Zavrieť

Porady

Buderus GB 072, RC 25 problem

Sedrik89

Sedrik89 je offline (nepripojený) Sedrik89

Sedrik89
Dobry den. Mam problem s kotlom Buderus GB 072 - 14. Regulacia ( termostat RC 25 ). Je regulovany podla vonkajsej teploty. Ani na kotli a ani na termostate nevypisuje ziadnu chybu. Problem spociva v tom, ze napr. rano vstaneme a je zima. Kotol nezapne, ako keby nefungovala automatika. Na termostate sa objavi nieco ako " slnecnik ", co znamena letny rezim. Aj ked je vonku zima. S nastavenim nikto nic nerobil. Stale je to tak ako to bolo doteraz, a fungovalo to super, cize aby niekto pomenil stupne Celzia nieje mozne. Kotol nezapne ani, ked pridam na termostate stupne C, cize mi to pride, ze nefunguje automatika. Ak automatiku vypnem a dam kurit iba ako denne kurenie ( na termostate slnko ), tak kurenie zapne a aj funguje. Aby to fungovalo automaticky ( na termostate AUT ), tak pomoze iba vypnut a zapnut kotol.To sa vsak neda kazdy den. Snad som to napisal zrozumitelne. Pisal som dnes aj na podporu na stranke Buderusu, zatial bez odpovede. Zaujima ma, ci sa niekto nestretol s podobnym problemom. Kotol je v prevadzke od r. 2014, zatial bez problemov a kazdy rok je vykonana servisna prehliadka.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času
Sedrik89

Sedrik89 je offline (nepripojený) Sedrik89

Sedrik89
Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
Registrovať

Buderus GB 072, RC 25 problem

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.