Zavrieť

Porady

Aktivna cinnost SZCO pri rizikovom tehotenstve z HPP?

Ahojte, zaujimalo by ma, ci v pripade, ze zena, ktora je subezne v HPP (u zamestnavatela) a okrem toho este aj SZCO, moze pokracovat v aktivnom vykonavani SZCO (jazykove preklady - pracuje doma), ak by jej bolo uznane rizikove tehotenstvo, a teda bola by PN z HPP, ale popritom by bola zaroven nadalej aktivnou SZCO?

Odvody plati len z HPP (povinne opocitane zamestnavatelom), zo SZCO plati len do ZP (do socpoist nie).

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Jedna vec je rizikové tehotenstvo - a druhá vec je DPN. Ak ťa lekár vypíše DPN - tak si povinná dodržiavať liečebný režim, ktorý ti on určí. (totok je dôležité!!!!!).
    Ak ti pri kontrole zo SP zistia a konštatujú porušenie LR - tak ti od toho dňa pozastavia dávku.
    A preštuduj si na stránke SP info k k DPN ... sú aj také prípady, keď má poistenec dve poistenia (zamestnania, resp činnosti) - a z jedného môže byť vypísaný a z druhého nemusí ...☺
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    genko Prepac, ale keby ma aj lekarka vypisala na rizikove, co je kvazi PN, a bola by som doma, resp. preklady na SZCO by som vykonavala z domu, mozes mi povedat, akym sposobom by som tu porusila liecebny poriadok? Dalsia vec je, ako by mohla kontrola vobec zistit, ze vykonavam na rizikovom aj obcasne preklady na zivnost? - Na toto som sa pytala. Na nic ine. Dakujem.
    Katy a R veď ti píšem, že musíš dodržiavať liečebný režim, ktorý určuje lekár ! nič viac a nič menej! ☺

    (a nemýľ si rizikové s DPN- dočasná práceneschopnosť. Nie je to jedno!)
    genko OK, uz chapem. ;-) Dakujem.
      zbaliť

    Aktivna cinnost SZCO pri rizikovom tehotenstve z HPP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.