Zavrieť

Porady

Trvaly pobyt

Dobrý den.
V mojej pracovnej naplni je uzatvaranie zmluv. Co vsak ak viem, že obcan mi dava obciansky preukaz, kde ma neplatné trvalé bydlisko?
Oliwa Ako vieš, že je neplatné? Pracuješ na evidencii obyvateľstva alebo na tej adrese bývaš Ty? Veď môže mať iný trvalý pobyt, iný prechodný pobyt a inú zasielaciu adresu na doručovanie zásielok...
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
Je jeho povinnosťou spraviť si zmenu v dokladoch, ak k tomu prišlo. A ako vieš naisto, že má neplatné TP ... veď tam nemusí skutočne aj bývať - ak je preukaz platný- tak podľa mňa nemusíš riešiť . do zmluvy uvedieš údaje z dokladu totožnosti.

Chobot je teraz online Chobot

Chobot
Odkiaľ vieš, že má neplatné trvalé bydlisko?

Ak máš prístup na RFO a vieš priamo preukázať, že adresa TP uvedená v OP je neplatná, a máš na to zo svojej pozície vyplývajúce kompetencie, tak môžeš odmietnuť OP ako neplatný (napr. úverový pracovník banky, ktorý si môže preveriť osobu z rôznych zdrojov). Lebo podľa zákona o OP, ak je v ňom neplatná adresa TP, tak celý OP je neplatný.

Ak to ale vieš iba preto, že je to sused a vieš, že má TP niekde inde, tak pre teba sú smerodajné iba údaje z OP a nie je tvojou povinnosťou overovať ich pravosť. Ak vznikne škoda tým, že osoba uvedie chybný TP, tak zodpovednosť je na ňom. Ty nie si povinná a predpokladám, že ani oprávnená pátrať a overovať, či sú údaje v jeho OP pravdivé a aktuálne.

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
Ak ma platny OP, tak tam uvedene trvale bydlisko je platne, aj ked sa zdrziava kdekade.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.