Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Xazi
.... ze oneskorenie netu je 15-20 sekund....
...ty budeš "oneskorený" asi tiež...
0 0
Xazi Xazi

Xazi je offline (nepripojený) Xazi

pozeras sa do zrkadla ?
0 1
buchač buchač

Xazi
pozeras sa do zrkadla ?
Ty sa radšej pozri, čo za slint si napísal ohľadom tej " fantastickej " lotérie...
Keď si prečítaš aj náležité články k téme, tak je jasné, že drbnutý Matovič zasa niečo nedotiahol do konca...
------------------------------------
Fakt budeš oneskorený, keď si schopný napísať hento
Xazi
Takze tato loteria nie je pre zavislakov na mobil a PC. V statute sa jasne pise, ze vyhlasovatel nenesie zodpovednost za funkcnost operatorov.
Kuwa...a pre koho je tá lotéria ?
To už aj v tomto prípade sa bude národ deliť na lotériových a tých druhých ? Nie je už dosť rozoštvaný na očkovaných a na antivaxerov ?

Si domyslel, si premýšľal, čo za ujovinu si napísal ?
Ako už nie jeden spomenul, tak určité povolania proste nemajú šancu sedieť v nedeľu doma na riti a sledovať stupídnu lotériu. Tiež ide aj o iných...

Zaujímavé je jedno.
Lotéria v prdely - nevyhráš kvôli vyhlasovateľovi, lebo to nedotiahol.
Aplikácie v prdely - ale prídeš na hranicu a jeden má problém, lebo appka nie je funkčná.

Tak o čom to je ?
...a ty tu ideš mne niečo vravieť o zrkadle ?
Ty budeš asi iný level...z Kráľovstva krivých zrkadiel....a Matovič bude tvoj kráľ, keď ho (špinu jednu skurwenú) obhajuješ....či ?
Choď si provokovať starú mať a nezasieraj tu svojimi hlúpymi názormi.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Kolega išiel na služobku do nemecka, mal prekonaný Covid a aj papier od toho. Registroval sa na e-hranici asi na 5. krát, a nezobralo mu tú výnimku. Tak sme sa minule dosmiali, že zhruba po 2 týždňoch čo chodil denno denne do práce MHD, tak mu prišla SMS, že môže ukončiť karanténu :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Podotýkam, že to nie je žiaden "macher" čo vie maximálne akurát zapnúť PC. Je to programátor-vývojár.
No, a takto vypadá odjakživa celá IT v štátnej správe. Nepoprepájané databázy, v Rakúsku berieš prídavky a zároveň aj u nás. Naši nie sú schopní posielať pokuty za dopravné priestupky do zahraničia, pričom zahraničie tu posiela všetkým ako na páse. E-hranica to je tak hlúpe, že nemám viac k tomu čo dodať a čudujem sa každému jednému, čo sa tam dobrovoľne registruje z akéhokoľvek dôvodu. Zásielky z 3. krajín od 1.7. idú asi v režime pokazenej práčky, lebo vyberajú sa smiešne sumy od buka do buka, dokonca jednému nechceli dať doklad, lebo že nemajú aký vydať.
Tu nie je nič poprepájané, nič sa nezdieľa, ak by sa niekto neregistroval do lotérie, tak sa tam nedostane lebo oni ani nevedia kto je a kto nie je očkovaný. Niečo ako hromadné testovanie, kde nebol ani jeden notebook, všetko písali ručne na papiere, ktoré zrejme skončili v zbere papiera a šofér mal na borovičku.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Irituje ma, keď sú ľudia manipulovaní politikmi, "novinármi" či médiami, že ide o lotériu.
Pritom každý normálny človek vie, že lotéria je niečo celkom iné:
lotéria, -ie žen. r. druh hry, založenej na náhode, pri ktorej vyhráva majiteľ lósu, ktorého číslo sa vytiahlo
https://slovnik.aktuality.sk/pravopi...q=lot%C3%A9ria
Preto sa ani v samotnom štatúte tento termín neuvádza, keďže aj na MF toľko vedia, že ide o súťaž o finančnú odmenu (s podmienkami). A že súťaž nerovná sa lotéria.
Zato je tam zreteľne uvedené, že "Databázou očkovaných sa na účely tohto štatútu rozumie databáza fyzických osôb zaočkovaných proti COVID-19 vedená NCZI".
Čo bránilo tomu (keď už to "musí" byť), vyžrebovať v priamom prenose výhercov za účasti notára rovno z tejto databázy, bez akejkoľvek ďalšej registrácie, šaškovania a diskriminácie (zrakovo, sluchovo či rečovo handicapovaných alebo jednoducho profesií, ktoré pracujú na smeny či sú v službe a nemôžu v nedeľu večer sedieť pred televízorom, lebo ako sa ukázalo, net nestačí)? Žeby - zdravý rozum? A špajza už nie je prázdna?
5 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Včera v správach - čašníci v akcii - kontrola OTP (očkovaní, testovaní, "prekonavší").
Akú šancu má personál zistiť, či covid preukaz, ktorý mu hosť/zákazník strčí pod nos (v mobile či na papieri), patrí naozaj dotyčnému? Nijakú, keďže nemá právo identifikovať ho podľa OP, nakoľko požiadať o nahliadnutie doň smie len pri predaji alkoholu pri podozrení, že ide o osoby mladšie ako 18r.
V iných službách ani to...
Celé zle... Niečo je zhnité v tomto štáte slovenskom...
5 0
Xazi Xazi

@ buchac. Loteria je pre zaockovanych, tak sorry. Nemas ziaden narok zapojit sa. Nemusis citat moje nazory. Svojimi urazkami zakryvas, ze ti dosli argumenty. Dalsiu komunikaciu s tebou povazujem za bezpredmetnu.
Naposledy upravil Xazi : 17.08.21 at 10:38
0 1
buchač buchač

Xazi
@ buchac. Loteria je zaockovanych, tak sorry. Nemas ziaden narok zapojit sa. Nemusis citat moje nazory. Svojimi urazkami zakryvas, ze ti dosli argumenty. Dalsiu komunikaciu s tebou povazujem za bezpredmetnu.
- Prvé dve vety mi nedávajú význam..
- Nediktuj mi, čo mám alebo nemám čítať, potiažmo na čo mám reagovať.
- Koho som urazil ? Teba a tým, že píšeš ujoviny ? Veď je to môj názor...
Urazil som snáď Matoviča ? Nesranduj. Ak by som napísal, že Matovič je kuwa, tak je to urážka všetkých prostitútok sveta...lebo Matovič je až tak neskutočne neskutočná kuwa.
Tí, čo zdieľajú jeho názory a neustále mu drukujú ? Mali by im vziať volebné právo...ba v poniektorých prípadoch aj OP.

Vyššie si spomenul niečo o tom význame, že ľudia nemajú používať mobil a PC.
Takže sa vráť do doby kamennej a používaj klinové písmo a nepíš cez mobil...nedá sa to čítať a máš v texte plno chýb.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Oliwa
Včera v správach - čašníci v akcii - kontrola OTP (očkovaní, testovaní, "prekonavší").
Akú šancu má personál zistiť, či covid preukaz, ktorý mu hosť/zákazník strčí pod nos (v mobile či na papieri), patrí naozaj dotyčnému? Nijakú, keďže nemá právo identifikovať ho podľa OP, nakoľko požiadať o nahliadnutie doň smie len pri predaji alkoholu pri podozrení, že ide o osoby mladšie ako 18r.
Toto ma napadlo ako prvé, keď som to videl minule na RTVS.
Ako môže čašník vedieť, že som osoba z QR kódu, ktorý bude pravý, lebo si ho skopírujem od kolegu do mobilu???
Nechcel som to tu verejne písať, lebo to je už fakt o hubu takéto hlúposti.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Oliwa
Ako môže čašník vedieť, že som osoba z QR kódu, ktorý bude pravý, lebo si ho skopírujem od kolegu do mobilu???
ako nainštalujem QR cod do nokie3310?
0 0
pavol54 pavol54

Xazi
misoft
Takže začali s lotériou... a hneď je problém.
Jednu vylosovali, zavolali, lenže "nestihla" prečítať z telky... prišla o 400000€. Dôvod? Šla cez net (možno IPTV). Tam je oneskorenie od 18- 30 sek - takže to v lehote 20 sek. "nestihla".
Som zvedavý, ako to vyriešia... ale asi nijak, predsa nebudú rozdávať prachy....
Pravidla sutaze su jasne definovane v statute loterie a platia pre kazdeho rovnako. Zaockovat, registrovat, sediet v nedelu pri telke Je vseobecne znamy fakt, ze oneskorenie netu je 15-20 sekund. Dokonca mam rozdiel v posune signalu pri sledovani cez Skylink a UPC asi 5 sekund. Takze tato loteria nie je pre zavislakov na mobil a PC. V statute sa jasne pise, ze vyhlasovatel nenesie zodpovednost za funkcnost operatorov. Takze jednoznacne plati 20 sekund pre kazdeho rovnako. Prva pani to v pohode bez problemov stihla . Dalsi na mobile nevideli precitat heslo
pravidlá platia pre každého: sleduje program rtvs 1, vidí, počuje a vie čítať (hluchí, slepí, analfabeti majú smolu)
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Nandrolon
Od zaciatku bolo jasne, ze tie covid pasy su nezmysel. Na SK nic nefunguje ... https://nethemba.com/sk/moznost-plos...-certifikatov/
EU od zaciatku hovorila i o tom ze databazy si budu viest staty, ale nie ich zdielat. Ak je niekto ockovany napr. v Rakusku, alebo Polsku, ci Madarsku ako to nejaky casnik overi.
0 0
Xazi Xazi

pavol54
Xazi
misoft
Takže začali s lotériou... a hneď je problém.
Jednu vylosovali, zavolali, lenže "nestihla" prečítať z telky... prišla o 400000€. Dôvod? Šla cez net (možno IPTV). Tam je oneskorenie od 18- 30 sek - takže to v lehote 20 sek. "nestihla".
Som zvedavý, ako to vyriešia... ale asi nijak, predsa nebudú rozdávať prachy....
Pravidla sutaze su jasne definovane v statute loterie a platia pre kazdeho rovnako. Zaockovat, registrovat, sediet v nedelu pri telke Je vseobecne znamy fakt, ze oneskorenie netu je 15-20 sekund. Dokonca mam rozdiel v posune signalu pri sledovani cez Skylink a UPC asi 5 sekund. Takze tato loteria nie je pre zavislakov na mobil a PC. V statute sa jasne pise, ze vyhlasovatel nenesie zodpovednost za funkcnost operatorov. Takze jednoznacne plati 20 sekund pre kazdeho rovnako. Prva pani to v pohode bez problemov stihla . Dalsi na mobile nevideli precitat heslo
pravidlá platia pre každého: sleduje program rtvs 1, vidí, počuje a vie čítať (hluchí, slepí, analfabeti majú smolu)
Stretnu sa dva slepe kone. Jeden hovori druhemu " pocuj, nepojdeme na Velku Pardubicku ? " Druhy " Jasne, ze pojdeme.Nevidim prekazku "
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Xazi

A teraz: kto "pripravoval" ten štatút lotérie?

Inak - ohľadom oneskorenia. Dal som si tú námahu. Keďže mám telky (3x) s DVB-T, DVB-C, DVB-S - tak som tú DVB-T (terestrial) - DVB-C (digital.kanály) o DVB-C (analog.kanály) + stream cez ofikostránku + aplikáciu (k DVB-C) vyskúšal.
Ako základ (bod 0 - nula) bolo DVB-T
DVB-C (analóg.kanály) +5sek
DVB-C (digital.kanály) +8sek
internet - stránka TV +22sek
internet - aplikácia operátora +37sek
Jasné, že "nenesie", ale ani "neprihliada" (nepočíta s inými možnosťami sledovania) - teda nepísane stanovil neprimeranú podmienku - SLEDOVAŤ jedine cez terestriálne vysielanie DVB-T - a to je diskriminačné.
Naposledy upravil misoft : 17.08.21 at 16:22
0 0
pavol54 pavol54

800 miliónové zoskupenie štátov nedokázalo skrotiť 40 miliónový štát zložený s pestovateľov maku, to dokáže poriadne nasr...ť
0 0
buchač buchač

Nájdi rozdiel :

- Z Kábulu vyrazilo druhé české evakuačné lietadlo....
- Stále pracujeme na tom, aby náš slovenský vojenský špeciál prišiel do Kábulu a mohol odtiaľ prioritne odviezť slovenských občanov,“ povedal Korčok.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nezabudnem keď kolegyňa bola na dov.v thajsku....nepriek tomu,že nebol čas dažďov...zaplavy... volala konzulovi..chcela info k evakuácii....on nevie on je teraz na obede... vždy keď hlásia, že ak má občan problém kde sa má obrátiť... vždy si spomeniem na toto....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
Nájdi rozdiel :

- Z Kábulu vyrazilo druhé české evakuačné lietadlo....
- Stále pracujeme na tom, aby náš slovenský vojenský špeciál prišiel do Kábulu a mohol odtiaľ prioritne odviezť slovenských občanov,“ povedal Korčok.
Česi majú viacej lietadiel - a my máme "schopných" miništrantov....
0 0
Xazi Xazi

misoft
Xazi

A teraz: kto "pripravoval" ten štatút lotérie?

Inak - ohľadom oneskorenia. Dal som si tú námahu. Keďže mám telky (3x) s DVB-T, DVB-C, DVB-S - tak som tú DVB-T (terestrial) - DVB-C (digital.kanály) o DVB-C (analog.kanály) + stream cez ofikostránku + aplikáciu (k DVB-C) vyskúšal.
Ako základ (bod 0 - nula) bolo DVB-T
DVB-C (analóg.kanály) +5sek
DVB-C (digital.kanály) +8sek
internet - stránka TV +22sek
internet - aplikácia operátora +37sek
Jasné, že "nenesie", ale ani "neprihliada" (nepočíta s inými možnosťami sledovania) - teda nepísane stanovil neprimeranú podmienku - SLEDOVAŤ jedine cez terestriálne vysielanie DVB-T - a to je diskriminačné.
Loteria je dobrovolna a kazdy ucastnik suhlasil s jej podmienkami. Rovnake podmienky maju loterie v zahranici. Takze nemaju ziadnu sancu uspiet na sude. Vyhry v loteriach su pravne nevymahatelne
0 0
buchač buchač

Xazi
... a kazdy ucastnik suhlasil s jej podmienkami. Rovnake podmienky maju loterie v zahranici.
Počuj ty podmienka...zasa mudruješ ?
Veď aj najsámmúdrejší debil financminister Mudrovič priznal, že podmienky nie sú rovnaké...veď mu nič iné ani neostalo.
https://dennikn.sk/2506505/matovic-s...vravi-pravnik/
Ako môže byť niečo v poriadku, keď to vymyslel práve henten chuj ? Dokonca má tú smolu, že sa nemôže ani tej zodpovednosti zbaviť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať