Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Hneď po 89. Dokonca ženy museli prijímať miesto pokladníčok v obch. sieťach iba ako brigádničky, žiadny trvalý prac. pomer,...
Ach jaj...už ti pamäť asi neslúži...čo by som aj bral.
Ale neberiem tvoje tvrdenie...v žiadnom prípade !!!
0 0
Cennet Cennet

Cennet je offline (nepripojený) Cennet

Nandrolon
Moja osobná skúsenosť je zatiaľ taká, že som objednal cez aliexpress protidažďové kryty na sedadlo bicykla, bola tam aj "VAT included", v preklade započítaná DPH, ktorú ty zaplatíš, ale odviedol ju predajca aliexpressu /aj tam sú samozrejme odrby/. No a prišlo to normálne bez colného konania so zelenou nálepkou "voľne prepustené do obehu" - resp. niečo v tom zmysle. Momentálne mám na ceste jedno svietidlo a pre syna hádzadlo /lebo 2ks mu roztrhal náš pes/.
Ak to príde, dám vedieť. Osobná skúsenosť je celkom cenná.
Samozrejme Buchač má pravdu, lebo v podstate nejde o to, zablokovať čínsky trh, ale o to, aby si tie čínske výrobky bol nútený kupovať cez európskych priekupníkov, teda aby si zaplatil bezvýznamný medzičlánok.
Ale ako píšem, číňania sa vynašli a ďalšia verzia je odmietnuť colné konanie a precliť si to sám, ale to musíš mať občiansky preukaz s elektronickým čipom /samozrejme aktivovaným/ a čítačku, ktorú ti buď dajú zdarma pri vybavovaní OP, alebo si ju kúpiš v cene do 10 eur/ks.
Aliexpress a Wish niektore oznacene cinske tovary prepieraju cez europske sklady bez cla
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Hneď po 89. Dokonca ženy museli prijímať miesto pokladníčok v obch. sieťach iba ako brigádničky, žiadny trvalý prac. pomer,...
Ach jaj...už ti pamäť asi neslúži...čo by som aj bral.
Ale neberiem tvoje tvrdenie...v žiadnom prípade !!!
Ber si čo chceš, ale moju pamäť si nedám tebou vziať, prijímanie pokladníčok iba na brigády, pretriasalo sa to v TV, už neviem o koho išlo, ale najskôr o Tesco. Lidl sotva.
Ten problém s brigádami nastúpil neskôr, chcela som iba poukázať, že ženy budú ešte dlho ťahať za kratší koniec v zárobkoch a práve.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Vaše deti budú raz plodiť naše vnúčence!

Teraz som dosť zmetený. Nešíria dezolati ako táto babka, že 1.zomrieme a 2. budeme neplodný (asi v prípade, ak nezomrieme). O tretej možnosti som sa zatial nedočítal.

https://regiony.zoznam.sk/sokujuce-video-z-protestov-seniorka-kricala-na-policajta-aby-ju-zastrelil/
Lebo ako môže ten mladý policajt teda mať deti a potom aj vnúčence, ked ona má zázračnú vešteckú gulu a teda vie, čo sa bude diať?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Teraz som sa dozvedel: od 1.1.2022 archivácia dokumentov bude v digitálnej forme - t.z. rôzne kopy lajstier, ktoré zaberajú miesto, budú môcť byť na DVD, USB ext. diskoch, cloudoch.
A čo na to účtovníci? Ak toto budú chcieť urobiť - čaká ich skenovanie a skenovanie a skenovanie - ale potom tie lajstra jednoducho do skartovačiek a šup do recyklácie.
KONEČNE, že to už zavádzajú - v digitálnej forme furt niečo dokladovať papierom a ďalším papierom, že ten prvý papier je originál, alebo podobné kraviny.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Buchy neuverí, ani keď napíšeš, že 1+1=2
0 1
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
korela

Ako som ťa dočítala, zauvažovala som, ako by sa ako predavačka cítila v niektorom inom štáte sveta, či by aj tam kŕkala od výplate k výplate s vypätím svojich síl.
Vieš čo? netuším.
Ale tiež som svojho času mal 2 roboty. Vždy manuálna, dokonca 5 rokov vo vinohrade s vypetím síl a nenariekam. Česť každej dobre odvedenej práci.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

duves
Vaše deti budú raz plodiť naše vnúčence!

Teraz som dosť zmetený. Nešíria dezolati ako táto babka, že 1.zomrieme a 2. budeme neplodný (asi v prípade, ak nezomrieme). O tretej možnosti som sa zatial nedočítal.

https://regiony.zoznam.sk/sokujuce-video-z-protestov-seniorka-kricala-na-policajta-aby-ju-zastrelil/
Lebo ako môže ten mladý policajt teda mať deti a potom aj vnúčence, ked ona má zázračnú vešteckú gulu a teda vie, čo sa bude diať?
Nebuď zmätený ako tá osôbka, ktorej niekto mozog nalakoval a teda jej to už asi nemyslí....
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kukučka
Buchy neuverí, ani keď napíšeš, že 1+1=2
kukuč - 1+1 môže byť aj 2, ale aj 3, alebo i 4, 5 (ale až po vykonaní 1+1 )
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

útoky medveďov za posledné roky
https://www.facebook.com/Filip-Kuffa...82349446589092
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

duves
korela

Ako som ťa dočítala, zauvažovala som, ako by sa ako predavačka cítila v niektorom inom štáte sveta, či by aj tam kŕkala od výplate k výplate s vypätím svojich síl.
Vieš čo? netuším.
Ale tiež som svojho času mal 2 roboty. Vždy manuálna, dokonca 5 rokov vo vinohrade s vypetím síl a nenariekam. Česť každej dobre odvedenej práci.
Nie si sám, čo si privyrábal, ide o to, pre aký dôvod. Buď pre púhe prežitie alebo si zarobiť plus.
Píšeš o tej predavačke tak, ako by tu inak panovala všeobecná spokojnosť. K tomu si niečo mohol dodať, sledujúc platy bank. pracovníkov za prepážkami, teda nič moc, očakávala som oveľa viac. Že im tam niekto za tie peniaze vôbec ešte pracuje.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
Buchy neuverí, ani keď napíšeš, že 1+1=2
Nenene...ja nemám rád neúplné odpovede.
Samozrejme, že určitým informáciám (nechcem rovno napísať = bludným, hlúpym, nazainteresovaným.....atď) proste neuverím.

korela
buchač
korela
Hneď po 89. Dokonca ženy museli prijímať miesto pokladníčok v obch. sieťach iba ako brigádničky, žiadny trvalý prac. pomer,...
Ach jaj...už ti pamäť asi neslúži...čo by som aj bral.
Ale neberiem tvoje tvrdenie...v žiadnom prípade !!!
Ber si čo chceš, ale moju pamäť si nedám tebou vziať, prijímanie pokladníčok iba na brigády, pretriasalo sa to v TV, už neviem o koho išlo, ale najskôr o Tesco. Lidl sotva.
Ten problém s brigádami nastúpil neskôr, chcela som iba poukázať, že ženy budú ešte dlho ťahať za kratší koniec v zárobkoch a práve.
Aha...takže sa ti jedná o problém žien ?
Aha...takže už nie všeobecne, ale dokonca špecifikuješ ?
Aha...takže v telke...ale konkrétne asi nedáš, čo ?
Aha...takže ty máš dokonca prax v odbore obchod ?

