Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
pavol54
Nandrolon
Pisári na vojne, to bola vlastne civilka a filcky lampasákov. Tí vojnu ako takú nezažili. Boli to také "ľadvinky" na posmech...
V 90 už vôbec to sa už ani necvičilo, len sa čakalo a kecalo
D -90 je apríl 1990, nie 90- roky ako isto vieš...ešte sa cvičilo skoro do konca roka..
A áno, mal som fajn vojnu...držal som s gumami a vybranými kamarátmi...
Rozdeľoval som služby a sám vieš, že je rozdiel ísť na 2 hod. Škrabať zemaký a na nočnú stráž do municaku pri -15-20 C,.......a tak sa aj ku mne zakladaní chovali

Alebo sme už trošku od ruských okupantov odbočili, však...
Nočná stráž sa menila po dvoch hodinách x 2 a od rána od 6 spali na pričniach ešte tých -15 tak na Orave alebo na Šumave. A tí okupanti tu neboli kvôli nám ale kvôli útočným abmíciam našich súčasných kolegov, Prvý krát chcel Churchil zaútočiť na ZSSR 1.07.1945 a to nie je propaganda o tom sú dokumenty v archíve preto aby sa nepokakali potrebovali v1949 založiť NATO
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Keď si toľko pamätáš, isto si pamätáš aj to, že som bol v tachove nie v senci...
Ok ..rusaci nad teda ochraňovali, nie okupovali...

Pred vrahmi z wolstrítu....preto asi desaťtisíce čechoslovákov zo strachu pred nimi emigrovali do ZSSR...)))
Si ty teda číslo....
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Vlastne aj tie elektrické drôty, mínové polia, psami roztrhanie ľudia a zastrelení tebou podobnými bola naša ochrana....pred americanmi
Tak dikes...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

https://www.aktuality.sk/clanok/8893...-cez-dialnicu/
To poteší.
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
Vlastne aj tie elektrické drôty, mínové polia, psami roztrhanie ľudia a zastrelení tebou podobnými bola naša ochrana....pred americanmi
Tak dikes...
zase zbytočne štekáš ja som nebol MV ale MNO, aj aj som počul že voľakedy boli elektrické drôty a míny zrušené okolo roku 1960. NATO vzniklo v roku 1949, VZ v roku 1955, berlínsky múr 1961, Kubánska kríza 1962 všetko "mierové kroky" To už nehovorím a Vietname a pod
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54
bjuty smis
Vlastne aj tie elektrické drôty, mínové polia, psami roztrhanie ľudia a zastrelení tebou podobnými bola naša ochrana....pred americanmi
Tak dikes...
zase zbytočne štekáš ja som nebol MV ale MNO, aj aj som počul že voľakedy boli elektrické drôty a míny zrušené okolo roku 1960. NATO vzniklo v roku 1949, VZ v roku 1955, berlínsky múr 1961, Kubánska kríza 1962 všetko "mierové kroky" To už nehovorím a Vietname a pod
Nie, nestekam
A už vôbec nie zbytočne...
Iba reagujem na tvoje bludy
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
pavol54
bjuty smis
Vlastne aj tie elektrické drôty, mínové polia, psami roztrhanie ľudia a zastrelení tebou podobnými bola naša ochrana....pred americanmi
Tak dikes...
zase zbytočne štekáš ja som nebol MV ale MNO, aj aj som počul že voľakedy boli elektrické drôty a míny zrušené okolo roku 1960. NATO vzniklo v roku 1949, VZ v roku 1955, berlínsky múr 1961, Kubánska kríza 1962 všetko "mierové kroky" To už nehovorím a Vietname a pod
Nie, nestekam
A už vôbec nie zbytočne...
Iba reagujem na tvoje bludy
ty za to musíš byť platený
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54
bjuty smis
pavol54
bjuty smis
Vlastne aj tie elektrické drôty, mínové polia, psami roztrhanie ľudia a zastrelení tebou podobnými bola naša ochrana....pred americanmi
Tak dikes...
zase zbytočne štekáš ja som nebol MV ale MNO, aj aj som počul že voľakedy boli elektrické drôty a míny zrušené okolo roku 1960. NATO vzniklo v roku 1949, VZ v roku 1955, berlínsky múr 1961, Kubánska kríza 1962 všetko "mierové kroky" To už nehovorím a Vietname a pod
Nie, nestekam
A už vôbec nie zbytočne...
Iba reagujem na tvoje bludy
ty za to musíš byť platený
Ty musíš prejavovať svoje IQ...
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Kolko tých amerických útočníkov ste teda takto dolapili ??
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...a v Amerike bijú černochov...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
Kolko tých amerických útočníkov ste teda takto dolapili ??
Keď sa okolo nás obšmietali tak určite nevystrčili nos z diplomatického vozidla. Ale píš si že čakali kým prišla VB. No vidíš my sme sa ich nesmeli ani dotknúť na to boli zložky bezpečnosti
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
..........................................aj aj som počul že voľakedy boli elektrické drôty a míny zrušené okolo roku 1960. .......................
A od koho?
Ajajaj.......... tak ten ktosi ti riadne bludy nakecal.
Ešte v 1980 boli (a možno i dlhšie). Žiaľ! A boli i agenti- provokatéri aj v radoch armády - ŠtB mala svoje pazúry všade - aj u kontrášov (tiež poriadna zberba to bola).
Na jednom z mojich pôsobísk sme "sedeli" vedľa PS-ákov - vojaci ešte ako-tak ušli, ale velenie? Snáď ich vyberali z radov kriminálnikov.
A drôty boli i tam, kde aj turisti chodili - napr. Devín... sútok Moravy a Dunaja, tam to bolo priamo na očiach, bumažky obyvatelia ukazovali denno-denne Xkrát.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
..........................................aj aj som počul že voľakedy boli elektrické drôty a míny zrušené okolo roku 1960. .......................
A od koho?
Ajajaj.......... tak ten ktosi ti riadne bludy nakecal.
Ešte v 1980 boli (a možno i dlhšie). Žiaľ! A boli i agenti- provokatéri aj v radoch armády - ŠtB mala svoje pazúry všade - aj u kontrášov (tiež poriadna zberba to bola).
Na jednom z mojich pôsobísk sme "sedeli" vedľa PS-ákov - vojaci ešte ako-tak ušli, ale velenie? Snáď ich vyberali z radov kriminálnikov.
A drôty boli i tam, kde aj turisti chodili - napr. Devín... sútok Moravy a Dunaja, tam to bolo priamo na očiach, bumažky obyvatelia ukazovali denno-denne Xkrát.
1980 určite nebolo vo vedení 250 V a viac. Práve som prišiel na útvar a chodili sme tam ošetrovať pevnosti z I.ĆSR(to málo kto vedel že boli zahrnuté do obranných plánov) Pred každým vstupom sme to museli koordinovať s príslušným veliteľom PS, pretože sme tam chodili v civile s civilnou značkou na PPDD. Na otázku či nás tie drôty nezabijú sa zasmial nad našou naivitou že to už dávno nie je (ale maximálne signálku) V rámci dohovoru OBSE 1975 sa likvidovali posledné( u nás už neboli), pretože bol v rozpor v trestnom zákone: za nelegálne opustenie republiky bola nejaká sadzba a ten kto skončil na drôtoch vlastne dostal trest smrti
Naposledy upravil pavol54 : 09.05.21 at 08:56
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

V roku 1968 došlo k uvoľneniu hraníc. Prakticky otvorené hranice uľahčili ďalšiu vlnu povojnovej emigrácie po invázii vojsk Varšavskej zmluvy 21. augusta 1968. V rokoch 1968 až 1971 opustilo Česko-Slovensko asi 74 000 utečencov. Toto uvoľnenie hraníc bolo však krátke a po ňom sa najmä zlepšovalo technické vybavenie. Už od roku 1966 bolo namiesto vysokého napätia v plote nízke a táto „signálna línia“ (signálka, ako ju volali pohraničníci) reagovala na dotyk (skrat alebo uzemnenie) a tak upozorňovala okamžite už na pokus o prestrihnutie alebo podlezenie plota. Navyše sa ďalej rozrástla sieť pozorovacích veží až ich celkový počet dosiahol 314.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Počty obetí železnej opony podľa výskumu českého Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu[31]. Pri pokuse o prechod česko-slovenských hraníc so Spolkovou republikou Nemecko a Rakúskom v rokoch 1948 – 1989 bolo na strane „narušiteľov“ štátnej hranice:

zastrelených 145 osôb
usmrtených elektrinou 96 osôb
utopených 11 osôb (ďalších 50 osôb bolo nájdených utopených v pohraničných riekach)
z obavy pred zatknutím spáchalo samovraždu 16 osôb
v dôsledku zostrelenia, zrážky s vojenským lietadlom alebo havárie zahynulo 5 osôb
v automobiloch havarovaných o pohraničné zátarasy zomrelo 5 osôb
mínami v ženijnom zátarase boli usmrtené 2 osoby
na zlyhanie organizmu tesne po zatknutí zomrela 1 osoba
na následky zranení spôsobených služobnými psami zomrela 1 osoba



ochrancovia ...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

<p>
&quot;bjuty smis&quot;
Počty obet&iacute; železnej opony podľa v&yacute;skumu česk&eacute;ho &Uacute;řadu dokumentace a vy&scaron;etřov&aacute;n&iacute; zločinů komunismu[31]. Pri pokuse o prechod česko-slovensk&yacute;ch hran&iacute;c so Spolkovou republikou Nemecko a Rak&uacute;skom v rokoch 1948 &ndash; 1989 bolo na strane &bdquo;naru&scaron;iteľov&ldquo; &scaron;t&aacute;tnej hranice: zastrelen&yacute;ch 145 os&ocirc;b usmrten&yacute;ch elektrinou 96 os&ocirc;b utopen&yacute;ch 11 os&ocirc;b (ďal&scaron;&iacute;ch 50 os&ocirc;b bolo n&aacute;jden&yacute;ch utopen&yacute;ch v pohraničn&yacute;ch riekach) z obavy pred zatknut&iacute;m sp&aacute;chalo samovraždu 16 os&ocirc;b v d&ocirc;sledku zostrelenia, zr&aacute;žky s vojensk&yacute;m lietadlom alebo hav&aacute;rie zahynulo 5 os&ocirc;b v automobiloch havarovan&yacute;ch o pohraničn&eacute; z&aacute;tarasy zomrelo 5 os&ocirc;b m&iacute;nami v ženijnom z&aacute;tarase boli usmrten&eacute; 2 osoby na zlyhanie organizmu tesne po zatknut&iacute; zomrela 1 osoba na n&aacute;sledky zranen&iacute; sp&ocirc;soben&yacute;ch služobn&yacute;mi psami zomrela 1 osoba ochrancovia ...
Medzi obeťami boli aj napr. bratia Ma&scaron;&iacute;novci alebo aj st&iacute;han&iacute; krimin&aacute;lnici ktor&iacute; sp&aacute;chali ťažk&eacute; zločiny a chceli si zabezpečiť beztrestnosť &uacute;tekom za hranice, l<strong>ebo nie každ&yacute; bol utečenec z politick&eacute;ho presvedčenia</strong>. Elektrina V ČSSR bola vypnut&aacute; 31.12.1965 Minule som č&iacute;tal že toho &quot;chud&aacute;ka b&yacute;val&eacute;ho &scaron;kol&aacute;ka prenasledovan&eacute;ho vraha učiteľa čo policajti zastrelili v Priekope kam zarad&iacute;&scaron;? Alebo vo Franc&uacute;zsku čo podrezal učiteľa a pol&iacute;cia ho zastrelila kam zarad&iacute;&scaron;? Aj t&yacute;chto prenasledovali komunisti?</p>
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Skús to napísať po slovensky
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


Zlyhalo mu formátovanie - preto tie kliky-haky-baky...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

To je len detail, tam zlyhalo niečo úplne iné)))
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať