Zavrieť

Porady

Kúpa domu s tromi ťarchami, prvá je pre ŠFRB.

kiski

kiski je offline (nepripojený) kiski

kiski
Dobrý deň, zaujímalo by ma, ako mám postupovať v prípade, že chceme s manželkou kúpiť nehnuteľnosť, ktorá je zaťažená tromi ťarchami - záložnými právami, z ktorých prvé je pre ŠFRB a zvyšné dve sú pre Prima Banku. Dom chceme kupovať na hypotéku, ale 1/3 ceny mám hradenú z vlastných zdrojov, 2/3 budú hradené cez hypo. Ako to správne ošetriť? Úplný ideál by bolo zbaviť sa tých tiarch ešte pred vyplatením poslednej čiastky, pretože samotnú kúpu chceme realizovať v troch etapách - 1.časť sumy bude ako záloha, 2. časť približne vo výške všetkých dlžných súm na všetkých troch ťarchách a potom 3. zostatková časť. Zaujíma ma, ako to ošetriť, aby vlastne terajší majiteľ po obdržaní tej 2. časti kúpnej ceny povyplácal úvery, kvôli ktorým sú vlastne ťarchy na LV, a vlastne ja už by som kupoval nehnuteľnosť bez tiarch... Inak vlastne len tá 3.časť kúpnej ceny bude hradená cez hypotéku, prvé dve budú z vlastných zdrojov.

Vopred vďaka.
5 komentárov     zbaliť
Anina2 To naozaj chceš taký dom?
kiski A čo je na tom také divné? Je to úplne bežná vec - ľudia, keď stavali domy, tak pôžička zo ŠFRB bola v určitom období výhodná, a doplnili to ešte nejakou menšou hypotékou od banky. Ja v ťarchách problém nevidím, pokiaľ sa dajú vyplatiť a z LV vymazať.
Xanti Môžeš do zmluvy uviesť, že tie peniaze pôjdu rovno veriteľom dá sa to takto, predávajúci tie peniaze nedostane. Len banky vyčíslia zostatky aby ste vedeli koľko kam poslať penazí. A tretia časť pôjde predávajúcemu ... pred nedávnom kamarátka tak kupovala nehnuteľnosť, trvalo to dlhšie na katastry ale je to možné.
kiski Ďakujem za odpoveď, tak nejak to bude musieť zrejme aj prebiehať.
Xanti Len musíš aj so svojou bankou, čo ti poskytne hypo komunikovať ... ale je to štandartná zmluva, kde sa platba rozdelí na viac pričom oprávneným príjemcom časti bude jedna banka, časti dalšia , časti predávajúci ...
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

  Kúpa domu s tromi ťarchami, prvá je pre ŠFRB.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.