aj daň, aj poistné platiť za nožíky...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Snahou každého je trt zaplatiť nie nejaké dane, pre také zmýšľanie ako je"moje" nemôžem iného odsudzovať.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
daň a odvody do zdravotného poistenia nie je to isté
Pointa aj tak zostáva....

P.S.:
Ešte to tak...aj daň, aj poistné platiť za nožíky...
vidím že dnes zase frčíš jablčka, hruštičky
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Mila123
buchač
Mila123
lujza.j
Mali podnikatelia koho zajimaju...fizel,exfizel a pod....media len tak chňapnú po kauze a pekne si to uziju....a nik uz nevie ako kauza skoncila....ci zapletenie do spinavosti potvrdene....
Lui, uvedom si, že policajti pomáhajú a chránia......aspoň to takto propagujú a skutek utek...
mali by byť príkladom ale opak to je a média sa na tom živia, ale keby to neboli média nevedeli by sme o nich....
ale štatisticky vychádza, že 10% je špinavcov.....to je dosť a koľko je takých, na kt. nedôjde????
Špinavci ?
Trochu silný výraz na takých, čo si chcú cestou svojej manželky trochu prilepšiť k tomu smiešnemu platu...nerátam vysokých funkcionárov, ktorí sú v plnke a aj tak majú málo...šak podobne ako milionárski podnikatelia.

Ten poliš (špinavec), ktorý vezme úplatok pri nejakej pokutičke, to nie je špinavec...to je debil, ktorý pre pár šupov (20-40€) riskuje svoj flek...ale šak aj medzi profesormi na VŠ sa nájdu debilkovia, ktorí za fľašu domáceho vína dajú skúšku...a potom tak aj vyzerajú tí absolventi (niektorí majú dokonca aj dve-tri VŠ)....viď lekári, čo si zamenia zdravé koleno za to poškodené.

Tí špinavci sú ale dobrí, keď príde nejaká živelná pohroma...to potom ctihodní občania žhavia linky až do het.

Média sa na špinavcoch živia...taký markantnejší príklad je Moldava.
Degeši dostali pelendrekovú príučku, no média bez overenia napísali obžalobu a aj vyriekli súd...no pritom žiaden z nich nebol v tej dobe na mieste činu.


...a ozaj, koľko je špinavcov medzi podnikateľmi ?
Poznám jedného, má butik s handrami, ktoré ťahá zo zahraničia.
Má byt, má vilu, má BMW X5, má...dcére a synovi kúpil byty, syn si vyváža riť na A 8.
Také niečo sa proste poctivo nedá získať...proste nedá.

...a keby som sa mal rozpísať o firme, kde funguje moja 1/2, tak to by bol trochu dlhší príspevok.
Ale vraj už ide po špinavcovi (lebo toto je kuwa špina) NAKA...holt, karma je zdarma.
----------------------------------
...a dalo by sa aj viac na tému podnikanie...napríklad to podnikanie z domu.
Trt by také niečo malo existovať.
Podnikáš ? Prenajmi si priestor. Auto len na podnikanie a nie aj na súkromné účely.
...atď, etc, a tak podobne.
Myslím si, že by sa veľa jedincov na svoju činnosť vyserondiali...lebo by nemohli robiť špinavosti.
Prepáč Juraj, ale hlúposti píšeš o kolene.......nebol si pri ňom, nebol si na sále, iba si z médií počul.....
mám dcéru, lekárku na traumalotolgicko - ortopedickom oddelení v ČR a bola na stretnutí s bývalými spolužiakmi (lekármi) a majú tam aj kolegu
je to pravda, že si pacient želal vymeniť pravé koleno , urobilo sa opačné, ale na sále už dnes vedia , čo zajtra chystajú urobiť, v príjímacích dokladoch lekár napísal, že to bude ľavé.....operačná sála bola nachystaná na ľavé,
večer pred zákrokom sa holilo ľavé koleno, pacient neprotestoval.....pacient po príchode na operačnú sálu sa operatér pýta, overuje si zákrok......je viac mechanizmov, aby sa niečo nepoplietlo....
a inak pri gonartróze kolena , kolenného kĺba , sú stále poškodené obe kolená, pacient môže pociťovať bolesť jedného intenzívnejšie..... teda je pravda, že chcel P aby mal vymenené pravé, ale i to ľavé koleno by si musel dať vymeniť.....
teda trochu objektivity do daného problému....
Na to holenie som zabudol, keď som tu písal vlastnú skúsenosť. Pacient mal asi lobotómiu, keď si nechal holiť iné koleno...
Ináč dobrá "hovadina" z tituliek, že "operovali mu "zdravé" koleno. Chcel by som vidieť u 75 ročného "zdravé koleno". Skôr mi na záhrade pristanú mimozemšťania.
Dotyčný to ešte vyhral, lebo si síce vytrpí trochu viac, ale bude mať vymenené obidve kolená a určite špeciálnu starostlivosť + kúpele, ktoré som ja odmietol.
Normálny 75 ročný človek sa na výmenu kĺbov "len tak" nedostane.... Ležal som, všetko bývalí podnikatelia, poslanci, komunálni politici. Za ten čas "prekládok operácie" sme sa trošku na izbe spoznali...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
vidím že dnes zase frčíš jablčka, hruštičky
Kľudne pridaj aj pomaranče a čučoriedky.
Ono je to tak, že pravda sa zle počúva.

Celé toto vzniklo z tých "špinavcov" polišov, čo trt robia a len berú úplatky.
To je asi v poriadku, takto nazvať všetkých vo všeobecnosti...ALE ak oponent (a nie iba ja) podobným spôsobom pomenuje podnikateľov, že sú "špinavci", tak to je už asi nevhodné....či ?

Ako Mila123 povedala..." teda trochu objektivity do daného problému "....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

afrikánka
Volit ste uz boli?
Všetko postíhané!
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač Pozri príspevok
Nemocnice spomínaš, lekárov ?

No neviem, ako kto má skúsenosti. No v nie jednom prípade ide o solídne odrbávanie systému.
Lekár pracuje v špitáli, na poliklinike...to je jedno. No zároveň má súkromnú prax.
Príde k nemu pacient do tej súkromky. Lekár ho odošle na určité kroky do špitáľa ku sebe samému, lebo pre súkromníka je to proste nevýhodné.

Lekári plačú a štrajkujú za vyššie platy. Pritom majú v čakárňach vyvesené cenníky za úkony. Ak im pacient dá prezent, tak sa (čuduj svete) tomu nejak nebránia....

Poznámka - vyššie uvedené neplatí na výnimky, vravím len všeobecne.
Ale ako potom nazvať lekárov, ktorí toto všetko aplikujú na pacienta, dokonca sa neštítia vziať aj love za lieky. Za lieky, ktorá by pacient aj tak síce zaplatil, lenže lekár má s farma firmou trochu iné podmienky.
----------------------------------
Či idú nožíky ?
Ako sa to vezme. Na rovinu ? Minulý rok sa zadarilo ten počet, čo spomínaš...zo tri.
Daňové nemusím robiť, nakoľko by som musel predať oveľa viac, aby som sa dostal k tej hranici 1.915€.
Na rovinu ? Netajím sa, že by som trt zaplatil a nie nejaké dane.
Trošku ťa poopravím. Napr. ortopéd má súkromnú prax. Ak ideš cestou "nesúkromnou" dostaneš sa na operáciu /priamo neohrozujúcu život, čo je tipujem nad 90% výkonov/ za 7-10 mesiacov. Ak toho istého "navštíviš" v súkromnej ambulancii, tak ti urobí vyšetrenia, zaplatíš kozmické sumy a na operáciu ideš kľudne za 2-3 týždne, samozrejme operačný zákrok v príslušnej nemocnici /nie súkromnej/. A pre tých ultra-solventných je ešte iná možnosť, operácia v súkromnom zariadení. Takže väčšina veľkých odborníkov pôsobia fyzicky na 3-4 pracoviskách, dokonca pracovnú dobu od rána do večera do ôsmej. Tí ľudia neviem ako dlho to takto ťahajú, kým ich nešľahne, nakoľko oni nezarábajú ústami typu psychológ, ale operujú ako na páse. Denne nad 10 zákrokov....

Ešte keď som písal vyššie o klientele, zabudol som na športovcov, za ktorých to všetko vybavili "tatkovia"...
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Trošku ťa poopravím. Napr. ortopéd má súkromnú prax....
Takže väčšina veľkých odborníkov pôsobia fyzicky na 3-4 pracoviskách, dokonca pracovnú dobu od rána do večera do ôsmej.
Neopravuj, nemá význam.
Neriešil som konkrétnu ordináciu...ale všeobecne.
Väčších odborníkov sem neťahaj...tu ide o bežných lekárov prvého kontaktu.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
Nandrolon
Trošku ťa poopravím. Napr. ortopéd má súkromnú prax....
Takže väčšina veľkých odborníkov pôsobia fyzicky na 3-4 pracoviskách, dokonca pracovnú dobu od rána do večera do ôsmej.
Neopravuj, nemá význam.
Neriešil som konkrétnu ordináciu...ale všeobecne.
Väčších odborníkov sem neťahaj...tu ide o bežných lekárov prvého kontaktu.
Ja osobne to schvaľujem, lebo keď som odborník a poisťovňa mi umožní iba 10 zákrokov denne a som schopný, mladý, ich vykonať napr. 25 a chcem si zarobiť, prečo by som nemal robiť podľa seba... Verím, že takto to bude praktikovať možno 10 rokov, lebo viac sa to nebude dať ťahať.... Potom už môže "odpočívať" iba v nemocnici, hoci väčšinou s jedlom rastie chuť tak to ťahajú až kým sa niečo nestane.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

... a nad tými policajtami, chudákmi, hlupákmi, ktorí pri pokute 20 eur riskujú všetko možné sa dá len zasmiať.
Minule jedna krava na FB písala, či závidíme tých pár eur za úplatok na STK.
Tak som zobral kalkulačku a zistil, že 3-4 000 eur pomimo mesačne, 12 mesiacov v roku je fakt nezávideniahodné...
A tí policajti. Tých síce moc nepoznám, ale poznal som colníkov. Boli dni, kedy urobila "smena" kšeft za 1 000 000 Sk.
Dovolenky nevyberali, nechali ich tak, lebo nevedeli, v ktorý deň D ten deň dôjde.
Toho, čo poznám nedávno vyšiel z basy /stále mu bolo málo/ a užíva si tie milióny teraz. Ale napr. bratov známy nikdy nesedel, keď končili klasické colnice, išiel preč, teraz je nejaký tuctový zamestnanec so životňou úrovňou prezidenta. Nikto sa nikdy nebude pýtať, že ako na to zarobil...
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Keby sa tu otvorila ďalšia rubrika pre zamestnania - Ľudia, pamätáte sa? - to by sme sa pobavili. :-)) Hneď mi teraz naskákali dávno zabudnuté veci, ako niektorí mali popri svojich poctivých zamestnaniach zároveň aj tzv. podružné, ktoré vynášali násobne, ale s takým rizikom basy, že sa im podnes čudujem, ako to psychicky zvládali. Pretože pod nimi taká sieť, a to vlastných zamestnancov, no proste, riziko ako svet.
Niektorí sa dostali do basy, niekto jej zázrakom unikol.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nová väznica
https://www.aktuality.sk/clanok/5542...-milionov-eur/
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...a teraz daj niečo z okolia podnikateľov, čo poznáš...že ako si žijú...

ALEBO NIE...NEMUSÍŠ...to by sme tu mohli vypisovať do rána.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

... sú ľudia, ktorí majú veľmi nízke emočné cítenie, tzv. "sociopati".
Rôzne odborné články hovoria, že v pozícii generálny riaditeľ, alebo v menších podnikoch iba riaditeľ sú ľudia, ktorí majú sociopatické sklony. Je ich okolo 90% na týchto pozíciách.
Častokrát si ostatní myslia, že hovoríme o nejakých "idiotoch". Tí bývajú zavretí na psychiatriách. Tu hovoríme o nadpriemerne inteligentných ľuďoch, nadpriemerne vzdelaných, ale s poruchou v určitom spektri vnímania. Proste veľmi inteligentný človek, vzdelaný, ale sociopat, čo sa preukáže napr. na nízkom EQ, proste všetko berie chladne. Cudzí ľudia sú pre neho vzduch /aj vlatní zamestnanci/ ale ak by sa skrivil vlások, napr. jeho vnučke, niekomu by kľudne v prenesenom význame za to "odrezal hlavu"...
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
...a teraz daj niečo z okolia podnikateľov, čo poznáš...že ako si žijú...

ALEBO NIE...NEMUSÍŠ...to by sme tu mohli vypisovať do rána.
Ja nepodnikám, takže u mňa sviňa ako sviňa. Na každú sa varí rovnaká 100 st. celzia voda.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
... a nad tými policajtami, chudákmi, hlupákmi, ktorí pri pokute 20 eur riskujú všetko možné sa dá len zasmiať.
Minule jedna krava na FB písala, či závidíme tých pár eur za úplatok na STK.
Tak som zobral kalkulačku a zistil, že 3-4 000 eur pomimo mesačne, 12 mesiacov v roku je fakt nezávideniahodné...
A tí policajti. Tých síce moc nepoznám, ale poznal som colníkov. Boli dni, kedy urobila "smena" kšeft za 1 000 000 Sk.
Dovolenky nevyberali, nechali ich tak, lebo nevedeli, v ktorý deň D ten deň dôjde.
Toho, čo poznám nedávno vyšiel z basy /stále mu bolo málo/ a užíva si tie milióny teraz. Ale napr. bratov známy nikdy nesedel, keď končili klasické colnice, išiel preč, teraz je nejaký tuctový zamestnanec so životňou úrovňou prezidenta. Nikto sa nikdy nebude pýtať, že ako na to zarobil...
Niekto legálne, niekto nelegálne. Nechcem zasa rýpať, na FB zasa účtovnícka otázka, či si dobre pýta. Odpovede zasa rôzne, od západu po východ.
Zaujímalo by ma, či si uvedomujú, ako sa aj účtovníci podieľajú na cene služieb a výrobkov.
Najlepšie zdôvodnenie je, s čím sa stretávam, "...ja jej poviem, či jej neprekáža, ak vysolí 20 eur na nechty." To je už fakt argument.!!!
A druhý v poradí, kasírujú podľa klienta. V tom logiku ani slušnosť nevidím, hlavne keď napíše, že v práci končí o 16-ej. Ale tomu tiež trvalo, kým to niekam dotiahol a žije každú hodinu dňa svojou prácou, máloktorému padla tiež o 16.00.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
...a teraz daj niečo z okolia podnikateľov, čo poznáš...že ako si žijú...

ALEBO NIE...NEMUSÍŠ...to by sme tu mohli vypisovať do rána.
Podľa druhu činnosti, nemôžeš hádzať všetkých dokopy.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
... sú ľudia, ktorí majú veľmi nízke emočné cítenie, tzv. "sociopati".
Rôzne odborné články hovoria, že v pozícii generálny riaditeľ, alebo v menších podnikoch iba riaditeľ sú ľudia, ktorí majú sociopatické sklony. Je ich okolo 90% na týchto pozíciách.
Častokrát si ostatní myslia, že hovoríme o nejakých "idiotoch". Tí bývajú zavretí na psychiatriách. Tu hovoríme o nadpriemerne inteligentných ľuďoch, nadpriemerne vzdelaných, ale s poruchou v určitom spektri vnímania. Proste veľmi inteligentný človek, vzdelaný, ale sociopat, čo sa preukáže napr. na nízkom EQ, proste všetko berie chladne. Cudzí ľudia sú pre neho vzduch /aj vlatní zamestnanci/ ale ak by sa skrivil vlások, napr. jeho vnučke, niekomu by kľudne v prenesenom význame za to "odrezal hlavu"...
Astronaut Armstrong byl ukázkový psychopat. Bezchybný a přirozený vůdce, říká psychiatr Honzák
https://www.irozhlas.cz/veda-technol...1805122000_ako
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon, nechcem toľko rolovať, ale vyhorieť môže ktokoľvek, aj psychológ.
.
A s tým kolenom, je to neospravedlniteľné, ešteže išlo o koleno a nie iný orgán.
Aj v 75-ke sú ľudia so všetkými zdravými kĺbmi, plne funkčnými, bez bolestí, a aj oveľa starší.
Že sa lekári vždy dokážu pred verejnosťou obhájiť. :-)
Nebudem tu dokola vypisovať iba naše prípady z rodiny, nehovoriac o tom, že tí istí a iní lekári sa rovnako museli dopúšťať chýb aj na iných pacientoch.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Zdravé na svoj vek áno, "zdravé" všeobecne určite nie.
Lekári slovíčkaria rovnako ako právnici. Ale ako hovorím. Škoda, že sa ho neopýtali, prečo si nechal večer pred zákrokom oholiť inú nohu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať