Zavrieť

Porady

Danove priznanie: nezamestnany, materska d. 1 den v praci, rodicivsky prisp.

Dobry den, podavam danove priznanie ked som pocas roka bola: na materskej dovolenke, po nej som sa na 1 den vratila do prace (vyplatena mi bola dovolenka: 1250 €), nasledne som bola 6 mesiacov na urade prace a po skonceni naroku na podporu som presla na poberanie rodicovdkeho prispevku.

Zamestnavatel je uz byvaly zamestnavatel a rocne zuctovanie mi uz neurobi. Mam od neho potvrdenie k rocnemu zuctovaniu. Je mozne aj tu ziskat nejakeho danovnika ktory by sa mi na to samozrejme za poplatok podujal?
Naposledy upravil ivanahu : 08.02.19 at 10:20
4 komentárov     zbaliť
misoft Otázka: keďže si aj napriek tomu (MD) bola stále v PP, potom 1 deň v zamestnaní - dostala si od zamestnávateľa RZD? Tam je všetko uvedené, koľko si dostala od zamestnávateľa a koľko on odviedol.
Katy a R zamestnávateľ nerobí RZD bez žiadosti - a aj tak je ešte skoro, žeby ho už dostala
ivanahu Potvrdenie k rocnemu zuctovaniu dane od zanestnavatela mam. Nakolko je ale uz byvaly zamestnavatel rocne mi uz neurobi.
Katy a R ak požiadaš - musí urobiť! (máš to už v odpovediach - a pozri ZP)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nemas povinnost podat DP, ale oplati sa ti to, lebo dan, ktoru si zaplatila z tej preplatenej dovolenky, sa ti cela vrati.
    mozes poziadat zamestnavatela o rocne zuctovanie dani.
    Naposledy upravil ivka70 : 08.02.19 at 10:45
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivanahu Zamestnavatel je uz byvaly zamestnavatel a rocne zuctovanie mi uz neurobi. Mam od neho potvrdenie k rocnemu zuctovaniu. Je mozne aj tu ziskat nejakeho danovnika ktory by sa mi na to samozrejme za poplatok podujal?
    Katy a R priložila som ti prílohy - preštuduj .. alebo si najdi učtovníčku, ale načo by si za to platila, keď stačí požiadať zamestnávateľa!
    ivka70 Ak vypises ziadost a dorucis mu ju do 15.2., musi ti RZD urobit, ma taku povinnost zo zakona.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Aj keď nie si povinná - určite sa ti oplatí podať DP ... pretože si tam mala preddavkovú daň. všetku ju budeš mať vrátenú ☺
    Alebo ešte môžeš požiadať zamestnávateľa o RZD (predpísané tlačivo - termín do 15.2.)
    ....
    tu máš poučenie (ak teda nejdeš za zamestnávateľom) ... postupuj podľa toho, zvládneš
    https://pfseform.financnasprava.sk/F...8-poucenie.pdf
    a tu DP : https://pfseform.financnasprava.sk/F.../form.415.html
    Naposledy upravil Katy a R : 08.02.19 at 10:38

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nemáš povinnosť podania ale ak podáš, preddavky na daň ti budú vrátené.
    Do 15.2.možno požiadať zam-ľa o RZD. Potom už DP nepodávaś.

    Danove priznanie: nezamestnany, materska d. 1 den v praci, rodicivsky prisp.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.