Zavrieť

Porady

musím uviesť hodnotu nehnuteľnosti v darovacej zmluve podľa nových predpisov?

Dobrý deň,

Keďže od 01.10.2018 sa v katastri eviduje aj cena nehnuteľností, musím hodnotu nehnuteľností uvádzať aj v darovacej zmluve aby ju kataster zapísal? alebo sa to týka len kúpnych zmlúv.
Hodnotu môžem určiť ľubovoľne, však? (pre prípad, že by sme tak potrebovali ak by sa nehnuteľnosť ďalej predávala v rámci najbližších 5 rokov kvôli určeniu výšky dane z príjmov). Som v tom, že iný dôvod na určenie hodnoty v darovacej zmluve asi nie je.

Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
misoft Ja som daroval pozemok - žiadnu cenu som nepísal.
cmd vdaka za odpoved, a kataster Vam to prepisal a bolo to teda teraz nedavno uz za ucinnosti tychto zmien?
misoft T.r. prepis.... i keď vklad bol v 2017 (vďaka "rýchlosti" katastra), prepis vykonali začiatkom januára 2019 (trvalo to 411 dní!). Ak by sa potom predávalo (to darované), tak sa vykoná odhad.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    aj ja som robila v decembri DZ, tiez bez sumy, a prevod presiel

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak máš v listine predloženej katastru uvedenú cenu, kataster ju zaeviduje. Zatiaľ nie je povinnosťou uvádzať cenu v zmluve ani v návrhu na vklad.

    LydaLyda je offline (nepripojený) LydaLyda

    LydaLyda
    Podľa mňa, máš nárok na vrátenie správneho poplatku 66 Eur od Katastra nehnuteľnosti, nakoľko vklad do katastra nebol v termíne, v súlade so zákonom o správnych poplatkoch (návrh na začatie konania .... do 30 dní)
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R však ešte len ide robiť zmluvu, návrh na vklad ešte ani nie je - čoby jej vracali?
    misoft Asi reagovala na môj horný komentár....
    LydaLyda áno, na horný komentár
    cmd Wauu, to vazne vracaju? Ved na katastri v nasom okresne to nikdy nestihaju v lehote 30 dni.
    misoft Nuž - bratovi vrátili - keď sa po 4 mesiacoch informoval, čo je s vkladom, tak mu poradili, aby žiadal späť. Dostal - o pol roka! Ani toto nestíhajú. A prevod? 411 dní......
    vicktor 411 / 30 = 13.7
    Nech si pyta vyplatit 13 krat po 66e.
      zbaliť

    musím uviesť hodnotu nehnuteľnosti v darovacej zmluve podľa nových predpisov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.