P.S.:
Manželka bola šéfka oddelenia v hyparmarkete...prijímala aj nových pracovníkov.
No nikto nebol prijímaný na brigádu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Ak by som ti mal dať pravdivý názor na Slašťana, ktorý je spomenutý v príspevku ?
Dilino je veľmi slabý výraz....fest slabý.
Ide o jedinca, ktorý je odtrhnutý od reality...a že sa pri tej svojej "funkcii" Šéf zásahového tímu pre medveďa hnedého len túto zneužíva na svoje ciele, tak to ani nevravím....čistý eko ujo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
...
Príspevok som nahlásil...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Neviem, či je to zaužívané v medicíne aj u nás, Česi sa vrátili k historickému číslovaniu detských chorôb.
https://www.prozeny.cz/clanek/detske...ci-sedma-52789
.
Nedávno tu spomenula doktorka vírusy okolo nás, ich množstvo.
Ale počuli ste ako deti alebo rodičia svojich detí tzv. siedmu nemoc s názvom Sedmá: syndrom ruka–noha–ústa?
Číselnou řadu dětských nemocí uzavírá sedmička, syndrom ruka–noha–ústa, jehož název napovídá, kde se vyrážka objeví. Drobné puchýřky postihují zejména chodidla, dlaně, prsty a okolí úst. V ústech se objevují afty. Choroba začíná zvýšenou teplotou, bolestí hlavy a krku a dítě si může stěžovat i na bolest břicha.

Ja doteraz nikdy. Ako som sa dočítala mimo tohto článku pre bežnú verejnosť, tak deťom po čase schádzajú všetky nechtíky ale s tým, že už sú vybudované pod nimi nové.
No, v živote som sa s tým nestretla.
Práve teraz túto dg. prekonáva s horúčkou zaočkovaný dospelý, tak sa pýtam sama seba, či sa už niektorým ľuďom znižuje imunita, je to záležitosť migrácie alebo prečo? Pod migráciou mám na mysli aj zvýšený turistický ruch jedno či pri mori, tak aj v iných turistických centrách, pracovných príležitostiach v zahraničí a pod.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
...
Príspevok som nahlásil...
Nahlás, vzdelanie má.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
kukučka
Buchy neuverí, ani keď napíšeš, že 1+1=2
Nenene...ja nemám rád neúplné odpovede.
Samozrejme, že určitým informáciám (nechcem rovno napísať = bludným, hlúpym, nazainteresovaným.....atď) proste neuverím.

korela
buchač
korela
Hneď po 89. Dokonca ženy museli prijímať miesto pokladníčok v obch. sieťach iba ako brigádničky, žiadny trvalý prac. pomer,...
Ach jaj...už ti pamäť asi neslúži...čo by som aj bral.
Ale neberiem tvoje tvrdenie...v žiadnom prípade !!!
Ber si čo chceš, ale moju pamäť si nedám tebou vziať, prijímanie pokladníčok iba na brigády, pretriasalo sa to v TV, už neviem o koho išlo, ale najskôr o Tesco. Lidl sotva.
Ten problém s brigádami nastúpil neskôr, chcela som iba poukázať, že ženy budú ešte dlho ťahať za kratší koniec v zárobkoch a práve.
Aha...takže sa ti jedná o problém žien ?
Aha...takže už nie všeobecne, ale dokonca špecifikuješ ?
Aha...takže v telke...ale konkrétne asi nedáš, čo ?
Aha...takže ty máš dokonca prax v odbore obchod ?

P.S.:
Manželka bola šéfka oddelenia v hyparmarkete...prijímala aj nových pracovníkov.
No nikto nebol prijímaný na brigádu.
Prepáč, a čo keď pracovala v obchode. Jej skúsenosti neberiem, ale z tohto sa stal prípad, ktorý sa objavoval aj na STV v hlavnom spravodajstve.
Možno niektorý účtovník alebo niekto iný sa tu ozve.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ach, ty češka jedna nešťastná....
Prečítaj si nasledujúce a potom vrav niečo o jeho vzdelaní.
Rozpitvali, doktúrka veteriny, na márne kúsky...
https://manipulatori.cz/profesor-jar...vedomi-naroda/
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nemám český pôvod.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

No buchy má asi španielský, vystrája tu jak toreádor v puberte.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať