Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
Inak, nepostrehla som zatial na Porade, žeby niekto zo (skutočných) účtovníkov rýpal na porade do tvojho predch.zamestnania alebo súkromia. Účtovníci na Porade majú iné starosti.
No šak si nemusela postrehnúť...ale to je úplne jedno.
---------------------------------
Každý máme svoje starosti...niekto malé, niekto veľké, a niekto ešte väčšie.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Berte metly a vyžeňte tú háveď http://www.hlavnydennik.sk/2021/03/1...U3toU6T1i3yx2w
Inak som sa len tak zamyslela, SK má cca 5,5 mil. obyvateľov, z toho taký 1 mil. žije v zahraničí, odhadom 500 tis. sú deti vo veku do 11 rokov (1. stupeň sa netestuje) tak fakt neviem odkiaľ berie vláda tie čísla. Veď už ten zvyšok obyvateľstva musel byť nakazený aspoň 2x.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Nedávno sa zastavila pod oknami známa z nemocnice a situáciu okolo pomoci zo strany štátu zhrnula slovami ... situácia je strašná, nič nerobia, nič nerobia!!! ... V ten deň pri odchode ďakoval náš najvyšší Marekovi so slovami nekonečného uznania ...
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Takmer pred mesiacom z večera do rána mi zostal pes úplne mimo, naliaty jeden prsník skoro ako vajíčko. Podobnú tortúru sme zažili s dvomi predchádzajúcimi, ale išlo o celé lišty a mali cca 14 a 16 rokov. A tie operácie boli vskutku zbytočné.
Veterinár po telefóne, že vzhľadom na vek odporúča hneď uspať. Má 10. Dovtedy čulá a behala ako šteňa, veď malé plemeno.
Teplota žiadna, pohmatom že nádor, takže radí ozaj uspať. Zabojovala som, drží ma nad vodou roky, nikdy som na ňu nemusela zakričať, parťáčka. Vravím, že to je môj posledný pes, bola by nezodpovednosť si brať ďalšieho. Donesie mi, ... odmietala som ... , tak mačku. :-) Mačku, no isto.
Tak jej boli pro forma predpísané ATB, infúzny roztok do vody, kortikoidy a pichnuté ATB na 2 dni. Kortikoidy som jej nedala. Už na tretí deň sama dole a hore schodmi. Na štvrtý behala. Po pár dňoch v pôvodnej forme. Nádor skoro celý vymizol. Na kontrolu mal prísť o 10 dní. Nezavolala som.
Toľko k eutanázii aj u zvierat.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Včera to predbehovačka v očkovaní Domča schytala, a myslím, že zaslúžene. https://plus7dni.pluska.sk/ludia/ver...itm_position=1
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Tweety
Včera to predbehovačka v očkovaní Domča schytala, a myslím, že zaslúžene. https://plus7dni.pluska.sk/ludia/ver...itm_position=1
jasne, Dominika je prvá na rane. Možno mohli pozvať aj doktorku Letanovskú. Ktovie, ako by to vysvetľovala ona

Jasne, nepáči sa mi, že Dominika vycestovala. Ale fakt nebola sama. Ale v podstate je iba ona vystavená verejnej poprave. Že vystavila fotky? V tom, či niekto vystaví alebo nevystaví fotky nevidím rozdiel. Podstata je vo vycestovaní.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ona je fakt vdačný objekt.A pritom si na ten svoj luxus sama zarobila,neukradla ho,len má v povahe ukazovať sa a robí jej dobre ked vzbudzuje závisť.Pritom to celé nemuselo byť,ved má-čítala som,-v Dubaji byt,prečo tam nejde do svojho a všetci jej dajú pokoj.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
ved má-čítala som,-v Dubaji byt,prečo tam nejde do svojho a všetci jej dajú pokoj.
Čítni toto :

