Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti SZCO

ahojte, ma niekto skusenost ked si platim dobrovolne poistenie v nezamestnanosti ako SZCO z minimalnej mzdy /som povinne nemocensky a dochodkovo poistena/ aka vyska podpory je to cca? oplati sa to vobec platit? dakujem

M
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    oplatí sa, pretože ti teraz stačí platiť aspoň 26 mesiacov z maximálnej výšky VZ a dávka ti vznikne tiež maximálna (mesačne cca 1000 €) počas 6 mesiacov, ale za predpokladu, že budeš aspoň 730 dní poistený v nezamestnanosti.....(za posledných 4 rokov)
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mirka80 to je ale 133 eur mesacne
    Mila123 a? dostaneš za pol roka cca 6 000 € (vráti sa ti to)
    Katy a R Mila - a načo by už len platila z max VZ ? ... veď výška dávky je obmedzená stačí oveľa nižší VZ
    Mila123 Katarína, počítaj si
    18 x VZ minimálny
    6 x VZ maximálny
    -------------------------
    súčet VZ sa podelí 24 mesiacov a až potom sa zaohruhľuje na maximum.....
    maximálna dávka

    nechce sa mi to teraz počítať , ale vychádza, mám to overené.......
    Katy a R áno - máš pravdu ... nepochopila som ťa ... myslela som, že platiť celú dobu max VZ.
    ale ak je predpoklad, že nebude mať robotu - oplatí sa z hocijakého VZ - každé prilepšenie je fajn
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    platíš z minimálneho VZ (nie z min mzdy) .. aj tvoja dávka bude počítaná z priemeru týchto VZ (posl 2 roky ) - kuk § 108 zák o SP
    zze/2003-461/108

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dávka v nezamestnanosti je 50 % denného vymeriavacieho základu, ktorý vypočítaš ako súčet mesačných VZ za posledné 2 roky/730. Vypláca sa za kalendárne dni.
    Určite sa to vyplatí, ak si platil dobrovolné poistenie v nezamestnanosti z minima v roku 2017 a 2018, zaplatil si na poistnom cca 215€.

    Na dávke v nezamestnanosti dostaneš po dobu 6 mesiacoch cca 220€ mesačne.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mirka80 no ja si to platim uz roky, zatial pracu mam...len rozmyslam ze uz som tam dala tolko prachov za tie roky, ci to nezrusim ...aj ked moze sa hocico stat
    veronikasad Vždy sa dávka počíta z posledných 24 kal.mesiacov: Ja som si ho tiež platila a posledných 6 mesiacov pred dovršením dôchodkového veku využila. Posledných tušim 6 mesiacov som si určila VZ 2000€ a dávku to poriadne navýšilo. To bolo pred 4 rokmi.
    Katy a R nuž rozhodnutie je na tebe - či sa ti to oplatí? ak neplánuješ vôbec ísť na UPSVaR - tak ozaj zbytočné - ale! nikdy nevieš
      zbaliť

    podpora v nezamestnanosti SZCO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.