Zavrieť

Porady

Zmluva o obchodnom zastúpení na dobu určitú.

frida

frida je offline (nepripojený) frida

frida
Ak obchodná spoločnosť uzatvorila ZoOZ s inou spoločnosťou v zahraničí na dobu určitú a predmetná doba uplynie, pritom žiadna zo zmluvných strán nerieši predĺženie dodatkom / ako je v zmluve uvedené/ , naopak, činnosť stále pokračuje, má sa v zmysle slovenského právneho poriadku za to, že zmluva ďalej platí, alebo je to činnosť zastúpenia bez právneho titulu? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Mária27

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Doba určitá je doba určitá, ďalej sa koná podľa nej zvyčajne len do prvého problému.

    V obchodnom zákonníku je zmluva o obchodnom zastúpení od § 652 (priložený). K odkazu o mandátnej zmluve porovnaj § 566 a nasl.

    Dohoda o plnomocenstve (zmluvné zastúpenie) je upravené v § 23 občianskeho zákonníka.

    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...1/513/20180901

    Zmluva o obchodnom zastúpení na dobu určitú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.