" Dominika Cibulková pred pár rokmi rozmýšľala, že opustí domovinu. Chcela žiť v zahraničí, pretože tam našla to, čo jej u nás chýbalo. "Keďže ako tenistka som takmer počas celého roku mimo Slovenska, či už na turnajoch, alebo počas prípravy, v Dubaji som našla miesto, ktoré mi poskytuje komplexne tréningové možnosti a predovšetkým špičkovú lekársku starostlivosť, ktorá je vzhľadom ma moju športovú kariéru i profesný vek najdôležitejšia. Zmenila som len trvalé bydlisko, no navždy ostanem Slovenkou, reprezentujúcou túto krajinu,“ zdôverila sa portálu sport24.pluska.sk. To ale bolo v čase, keď sa naplno venovala tenistu. Hoci medzičasom zavesila kariéru na klinec, bývanie si v Dubaji zadovážila. "


Takže ŠPIČKOVÚ lekársku starostlivosť v Dubaji. Ja netvrdím opak, tam je to asi na inej úrovni, ako u nás. Teda, samozrejme, pre toho, kto má peniaze...asi ako u nás.

Vo vyjadrení ešte opomenula jeden fakt, prečo v Dubaji našla prístrešie...lebo tam zaplatila oveľa menšie dane ako u nás....teda, ak vôbec nejaké dane platila.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja osobne Dominike fandím. Páči sa mi, keď vie čo chce a ide si za tým. Má na to, tak čo.
A že má v prdeli všetkých a aj ekoteroristov a kľudne si kúpi kožuch, aký sa jej páči a nebojí sa v ňom verejne ukázať, tak to má byť.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

1. Chybu robí štát pri opatreniach, a nie cestujúci. Ak je to dovolené, vybrali si ju ako obeť. Nedávno som si iba tak pozerala Arubu, prvé čo zakázali ešte min. rok, zastavili leteckú dopravu. Vrátili späť aj všetkých amer. lekárov, ktorí im prišli na pomoc, potom, ako jeden z nich po príchode ochorel.
Dlho sa držali, už sú aj tak v číslach.
2. Rozoberať to mohli, ale prečo si vybrali práve ju? Tu vyčnievať čo len trochu, je svoja poprava. Fotky jej dopĺňajú príjem.
Ak údajne bolo vonku 30 tis. ľudí, zavolajú si do diskusie jedného človeka. O priepastných finančných pomeroch medzi nimi ani nehovorím.
Ak je rozdiel v IQ diskutujúcich 20 bodov, už si spolu nerozumejú. A pri otázke podfarbenej financiami to musí byť ešte horšie, objektivita ide bokom.
6 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Zdravotné poistenie už odvádza tu, dva roky či koľko, opakuje to dookola, kde môže.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Divadlo pre chudobu, plné lietadlo Slovákov, ale cirkus len okolo Dominiky. Chlieb a hry, nič vám to nehovorí?
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Cirkus okolo " héééérečky " a ostatných dovolenkárov by sa dal veľmi rýchlo ukončiť, tak ako to urobili inde, trebárs v Írsku.
Tam príde kamionista s tovarom, materiálom (a tým pádom PRACOVNE !!!!!!) a v tom momente, po prekročení hraníc odstavuje kamión na určenom mieste a hajde do 14 dňovej karantény....kde zacvaká za jeden deň 150€ (STOPAŤDESIAT EUR)...čo je teda solídna pálka.
Ak sa do Veľkej Británie vrátite z jednej z červených krajín, kde sú mutácie, musíte si zaplatiť 210 libier za dva testy a 1 750 libier za pobyt. Tak sa Británia chráni pred dovozom nákazy.
Ak by sa niečo také zaviedlo aj u nás, každý jeden by si to rozmyslel...dokonca aj Cesnačka, aj keď je v plnke. Ono sedieť na riti 14 dní v jednej izbe je trochu iné ako byť vylepený pri bazéne.
Naposledy upravil buchač : 19.03.21 at 12:38
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Cibuľa to zarobí za 5 minút a nevrav mi, že taký pracháč by nemal u nás možnosť prenajať si celý wellnes hotel pre seba a vojačikovia, nech ho kľudne z vonku strážia....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No neviem, neviem, ako toto budú riešiť na celom Slovensku:
https://ekonomika.pravda.sk/ekologia...vratne-pet-ky/
A) Fľaše budú mať svoju značku (ako zálohované 0,15€).
B) Niektoré prevádzky nebudú mať povinnosť tieto fľaše preberať, ale zálohovať budú mať povinnosť. Peniaze za zálohy "vraj" na špeciálny fond - aký fond?
C) Fľaše NESMÚ byť deformované a bez čiar.kódov. Kde to budú skladovať? V nejakom hypermarkete na toto budú asi musieť vyčleniť véééééľku plochu - lebo odvozu sa veriť na 10% nedá. A v lete, keď sa kupujú multibalenia - to len bude PET fliaš.
A čo potom doma?

Ale recyklovať treba - o tom niet pochýb - lenže! Zaplatíš v obchode za PET 0,15€, ale potom nikde v okolí nebude možnosť vrátiť (a skladovať doma 1-2-3-6 mesiacov len preto, že pôjde niekam, kde berú?). Tak vyhodí do odpadu - opäť za odpad zaplatí, alebo do kríkov (tam už neplatí, ale prišiel o 15 centov . A v mnohých sídlach/mestách je poplatok za TKO pri triedenom zbere vyšší! Myšlienka je to dobrá, ovšem spôsob a systém je ešte nedokonalý.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
V nejakom hypermarkete na toto budú asi musieť vyčleniť véééééľku plochu - lebo odvozu sa veriť na 10% nedá. A v lete, keď sa kupujú multibalenia - to len bude PET fliaš.
A čo potom doma?
Postačí ti ako odpoveď tento link, že ako by to prebiehalo ?
https://www.racaweb.sk/zacala-sa-akc...t-zs-tbiliska/
Alebo ti mám vysvetliť širšie súvislosti ...či ?

Čo sa týka toho, že nie všade sa bude dať vrátiť späť fľaše, tak ja tu vidím jeden fakt...a to nezvratiteľný.
Ak sa v malých prevádzkach nebude vykupovať, čiže v menších predajniach hlavne v malých mestách a dedinách, tak dôjde automaticky k poklesu predaja produktov. Čert ber americké žbrndy, tie nech si pijú u nich...ale ak dôjde k poklesu minerálok, to bude už iná vec.

Ale inak je zaujímavé jedno, čo majú možnosť vidieť turisti v horách a či výletníci v rekreačných lokalitách.
Nie jeden si v batohu nesie smerom hore PET fľašu/še alebo plechovky energeťákov...no naspäť sa mu už lení vziať ich nazad. Toto všetko je ale o človeku...
Naposledy upravil buchač : 19.03.21 at 17:19
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Potešilo.
https://www.topky.sk/cl/10/2080933/A...di-exprezident

... a jeden príspevok "naparádu" z diskusie:
""Ide o politický proces. Vyšetrovateľ ani prokurátor sa nezmenili. Sú to tí, ktorí nastúpili ešte za starých čias,"
Dajte mu už pokoj chudáčikovi malinkému...mafiánkovi nešťastnému! Veď on všetko robil v dobrej viere, kradol dane, kradol pozemky, dohadoval sa s veľkými mafiánmi a za všetko sa ospravedlnil. No a k tých vyšetrovatelom a prokurátorom čo sa nezmenili by malo nabehnúť Matrtajové komando a zavrieť ich do kĺzacej väzby, aby sa mohli kĺzať! Veď UJO Lipšic to už všetko vybaví...špiny!"
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

akurát riešili v televíznych novinách ako sa počíta platnosť ag testu.. a je to presne tak ako som písala v téme, ktorá je však už zatvorená, tak to píšem sem.. deň vykonania testu sa nepočíta.. keď je test urobený v pondelok, platí celý zvyšný týždeň plus pondelok do polnoci..
vysvetlenie bolo kvôli nesprávnemu pochopeniu výkladu v rámci policajných kontrol..
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať